Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

hoogy
28. aug 2009

no nas maly je taky specificky pripad takze si z toho nec nerob. no on nemoze z nej nijako vypadnut lebo je pevne prichyteny takze toho sa nebojim🙂)))a on je strasne aktivny a nedoklazala by som hoí tolko drzat na rukach tak klokanka bola strasne draha a daju sa tam dat aj deti do 12 kil to su rocne deti a tie by nikto nenosil k sebe...

sirinka
28. aug 2009

hoogy takze neviem ake mas skusenosti s nosenim...ja mam dvojrocnu a 15 kilovu slecnu, nosim ju bud na chrbte alebo v pohode vpredu tvarou ku mne a este aj dnes sa tam dokaze upokojit a dokonca zaspat.
magdalenka uz v pohode vidi ponad manducu, obzera si svet a ked je unavena, jednoducho zaspinka.
manduca a tusim vsetky ergo nosice su do 20kil...

ohladne nosenia tavrou dopredu si precitaj tu...
http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf
nejde o to, ze by ti babo vypadlo...

hoogy
28. aug 2009

dakujem za info...ja v tom nevidim nijaku chybu nosit ho opacne.... 🙂 nas maly je zvedavy maly cloviecik a potrebuje vsetko preskumat a klkokanka mu na to dava moznost...chrbatik ma cely podoprety a keby sa mu nepacilo tak sa ozve.podla tejto zasady sa chovam cely cas co je na svete a osvedcila sa mi najlepsie.deti sa ozvu ked sa im nepaci.maly by nemal robit vela veci co robi,je vyspely a potrebujem utisit jeho tuzbu zpoznavat nove veci...zboznujem nosit ho a on sa vzdy potesi ked zbada klkokanku.ale vazne dakujem za clanok rada si precitam hocico...

shaula
28. aug 2009

hoogy, dělej jak myslíš, ale tvůj malý je ještě hodně maličký a tímhle mu velmi zatěžuješ páteř, je v nevhodném postavení - správná poloha při nošení vypadá tak, že dítě má kolínka minimálně v úrovni zadečku nebo výše a zádíčka jsou zakulacená. Stejně tak bys ho neměla posazovat s oporou, dokud se dítě samo neposadí, tak pro to není připravené a nemá dostatečně posílené zádové svalstvo.
Ono se mu to teď asi líbí, to nepopírám, ale zaděláváš mu na možné problémy s páteří v budoucnu... 😨
Kromě stránky, co ti dala Sirinka, zkus i www.nosenideti.cz , je tam spousta informací a taky diskuzní fórum.

hoogy
28. aug 2009

viem,ze je to cudne,ale moj maly robi vela veci ktore by nemal robit a jedna z tych veci je sedenie. nijako ho nenutim,je to genetika ja som tiez sedela v jeho veku...nechcela som byt zla,ale myslim si ze tie veci o nosoni nie su celkom pravdive chodim tak aj k doktorke a nic mi na to nehovori....nechce sa mi o tom hadat ja som len chcela odporucut tu nasu klokanku lebo je super...

shaula
28. aug 2009

Hoogy, nemyslela jsem, že ho nutíš, ale psala jsi, že sedí s oporou - tak jsem jen chtěla upozornit na to, že takhle by sedět neměl 😉 Nemyslím to ve zlém, určitě děláš podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jen na to mám jiný názor, tak jsem ho považovala za nutné vyjádřit kvůli ostatním, hádat se taky nechci, toho mám už dost z jiných témat 😉

hoogy
29. aug 2009

no vies mna casto ine mamicky nechapu lebo nas maly robi take veci co by mal zacat robit o mesiac dva a je tazke niekomu vysvetlovat ze maly nechce byt na chbatiku a ze si zdviha hlavu na ssedenie ked to malokto zazil v 4 mesiaci zivota. s oporou som myslela len tak ze ho pridrzam aby nepadol do stran

shaula
29. aug 2009

Chápu, že je možná v různých věcech hodně dopředu, je fakt dost dobrý, že už se dokáže v sedu udržet. Ale dítě by mělo sedět až tehdy, až se samo do sedu dostane a udrží (to už taky zvládne?), ne že ho tam ty posadíš a obložíš polštáři... A už končím 🤐 , ty sama znáš svého syna nejlíp a víš, co dokáže, tak se mějte krásně!

dzina
29. aug 2009

maminky, nepoznate niektora nosic rain baby?prosiiiiiiiiiim?

sue
29. aug 2009

Hoogy, k tomu, ako dieťa dá najavo, že niečo sa mu nepáči...áno dá najavo,keď sa mu nepáči,ale to neznamená,že keď sa mu páči,ýe je to pre neho aj dobré 😉 Napr. aj keby si polročnému bábu strčila do ruky tabličku čokolády,tak s najväčšou pravdeopodobnosťou si bude veľmi pochutnávať... 😔

hoogy
30. aug 2009

ja som to skor myslela tak,ze ked mu je nieco nepohodlne...ale ved uz nic nepoviem...propagujte si nadalej tie svoje "uzasne"satky na nosenie ktore su jedina dobra vec...ja svoje dieta rada nosim v klokanke a je to pre neho dobre...

martinka81
30. aug 2009

No vidím, že tady je každá snaha marná, chudák kluk...

hoogy
30. aug 2009

no comment lebo by som povedala nieco naozaj skarede....

shaula
30. aug 2009

Hoogy, chvíli jsem přemýšlela, jestli mám ještě vůbec reagovat... Jen chci říct, že tady pokud vím, o propagaci šátku nepadlo ani slovo. Propagujeme jen zásady správného nošení - ať už v šátku nebo některém ergonomickém nosítku. A mezi nimi a klokankou není napohled žádný rozdíl, kromě toho, že v ergon. nosičích je zajištěna správná poloha dítěte, což v klokance není, obzvlášť když nosíte čelem dopředu 😝 A vzhledem k obdobné ceně lepších klokanek a ergonomických nosítek bych šla rozhodně raději do nosítka s jistotou, že tím svému dítěti neubližuju...
Nevím, jestli z toho přesně vyplyne, co mám na mysli - nikdo ti nenutí šátek, ten nevyhovuje každému (já šátek mám, ale radši nosím v Ergu, je s ním jednodušší manipulace). Jen když už nosíš v klokance, snaž se aspoň nosit "správně" - alespoň natolik, nakolik to v klokance jde... 😉

mamutka
30. aug 2009

ja nechapem ako v roku 2009 s pristupom k informaciam na nete a napriek vsetkym diskusiam co sa tu uz o tomto viedli moze este niekto kupit klokanku a este v tom aj svoje dieta nosit, hompalajuc mu nohami ako listami vo vetre. asi niektore deti volframove chrbtice fasovali........

dzina
31. aug 2009

http://www.batolatko.cz/Nosic-pro-miminko-s-vys...
ahojte babeny, prosiim poradte,poznate niekto co je to zac, ja sa nevyznam v nosicoch,ale takyto sme dostali,ale neviem neviem 😒

nikollette
31. aug 2009

Ahojte,
my sme tiez kupili klokanku, no hned som ju aj predala.. maly v nej bol asi minutu a stačilo mi...
ale vela rodičov klokanky používa..
bola som v rakusku v pandrofe a tam matky, na každom kroku mali dieťatko v kolkanke.. a to aj úplne malilinké novorodeniatka.. ktrore mohli mat tak cca 3-4týždne 😕 😲 no nestihla som sa tom u diviť.. a bolo ich fakt kopec, strašne vela, len som hlavu otáčala... fakt na každom kroku.. a včera sme sa prechádzali po BA a takisto rodičia s malinkými deťmi, v klokankách, otočene chrbtom k matke... no minimálne 10 takých rodičov s klokankami som včera videla... 😒

hoogy
31. aug 2009

ako moze niekto tak slepo verit vsetkemu co sa pise na nete...

shaula
31. aug 2009

A jak může někdo informace stále popírat... 😕
Dám sem odkaz, který tu kdysi dávno někdo dal - tobě by tohle snad připadalo přirozené? Jak tam ty děti visí jak králíci? 😕

https://www.youtube.com/watch?v=OCuuuv2DwG4
hoogy
31. aug 2009

dobre toto fakt nevyzera dobre,ale nasa klokanka nevyzera takto.ma ovela sirsie to na sedenie tym padam ma maly nozicky v polohe viac od seba, a okrem toho je nastavitelna na rozne vysky takze rastie s dietatom. a my sme ho tiez nosili asi do 2mesiaca k sebe kedze to je mozne...ale nepacila sa mi uz ta poloha.toto je vazne posledne co sem napisem...lebo kazda mame svoju pravdu a robime to podla svojho najlepsieho svedomia a vedomia

shaula
31. aug 2009

Nepopírám, že existují klokanky, které se aspoň trochu snaží o jakési zásady správné polohy miminka. Proti nim zase až tak moc výhrad nemám (kromě toho, že opravdu vhodné ergonomické nosítko stojí stejně, tak proč nejít raději do něj 😉 ). Ale ať používáš jakoukoli klokanku nebo jiné nosítko, není vhodné nosit dítě čelem dopředu - je to kvůli postavení páteře a nožiček. Všimni si, že u žádného z ergonomických nosítek nenajdeš polohu čelem dopředu - právě proto, že jak výrobci, tak uživatelé těchto nosítek si velice dobře uvědomují, že takhle se prostě nosit nemá...
Končím, co jsem chtěla, to už jsem vyjádřila. Nebudu tě přesvědčovat, dělej to, co si myslíš, že je správné, jen doufám, že si za pár let neřekneš, ony holky měly asi pravdu...

mamutka
31. aug 2009

shaula, ten link som sem davala ja 🙂 uz vtedy mi z toho pohladu bolo zle a plati to stale... 😒

hoogy co nechapes, ze niekto veri co sa tu pise? a do slaka, kaslat na to co sa pise, ale ako moze niekomu nedotekat tak elementarna vec, ze osoba zasunuta do dacoho s nohami visiacimi od bedier dole totalne volne vobec nie je v polohe po akej by tuzila, ze nijaky dospely by sa tak prepravovat nenechal?

dokazes pouzit predstavivost a uvedomit si ako by si sa citila ty, ako kluc na klucenke, nohy visiace od bedier dole bez opory, chrbat rovny cely cas? nenapis taku volovinu, ze pohodlne, lebo to je nemozne, radsej si to skus naozaj predstavit......chrbat ma byt obly a zadok podsadeny, teda kolienka pokrcene a podoprete, to je relaxacna poloha. co ti akoze viac treba vysvetlovat? najmi si dakoho nech ta povesi z balona v tych popruhoch pre horolezcov a trochu si vystuz chrbat. nech ti pekne visia nohy a chrbat je fixnuty v polohe kde sa nemoze ohnut a uvolnit. takto prezi toklo casu denne, kolko dieta klokankacov a potom sem napis.
ked uz teda naozaj nechapes, o com sa tu toci................

macka23
31. aug 2009

..pre mna bol najlepi priklad, ktory ma uistil ze investujeme do erga, je predstava toho ze ked chcem aby ma niekto niesol , vyskocim mu na chrbat, tak som vlastne v takej polohe ako na smaly ked je v ergu 😉
...ved ked sme boli mali a rodicia nas nosili "na kona" na chrbate bolo to prave tak, bo to je prirodzene 🙂

shaula
1. sep 2009

Mamutka, tak doufám, že nevadí, že jsem tu ten link hodila znova 😅

meleri
1. sep 2009

to video co jste tady daly tak to jsem viděla v jednom časopise, snad Betynka nebo Maminka, jak ženská cvičila s děckem v takovéhle klokance..no nevim no...
my to taky měli od kamarádky jako dárek k narození, ale prodala jsem to..bolela mě z toho strašně záda, a později právě díky vám jsem dospěla k názoru že tudy cesta fakt nevede....🙂

mamutka
1. sep 2009

shaula, malo by sa to davat castejsie praveze, mozno aj vdaka tomu si aspon par ludi uvedomi, no nie? 😉
macka, veru to je dobry priklad, clovek ked dakomu ide na chrbat, pokrci kolena a chrbat si ohne, nie ako pravitko tam visiet....
ale komu niet rady, tomu niet pomoci

kloranebb
1. sep 2009

Ak som tomu dobre porozumela, tak dobra klokanka ma siroke sedenie a chrbatik ma v nej babo ohnuty. Co vravite na tuto moju podarovanu? Splna vase kriteria?
http://www.mothercare.com/Mothercare-3-position...
Maly je v nej celkom spokojny, akurat ked ho dam von tak sa natahuje ako maciatko 🙂

shaula
2. sep 2009

Stále málo široké ☹ Správná pozice je taková, že dítě má nožičky pokrčené v kolenou, kolínka jsou minimálně ve výši zadečku nebo výše, čímž je zajištěna správná poloha a zakulacení zádíček. A rozhodně nenosit čelem dopředu, jak je to tam na obrázku 😝
Kuk třeba sem - takhle by to mělo vypadat: http://amazonka.vltava2000.cz/store/default.asp...

mamutka
2. sep 2009

kloranebb, nohy totalne volne visia, predstav si ci by si seba nechala takto prepravovat, alebo by si sa ohradila, ze chces pohodlnu schulenu polohu. babatko fascinovane okolim znesie vela, ale unavuje to telicko. ja by som svojmu dietatu nerobila to co by som ani ja nenechala so sebou robit

kloranebb
2. sep 2009

Uz som konecne pochopila o com je rec. V tej mojej klokanke fakt dietatko tak visi a je treba, aby v nej sedkalo. Ta klokanka ergo vyzera byt super, len stoji prihliadnuc na cenu kocika velmi vela. Kazdopadne uz tu moju klokanku pouzivat nemienim. Len neviem ako to vysvetlim svokre - keby si tu neprecitam tuto diskusiu tak o nicom neviem a spokojne babatko nosim v klokanke - vlastne ju nebudem pouzivat lebo "som si to precitala na internete"... mozno ma pochopi.