Aký je kočík Chicco Lite Way?

psyxooo
26. apr 2008

Mate niekto tento kocik? Paci sa mi ze je lahky a zda sa ze aj vhodny na zimu. Lenze som ho este nevidela v obchode len na nete, a to nie je bohvieco, vzdy je lepsie vidiet v skutocnosti.
Mate s nim skusenosti? Aky je?

Alebo mi poradte nejaky podobny, lahky, pekny do 5tisic.

berus222
22. mar 2010

ahojte baby. mate k tymto golfacom niektora slnecnik? chcela by som si k nemu objednat, ale neviem aky. hodia sa tam aj tie univerzalne?

janina1977
6. apr 2010

ahoj baby, ak máte k tomuto kočíku madlo, mohli by ste mi zmerať jeho šírku a aj priemer upevnenia? chcela by som ho ako univerzálne k inému golfáčku ďakujééééééém
🙂

janina1977
6. apr 2010

chcela som napísať ahojte ...

veronika81
9. apr 2010

janina, ja mám madlo, čo presne myslíš pod "šírkou"? 😅
je dlhé 40cm, vyčnieva do vonka 15cm a priemer upevnenia je 2,2cm (vnútorný), takže vlastne takú hrubú tyčku potrebuješ naň. Dúfam, že som to zrozumiteľne napísala 😀

berus, slnečník nemám, ja využívam pri slniečku sklopnú striešku 😉

pattie
12. apr 2010

Ahoj holky,
chtěla bych poradit, dost se rozmýšlím mezi Chicco Liteway a Jane Energy. Jane je sice o trochu lehčí, ale zase se udává, že je o kus užší a naše malá slečna není žádnej drobek. Krom toho je jí už přes rok a půl, tak aby se do Jane nějakou dobu ještě vešla. No nevím.... Tak jsem trochu nerozhodná. Liteway je zase o kus nižší, ale taky levnější a na Chicco obecně jsou dost dobrý recenze. Tak nevím, nevím.... poradí mi někdo? díky

alusha
13. apr 2010

pattie, ak v nom chces vozit malu este aj v zime, tak by som zobrala chicco, ked jane je uzsie, lebo nas maly sa do chicca v zime uz ledva vosiel, a to ma nejakych 12kg...

berus222
13. apr 2010

pattie, ale ani chicco neni rozmerovo vyhra. nas sa uz tuto zimu v nom ledva pohol. skus popozerat po sirsich golfacoch

gabik76
15. apr 2010

ahoj,já mám easy go loop je super 🙂 přijde mi podobný...

nostek
4. máj 2010

babulky, co mate Lite Way, ako drzia tie predne kolieska? my ho chceme kupit na dovolenku a tiez do mesta, len sa bojim, ze na kamennych kockach tie kolieska nevydrzia. ci?
dakujem

berus222
4. máj 2010

nostek, nam vydrzali po snehu, po zamkovej dlazbe aj po kamennych kockach. a to v nom vozim skoro 12 kg "drobca" a skoro vzdy plnu tasku s nakupom. 😅

alusha
4. máj 2010

nostek, kolieska su v pohode, aspon nase, mame ho uz dlho a nebol problem... my sme mali teraz iny problem, odtrhla sa nam ta guma na nozicky, manzel akurat vynasal maleho do vlaku po schodoch a na jednej strane sa odtrhla ta guma, tak sa skoro vysypali... kocik este v zaruke, tak sme ho isli reklamovat, v obchode nam ho v pohode zobrali, no potom nam volal vyrobca, ze nam to opravia, ale musime si zaplatit 8eur za opravu... tak sa manzel nahneval a dost razne mu povedal, ze to urcite nezaplati, ze co je to za kocik, ked neudrzi 13kg dieta, ktore si tam opiera nozicky... tak vraj ci nam to maju opravit alebo nie, muz povedal, ze ano nech to opravia... potom kocik prisiel do predajne opraveny, tak volala predavacka, ze si mame prist a zaplatit 8eur a manzel, ze dobre ze pride, ale nezaplati 🙂 nakoniec sa to zaobislo bez zaplatenia... no sila, zaruka je na vsetko, ale ked pride na lamanie chleba, tak sa clovek nevie dovolat spravodlivosti 🙂

reruna
4. máj 2010

berus hodí se tam univerzální slunečník
nostek přední kolečka drží dobře, taky v něm vozím velké nákupy, jen už trochu vybočují, ale nijak extrémně
pattie jane neznám, ale pokud je užší než liteway, tak bych ho nebrala pro větší dítě, i ten liteway už je dost úzký...

nostek
5. máj 2010

dakujem babulky. cez vikend s idem na jeden pozriet, ak sadne, tak ho vezmem ;o)

snad bude dobry aj mojmu 192cm vysokemu m

reruna
5. máj 2010

nostek tak pro mm bude liteway určitě nízký, můj mm má 185 a hrbí se u toho, tak ale dá se to....

nostek
6. máj 2010

reru, no asi budeme musiet ist niekde do obchodu ho vyskusat aj s mm.
a inak som sklamana, lebo uz je ten chicco predany. budeme hladat cosi ine.

pattie
8. máj 2010

Tak nakonec jsem zvolila Chicco Liteway, hlavně kvůli ceně i výbavě - je k němu nánožník s fusakem a pláštěnka a jsem zatím moc spokojená. Krásně se ovládá i jednou rukou, pro dítě je celkem pohodlný... Jen má krátkou pláštěnku, když prší, má dítě nohy od kolínek venku (ale to je možná problém všech pláštěnek u golfáčů, nevím).

nostek
8. máj 2010

ja som dnes skusila v obchode Lite WAY. je relativne OK, len sa mi zda dost uzky. ale zas je velmi sikovny.

jankar27
11. máj 2010

Ahojte, ja som mala takisto favorita chicco liteway, no a nakoniec som sa rozhodla pre Inglesinu trip. Ked som ho videla nazivo tak ma trosku sklamal, sice som ho skusala bez mojho drobca, ale mi prisiel trosku tazsi oproti tripu, respektive to tazisko bolo vzadu na zadnych kolesach a to mi vadilo pri dvihani, kedze budem musiet maleho nakladat do elektricky. takisto ma inglesina, odpruzenie a asi o 5 cm vyssie rukovete. No objednala som ho cez www.ebaby.it, takze cakam dnes alebo zajtra ze mi ho donesie kurier a dokonca ma vysiel len na 117,5 eur aj z dopravou na slovensko, co je oproti nasim obchodom velky rozdiel (cca 150 eur). Napisem Vam ak dojde, sirkou mi prisiel mozno tak o cca 2 cm sirsi oproti liteway.

nostek
16. máj 2010

jankar, daj pls vediet, ci ti prisiel a ako si spokojna.. dak

jankar27
17. máj 2010

Po odskusani som s nim velmi spokojna, ovladanie super, vaha super, nakladala som ho aj do elektricky, fakt je lahulinky. Manzelovi vadia tie rukovete, no su to golfove palice, pri nich je potrebne mat ruky vyssie. Je naozaj vhodny aj pre vyssich tatinov, rukovete su vyssie, mozno mensej mamine by to uz vadilo. Nevyhoda je polohovanie, ze musis pouzit obe ruky a ked babo lezi tak sa do kosika nedostanes, a kosik je dost maly, ale to je u tychto golfacov rovnake. Rozmyslam, ze ani madlo nebudem kupovat. Malemu to nechyba. Polstrovanie je slabsie, ale to je asi koli tomu, ze sa musi skladat. Odpruzenie je super. Akurat, co ma trosku zarazilo, je to ze je sedenie nizsie, nevsimla som si ako je to u inych kocikov, a uplne vpohode sa tam zmesti aj velke vysoke babo. Mne sa nepacili zdvojene kolieska ale asi je to na ovladanie dobre. Mozem hodnotit maximalna spokojnost za tu cenu.

zuzula25
18. máj 2010

ahojte,chcela by som sa vas opytat,ci je nejaka taska ku kociku chicco liteway,mam ho doma.som max spokojna,ale ten batoh je maly,ci sa da doobjednat nejaka taska nan.dakujem 🙂

berus222
18. máj 2010

zuzula, su oreginal chicco tasky ku kociku, ale tie su tam strasne velke. ja tam mam tuto http://www.emitex.cz/k-univak-na-kocarek.php je fajn, lebo ju nemusim davat pri skladani kocika dole.

nostek
20. máj 2010

baby a co hovorite na golfac chicco ponee XS?

angie777
21. máj 2010

Ahojte maminky,chcela by som vas poprosit,či by ste mi niektorá nepomerali golfáč chicco lite way, a to konkretne:
-šírku sedacej časti
-hlbku sedacej časti
-výsku operadla
-celu dlzku (ked je opierka chrbátiku najnižšie a nožičky hore)
A este sa chcem opytať,ako najnižšie sa da polohovať chrbátik,asi nie do uplneho ľahu,či áno?
Velmi mi to pomoze.DAKUEM!!!

pietra
30. jún 2010

ahojte 🙂
chcem sa opytat na ovladatelnost tohto kocika. Da sa lahko ovladat aj jednou rukou?

veronika81
1. júl 2010

@pietra dokážem telefonovať a zároveň jednou rukou tlačiť kočík, aj vybrať zákrutu, ale asi si neviem predstaviť tlačiť ho tak celú prechádzku. Mám doma ešte PP GT3, čo je trojkolka a tam tá manévrovateľnosť kočíka nie je o čom, tak som asi zvyknutá na to 🙂 No možno je to sila zvyku a niekomu by to nerobilo problém vôbec..

@angie777 ešte treba merať? 😀 Bolo to dávno čo si sa pýtala, tak už je to asi neaktuálne, ale ak áno, tak ti večer pomeriam 😉

angie777
1. júl 2010

@veronika81 nie nie ale dakujem,uz ho mame doma.aj tak dakujem za ochotu 🙂

pietra
1. júl 2010

@veronika81 veronika, dakujem. Nejde mi o celu prechadzku, ale o situacie ako prejst cez cestu a podobne, ked musim tlacit kocik a zaroven dceru drzat za ruku. co som mala pri nej golfac, to bolo nemozne jednou rukou tlacit co len par metrov 😝

veronika81
1. júl 2010

@pietra tak cez cestu v pohode si myslím 😉

collette
18. júl 2010

Děvčata,

mám prosbu - známá má autosedačku Chicco Synthesis z roku 2005 a shání nějaký podvozek, na který by šla nacvaknout, aby ji nemusela tahat. Nemám s kočárky Chicco žádnou zkušenost. Mohly byste poradit?

Díky moc!