Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

katarina.banska
20. máj 2010

ahojte
co si myslite o klokanke? je to dobra vecicka? posluzi? mame este len dva tyzdne a neviem od kedy sa da vyuzit. Asi od narodenia nie, len ked bude trosku vacsia nasa mala. A ktoru znacku by ste mi odporucili, resp. na co si mam davat pozor. Aka by mala byt? dakujem krasne

shaula
20. máj 2010

katarina.banska - přečti si posledních pár stránek a najdeš odpovědi 😉

xkacatkox
24. máj 2010

holčinky, uvažuji o koupy babyšátku, mohli by jste mi poradit, prosím, zatím m zaujala značka medley, jaké máte zkušenosti, popřípadně, jaké šátky máte vy, chcu šátek hlavně proto, abych mohla s Matýskem třeba něco poklidit a tak, nějaký ten obchod navštívit, kam se nedá vjet s kočíkem a tak

shaula
24. máj 2010

xkacatkox - tak to nejsi ve správném tématu 😉 Zkus to tady:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/noseni-d...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/noseni-v...

Medley je levnější značka, údajně není tak kvalitní (ale osobní zkušenost nemám, píšu jen, co jsem vyčetla). Obecně jsou šátky elastické a pevné. Elastické jsou vhodné pro malá miminka, jsou pružné, prý vhodnější pro začátečníky (ale mě to s ním moc nešlo, nedokázala jsem ho správně utáhnout). Pevné jsou trošku náročnější na provedení úvazu, ale mě pevný vyhovoval více. Pokud chceš podrobné informace, podívej se na www.nosenideti.cz, tam najdeš informací dost a dost 😉

zajaciq
25. máj 2010

ahojte, cudujem sa, ze takato tema este existuje.. tie klokanky by mali stiahnut z trhu.. ved je to nezdrave pre deti 😠 😕

katy1979
25. máj 2010

Zajaciq necuduj sa. Ja som dnes videla dvoch obesencov. Ludia nepoznaju ine alternativy a detske obchody ponukaju vacsinou len klokanky. A vela ludom to je jedno. Mna osobne sklamalo ked som kamoske ukazovala a vysvetlovala ako by sa malo nosit a aj tak kupili klokanku

zdenka821
7. jún 2010

maminy od kolkych kg alebo mesiacov sa smie dietatko nosit v manduce? na ležato mi maličká kričí, nechce v tom ležať ale rada sa nosí na ramene..ale to nemám voľné ruky ☹

kutcher
8. jún 2010

Já ho nosila v klasické poloze od 6. měsíce, to už se trošku udržel v sedě, tak jsem to uznala za vhodné

martasek
14. jún 2010

Holky, já vím, že klokanka není moc vhodná po zdravotní stránce, ale myslíte, že bych malé ublížila, kdybych ji v ní nosila asi 10-15min denně? Chtěla bych si ji pořídit jen na venčení pejska, jinak hlavně kočárkuju, tak se mi nechce do šátku apod, investovat. Malá bude mít 3 měsíce.

erikasadek
15. jún 2010

@martasek 🙂 neboj 🙂

ivamera
22. jún 2010

@martasek
Nooo, tak pridám osobnú skúsenosť. Pri staršej dcérke som o nejakej manduce alebo šatke ani nechyrovala, teraz pri druhej používam manducu. Je to neporovnateľne pohodlnejšie- teda pre mňa určite, ale nie o tom som chcela... 😉
No na druhej strane- nemám pocit, žeby som tej staršej nosením v klokanke ublížila, a nezanechalo to na nej žiadne následky. (aspoň teda nemám dôvod si to myslieť) Ona bola v klokanke spokojná, tiež sme ju používali len na také kratšie vybehnutie do obchodu a pod., žiadne dlhé výlety či niekoľko hodinové nosenie po dome.

ivamera
22. jún 2010

@zdenka821
neviem presne ako to je v prípade manducy s kg čo sa týka spodnej hranice, ta horná je tuším do 20 kg. Moja malá si nosenie v nej obľúbila asi až v takom 6 mesiaci( ked už vedela roztiahnuť nožičky poriadne na široko), tú novorodeneckú vložku sme ani neskúšali, také malé bábätko som si aj tak najradšej nosila na rukách bez akejkoľvek šatky, manducy či klokanky. 😵 😵 😵

katcok
22. jún 2010

môj tiež nechcel byť v manduce, keď mal dva mesiace, kričal ako by ho rezali, až keď mal 4 a pol mesiaca v nej vydržal, dovtedy bol v šatke

bubelko
22. jún 2010

@martasek > ja mam tiez klokanku (babybjorn) a boli sme s nou velmi spokojni. my sme vela nenosili, lebo obe deti mali a ten mensi stale ma rad kocik. ale ked bolo treba, tak bol v tom babybjorne velmi spokojny. a aj prediater povedal, ze je to ok. 🙂

bobocka
4. aug 2010

maminky,chcela by som sa vas nieco spytat.mam desat mesacneho syna a asi som uz az moc dlho cakala na kupu klokanky (ci nosica).vyhliadla som si tento a chcem ho malemu kupit
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...
no neviem ci uz nie je neskoro.ci mi v nom vobec bude chciet byt...co myslite?je zbytocne to uz teraz kupovat ked je moj drobec uz takyto velky?

hanule05
5. aug 2010

ahoj maminy,

já jsem asi vážně natvrdlá, ale mně nepřipadá žádný rozdíl mezi Ergo (manducou) a klokankou. Podle mě jsou to napevno udělané postroje - sedátka. V šátku se mimčo aspoň schoulí jak potřebuje.

Ale asi tomu nerozumím, protože jsem to nikdy nepoužívala. U první dcerky vůbec. Pro druhu dcerušku jsem si teď nedávno koupila z bazaru klokanku, ale už letěla do popelnice.

Uvažovala jsem o šátku, ale dávat takové prachy, když bych tam dítě nosila občas a jen do té doby, než začne chodit, tak to jí raději koupím nějaké hračky.

betelgeuzz
5. aug 2010

@bobocka liliputi není klokanka, ale ergonomické nosítko, takže ho klidně pořiď. Mám ho, dcera má 9 měsíců a nosím ji v něm. Zatím na břiše, ale uvažuji, že už vyzkouším nošení na zádech.

@hanule05 Největší rozdíl je asi v tom, že klokanka je úzká mezi nohama a dítě visí za rozkrok. Není to zdravé ani pro kyčle ani záda. Ergonomické nosítko je mezi nohama široké, dítě má kyčle ve správném postavení a záda jsou zakulacená.

ivika18
5. aug 2010

@hanule05 jak píše betelgeuzz, v klokance dítě visí za rozkrok, což kromě toho, že musí být dítěti nepříjemné, je taky nezdravé pro kyčle a páteř. v ergonom. nosítku nebo šátku má mimi podsazený zadeček, zakulacená zádíčka, takže hlavička netlačí celou vahou na páteř, kyčle má jako v "širokém balení".
A pokud jde o cenu, tak pokud koupíš použitý kvalitní šátek, to je většinou lepší, protože je zanošený, tak ho po roce klidně prodáš za skoro stejnou cenu.

hanule05
5. aug 2010

holky děkuju,

a můžu mít ještě jeden natvrdlej dotaz? Jak se to dítě do toho ergonomického nosítka dává? Když jsem zkoušela tu klokanku, tak jediný způsob byl obléct si klokanku a dítě vyzdvihnout hodně vysoko a pak "spustit" do klokanky. Dobrá posilovna na ruce 🙂

betelgeuzz
5. aug 2010

@hanule05 Já mám liliputi, to si nejdřív zapnu pás na bedrech, malou si jakoby posadím na ten pás, držím ji jednou rukou a druhou zvednu tu část, kterou má přes záda a navléknu si jeden popruh přes rameno. Přechytnu ji druhou rukou a přehodím si přes rameno druhý popruh. Pokud vím, stejně funguje i manduca a ergo, ostatní nevím.

ivika18
5. aug 2010

@hanule05 tady je spousta návodů (videí) a kdyžtak ještě určitě najdeš na youtube
http://www.nosenideti.cz/navod.php?skupina_id=1...

janka2732
9. nov 2010

ja som mala klokanku dokonca až dve a som bola velmi spokojna mala mi vnej rada spinkala,a sme chodili aj do lesa na prechadzky 😉

nicky655
21. jún 2011

skusim sa spytat,aj ked tu uz dlho nebol ziadny prispevok:
precitala som si viac-menej celu diskusiu.viem ze preferujete hlavne manducu,ale videla som aj ergonomicky nosic zn.liliputi.poznate ho?je aj ten v pohode?myslim pre dieta?je to porovnatelne s manducou? dakujem za odpovede.

evlyn
22. jún 2011

@nicky655 je to ergonomicky nosič stejně jako manduca, takže pro dítě dobrý - není tak "štelovatelný" jako manduca (ta se dá upravit pro víc typů postav) Zkus juknou sem http://nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=97 .
Já si nejdřív podle všech recenzí a rozměrů a barev a vůbec vybrala manducu, ale po zapůjčení jsem z ní nebyla nadšená ani já, ani prcek. Vyřešilo to půjčení jiné značky a teď jsme oba spokojení uživatelé značky Ergo Sport.
Takže bych doporučila nejdřív asi půjčit na vyzkoušení - spousta obchodů nabízí zapůjčení na cca týden až deset dní - když si pak u nich ten nosič koupíš, tak ti většinou odečtou půjčovné.

silvinka01
23. júl 2011

Ahojte vie mi niekto poradit aky nosic? Dnes sme boli pozerat nejaky ergonomicky nnosic, konkretne manducu. No malinka sa mi rozrevala ako keby ju drali., ked sme ju do nosica vlozili. Nozicky mala obopnute okolo mna a manzelovi sa to nepacilo, ze ich ma moc roziahnute a vraj preto place, ze je to pre nu nepohodlne. Skusili sme klokanku /za tu ja moc niesom/ No a malinka v nej bola tichucko. Viete mi poradit cim to je. A aky teda nosic vybrat. Este nam v predajni ponukli Cybex 2 go vraj je to tiez ergonomicky nosic .Mate niekto nejake skusenosti s tymto nosicom. Nerada by som investovala peniaze do nosica a malinka mi bude plakat. Diky moc za rady.

kvetinka211
23. júl 2011

@silvinka01 cybex podla mna nie je ergonomicky, lebo umoznuje aj nosenie tvarou dopredu a to je nespravne. kup si radsej satku, ked sa jej nepacilo v manduce. my mame skusenosti s oboma a vyhrava satka. nozicky musia byt na siroko kvoli spravnemu umiestneniu bedrovych klbikov - preto su klokanky take zle, tam ich ma babo nespravne a visi v tom. je mozne ze v manduce to bolo pre nu zatial prilis siroko, satka je v tomto prisposobivejsia. skus si najprv od niekoho alebo niekde zapozicat na par dni, aby si zistila, ci je to pre vas to spravne.

silvinka01
24. júl 2011

@kvetinka211 V predajni nam povedali , ze je to jediny ergonomicky nosic, ktorom sa da dieta nosit aj tvarou dopredu. Moja malinka chce vsetko okukavat a ked je otocena tvarou ku mne tak sa jej to moc nepaci ako nahle si ju otocim je to ok.
Este jedna otazocka. Ak ma dobre klbiky a ani sme nasiroko nebalili, nemuseli sme , mozem jej aj tak nejako poskodit klbiky? Ved v tom nosici ci klokane asi ani dlho nemoze byt, ci ano?

kvetinka211
24. júl 2011

@silvinka01 ja vychadzam z informacii na tejto a podobnych strankach (http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/vyhody_...). Klbiky sa este stale vyvijaju aj ked boli na prvych kontrolach v poriadku, jadierka sa osifikuju postupne ... Pozerala som obrazky toho cybexu, vyzera to lepsie nez klasicke klokanky, pri noseni nie dopredu to moze byt fajn, ale na tej fotke z predu mi to fakt nie je sympaticke, viac nez 5 minut by som tak dieta nenechala 😉 V satke ci ergonomickom nosici moze byt kludne aj viac hodin denne, pokym je to babu aj rodicom prijemne ... ak to ale potrebujes aby si s spolu s nou napr. zavesila pradlo, tak je to ok ...

silvinka01
25. júl 2011

@kvetinka211 diky za nazor aj ja som si to nastudovala na tej stranke www.nosim.sk a bola som rozhodnuta pre manducu-ergo nosic. No, ale chcela som ju aj odskusat preto sme zasli do obchodiku. No a ked mi malinka v tomto nosici plakala tak som bola potom z toho sklamana a preto chcem este odskusat aj ten cybex 2 go. POzerala som aj po inych strankach a akje otocene diet adopredu naozaj je to ako v klokanke ale ak je tvarou k mamine tak mi to pride , ze sa to celkom podoba aj na nejake ergo nosice. No v podstate ju tak chcem nosit ak to uz moje ruky nebudu zvladat a pri nejakych pracach. A kto vie, ci mi to nebude vadit, ked bude priberat. Uz mi nechce tolko lezat a ked zacne lozit tak asi uz ho moc potrebovat nebudem. A dakujem este raz za nazor 🙂)))

akdar1
26. júl 2011

Muj nazor... Manduca je zrejme doporucovanejsi, ale az na ditku zjistis, co je pro nej zajimavejsi... Nas syn miloval mimivak az do 9ti mecisu, pak jsme zajeli na nutne nakupy, nebo kdyz odmital byt v kocarku, klokanku, protoze videl dopredu... Dcera mimivak prilis neuzila, od zacatku byla zvedava a potrebovala porad videt pred sebe - na ruku byla tezsi a tezsi, ale nic mi nezbylo... V klokance se ji do pul roku nelibilo, protoze musela koukat jen na moji hrud, s otocenim dopredu uz je spokojena 🙂 Tusim-li spravne, manduca se da pouzit jen celem k matce..., takze treba pro nas zbytecne vyhozeni penez...