Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

ava
9. okt 2009

amy - já jsem měla manducu půjčenou v cca 3m dítěte, ale zdála se mi nevhodná a moc se tak vztekal. Byl tak zapadlý, hlavičku měl nepevnou a neměla jsem z toho dobrý pocit. Teď jsme to zkoušeli znovu a po pár naštvaných reakcích se tak uvelebil, nejvíc se mu líbilo, když jsem s ním tancovala. Je mu 5m a rozhodli jsme se ji koupit, i když je na krku zima. Kdyžtak ji užiju doma po bytě, to člověk taky někdy potřebuje volné ruce...

amy14
9. okt 2009

ava....no ja som písala,že nie každé bábo je tam spokojné a že pre tie mini bábätká je vhodnejšia šatka....moja má 3,5m a chceme ju vyskúšať,takže aj tak je tam čakačka,takže kým na nás vyjde asi rad,tak už bude v 5mesiaci...zatiaľ využívam klokanku,tam nie je stratená,ale je nepevná,aj tak ju pridržiavam pod zadočkom,takže ruky voľné nemám...ja chcem striedať nosenie a kočík....a chcem si kúpiť na manducu aj tú mam kapsu len neviem či celoročnú alebo mi stačí len zimná....chceli by sme ísť aj do tatier na jar a tam chcem len nosiť....malá je na mne aj tak najspokojnejšia....mne sa celkom pozdáva manduca,lebo rastie s bábom a zdá sa mi taká najpevnejšia z tých nosičov....

meleri
9. okt 2009

Amy,

manduca je super, mám ji a je to fakt pohoda, hlavně co se týče mých zad, akorát na úplné mimčo bych to asi nedala, i když se píše že se může, tak si stejně myslím že ta šátka je na to lepší..

Bibi,

já bych na druhé dítě chtěla právě babyvak, ale nevím no, každý je buď pro nebo proti, a pokud vím tak babyvaky se nepůjčujou..

ava
9. okt 2009

meleri - babyvak mám a je to moc nepohodlné, máš to jen na 1 rameni a strašně to táhne. Já jsem z něj byla zklamaná.
A syna v 10m v manduce ještě nosíš? Nejsem si jistá, na jak dlouho to je.
Amy .- a nemáš v okolí někoho,kdo ti manducu na zkoušku půjčí?

amy14
9. okt 2009

ava-manduca je do 5rokov .... nemám nikoho kto má manducu,ale na nete som našla stránku,kde ju požičiavajú....

akras
9. okt 2009

Mnaduca je super, doporučuju, v šátku mi malá nechtěla být, ale manduca je super, krásně odtamtud kouká a hajá se jí v ní také dobře. Chce to ale trochu cvik. Nejdřív tam malá vydržela jen těsně před spaním a na spaní a když se probudila, tak chtěla ven, ale teď už ji v ní mlžu nosit, i když se probudí - trochu ji povolím a Barča kouká.
Amy, také jsme ji pořídili na cestu na Slovensko, byli jsme s ní pod Lomnickým štítem (v té první stanici, nahoru jsem s malou nechtěla), s kočárem bychom si tam neškrtlii.
Já měla štěstí a koupila jsem asi týden nošenou manduku na bazaru za 1500,-, těch 2500,- je teda pořádná pálka, ale teď už vím, že by to i za tu plnou cenu stálo.

amy14
9. okt 2009

akras-a od koľkých mesiacov si tam malú nosila?

meleri
9. okt 2009

ava,

dík za informaci...sakra bud umuset něco pak vymyslet na šátku sem levá, babyvak mám obavy bude taky naprd, tak co...:( já bych ten baby vak chtěla na první měsíce, tak do těch 6 měsíců, pak bych už chtěla nosit v manduce....a i když byl novorozenec tak tě z toho bolely záda?

jo v Manduce nosím a je to divné ale čím je těžší tím míň mě z něj bolí záda...když jsem začínala nosit tak vážil asi kolem 6 kg, a záda mě bolela dost, buď to bylo špatně vyvážené, ale ted váží 9 kg a nebolí mě nic, ani záda ani kyčle..

ava
9. okt 2009

meleri, já jsem zkoušela, když měl asi měsíc, šátek i babyvak. Šátek jsem neuměla asi uvázat, řval a buď byl natěsno nebo mi vypadával 😒 V té době mohl být tak přes 5 kg. Ten babyvak na mě působí jako páka - dítě není úplně na tobě a navíc jen to jedno rameno...nevím. Možná jsem antitalent a špatně jsem to nahodila, to je dost možné.

magdulenka
9. okt 2009

Prosím, poraďte mi s MANDUCOU - malé je teď 4,5 měsíce a začala jsem ji v ní nosit a docela jsme spokojené, ale nejsem si jistá - jak hodně má vykukovat hlavička, jak vysoko ji mám mít usazenou a jak napevno to mám mít, musí být na mě úplně "nalepená" nebo tam má mít trochu volný prostor? Nebo jestli je to někde podrobně popsáno, tak prosím o odkaz - pročítala jsem nosenideti.cz a mamaja.cz a na googlu si našla spoustu fotek, ale stejně si nějak pořád nejsem jistá.

akras
9. okt 2009

Koupili jsme ji na konci července, takže zhruba v 5ti měsících, ale nebála bych se ji tam dát i menší - tak od 3 měsíce, kdy už jakžtakž držela hlavičku.
na šátek jsem taky byla levá a malá nechtěla mít nic natěsno přes hlavu, možná, že kdybych se to naučila, tak ten úvaz, kdy už není hlavička uvnitř by jí vyhovoval, ale představa, že se s tím šlodrchám je teda děsná. manduca je raz dva nasazená a zapnutá.
Magdulenka: asi podle toho, jak dobře drží hlavičku, pokud ještě sem tam trochu klinká, tak bych ji měla radši schovanou a víc napevno. Teď, couž je malá pevná, jí to povolím, když je vzhůru a na spaní víc přimáčknu, ale zase ne, aby se ani nehla.

xxveronikaxx
9. okt 2009

Ahojte chcela by som sa spýtať tych čo už maju bábätko,bábätko ak má mesiac okrem ultrazvuku bedrových klbou aké ešte sa robia vyšetrenia sestrička našej malej chcela niečo robiť ale už nechala tak lebo veľmi plakala a nevedela som že čo lebo nieje nič chora.

akras
9. okt 2009

Můžu vložit nějaké foto, jak jsme v ní.

magdulenka
9. okt 2009

akras: určitě vlož, ráda se kouknu, ať vím jak to má být 🙂 malá už hlavičku drží dobře. asi jsem ji tam měla moc natěsno, a i tak byla spokojená i spala, zkusím trošku povolit.

meleri
9. okt 2009

ava,

dík za informaci. to je blbé..:( ještě sem uvažovala o elastické šátce..ale je fakt že každé mimčo prostě šátku nechce, možná ale když se začne od novorozence, tak s tím není problém, a to bych právě chtěla.

Magdulenko,

myslím že bez kapucky má být zakryta polovina hlavičky, pokud dítě nedrží hlavu, ale jak se někde píše tak do 6 měsíců dítě udrží hlavu ale ne pořád a unaví se, takže tu kapucku bych určitě nepodceňovala..jinak s tím jestli je natěsno to ti neporadím, chce to asi odhadnout časem...🙂

sirinka
10. okt 2009

tak my nosime magdusku v manduci a pre klarku sme kupili dnes este patapum.... 😉

magdulenka
10. okt 2009

takže ta kapucka je u manducy k zajištění hlavičky? jsem myslela kvůli počasí 😅

magdulenka
10. okt 2009

jo a ještě kromě té kapucky jsem se chtěla zeptat - tlačí mě ten pás na kyčelních kostech - jde o zvyk nebo to mám blbe daný?

meleri
11. okt 2009

magdulenko,

jo je to kvůli podpoře hlavičky, třeba i když ti usne tak je dobré to zapnout..

mě zezačátku kyčle bolely z Manducy, je klidně možné že je to o zvyku, ale zas nechcu blbě radit..
je fakt že když člověk začne poprvé v životě nosit dítě tak to chce asi taky zvyk jako všechno jiné..

sirinka
11. okt 2009

magdulenka ja mam tie kosti vystupene a tiez ma to tam dost tlaci, ked si upevnim manducu nizsie...jednoducho davam ten pas vyssie nad kosti a je to ok...ked zacnem nosit na chrbte, tak uz ma to tam nebude tlacit vobec...

romanacka
3. nov 2009

Ahojte baby, nemáte niektorá skúsenosťami s nosičom African Baby Carrierje, neviem sa rozhodnúť medzi toľkými nosičmi. Máme šatku, ale manžel ju nevie uviazať, tak niečo pre neho.

zuschaho
13. nov 2009

Ahoj, ja by som chcela pridat nasu skusenost s nosicom Baby Bjorn Active. Mame ho a boli a sme s nim spokojni, i ked moj manzel viac, ako ja. Nas maly ma 1 rok a vyse 10 kg a este ho tam vpohode aj obleceneho v zimnej bundicke zmestime. Je to ale nosic len na nosenie vpredu a 10 kg takto uz odmieta nosit aj manzel (do hodiny ok, ale dlhsie uz nie). Ja osobne som to moc nenosila, mne to dost tahalo plecia, aj ked som to akokolvek poutahovala. V poslednej dobe som si ale vsimla, ze existuje nosic Cybex 2. go a ten je az do 15 kg, da sa nosit aj na chrbte a je dokonca lacnejsi ako Baby Bjorn. Mozno nan by nebolo zle sa kuknut 🙂

rainee
13. feb 2010

My sme kupili klokanku womar, na tych par krat co ju v tom ponosim myslim bude stacit... len sa mi to akosi tazsie zapina, asi sa budem musiet prepasat a potom vlozit babatko alebo co...
Odkedy je vhodne mat babo v klokanke? Je to pravda ze cim neskor kvoli vyvinu chrbtice tj 6+ ?

jovi
14. feb 2010

Ahoj maminy, potřebuju poradit. Máme 3-týdenní holčičku a v jedinné poloze, ve které je spokojená je, že ji mám na sobě "bříškem na hrudníku" Přemýšlela jsem, že ji pořídím klokanku, abych se mohla mít volnější ruce, ale vůbec se v tom nevyznám. Četla jsem nějaké diskuze, že to pro ně není moc vhodná. Ale na šátek jsem trdlo - k uvazování nemám moc důvěru a v babyvaku by ležela. Navíc na to že je jí teprve 3 týdny, tak už krásně drží hlavinku. Poradte, co bude lepší pořídit.

shaula
14. feb 2010

Ergonomické nosítko typu Manduca, Ergo, Beco, apod. Je tu na to dost diskuzí, pohledej. Ale zatím je moc maličká, můj osobní názor je, že zatím by jí bylo nejlíp buď v šátku nebo babyvaku.

rainee
14. feb 2010

precitala som si diskusiu aj par stran dozadu, ale neda mi nereagovat na to, ze keby tie klokanky boli take strasne zdraviu skodlive, tak by sa asi volne nepredavali v obchodoch, no nie?

achalteke
14. feb 2010

rainee cigarety se taky prodávají volně v obchodech a jsou hodně zdraví škodlivé 😉

meleri
14. feb 2010

Jovi

nevím možná zkusit tu elastickou šátku?
já ji měla půjčenou od kamarádky (zkoušela jsem na panence) a pak jsem zkoušela její pevnou šátku co má a byl to teda rozdíl. přišlo mi to jednodušší s tou elastickou a to o dost.
mohla by ses pak naučit ten kříž s kapsou to je takový úvaz že tam jakoby sedí ...já jsem na to taky levá ale toto jde skoro každému..

jinak jako s těma klokankama fakt neporadím, měli jsme jednu, malému se tam líbilo ale dost z toho bolely záda..a pak mi hodně lidí právě tady řeklo že je to špatné kvůli tomu že v tom dost to dítě visí...

tymothy
14. feb 2010

Rainee - o chodítkách taky dnes už nikdo nepochybuje, že jsou škodlivá (dokonce jsou i hlasy mezi lékaři, aby se přestaly vyrábět), a také se prodávají...
Já nevím, ale proč něco riskovat, když jde o zdraví vašich dětí? Kvůli vlastní pohodlnosti, snaze být "in"...? Stojí vám to za to?

rainee
14. feb 2010

No neviem, ale tie satky a ergo nositka mi tiez nepridu extra zdrave, akurat tak extra drahe. 😝
Nas nosili rodicia v obycajnych nosicoch, lietali sme na choditkach a tu sme, dokonca so zdravou chrbitcou. Myslim ze dnes sa vsetko strasne prehana a marketing tiez robi svoje. Kazdopadne nech si kazdy robi ako uzna za vhodne, niekomu vyhovuje klokanka, niekomu satka...