Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

kili
26. apr 2009

a ku cyklistom, ja som príklad s bicyklom nenapísala ako prvá a keď si prečítaš, tak som skôr vyvrátila, že oni na semenníkoch nesedia. a je mi jasné, že deti nenosí človek v klokanke tak dlhý čas, ale to som už nerozpisovala

kili
26. apr 2009

soa, útočím??? ja to fakt nechápem, a ako? však ešte včera som tu písala, že sa nehádajte 😕
vôbec sa nesnažím útočiť 😔

soanpe
26. apr 2009

Sue
já tu našla dost matek,kterým naopak vyhovuje. a mimochodem,je to zboží, které prošlo evropským bezp.stand.EN 13209-2 (11/2005)

o peníze mi fakt nejde. Sue, znovu zdůrazňuji,že malou nosím tak půlhodiny denně a to jí nijak nepoškodí.Rozhodně méně, než špatné balení na široko, které je celodenní 😉

sirinka
26. apr 2009

soanpe prepac, ale co mas na mysli tym zlym balenim nasiroko?

soanpe
26. apr 2009

sirinka
když nemá miminko vyvinutý jadýrka, tak musíš dávat dvě plínky.
Špatné balení je, když kyčelní kloub niminka je fixován a tudíž nepohyblivý.Tak mi to vysvětlil ortoped a ukazoval mi špatnou variantu balení.U správného balení musí mít miminko nožičky "na žábu"

kili
26. apr 2009

no ja by som ešte mohla napísať, fakt sa nesnažím útočiť 🙄 , že čo poviete na chodítka?
tie sa tiež vyrábajú a vo svete sa už začína sťahovať výroba, u nás v európe zatiaľ nie. a myslím, že všetko pre deti musí preisť nejakým bez. štandardom

mamutka
26. apr 2009

co sa tu hadate o cyklistoch, ja som zacala o bicykloch, ale v tom aby sa rodicia klokankari cezen prevesili a nohy nechali visiet volne, tak ako nosia svoje deti. aby vedeli co to je, hompalat si nohy. Mile mamicky, keby ste videli psika ktoreho si damicka prevesi cez nejaky popruh, prevesi cez plece a ide sa prejst, jemu sa nozicky hompalaju v priestore, nebolo by vam ho luto? mne hej, a u deti to ma byt v poriadku? Pretoze je to moderne, alebo co?
Ja som videla dieta v klokanke nazivo a bolo mi ho strasne luto, ako matka behala za starsim dietatom a to chuda, nozky sem, nozky tam, ako sa matka tocila, no otras, ziadna opora.
To vam nevadi, ze tie nohy nemaju absolutne nijaku oporu, viete si predstavit ze vas niekto takto prenasa?
Argumentov tu padlo dost, kto obhajuje klokanku asi nevie citane aj vnimat. Ludia obhajuju aj fajcenie aj chlast aj Fica, tak preco nie aj klokanku, co sa cudujem....

kili
26. apr 2009

soanpe, keby si nosila v šatke, tak žiadne balenie na široko nepotrebuješ 😉 klokanka tomuto možno neškodí (ak je dieťa zabalené dobre na široko), ale ani nepomáha.

kili
26. apr 2009

mamutka, ahá, ja som to vtedy nesprávne pochopila, teda pochopila som to dobre, ale než som prečítala ostatné, tak som zabudla 😅

kili
26. apr 2009

mamutka, ale s tým vysením máš pravdu. si spomýnam, ako som bola v nemocnici a tam klokánkovala na takom fakt super kresle, ktoré sa zatlačením do opierky tá opierka sklopila a tým pádom sa tam skoro ležalo. ale ako sa sklopila zadná časť, tak sa trochu vysunula predná a mne tem vyseli nohy, po chvíľke ma fakt boleli kolená a ja som si ich nemala kam vyložiť, tak som tam sedela v tureckom sede. no dosť ma to vtedy štvalo a aj som si na to spomenula, keď som videla klokanky

soanpe
26. apr 2009

že by tu začala slovenská politická debata 😲 😲 😲 😲 😲
neznám,nikoho,kdo by obhajoval olkool a cigarety.

A propo, určitě jezdíte autem a miminka máte ve vajíčku.Že? Nebo nosičky automobily nepoužívají?

kili,ale potřebovala. Jádra se vyvíjí první rok života a 24hodin denně.Pochybuji,že ty svoje dítě máš 24hodin připoutané v šátku,či ergu

mamutka
26. apr 2009

no sak sa chapeme, nie? 😉

sirinka
26. apr 2009

a co je s tym vajickom? 😕

kili
26. apr 2009

soanpe, ani široké balenie nemusí mať dieťa 24h denne 😉 . a teraz sa už preventívne balenie ani nepredpisuje, či ešte áno? a tak to nosenie pomôže a zvyšnú dobu má dieťa automaticky nožičky rozčapené, ale v klokanke to asi moc nejde.
a čo máš z autosedačkami? 😕

katyl
26. apr 2009

caute, tak ja a priznam, ze ked som sa snazila satkovat, tak som si syna uvazovala do kriza s kapsou. Ale akosi tam reval, nechcel tam byt, nech som robila co som robila. Aj som sa sledovala v zrkadle, ale nevedela som to tak uviazat, ako som to videla na nete, alebo na kurze. Stale mal zadocek vysoko a nevedela som ho dat do klbka s podsadenym zadockom. Tak som satku zrusila, ale potom som si kupila manducu...a az vtedy som videla rozdiel v sedeni a ako to vlastne malo byt... 😉 teda kolienka hore.
A verte mi ci nie, v tej spravnej polohe ani nemukol, len prilepeny ku mne sleduje okolie a obhryza popruhy 😀 😀 😀 takze my nesikovne neklokankujeme ale manducujeme
Inak videla som babo v klokanke tvarou do sveta.....to by sa asi tak nemalo, nie??

shaula
26. apr 2009

Katyl: opravdu nemělo. Ono to technicky nemožné není, ale není to správné.
Soanpe: s tou autosedačkou jsem to taky nepochopila...

mamutka
26. apr 2009

soanpe, pre info, alkohol a cigarety ohbajuje kazdy kto to konzumuje, kazdy kto to vyraba, kazdy kto reklamu na to uverejni, kazdy kto ich ma ako sponzorov na svojej akcii a pod., je to skodlive, nici to zdravie a opilci aj zivoty inych, ale predava sa to, lebo sa na tom bohovsky zaraba. Vela veci sa predava len preto ze sa to niekomu nechce zakazat, ale clovek by mal vediet posudit.
Videla som pred polrokom babatko asi dvojmesacne v klokanke, celom dopredu, hlavku nevedelo udrzat, tak mu poskakovala ako babke, este dlho sa mi z toho pohladu stahoval zaludok. Ludia robia z neznalosti hrozne veci.

kili
26. apr 2009

tak to áno, obhajujú, ste nevideli Aj múdry schybý? "hovorí sa, že alkohoj je pes, a pes, je najlepší priateľ človeka" 😀

ronie
27. apr 2009

holky nemá cenu se dohadovat...že jsou všechny klokanky, chodítka závadný i přes certifikáty a kdovíco je celkem jasný, ten kdo to nechce slyšet tak at si dělá co chce-ale taky je mi tech dětí líto..stačí se opravdu zeptat odborníka-ortopeda, neurologa..

nicméně já nejsem žádná zarytá šátkařka, nosička-nenosím prakticky vůbec, pro dítě je 100% nej poloha horizontální na pevné podložce-v bdělém stavu na bříšku, ale sem tam člověk to dítko potřebuje rychle čapnout a běžet například na mhd..a u některých plačtivých miminek hraje roli i ta blízkost maminky. Široké balení se opravdu už preventivně nedělá-alespoň většina ortopedů od toho naštěstí ustupuje.S tou nestabilitou v nosítku to nechápu-naopak dítko je tam hezky fixované, pevně přitisklé k mamince, netrčí mu končetiny na všechny strany jako v klokance, neklimbá se na všechny strany o hlavičce ani nemluvě. A to že dítě nevidí do světa-to pro mě není argument, Oli taky chtěl všechno vidět a v ergu neměl problém-prostě koukal do strany a s tím přehlcením vjemy souhlas-po chcíli byl z toho koukání tak unavenej že usnul jak dřevo...

mamutka
27. apr 2009
albireo
27. apr 2009

no kukam,ze v diskusii o klokankach sa opat vytvorili 2 tabory🙂 k teme: s manzelom sme viedli dlhe diskusie na temu nositko. V principe sme sa zhodli na tom,ze potrebujeme nieco na obcasne a kratkodobe nosenie malej, hlavne ked sme vonku, mala v je v bdelom stave a nechce lezat v kociku. Manzel chcel zaroven nieco, v com by dcerku mohol vziat, ked potrebuje odbehnut na maly nakup, ked je s nou sam doma.
rozhodli sme sa pre klokanku Babybjorn Active. posed dietata sa nastavuje podla jeho dlzky a hmotnosti. ak je to nastavene spravne, malej nozicky rozhodne nevisia.

shaula
27. apr 2009

Mamutka: tak jsem skoukla celé to video... No potěš pánbůh. Pro mě to je naprosto odstrašující příklad použití klokanky, ještě teď mi běhá mráz po zádech... 😖

Albireo: dívala jsem se na netu na obrázky té tvé klokanky, s dítětem je jich zoufale málo, ale pár jsem jich našla. Z nich to vypadá, že je to asi jedna z těch trošičku lepších klokanek, ale ani tady nejsou nožičky v úplně správné poloze - kolínka by měly být výše než zadeček, což rozhodně nejsou. A za tu cenu už koupíš kvalitní ergonomické nosítko (dokonce o něco levněji).

sirinka
27. apr 2009

jaaaj...tak to cvicenie by ma teda nelakalo... 😅

markchina
27. apr 2009

to video je horor!! koukala jsem jen na kousek a dal uz to neslo ☹ . Jak je mozny, ze nektery maminy tohle svym detem delaji. Chudatka male. 😨

lila13
27. apr 2009

ahojte,
ale sa to tu rozbehlo 😉
som rada, ze som skocila na MK, konecne som zistila aky je rozdiel medzi klokankou a ergonomickym nositkom, som rada, ze som neurobila tu blbost a pred dvomi tyzdnami som nekupila klasicku klokanku (asi ma osvietilo 😀 ), na tom videu to je "krasne" ☹ vidiet ako tie nozicky visia ☹ a to ja rozhodne nechcem.

kili objavila som, ze od polovicky maja zacnu predavat hnedu manducu, ked som ju zbadala som sa zamilovala (laska na prvy pohlad 😀 ) a je vyriesene, par dni si pockam a hned ako ju budu mat ju objednavam, uz sa tesim ako budeme chodit manducovat 😉

ronie
27. apr 2009

lila já se zamilovala do beca, dokonce uvažuju že prodám ergo a koupim ho,ale hodně bych tratila....nesmím 😀 😝

mamutka
27. apr 2009

som zvedava kolko ludi by kupilo klokanky, keby najskor videlo to video,
proste sa im paci napad nosenia, kupia klokanku a potom si nepriznaju ze zle kupili

helcah
27. apr 2009

Tak já teda na rovinu přiznávám, že jsem koupila klokanku ještě než se Adélka narodila, protože jsem to viděla u známých a připadalo mi to super. Jenže už při vzpomínce na ní mě rozbolí záda - celá váha dítěte na horní části zad, po pár minutách jsem myslela, že se zblázním. A dát do toho větší dítě není zas tak lehké, ovšem vyndat ho mi přijde ještě horší, ba téměř nemožné. Musela jsem jí sundat i s klokankou, protože když když jí zvedám z klokanky tak se zvedá i s tou klokankou a jednou rukou jí fakt nedokážu vytáhnout. Takže klokanka je dobrá věc leda tak na to mít jí v záloze, teď jsem jí třeba použila když jsme šli na návštěvu do porodnice, ale nesla jsem jí v ní asi 5minut. A všimla jsem si (nejen u sebe) že klokanka nutí matky chodit v mírném záklonu.

kili
27. apr 2009

helca, ale niektoré tie lepšíe klokanky majú už ten bedrový pás, tak to dosť tomu pomôže. No ale bedrový pás majú aj ergonomické nosítka, že? 😀
a neskutočná výhoda, hlavne pre mňa, je, že sa dá pohodlne prehodiť a nosiť dieťa na chrbte 😉 🙂

ariadna
27. apr 2009

do kelu tiez som kupila tu klokanku asi pred mesiacom malu som v nej na stastie este nenosila lebo sa mi nezdala hlavicka dost stabilna.ozaj som si to uvedomila az teraz po precitani a vzhliadnuti toho videa no des veru nepacilo by sa to ani mne.uz ani blocik nemam od nej hned by som to vratila kupila radsej tu satku na ktoru som originalne aj sla len ju nemali apredavacka ma presvedcila ze to je lepsie ta klokanka ze to ludia beru ja som sa dala oblaznit 🙄 ale ked vas tak citam mam chut na to ergo alebo manducu ale ked budu peniazky nazvys hadam budu sak budeme mat krstiny 😀 A manzela posadim na ten bicykel s visiacimi nohami ked nebude posluchat otestujeme 😀