Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

sue
27. apr 2009

Kili presne 😉 ja keď ideme na túru, tak cestou na kopec je Maci na chrbte a cestou z kopca je na bruchu 😉 🙂

xixi7
27. apr 2009

Klikla som si na tuto temu, ale skor mam pocit ze toto je tema antiklokanka resp. masivna reklama na satky a na produkty, ktore sa daju kupit na jednej internetovej stranke. Zacinam si citat veci okolo nosenia, takze som totalny zelenac, ale nieco mi tu v tychto reakciach nesedi, akoby boli koordinovane. Prepacte, ale to je moj dojem. Uz mam teraz chaos v tom, co je vlastne klokanka, lebo ako jej minus tu pisete, ze nozicky detom visia a pritom na tych vami odporucanych manduca, ergo, patapum im tiez nozicky visia.

mamutka
27. apr 2009

xixi, pozri si obrazky lepsie, na ergo nosicoch dietatko ma ritku pekne podsadenu a nozky ohnute v kolienkach, odtial nimi volne kopka, v klokanke si visi na rozkroku a odtial nozky visia, nulova opora. A nikto nas neplati za reklamu, kludne svoje dietko moze kazdy vozit len v kociku. Ale ked chce nosit, tak ako cloveka, nie ako privesok. Bolo to tu dobre opisane, keby teba niekto niesom na chrbte, nohy v kolenach ohnes , nenechas povesene a pod. A to video si pozri co som sem vesala na predch.strane, je to na grc ako deti lietaju, bezvladne nozky ☹ je mi ich fakt luto. V poriadnych nosicosh su krasne fixivane, pohodlne ulozene a matka sa moze hybat ako potrebuje, dietatku ziadna cast telicka nebezpecne nelieta....

xixi7
27. apr 2009

Takze ak spravne rozumiem, tak ak ma dieta nozicky v pravom uhle ohnute v kolienkach, tak by to uz malo byt v poriadku? Klikla som si na to video, musim uznat, strasne tam visia. Tie nosice vo videu nemaju medzi nozkami dost latky a stehienka nemaju oporu. Klikla som si na Babybjorn, ale tam ma nozicky dieta na obrazku pekne ohnute aj Chicco...ine znacky som este nepozerala.

sue
27. apr 2009

Xixi, nie v pravom uhle. Kolienka musia byť vyššie ako zadoček, takže to nie je pravý uhol. Medzi stehennou kosťou a trupom dieťatka musí byť uhol menší ako 90 stupňov.

xixi7
27. apr 2009

Pozeram ten patapum aj ergo, skor je zadocek a kolienka v jednej rovine, ale aj tie mnou spominane nosice to tak maju.

sue
27. apr 2009

Možno sa to tak javí. Osobne som nevidela žiadnu klokanku,ktorá by bola tak široká naspodu, že by dieťaťu siahala od kolienka ku kolienku...

majenka
27. apr 2009

xixi: ergonomická nosítka a šátky se dneska dají koupit na spoustě internetových stránek, i v kamenných obchodech...takže to určitě není reklama 😅 . V ergonomickém nosítku jsou opravdu kolínka výše než zadeček-ten je podsazený...tady je to na Aničce dobře vidět-rozhodně jí nožičky nevisí dolů:

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Jinak já jsem malou nosila od narození do cca 4. měsíce v šátku a pak jsem pořídila manducu a naprostá spokojenost. Dneska už malou nosím na zádech, akorát na spaní ji přendavám na břicho, protože se jí tam spinká lépe 😉

goga03
28. apr 2009

my mame tiez manducu a max. spokojnost. cca do 3 mesiacov bol maly vo babyvaku a potom sme kupili manducu, kedze vak je len na jedno rameno a uz to nebolo take pohodlne nosenie.
klokanky su sice lacnejsie ale tieto ergonimicke nositka za tie peniaze stoja (aspon nam), k nam ked chodili znamy a rodina a pytali sa aku hracku maju malemu doniest, tak sme povedali ze nic nech nenosia, ale ak ked mu chcu silou mocou nieco dat, tak nech mu prispeju na manducu 🙂
teraz na jar a v lete sa chystame na turistiku a to budeme maleho nosit uz na chrbte, doma ho nosime bud vpredu alebo na boku

bambusko
28. apr 2009

xixi,
nasla som za 2 minuty hned niekolko predajcov ergonomickych nositiek a satiek

http://nosime.sk/kategoria300-manduca
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/8-Nosic...

moze sa ti zdat, ze tato komunita, ktora nosi vhodnym sposobom, robi reklamu, ale je to preto, ze nas je zalostne malo ☹ no vdaka informaciam z internetu sa povedomie o spravnom noseni dost zlepsuje. navyse ani pediatri nemaju dostatok info. sama som svojej dr. vysvetlovala a ukazovala nosenie v ergu 🙂 najcastejsie dostavam otazku, ci mi nie je tazke nosit maleho, vtedy nukam vysusat si to 😉

mamutka
28. apr 2009

bambusko, to je fakt, lekari sa hodne cuduju noseniu, latkovej plienke, esteze z kojenia maju radost 😀

vejinka
28. apr 2009

no baby citam celu tuto temu a musim vam dat za pravdu..vzdy som si xcela kupit klokanku ved aj jednu mam ale bol v nej maly len raz sice neplakal ale vyzeralo to otrasne
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

a tu je v baby satke..platno co sme nasli doma ale uz je nevhodne lebo maly ma cez 9,5 kil a ja s nim uz nevaldzem 😒

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

vejinka
28. apr 2009

takze intenzivne uvazujem o manduce ale ta cena je predsa len dost vysoka.. 😖

rovni
28. apr 2009

tak kup z druhej ruky Veji,ja som trochu hladala tu v bazare,na MMB a babybazare a kupila som za 75 E,uplne ako novu
este mi ju aj doviezli domov lebo boli z BA 😉

soanpe
28. apr 2009

koukám, že se to tu zvrtlo na téma ergo a jiná nosítka 😀 😀 😀 😀 😀

llllucka
28. apr 2009

Já jsem si zkusila i klokanku baby bjorn i manducu.jeli jsme na hory a půjčili jsme si od kamarádky klokanku.Nedala na ni dopustit.Měli jsme v tom malýho jenom jednou a na chvilku a stačilo.Sice se mu tam líbilo,ale jak tam visel,hrůza.Tak mi to nedalo a koukala jsem na net a zjistila jsem,že klokanka je opravu pro dítě nevhodná a když už tak šátek (což já neuvážu) nebo ergonomické nosítko.Máme doma manducu a jsem max. spokojená.Malýmu se tam líbí.Je taky zvědavka a vůbec mu nevadí,že nevidí dopředu.Prostě kouká do stran a stejně většinou za chvilku usne.Manduka je rozhodně na nošení příjemnější než klokanka,je to líp vyřešené a o komfortu pro dítě nemluvě.Kdo chce,ten si potřebné info najde.Peněz nelituju,protožeji unosíme.A pokud někdo viděl rozdíl v nošení dítěte v klokance a v ergonomickém nosítku,tak přece musí vidět,že ten rozdíl je hodně veliký.Pro zástupce klokanek.Běžte tam,kde se lozí po stěnách a nechte se zavěsit na popruhy,uvidíte,jestli vám to bude příjemné.

petruci6
28. apr 2009

toto uz fakt nie je tema o klokanke... 😒

lusilia
28. apr 2009

No ja sa musim tiez pridat, ale moj syn ma od narodenia skoliozu, preto som hladala navhodnejsiu klokanku prenho, nasla som, ze naj su ergo nocic, alebo manduca, tak som radsej zainvestovala a kupila som manducu. Som rada, ze som tak urobila, az na jeden detail, ja tam maleho asi neviem dobre ulozit, ale ako citam, kolienka musi mat pokrcene, tak to tak vyskusam, ale inak sa mu tam pacilo, len nie moc dlho, bola som s nim len so psom. A teda pisete, ze vas krize nebolia, no mna uz aj po desiatich minutach, tak neviem, ci to mam zle upevnene, ale rada privitam nejake rady 😉 a po pripade ked mate nejake foto, ako tam maleho dat...dakujem 😉

bihan
28. apr 2009

Toto je jedna reklamná fotka na Red Castle klokanku http://www.jouets-bebe.com/img_produits/210809.jpg

Dávam do pozornosti hlavne chlapčeka v červenej.. na zaplakanie.

mamutka
28. apr 2009

lusilia a tu novorodenecku vlozku vyuzivas? moj mal zo zaciatku nozky cele v manducke, nekukali von, az neskor, ked podrastol uz mu zacali trcat 🙂
bihan, ti ludia by uz snad aj na klucenku to dieta povesili....

lusilia
28. apr 2009

Mamutka no na tu vlozku sa mi zda uz velky, tak neviem, aj ked pozriem te letak, tak tam si to babo, alebo je to tusim babika da na kolena, tak to nehrozi, to uz jedine ked stojim, si ho tam davam...

soanpe
28. apr 2009

Holky a já si koupila Q7 (není to klokánka)
a vyhovuje nám všem 😀 Je v ní místo a vleze se mi tam kočár,nákup, lokánka, můj chlap, babička, dědeček...má anatomicky tvarované sedadla spoustu airbagů,EDS, ASR,klimu...

Připadá mi,že se tu dost odklání od tématu, tak se přidávám 😀 😀 😀 😀 😀

mamutka
28. apr 2009

moj mal tiez vlastne take obdobie, uz sa dnu cely nezmestil a nozkami ma este tak neobopol alebo ako to napisat, asi vo veku toho tvojho, trosku sme aj tak mali pauzu s manducou a ked som skusila zas, pohodicka, lubi ju velice, kuka po svete a o chvilu hajka. aj ja si ho davam dnu ked stojim, asi by sa malo po sediacky, ale takto nam to ide tiez a je to rychlo. Je tu aj tema o noseni niekde, iste ti baby poradia, lebo neviem presne v com mas problem, mas vsetko podotahovane? A urcite sa mozes stretnut s niekym, v obchode kde mdc predavaju aj poziciavaju to iste vedia predviest, si z BA pozeram, nemal by byt problem

lusilia
28. apr 2009

Mamutka dakujem, vsak ja este popozeram aj v tej druhej teme, aby som tu teda nepisala o inom, ako tato tema je 😉

sue
28. apr 2009

Petruci, len klokanky by sa mali všetky vyhádzať na smetisko ☹

katyl
28. apr 2009

😀 soanpe 😀 ja by som sa s nou tiez uspokojila 😀 😀
vymenim za manducu 😀 😀 😀

soanpe
28. apr 2009

jaj katyl, no nevím,jestli bych do toho šla 😀 😀 😀
má to jednu nevýhodu, furt tam na mě bliká nebo svítí oranžová kontrolka 😀 😀 😀 😀 furt to chce palivo 😲 😲 😲

soanpe
28. apr 2009

sue, to by nebylo ekologické 😉

katyl
28. apr 2009

soanpe, tak mne by teda stacila aj X6, v bordovej 😀 😀 😀 😀 😀

helka1
28. apr 2009

Ahojky , doteraz som len citala a neprispievala.Mala som aj klokanku a mam aj patapum 🙂 . Rozdiel bol v noseni dost velky, ale nejdem o tom rozpisovat 😉. Vitazi patapum 😉

soanpe len chcem reagovat na teba, prva si zacala prispievat off topic, zacala si reagovat na sluchadka od chlapcov co ma Kili , pripadne spominat vajicka (hoci to sme viacere nepochopili) ... 🤐

Ide o to, ze mamicky chcu vediet nazor na klokanky a aby aj mali moznost vyberu nosenia deti.

Raz som bola na trampoline, priputana tymi gumami v mieste panvy a poviem vam veru uz som to tam len odtrpela, veru na toto sa uz nikdy nedam nahovorit 😉 . Chuda dieta co tak vysi ☹