Aký je kočík Chicco Lite Way?

psyxooo
26. apr 2008

Mate niekto tento kocik? Paci sa mi ze je lahky a zda sa ze aj vhodny na zimu. Lenze som ho este nevidela v obchode len na nete, a to nie je bohvieco, vzdy je lepsie vidiet v skutocnosti.
Mate s nim skusenosti? Aky je?

Alebo mi poradte nejaky podobny, lahky, pekny do 5tisic.

gucz
8. aug 2011

@larmimi ja mám všetky kolieska ojazdené rovnako, tie predné kolieska sú v pohode

alusha
8. aug 2011

@gucz ta guma sa odtrhla aj nam, este ked sa v nom vozil prvy syn, ale sme ho reklamovali a vymenili nam ju, este bol kocik v zaruke 🙂 inak v nom tiez vozime uz druheho syna a sme spokojni, tiez ho pouzivame do mesta, na nakupy atd...

larmimi
9. aug 2011

baby, vy sa viac vyznate, zevraj malo pouzivany, moze byt?? neviem ci ho mam kupit 😒
ostatne vyzera dobre, len mm mi neschvalil kvoli kolieskam, ze su zodrate

kejtty
9. aug 2011

@larmimi tazko povedat, mozno je to len prach z ulice, ked to umyjes tak budu cierne tie gumy. My to mame trosku menej zaspinene, aj ked dierky od kamienkov ostavaju v gume...

larmimi
10. aug 2011

@kejtty dakujem !aj tak mi to mm zatrhol, ze kupime nove nieco 🙂

monulicka
10. aug 2011

cafte
tak aj my mame Chicco Liteway a max.spokojnost zatial, nemam mu co vytknut. 😉 Pouzivame ho ako 2.kocik, mam ho stale v aute. Krasne sa ovlada jednou rukou, je lahky, skladny a da sa sklopit uplne do lahu co bolo pre nas podstatne, kedze maly spi cez den zasadne len v kociku.
Uvidime ako v zime, ten fusak je skvelyy, ale do snehu mame Jane Nomad, takze pre nas bol Liteway skvela kupa 😉

mmacko
10. aug 2011

@monulicka aku farbu ste kupili. Ja som tiez velmi spokojna, je lahucky, lahko sa sklada a aj dvojrocna sa v nom vyspi, nevisia jej nozky ked ju posuniem hore. Za tu cenu super kociarik a aj krasny a podla mna je velka vyhoda, ze ma vpredu jednokolieska a vzadu dvoj, je stabilny ale lahko ovladatelny.

monulicka
10. aug 2011

@mmacko Mame tento: Je to este kolekcia 2010, kupovala som ho zaciatkom roka, takze som nan mala este zlavu, vysiel ma do 100 eur. Mne sa praveze Multiway nepacil s tymi prednymi dvojitymi, aj ked sa mi zda, ze je sirsi.
Vy mate aku farbu?

mmacko
10. aug 2011

@monulicka ja som mala golfac perego pliko s dvojitymi vpredu a toto sa ovela lahsie karuje ako to pliko.
Ja mam kolekciu 2011 ruzovy, tiez stal 100 eur aj stym super fusakom, len som este dokupovala madlo. Ja som kupovala asi pred mesiacom

kejtty
10. aug 2011

@monulicka
@mmacko aj my mame liteway, tiez sa mi zda ze je to super golfak, stabilny. Mala som moznost porovnat kociky vedla seba Liteway a Multiway, no velmi velky rozdiel v sedeni ani nieje, trosicku je multiway sirsi v sede, ale inac su skoro rovnake... a liteway sa mi pacil tiez hlavne kvoli tomu prednemu koliesku...
Pouzivame ho tiez len na nakupy, do mesta a tak... na zimu jazdime v xlandri.
Mame modru farbu surf, rocnik 2010, vzdy som chcela pre synceka modry kocik, tak golfky som si kupila modreee 🙂
tieto:

mmacko
10. aug 2011

@kejtty krasna farba, mne sa ten multiway nepaci, taky tank s tymi kolesami aj ked verim, ze ked to ma niekto ako jediny kocik, tak do terenu je asi lepsi. Ja som ho kupila ako golfac na 2 mesiace pre starsiu, potom bude na balkonove spanie pre mladsiu, preto som chcela golfac co ide do lahu. Ja mam pre druhe a na zimu concord, toto urcite nie je koick do snehu, ale inak je super, aj moja mala ho miluje, nechce z neho ani vystupit ked idem na dlhsie a beriem aj kocik.
Ja som zas mala vzdy neutralen kociky, ze co ked bude druhy chlapec, dokonca vacsinou (2 zo 4) modre, tak som si konecne kupila ruzovy cukrikovy 😉

maca_p
10. aug 2011

mate ho niektora na predaj? potrebujem na rychle presuny, len do auta. len nie cukrikovy 😀 .

kejtty
10. aug 2011

@mmacko aj tak ja si vobec neviem predstavit ist do terenu s golfovym kocikom, akymkolvek, ktory nema nafuknute kolesa... preto si nechavam aj sportiak aj golfak, ako vravis pre druhe. Tiez som zo zaciatku riesila neutralne farby pre synceka, ze co ak potom budeme mat dievcatko... No ale aj tak nakoniec mu kupujem skoro vsetko modre a malinko zelene... ale modry kocik sa hodi aj dievcatku - keby naaahodou niekedy sa podarilo... 😎
ale vy budete mat dve bambulky, tak cukrikova farba u vas asi je vsade 🙂 nielen na kociku. No je krasny, nespini sa velmi?

kejtty
10. aug 2011

@maca_p tu na bazari ich predavaju, mrkni...

maca_p
10. aug 2011

@kejtty ahaa, Ď 😉

mmacko
10. aug 2011

@kejtty praveze sa nespini, ale nepouzivame ho denne, uz je starsia velka. Keby som ho denne pouzivala, tak dam podlozku, v sportaku som ju mala stale a je to super vec. Aj si idem jednu kupit, ktora by mi mala pasovat aj do liteway aj do sportaka, tak ju tam mozno dam ked pojdeme nabuduce von ked mi pride. U nas praveze toto je prvy "dievcensky" kocik, ale za to ostatne veci su fakt cukrikove....pre dievca sa neda nekupit ruzove alebo "dievcenske" vecicky, keby bol druhy chlapec, tak musim menit 90% garderoby 😉.

monika15
10. aug 2011

ja urcite volim za Chicco.... 🙂))

kejtty
10. aug 2011

@mmacko tak to ti zavidim tie ruzovucke vecicky, ja ked chodim po obchodoch a hladam nieco pre synceka, tak 90percent veci je naaaadhernych, ale ruzovych pre dievcatka. A pre chalanov vyrabaju niekedy otrasne veci s uplne hlupymi motivmi... ktore sa mi nepacia.. Ja nemam ziadnu podlozku do liteway, ale tiez ho pouzivame len ku doktorke, na nakupy, do mesta - sa vozi s nami v aute... keby nieco 🙂
Ale neboj, kebyze sme my mali druhe dievcatko, tak urcite by som sa vyzivala v nakupovani ruzovych veciciek v obchode, nie modre po syncekovi... 😕

mmacko
11. aug 2011

@kejtty ja som prave kupila jednu podlozku, teraz jej to dam do chicca, nenosime plienky uz vyse mesiac, a este nemala nehodu, ale istota je gulomet a potom mi bude dobra aj do sportaka.
No presne ako pises, ked uz mas dievcatko, neda sa kupit neutralne, ze keby bol druhy chlapec, tak som veeelmi rada, ze aj druha bude slecna,preto som si konecne "dovolila" kupit aj ruzovucky kocik 😉

miskaa90
19. aug 2011

ja som si prave objedna ten cierny chicco orion a vylzera velmi dobre a tesim sa nan. chcem sa len informovat ze ci su kolieska guma alebo plast ? lebo nikde to neviem zistit...

juju
27. aug 2011

baby ahojte, ja som total nezaangazovana mama do vybavy 🙄 a ked chcem nieco kupit tak kuknem rychlo na kona a citam rady. chcem kupit golfac, taky jednoduchy, lebo doma mame concord neo ale golfac potrebujem len na cesty ked budem chodit na sluzobky a bravat so sebou maleho, aby sa zmestil do kufra. Avsak nechcem aby to bolo nejake hrkatko za 40 euro, lebo maly je zivan a asi by sa v tom ihned vyvratil. rada kupujem overene znacky. Som stratena v golfkach 😖 pozeram ten liteway; a celkom sa mi paci a aj cena je ok. ale uvazovala som tiez nad chicco echo alebo chicco skip; nechcem ziaden traktor typu multiway 😀 viete mi poradit, co mate skusenosti ktory mam kupit? maly ma 15m a je priemerne velky; na liteway sa mi paci ze ma nanoznik...fakt neviem, co kupit 😕

kejtty
28. aug 2011

@juju ahoj, pozerala som si tie echo, skip a liteway, sedenie maju skoro vsetky podobne, len rozdiel je v kolieskach, ale aj tak najviac sa mi paci asi liteway.
Mame tiez velkeho drobca, uz ma 14kg,90cm a vozi sa v liteway, je stabilny, vobec nieje rozhegany, maly sa v nom dobre vyspinka, opierka chrbta je dost dlha, takze akurat nozky mu uz trcia z kocika vonku. Aj ked ho pouzivame len na nakupy a vylety. Najlepsie je vidiet kociky nazivo.... kazdemu sa paci nieco ine...

katrinka8
2. nov 2011

Ahojte, otvaram znovu tuto temu, chcem sa opytat, ci nahodou neviete, naco sluzi take to umele "koliesko" na popruchoch - za chrbatikom dole. Co sa ma na to upevnit? Nema to nejako suvis s nanoznikom, ktory je, mimochodom, riadne od veci 😠 Velmi zle tam drzi, ked dcerku konecne naobliekanu usadim do kociara, tak sa cely ten fusakonanoznik akosi posunie, neda sa to poriadne zapnut, musim to tam pasovat a aj tak sa cela klze s celym tym nanoznikom Neviete, ci sa to tam da upevnit aj nejako inak ako tymi bocnymi popruhmi s patentom? 😠 Esteze mame na "zimu" odlozenu Cortinu 😉 Ale inak na leto perfektny kociar, prezil v pohode aj denno-denne chodenie po macacich hlavach v Prahe - dokonca bez problemov so spiacim babom 😀

ladybugie
2. nov 2011

@katrinka8 mám chicco multiway, ale naprosto stejné problémy. To kolečko dole u popruhů jsem měla u x-landera a sloužilo k upevnění fusaku. Tady to asi vyráběl nějaký "šikula" protože nejen, že ten fusak je totálně na prdku, ale taky je na sucháč a do toho kolečka se nedá připevnit ani kdyby ses moc snažila. Když tam malou posadím, tak se ten fusak blbě navléká a nakonec stejně sjede. Takže mám zapínací fusak od emitexu a jezdím jen s tím. Uvažuji, že si pořádný nánožník na zimu ušiju. Navíc ty popruhy jsou krátké, hlavně ten mezi nožičkami. Ten kamarádka už dokonce ustřihla a našila tam delší. Taky se na to chystám. Mám problém i s pláštěnkou, taky nejde natáhnout a pořád leze nahoru. Funguje možná tak na prázdném kočárku, ale s prckem tam fakt přes nožičky tu pláštěnku nedostanu. Jinak jsem taky spokojená 🙂

katrinka8
2. nov 2011

@ladybugie - aha, ale ked ja na tom fusaku ziaden suchac na upevnenie na to kolecko nevidim ☹ Musim to este raz pozriet, ci som ho neprehliadla 😀 Ale je fakt na prd, ten fusak, ci co to je. Nam je ten popruh medzi nozickami zatial dobry, vlastne popruhy sa mi zdali skor dlhe 😀 Inak, na tomto liteway sa fusak o kociar pripina popruhmi s cvokmi. Nie je tam suchac.
No my mame fusak od emitexu, ale zatial som ho este neskusala, taka zima zase zatial u nas nie je. A ked bude, vytahujem Cortinu - lebo tento golfac sme hlavne na leto chceli 😉 Ale ten isty problem mame veru aj s plastenkou, stale sa kdesi vytahuje a potahuje, mne mala do toho este kope, ze ked som s nou tak isla (to bolo asi len 2x), tak som si pripadala, ze veziem bengalskeho tigra a nie dieta 😀 Ale inak je fakt super (kym neprsi alebo netreba fusak) 😀

sladkasue
4. nov 2011

@katrinka8 tiez som rada, ze na zimu mame nasu cortinu s velikymi kolesami🙂 - hlavne do terenu a do snehu
- s kocikom liteway som spokojna, i ked zavad, resp.k mojej spokojnosti na 100% toho vela chyba, ako napr.
-zapinanie toho fusaku - so zipsom na boku je uchvat...
-prsiplast ak zapnem, malemu trcia nohy - a ked leje, ma ich mokre...
-ak nahodou vbehnem do diery na chodniku, takmer sa prekotim cez kocik, div si nevybijem zuby...(to je dan za male kolecka)
-tzn. neda sa s nim chodit do terenu, a uz vobec nie po kamenoch, piesku a pod. o snehu ani nehovoriac...
- strasne to drnca, konecne som v praxi pochopila, co je to syndrom vytrasenych deti - v golfaci
- ovladanie je az prilis jednoduche, ak nemate zaaretovane kolecka, ukocikovat jednou rukov rovnou ciarou po chodniku je riadny problem - vsetci na mna kukaju jak na blbca - ci som napita
- odkladacia plocha pod kocikom je nenormalne mala - asi dalsia dan zato, ze je super skladaci; no a ked nedajboze dieta date spat rovno, uz odtial nic nevytiahnete
-neviem kto to pisal, ale STABILNY urcite nie je - akonahle tam dam dve tasky(na rucky) a maleho vytiahnem z kocika, kocik PADAAAA 😠
- tym padom sa mi aj ultralahka konstrukcia zda byt nevyhodou, lebo asi ani nie po mesiaci pouzivania sa mi zda, ze sa mi rozisli kolecka, resp. poohybala konstrukcia... v hypermarketoch vobec nie je nahodou, ze chodim len na jednom prednom a 🙂
-dokupila som si aj madlo, ale straaaasne blbo sa nacvakava a naopak, dava zase dole. prve razy som si zlamala aj par nechtov...

ale inak som v celku spokojna🙂 hlavne vyhody a vychytavky kvoli ktorym sme ho kupili
- nizka akciova cena noveho
- velmi skladny
- lahucky - prenesiem ho aj po schodoch spolu s malym🙂
- velmi variabilna strieska s moznostou uplneho odopnutia a nastavenia podla potreby. super sme vyuzili hlavne v lete ked svietilo slniecko
-perfekny do uplneho lahu - maly tam obcas spi jak v postielke🙂
-siroka ponuka farieb - myslim, ze si vyberie kazdy

ak to mam zhodnotit, som rada, ze ho mam, ale vdakabohu, ze sme nepredali nasu 3kombinaciu... v zime nam bude sportak este dobry 😎

katrinka8
5. nov 2011

@sladkasue - presne si to vystihla 😀
Ale my sme ho aj tak kupovali hlavne kvoli letu a skladnosti. Mne bol na kazdodenne presuny (kym nebolo treba teda ten nanoznik, ci fusak, ci co to je) absolutne vyhovujuci. Pocitala som s tym, ze v zime sa vratime do Cortiny. Bolo mi treba sa s nim presuvat hlavne busmi a tiez ho prevazat v aute, takze na toto absolutne perfektny. Dcerka mi v nom spala naozaj len parkrat, mozem to zratat na prstoch 2 ruk, a to ho mame od juna. Dokonca tym, ze sa da sklopit do lahu sa vyspala vcelku pohodlne.
Este mi na nom vyhovuje to, ze ked mi mala beha, nemusim sa natahovat bezat za nou s velkym kocikom. A to, co pises, ze sa da v pohode znasat a vynasat aj s dietatom dnu v rukach - tak to je pre mna na nezaplatenie! Byvame v panelaku, kde stoji vytah na medziposchodi, takze tahat hore - dole po schodoch kazdy den Cortinu je dobry zaberak, a to je tiez jeden z tych lahsich kociarov este. A to nevravim o autobusoch, ktore ked teda uz aj maju tie nizke schodiky, nie vzdy zastanu dobre pri obrubniku, prip. je to tak vysoko, ze jednoducho s velkym kociarom mi musia ludia pomahat. Takto chytim do ruk a znesiem, vynesiem bez problemov 😉
Ani sa mi nezda, ze by sa nejak moc rozhegal, trosku sa mi sice zda, ze obcas zahrka koliesko, ale je to v norme, svagrinej Chicco (neviem presne model) vrzga teda statocne a ma ich akesi rozidene, ci co a to su kolieska vacsie ako tu. Na to, ze sme ho vlacili po Prahe (skoro celodenne chodenia) po tych historickych macacich hlavach sa cudujem, ze tak dobre obstal 😀
Co sa madla tyka, to sme nechceli, lebo nase sidlo ma taky zvyk, ze si na madlo vyklada nohy, tak si vies predstavit tu polohu, v akej ma chrbat 😠 Tak sme jej urobili skrt cez rozpocet - madlo nam tu veru nechyba 😀 Ako vravis, nie je to veru kociar na zimu 🙂 Ale ako letny kociar na jednoduche presuny z miesta na miesto je perfektny. Ale asi pre vacsie babo, ktore nepotrebuje vela veci so sebou prenasat - ak sa ich cloveku nechce nosit v rukach alebo taskach 😀

lussy666
1. feb 2012

no, mne prave liteway prisiel a musim povedat, ze som sklamana....mozno to je tym, ze golface nepoznam, ale pride mi, ze ked s nim pojdem von hned sa rozpadne 😕 a to madlo mam zakazdym davat dolu, ked chcem vytiahnut malu z neho? no mooje nervy.... 😅

dosa
1. feb 2012

@lussy666- nemusis ho davat dole, len ho na jednej strane otvoris, myslim, ze to tak funguje na vsetkych kocikoch, ze musis otvorit madlo... a rozpadnut by sa nemal, my sme s nim prechodili krizom krazom a vydrzal...

lussy666
1. feb 2012

@dosa vravim, mozno sa mi to len zda, golfky som nikdy nemala a jasne, ze su menej robustne ako sportak a posobia tak "rozhegane"..takze hovoris bez problemov...super...ale cim dlhsie sa na ne pozeram, zacinaju sa mi celkom pacit🙂