Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

pietra81
11. jan 2008

Ahoj Máco, já jsem teď Barborku (5měsíců) začala doma v klokance nosit, a ona je z toho úplně nadšená. Když už je před koupáním protivná a nechce si ani hrát, tak si ji dám do klokanky a klidně ještě půl až 3/4hodiny vydrží bez pláče a je spokojená. Hlavně mám volné ruce a můžu si ještě udělat nějakou práci. No a na jaře ji v ní můžeš nosit venku, nemusíš se lopotit s kočárkem. Já mám teda na ven i šátek,ten je lepší, ale klokanka je taky dobrá. 😉 Já mám Chicco Go.

susik77
11. jan 2008

maca: kup radsej ergo-je to pre miminko zdravsie a pohodlnejsie.a mozes ho pouzit aj do 4 rokov.vyhoda je, ze je to pohodlnejsie aj pre teba.tu je odkaz:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=5197674&tab=2

martinabarak
11. jan 2008

Caute, Pietra a neboli ta od nej chrbat?

elise
11. jan 2008

ja som malého nosila v klokanke ked mal 3 mesiace takže maca môžeš ju tam nosiť 😉 a vyhovovalo mi to lebo som aspoň mala voľné ruky mohla som si veľa vecí porobiť 😉

johanda
11. jan 2008

Maca, o klokankách tady už proběhla spousta diskusí, zkus pohledat. Každopádně je klokanka ortopedicky naprosto nevhodná pro dítě a nepohodlná pro matku nebo jiného nosiče.U pětiměsíčního mimina bych investovala do erga, jak píše susik, od 6 měsíců se v něm dá nosit i na zádech, což je super. Neznám nikoho, kdo by ergu cokoli vytkl(až na cenu, ta je mastná 😉 )

honzina
11. jan 2008

Velmi doporučuju šátek, ten je super variabilní. Ovšem málokterá maminka si troufne na úvazy na záda.
Takže v tom případě doporučuju Ergo. Máme ho od Vánoc a je naprosto úžasný. Cenově to je horší, ale můžete poporosit o příspěvek v rodině, určitě vám rádi finančně pomůžou - Ergo je opravdu jedno z nejlepších nosítek. 😉

morusa
11. jan 2008

Já klokanku měla naštěstí jen půjčenou, nekupovala jsem jí a malej v ní byl dvakrát, poprvé nadšenej, podruhý už míň, nebavilo ho to tam...TAkže já bych spíš doporučovala si půjčit od někoho na vyzkoušení, zjistit ,jak se dítku v tom líbí ( at už klokanka nebo zmiňované ergo) a pak se rozhodnout...

kukona1
11. jan 2008

moja malá bola v klokanke raz aj to tak stráááášne plakala že tam nechce byt / mala 4 mesiace vtedy/ až zaspala a odvtedy sme ju tam nemohli dostat,chytala paniku už ked tú klokanku videla.tak isto je to aj kočíkom,od narodenia nemá rada žiadny kočík,skúsili sme už 3,teraz nám to doma zavadzia.Vlastne už pol roka chodíme všade peši.

elise
11. jan 2008

ja som používala klokanku ktorá sa dala použiť aj na kojenie takže som malého mohla aj nakojiť a mohol si aj poležkať ja nedám na klokanku dopustiť a nemali sme s nožičkami žiaden problém a dokonca som sňou bola aj u ortopéda na kontrole 2x a malý mal nožičky aj jadierka v poriadku a ortopéd mi dokonca povedal že tá klokanka je dobrá 😉

elise
11. jan 2008

a ergo sme museli vrátiť pretože v nom nechlel ani za svet byť a veľmi plakal, napínal sa ked sme ho tam chceli dať 😠

johanda
11. jan 2008

Elise, nebyl to babyvak? V klasické klokance dítě ležet nemůže. Nabo napiš typ, event. hoď link. Zajímalo by mě to. V Ergu jsi používala tu vložku pro kojence? Chtěla bych vědět, jak (a jestli) to funguje u 3 měsíčního prcka. Díky.

elise
11. jan 2008

johana bola to klokanka ale bola polohovateľná od chico dala sa dať vzpriameno aj ležato abolo to super.
malý mal 3 mesiace hlavičku ešte celkom nevedel dobre držať a tak som si ho v klokanke utiahla na pevno (remene na najnižšiu dierku) a stála iba 1800 Sk keby sa tu dalo kresliť tak by som ti to nakreslila ☹

adar
11. jan 2008

ahojte my mame doma klokanku Babybjorn a je to super. Malá ma 5 mesiacov /a 9 kíl , uff 😅 / ale je tam v pohode a na všetko zvedavo zíza a kope nožičkami. Spolu takto upratujeme, varíme a žehlíme. Už to síce moc dlho nevydržím, tak polhodka mi stačí a bolí ma chrbát ale občas ma vystrieda aj manžel a je to oveľa lepšie a pohodlnejšie ako nosiť dieťa na rukách. Chicco /ale starší typ/ sa nám neosvedčila, mali sme ju požičanú a malej bola malá už keď mala 2 mesiace. Bola strašne nestabilná a nepohodlná. Táto Babybjorn je super pevná a nadstaviteľná. Ale tá cena je podľa mňa astronomická /3800 Sk v Kike/ ale dá sa zohnať aj nosená lacnejšie. My sme ju najprv požičali od známych a potom kúpili od nich za 1900 Sk keďže nám vyhovovala. kuk www.mimibazar.sk alebo www.mimiaukcie.sk

trixi
11. jan 2008

My tiez pouzivame klokanku Baby Bjorn a je vynikajuca. Dostali sme ako darcek Chicco (asi za 900,-) a musela som ju vratit. Popruhy ma strasne rezali. A klokanka Baby Bjorn ma vystuzenu cast na chrbte, da sa vyborne nastavit a tak netrpim, ked nosim maleho. Jemu sa tam tiez paci. Cim je starsi, tym tam dlhsie vydrzi. Ked je v klokanke, mozem si co to porobit. Maly ma rad vesanie pradla. To si musim cupnut vybrat pradlo a potom vesiame a on to taha dole. Ma z toho zabavu. A este takto spolu cvicime na elyptickom trenazeri. Paci sa mu ako sa pohupuje.

nasticka
11. jan 2008

ahoj baby, my používaly cca od jednoho měsíce věku baby carrier od red castelu - super, malá moc spokojená i pediatrička nám to chválila, že na chození povenku je to perfektní, s kyčlema absolutně žádný problém..ale jakmile začala být Andulka akčnější, začala se otáčet (asi ve 4. měsíci) tak byl utrum, přestalo ji bavit být furt "sešněrovaná" v klokance a nemoci se hýbat, tak ji prodáváme..už mi teda ani v hlubokém kočáře nechce být, nebaví ji to, nikam nevidí ...

bihan
11. jan 2008

Ja by som tiež povedala, že klokanku najradšej žiadnu... stačí sa pozrieť na to, ako sú mimčá v klokanke zakvačené a pouvažovať na čom vlastne visia... vlastná váha im tlačí na genitálie, čo u chlapcov môže byť dosť nebezpečné a chrbátik je v neprirodzenej polohe... Keby som nemala šatku, určite investujem do Erga 😉
Nastička, moja Sára nechce byť naležato už teraz, tekže u nás hlboký kočík už nehrozí, na športový je ešte malá, takže sa nosím. To môže pozerať na všetky svetové strany 😀

rainbow
11. jan 2008

ahoj, ja mám baby bjorn- velmi som spokojná

mamacat
11. jan 2008

ja sa pridavam- tiez sme pouzivali babybjorn!
teraz sa uz tolko nenosime a ak ano tak radsej v satke/vaku:
http://www.becomingmommy.com/maternity-clothes/...

susik77
11. jan 2008

inak aj mne je luto babatie-takych1-2mesacnych ked ich vidim v zvysl.polohe v klokane ☹ a rodicia si myslia, aki su moderni 😒

fiesta1977
11. jan 2008

ja som mala klokanku, babyvak aj satku a teraz mam uz asi 3/4 roka ergo a jednoznacne musim suhlasit s kockami vyssie , ze je to najlepsi nosic - je variabilny (dietatko sa da nosit vpredu, na boku aj vzadu), najldlhsie pouzitelny za tu cenu (aj namiesto turistickeho nosica do 4 rokov) a hlavne vobec necitit zataz - mozem malu nosit aj hodiny a ona pohodlne sedi a nie visi ako v klokanke. Podla mna treba pozicat a vyskusat o bude vyhovovat najviac.

kachne23
12. jan 2008

ahoj, mám pučenej šátek i klokanku, tu chtěl hlavně přítel, protože se šátkem bojuje a je to asi jednodušší. Rozhodně bych ale nechtěla Matěje nějak křivit nebo špatně zatěžovat, klokanku máme teprve dva dny, doteď jsem nosila v šátku.
Můžete mi říct, co je na ní vlastně špatnýho? Napadá mě, že šátek nejenom podpírá, ale i pevně obepíná, ale mám pocit, že to ta klokanka dělá taky. Bohužel teď přesně nevim, jakej máme typ..

johanda
12. jan 2008

kachne, základní rozdíl je v posazení dítěte. Dítě by mělo mít nožky doširoka, asi tak, jako když si je posadíš na ruku a nosíš. Měly by v podstatě objímat tělo nosiče. Zadeček by měl být podsazený, aby se rozložila hmotnost. Tohle většina klokanek (ani tady zmiňovaných) nesplňuje. Dítě v podstatě visí a zatěžuje rozkrok a genitálie, kromě toho se mu křiví páteř, protože má nožky v nefyziologickém postavení. Taky pro rodiče není klokanka moc příjemná, bolí z ní záda, protože váhu nesou jen ramena. Navíc klokanky jsou použitelné tak do 6-8 měsíců, šátek, ergo apod. využiješ až do 4 let. Nandávání a vyndávání dětí z klokanky je v porovnání s takovým ergem celkem složité a neelegantní. Mně se tada děcko usnuvší v klokance při vytahování vždycky vzbudilo, v ergonomických nosítkách nikdy.
Nošení dětí tváří od matky, což prodejci klokanek uvádějí jako klad, není mnohými pediatry doporučován, protože nevhodná poloha nožek a páteře se tak projeví ještě ve větší míře. Taky nošení mimineček kolem 2 měsíců ve vertikální poloze není prý zrovna nejzdravější - ale tady se názory různí, protože ženy přírodních národů tak nocí děti od porodu.
Takže klokanku jo, ale max. na půl hodiny (to doporučují i mnozí prodejci v dobrých obchodech). V šátku a ergu třeba i 3 hodiny, prostě jak to dítě a jeho nosič vydrží.

anatanka
13. jan 2008

Taky nejsem moc pro klokanky. Nehlede na to, ze u starsiho a tezsiho ditete se clovek uz poradne nadre.

Mala mela rehabilitacni problemy a prvni, na co se dr. zeptala bylo, jestli ji nenosim v klokance...

kachne23
13. jan 2008

johando děkuju za vysvětlení, pudu nejspíš teda do erga. Stejně je to divný, myslela jsem, že ty klokanky musej bejt nějak ozkoušený, když se to prodává a tolik používá.. 😕

trixi
13. jan 2008

johanda, dovolim si s Tebou nesuhlasit. Za 1) ak si kupis kvalitnu klokanku, ktora ma vystuz patere, tak vahu nenesu len ramena a vobec z nej nebolia zada. Za 2) dieta v nej sedi na siroko, ako keby bolo balene na siroko, sedi na prdelke a neviem odkial je ten nazor, ze dieta v nej vysi. Mam klokanku Baby Bjorn, v ktorej sa nastavuje aj vyska a tak podla toho ako maly rastie nastavujem dlzku a maly v nej nevysi. Za 3) vkladanie a vyberanie dietata vobec nie je nepohodlne, je to velmi sikovne a ide to jednou rukou.
Ja som mala najprv klokanku Chicco cca za 900,- a bola na p.d. Musela som ju vratit, pretoze v tom pripade by som mohla s Tebou suhlasit. Bola absolutne nevhodna.
A este k noseniu dietata tvorou k matke. Su deti, ktore tak nosene nechcu a neznasaju to ako nas maly. Chce vidiet kam ideme, co sa deje a nie pozerat sa mi na krk. Dokonca neznasa byt noseny na ramene ale len v smere jazdy. Je to zvedavec. Takze su miminka, ktorym klokanka vyhovuje.

bihan
13. jan 2008

Trixi, ten názor, že tam dieťa visí, pochádza od ortopédov a fakt si neviem predstaviť, ako v takejto polohe môže dieťa sedieť ☹
http://www.babyboardrent.nl/catalog/images/baby...
S tým nosením v smere jazdy - čo potom s dieťaťom, keď zaspí? Nechať mu hlavu hompáľať sa na krku?

ronie
13. jan 2008

bihan-je mám úplně husí kůží při představě, že mě někdo dá do takového postroje 😝 ☹ To musí být hrozně nepohodlný a samozřejmě vše co zmínila johanda je naprostá pravda. Olívek je také zvědavý a nosíme v ergu tudíž oličejem ke mě a vidí všechno kolem sebe krásně takže problém žádný nemáme.

adula76
13. jan 2008

este ku klokankam - deti sa v nich vacsinou daju nosit len do nejaky 10-12 kil, takze najviac ak do roka, a ak je zima a dieta naobliekate, tak smola, lebo tam nevojde. A o tom, ze v nej visi - to nebudem opakovat, uz to napisali predo mnou viaceri. Bihan ma pravdu, u maleho dietata sa to mozno tak nezda, ale ak by si tam dala vacsie dieta, az potom uvidis, ako visi.
Na www.nosime.sk je este nosic Patapum, ktory je lacnejsi (cca 2300) a skoro taky isty ako Ergo. Da sa odtial aj pozicat, takze si mozes vyskusat, ci Ti bude vyhovovat alebo nie.

http://nosime.sk/kategoria34-patapum

ronie
13. jan 2008

existuje klokanka ve které se dá nosit v leže a ta jediná je ok. Je drahá a to bych si radši na ty první měsíce pořídila vak nebo šátek
http://www.adz.cz/obchod/index.php?productID=626

johanda
13. jan 2008

ronie, na ležení dobrý, ačkoli mně by chyběl ten úzký kontakt s miminkem, jaký je v šátku. Ale vertikální poloha zase nesplňuje podmínku mít kolínka výš než zadeček. Navíc za tu cenu na pár měsíců😅

Holky, kdo má zájem, v sekci volná diskuse existuje téma nošení dětí. Nebo se podívejte třeba na www.nosenideti.cz, www.isatky.cz. , těch stránek o nošení je celkem dost.