Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

hilaris
4. máj 2009

kedy najskor sa moze dat miminko do klokanky? a ako dlho tam moze zostat? Mame mesiac a niektore presuny su s kocikom dost nemotorne...

lenic
4. máj 2009

My máme Manducu a malou v ní nosím tak od 2. měsíce, může se v ní nosit už od narození, ale ten první měsíc mi na to přišla fakt dost maličká. Teď už hezky drží hlavu, tak vesele nosíme. Nemůžu si manducu vynachválit, a to zvlášť při venčení psa, s kočárkem to pro mě bylo těžký, motal se vodítkem okolo kočárku a já byla na nervy. Takhle je to pohodlný a malá je v manduce moc spokojená, vždycky krásně usne.

sirinka
4. máj 2009

hilaris v satke alebo babyvaku uz by kludne mohla byt...co sa tyka klokanky, podla mna az ked bude mat dost pevny chrbatik...ale najlepsie vobec 😉

kili
4. máj 2009

hilaris, fakt najlepšie babyvak, šatka alebo manduca, prípadne beco, v tom môžeš nosiť dieťa celýýý celučičký deň bez výčitiek, skôr naopak, keď nosíš vo vertikálnej polohe, tak je to dobré na kĺbiky 😎

sirinka
4. máj 2009

kili mozu sa uz aj taketo male deticky nosit vertikalne?

shaula
4. máj 2009

sirinka - nevím jak u manducy, ale u Erga se doporučuje novorozenecká vložka a v ní se nosí podélně v kolébce. Vertikálně bych byla opatrná raději i u ergonomických nosítek, ona ta hlavička je ještě příliš těžká a zatěžuje páteř, takže musí být velice dobře fixovaná. Pro tak malinké mimi mi připadá nejvhodnější babyvak nebo šátek a nosítka až když má pevnější hlavičku, klokanku vůbec🙂 Ale to je jen můj názor.

sirinka
4. máj 2009

shaula no ved prave, ja tiez mam pocit, ze tie prve dva...mozno tri mesiace je babatkam lepsie ked sa mozu pohodlne ulozit...ale nie som odbornik, tak preto sa pytam...
ja zo zaciatku budem pouzivat babyvak...a snad neskor kupime manducu alebo beco 🙂

kili
4. máj 2009

sirinka, nevadí, u šatky určite nie, u mdc neviem, tak malé dieťa som nenosila. keďže je chrbátik zagulatený, tak sa vôbec nezaťažuje, predstavte si stonku a na koniec prilepíte žuvačku, stonka sa automaticky ohne a vôbec sa nezaťažuje, ale keby stonka bola napr. v nejakej rúre (ako je klokanka), tak sa zlomí. t.j. dieťa má hlavičku prevažne položenú na hrudi matky a vôbec nie na chrbtici.

ronie
4. máj 2009

no tak já souhlasim se shaulou-ve vertikální poloze a je jedno jestli šátek, ergo, manduca, beco...ale až dítě udrží hlavičku, pro ty menší buď vložka nebo šátek na kolíbku, páteř se tak zatěžuje..pokud je to na chvilku na přeběhnutí do krámu atp. tak ano, ale na delší dobu to vhodný není 😒 Když dáte takhle malé mimčo do erga či šátku vertikálně, alespoň mě to tedy nutí pořád držet hlavičku a hlídat a jestli je tam pohodlně-Julče se to ještě absolutně nelíbí-v ergu ani kvůli nožičkám, protože je musí hodně roztáhnout a Olimu se zalíbilo taky až kolem toho 5.měsíce.

kili
4. máj 2009

ronie, nehovorím ani o ergu ani o mdc, ale o šatke. a dieťa do tých 2m a to hádam každé do pár minút zaspí a pretiahne sa jeden pruh cez hlavičku, takže žiadne držanie nehrozí 🙂

ronie
4. máj 2009

já vim kili, já vim jak se šátky vážou a ergo má také kapucu na držení hlavičky, to nemyslím, tak, že je to potřeba, ale že i můj instinkt mi říká, že to není ok a ačkoliv bych hlavičku držet nemusela tak mi to nedá-teda co sem zkoušela tam moje malý děti dát, jinak tak brzy nenosím 😉 Já vim, že ortodoxní nosičky v tomhle se mnou souhlasit nebudou, ale to nevadí, tohle už je jen názor, v ergo nosičích nosit od narození není ideální(krom zatížení páteře se tím často fixují některé malé poruchy-zhoršují se predilekce apod.) na druhou stranu pořád lepší než v klokance. 😉

kili
4. máj 2009

však jasné, to sú už detaili 🙂

mamutka
4. máj 2009

moj prcek bol v pohode par krat v manducke aj ako 2 a 3 mesacny, ale len max 20-30 min, ked bolo treba. Mne to skor pripadalo ako maly chlapec vo velkom kabate, tak sa tam stracal, ale spokojne sa ulozil a zaspinkal. Hlavku si polozil na prsia a hajal a ked ma niekto riadne proporcie, tak aj poriadny vankus tej hlavke vytvori 🙂 niezeby to bol moj pripad teda...ale kazdopadne tam bol pekne schuleny, vo vaku mi prisiel trosku pokrceny akoby, mozno som ho tam zle davala. Teda v klokanke by ruky nohy viseli, to uz aky spanok by bol, no fujtajbl.
teraz mu je manducka ako na jeho rit keby to sili, robi v nej velkeho sefa, behame po uradoch, bankach a vybavujeme byt teraz, aj 3 hodky sa tam rochni, vycapim ho von len na kojenie a prebalenie, inac si pospi a potom sleduje okolie, ja sa citim ako kon uz, jemu uz len ostrohy chybaju 😅

majenka
4. máj 2009

Tak já malou nosila od cca 3 tt v šátku v kolébce...ale ta se jí vůbec nelíbila, tak od cca měsíce v šátku vertikálně (kříž s kapsou). A na manducu jsme přešly v cca 4. měsíci. Měsíční bych tam ještě asi nenosila 😉

mavanka
5. máj 2009

Ahoj holky, můžete mi prosím vysvětlit, v čem je manduca na páteř lepší, než klokanka? nikdy jsem ji naživo neviděla, ale podle obrázků se mi zdá podobná, ten prccek je tam taky vertikálně, každopádně řešení na nožičky je to mnohem lepší.
Já teď budu pořizovat babyvak na tu dobu, kdy je naše holčička ještě malý mimčo, ale na letní delší výlety bych ráda pořídila něco jiného, klokanku jsme vyloučili právě kvůli té nevhodné poloze, manducu všude chválí, tak o ní uvažuju, ale chci si být jistá, že jí to nebude poškozovat zádíčka nebo něco jiného.
Moc díky.

mamutka
5. máj 2009

mavanka, rozobera sa to tu na par stranach dozadu. Mas pravdu s nozickami a ide aj o chrbatik, ritka musi byt podsadena, kolienka vyssie, to klokanka nemoze dietatku poskytnut, nozky visia, lietaju....precitaj si trochu dozadu, je tam kopec argumentov 😉

mamutka
5. máj 2009

a tvoj drobcek krasne pasie tie koniky 😀

kili
5. máj 2009

mavanka, pri manduce je dieťa silno pritiahnuté k nosičovi, tým chrbtová časť podopiera chrbátik a keďže je ohybná, prispôsobí sa dieťaťu a tak má dieťa chrbátiť do guľata, čo zabezpečí, že hlavička nepôsobí na chrbticu silou (vysvetlovala som to vyššie so slamou)

soanpe
5. máj 2009

a co Mei Tai?
malá má 5m a je fakt hodně pevná. i dr,mi napsala do zdrav.knížky,že je šikovná 🙂

katyl
5. máj 2009

tak ja som dneska s manducou absolvovala nakup detskej stolicky, prehliadku u pediatricky, nakup kytice pre svokra, navstevu u svokrovcov....domov som dosla az neskoro poobede ale vsetko som stihla, inak s kocikom by som nemala sancu vsade sa dostat pohodlne.
A viete co sa mi zda?
Ked ho dlho nosim v manduce cez den, akosi lepsie spi v noci menej sa budi....
Moze sa to vysvetlit tak, ze ma pocas dna dostatok mamy a v noci teda az tak nepotrebuje?? 😀

kili
5. máj 2009

soanpe, Mei tai je v pohode, je to ergonomické nosítko 🙂 niečo medzi ergom a šatkou a dá sa aj v pohode ušiť doma. na www.nosenideti.cz je strih

soanpe
5. máj 2009

kili.právě to jsem měla v plánu 😉

díky.

tak jsme přece jen našly společnou cestu 😉

soanpe
5. máj 2009

kili
nemůžu to na těch stránkách najít 😲

kili
5. máj 2009

katyl, môže byť, nosené deti sú spokojnejšie 🙂
aj mne často niekto povie, že aké mám spokojné deti a to ich nosím len na striedačku 😎

roka96
5. máj 2009

ja som používala prvé 3 mesiace klokanku syn bol aký bol a mala som aspon ruky volné... potom ked som mala šancu mrknut konečne na net, zistila som, že nieje zdravá... máme teraz manducu a možem napísat rozdiel.. v klokanke bol drobec zavesený visel na mne a celé telo mu držalo na jeho klbikoch... aj pre mna bol v klokanke tažký...
manduca je ničo úplne iné aj ked to možno vyzerá podobne.. dietatko tam akoby sedí., je rozložené nič ho netlačí... vetko sa mu priposobý...a aj pre mna je lahší... je to urobené do detailov .. drobec si tam aj pospí je tam opierka hlavy.. škoda, že sme to nevedeli skor..

soanpe
5. máj 2009

už to mám 🙂 🙂 🙂

katyl
5. máj 2009

roka, ved to!
moje 8,5 kg hebiedko som dnes nosila cely den a nemam pocit, ze by ma nieco bolelo, alebo ze by mi bol pocas dna tazky...asi tak ako ked som mala tehotne brusko. Manduca je na nezaplatenie

roka96
5. máj 2009

katyl ja si tiež neviem vynachválit..a s mužom sme taký turisti takže to využívame hocikde,, do mesta na túry... máme to miesto športového kočika.. moj syn má 10 kilov a zvládam to, ani mi to nepríde--a super je, že tam nieje žiadná kovová konštrukcia pretože ja som taký vychrtlík, že by ma to tlačilo do kostí...
no a čo je najsuper, ideme niekam hodíme do auta a ani nevieme, že máme... ked sme mali íst s kočíkom ☹ ledva sa pomestil do auta a to skladanie a rozkladanie....

ajsa32
6. máj 2009

my mame ergo- cisto vec sympatie, manduca mi dako nesadla, ale v podstate je to to iste, som nadsena, maly v tom zaspi,potom pozera na okolie...

vejinka
10. máj 2009

baby odporucam...sice nie klokanku ale velmi lacny slang 😉 ja som si ho uz objednala a za tie eniaze sa oplati 😉

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3811757