Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

meleri
14. sep 2009

jo tak to jo..tak v Ostravě je toho celkem dost...kde je vůbec Třebíč? sem hrozná no, mimo Francii sem z Ostravy nevytáhla paty... jo tak ať to vyjde! možná by se to dalo vyřešit nějakou dekou ale nevím no

lamarika
14. sep 2009

Třebíč je mezi Jihlavou a Brnem

meleri
14. sep 2009

jo..to ani není tak daleko! 🙂

emjee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wiwienne
15. sep 2009

LAMARIKA, jedna dolezita otazka, v manduce je mozne babo nosit aj na boku?

sue
15. sep 2009

Wiw,áno 😉

wiwienne
15. sep 2009

Sue, no to som rada, tak som sa uz rozhodla a uz len zvolit farbu 😉 vdaka! 😉

wiwienne
15. sep 2009

Illucka, my to budeme objednavat cez net, sme v zahranici a este sme to v obchodaku nevideli, ale este sa poobzeram...Meleri, to mas pravdu, ale vraj manduca ma vlozku pre male babatka a aj som videla foto, babo ma hlavicku pevnu a zda sa mi, ze je v rovnakej polohe ako v satke, maleho som v satke nosila uz ako malinkeho..

meleri
16. sep 2009

holky tak jsem jen tak ze zvědavosti koukala na netu na názory na ten babyvak, a dost lidí psalo, že je z toho příšerně bolela záda... ☹ tak nevím sakryš, já mám skoliozu a mám se zády trošku problémy, zvlášt po porodu to není pro záda zrovna nejlepší období..

hele poraďte do čeho byste šli, když:
1. na šátku jste gramlaví
2. chcete ale nosit pouze ve vertikální poloze cca do 5-6 měsíců..

ještě jsem si říkala že bych šla do nějaké krátké elastické šátky..ale nevím no...

já měla tu šátku Storchenwiege, a byla strašně hrubá, a zadruhé se strašně blbě utahovala, pořád někde plandala, a tak...:(

lamarika
16. sep 2009

wiw: jojo i na boku 😉 Ale my to ještě nezkoušeli, malej je zatím na mým břichu spokojenej

shaula
16. sep 2009

Meleri - krátké elastické šátky nejsou, dělají se jen délky 5,5 m (pokud vím). Já mám Storchenwiege Anna, je to jen o zvyku, hodně si chválí Leo, je prý měkčí a příjemnější. A mně se tedy rozhodně lépe utahuje pevný šátek než elastik, právě s tím jsem měla s dotahováním obrovské problémy.
Když nechceš šátek, tak bych šla asi do Erga nebo Manducy, ale poptej se zkušených, jak se tam nosí malé mimino, já právě v Ergu v 5 nebo 6 měsících nosit teprve začala 😀
Koukni do tématu "Nošení dětí" nebo můžeš mrknout i na www.nosenideti.cz.

meleri
16. sep 2009

Shaulo,

ty brďo, tak já měla 4,6 a fakt stačilo..Já měla právě ten Leo mi moc nevyhovoval...je fakt že s el. šátkem nemám zkušenosti, zato ho má kámoška, a má ho vždycky tak pěkně uhlazený a dotáhlý...

Manducu mám, ale na novorozence a malého kojence mi to fakt přijde brzo..začala jsem jak ty..

tak nevím no....

shaula
16. sep 2009

No uhlazený ten elastik je, to je fakt 😀 Ale mně nevyhovovalo, že nejdou dotáhnout lemy (měla jsem je vždycky volné a krabaté, ať jsem se snažila, jak jsem chtěla ☹ ) a navíc když jsem za něj tahala, tak místo aby po mě klouzal a utahoval se jako pevný šátek, tak se jen natahoval, protože je elastický... Teď mám Annu 4,6 m a v pohodě 😉 Ale je fakt, že nosím spíše v Ergu, je to rychlejší na manipulaci 😅
Ale malým miminkům je asi pohodlněji v elastickém šátku, pěkně je obemkne a nic nemůže tlačit, v pevném více záleží na správnosti úvazu.

meleri
16. sep 2009

Shaulo,

jo možná bych fakt jednou šla do toho elastického..i když to má asi taky zápory....
ale ještě úplně nezahazuju ten babyvak..no uvidíme jestli vůbec otěhotním! 😅
jo a 4,6 ti nepřijde dlouhý? já se do toho vždycky málem zamotala.. 😅

stejně dík. 🙂

wiwienne
16. sep 2009

Kocky, dnes som zo zvedavosti na desat minut skusila klokanku, ktoru nam pozicala svokra od znamych a konstatujem, ze to bolo hrozne, remienky ma rezali, maly na mne visel, ziadny pocit pevnosti, jemu sa to tiez velmi nepacilo a citila som vahu baba ovela viac ako v satke...uz sa tesim na Manducu 😉

pavla.bebe
19. sep 2009

Tak ja se musim priznat, ze jsem si kopila klokanku a vubec me nenapadlo, ze je to spatne pro me miminko. Pouzila jsem ji asi 6krat a to ve 2tydnech a potom ve 4 a 6tydnech. Teprve az potom co se me jedna osoba zeptala, ci to neni spatne pro zada meho miminko, jsem zacala patrat jestli je klokanka vhodna. Zjistila jsem, ze neni vhodna pro mimnka do dvou let a kdyz miminka spi. Koupila jsem si ji v Mothercare a usoudila, ze kdyz je tam na psano vhodne od 3,5kg do 10kg, muzu ji pouzit v jakemkoliv veku. Zasla jsem na jejich webovou stranku a docetla jsem se, ze je vhodna pro novorozence, ale jen kdyz jsou vzhuru a na kratkou dobu. Takze ve shrnuti je nepouzitelna, nebot novorozenec prospi vetsinu dne a houpavy pohyb je uspava (aspon to zabira na mou dceru) a navic jsem si ji koupila na delsi prochazky.

kristinka.s
20. sep 2009

baby a co tak nosic LILIPUTI - mate s tym niektora skusenosti. Zda sa mi polohovo podobny ako ten ergo aj manduca, dieta v nom nevysi. A cena je tiez fajn.

A este k tym klokankam - my mame tiez klokanku a je v poho. Mala je v nej spokojna. Teraz ju uz nosime tvarou od seba, lebo je na vsetko zvedava. Nezda sa mi, ze by jej to skodilo.

bambusko
20. sep 2009

kristinka, zdat sa ti nemusi, ale na chrbticu a klby malej, to nie je vhodne

http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf

shaula
20. sep 2009

Kristinka - tváří od sebe néééééééééééééééééééééé 😢 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

megi93
20. sep 2009

Aj nám zabrala klokanka. Keď bola menšia, tak to bolo tvárou k nám, ale keď bola už väčšia, tak tvárou od nás, vtedy vykúkala, všetko ju zaujímalo a bola rada a tichučko, spokojná. A je v pohode. Dnes jej je už malá 😝 Ale tak dnes už viac chce behať ako sa nosiť 🙂

wiwienne
20. sep 2009

Plne suhlasim so Shaulou, zatazuje to nervovy system dietatka a ked si chce oddychnut, nema kde hlavku sklonit 😔 😔 😔

ulidark
20. sep 2009

Lamarika:
Ahoj. Já jsem z Třebíče a mám šátek a dost ho nosím. Manducu má kámoška, tak se chci s ní domluvit a vyzkoušet. Klidně se můžeme spojit. Je pravda, že to tu stojí za prd a já ani nemám sílu se někde s někým seznamovat. Pořádně žádný čerstvý maminy tady neznám.

petrad.
8. okt 2009

ahojky, četla jsem část této diskuse, která mě přisvědčila o tom, že nejlepší pro dítě je ergonomické nosítko, objednala jsem Manducu, tak jsem zvědavá a moc se těším 🙂 mám půl roční holčičku a do této doby jsem jí nosila v obyčejné klikance od Chicca. Jenže už přestává vyhovovat, je pouze do 9 kil a já potřebuju další nosítko, protože chodím venčit psa, takže je to pro mě velmi praktické. Jsem ráda, že jsem se tady o Manduce dočetla, do té doby jsem o ní neměla ani potuchy 🙂 Takže se moc těším, až přijde a budu další z řady spokojených uživatelek a moje mimčo taky 😀 jo a když už jsem si objednávala to nosítko, objednala jsem si i poncho, které je speciálně ušité pro ty účely, když mamča nosí mimi v nosítku. Jsem fakt zvědavá, mojí holčičce bude koukat jenom hlavička, jinak bude schovaná, na zimu to bude super 😉

amy14
8. okt 2009

ahojte,chcem sa poradiť.neviem sa rozhodnúť....chcem kúpiť šatku alebo manducu....chcem to využiť,ked idem s bábom do obchodu alebo na dlhšie a ked sa v kočíku rozplače a chce sa nosiť....malá má 3,5mesiaca....viac ma zaujala manduca,ktorú si rýchlo navlečiem,ked sa malá rozplače na ulici...chcem jej dať pocit istoty....nie je manduca pre ňu ešte veľká?má 6kg....poradte....na nete som našla aj požičovňu,tak využijem aj túto službu....dakujem...a náhodou neviete,či niekde predávajú manducu v košiciach?

mneme
8. okt 2009

amy, pre podrobnejsie info kuk do volnej diskusie, do temy noseni deti. mdc je vhodna od narodenia (s novo vlozkou), od 6kg tam mozes babo pohodlne nosit bez vlozky.

amy14
9. okt 2009

dakujem mneme,takže už aj teraz by som ju mohla nosiť bez vložky....ja už obzerám plno diskusií,ale asi je najlepšie si to vyskúšať a potom kúpiť...tak sadnem na net s manželom a zapíšeme sa do čakačky na požičanie....lebo zatiaľ mám klokanku,ale vôbecnie som spokojná,musím ju držať pod zadočkom...ale ked som to kupovala,tak som sa nosením vôbec nezapodievala a preto som kúpila klokanku....ale len ju trošku adaptujem na to nosenie v manduce...v obchodnom dome mi nechce byť v kočíku a na rukách to nie je nič moc,lebo už mám veľmi boľavé zápästia.....

meleri
9. okt 2009

zrovna sem dočetla Koncept kontinua a lituju jak blázen že jsem o šátce nebo babyvaku nevěděla před narozením Sama..líp bych se na všecko připravila..te´d můžu jen doufat že to nepos..ru u druhého dítěte...

amy14
9. okt 2009

meleri...aj ja čítam túto knižku a taksito ľutujem,že som si šatku nekúpila hned....ale ja som ju stále nosila na rukách,takže ona o nič neprišla,len ruky mám už v ťahu,preto teraz uvažujem o manduce,kedže už má 3,5mesiaca....

bibi78
9. okt 2009

aky je rozdiel medzi manducou a ergom? tie babyvaky som tiez uz odsunula na 2. kolaj a tak zacinam rozmyslat o niecom pohodlnejsom pre maleho aj pre mna. zatial mame len necelych 7 tyzdnov, ale rada by som ho uz zacala nosit. od akeho veku je manduca alebo ergo? nechcem zbytocne investovat do viacerych nosicov a tak by som chcela zostat pri jednom od malicka...

amy14
9. okt 2009

dočítala som sa že manduca je tak od 4m a ergo od 5m...ale sú aj novorodenecké vložky,ale nie každé malé bábo sa tam cíti dobre....pre menšie bábätká je lepšia šatka.....moja je už väčšia,tak preto uvažujem o manduce,nakoľko v klokanke jej to nerobí problém....ale rozdiel medzi ergo a manducou je vraj minimálny...