Aký kočík kúpiť pre bábo narodené v apríli, máji?

vilocka
23. dec 2008

Ahojte babulky, chcem vas poprosit o radu pri kupe kocika (trojkombinaciu), lebo uz som uplne zufala a cim viac hladam tym viac som dopletena. Myslim, ze pri kocikoch pre letne babenka su ine naroky ako pri tych, co sa narodia v zime...Chcela by som, aby vanicka nebola prilis vyteplena na leto, aby mu tam nebolo teplo, ale zase dost velka, aby sa tam voslo v zime aj s fusakom. Pripadne by sme v zime mohli pouzit uz sportovy? Nebude mu v tom potom zima? Niektore tie sportaky mi pripadaju take "placky" bez obruby a bojim sa, aby v nom na babenko nefukalo.... 😕 Maminky letnych babetiek, prosim o radu, urcite budete mat uz nieco overene a vyskusane... 😉 budem vdacna za kazdy nazor. 🙂

atima
26. mar 2009

my sme kupili tento Giordani 3per8 (šport.+autovanička+autosedačka+prísluš.)

viki252
28. mar 2009

Ahoj,
aj my cakame malicke v aprili. Kocik este nemame, ale uz je vybraty. Znacka je BOLERO EXTRA a vyrobca ZAGMA. Predavaju ho v Kosiciach na blsaku - cena je 7.000,- Sk (cena bez autosedacky, ta sa da dokupit) a ich stranka je:

http://www.vasekociky.sk/html/bolero extra.html

pripadne sa pozri na:

http://www.babyobchod.cz/index.php?&id_vyr=20

Dobre sa s nim manipuluje, mne sa paci to, ze je tam hlboka vanicka a zvlast sportova cast kocika.
Ak by si na tom kociku videla nejake nedostatky - budem rada ak ma na ne upozornis. 🙂

blanchetka
28. mar 2009

@viki252
Velmi pekny kocik si si vybrala, myslim ze aj slusna cena je tam... 😉 A uz aj vies co to bude?

standu
28. mar 2009

hej dobra cena, ale ta kvalita jej bude zodpovedat....

alize
29. mar 2009

Ahoj, poradite mi aky kocik pre babo ktore sa narodi na zaciatku septembra? Uvazujem o Tako Jumper komplet 3 kombinacia, na zimu vanicka a na jar a leto sportovy. dakujem

blanchetka
29. mar 2009

Ake znacky kocikov su dobre? Dema je dobra znacka?

viki252
29. mar 2009

cakame maleho Filipka - velmi sa tesime.
Mame este dcerku, ale ta je uz takmer velka slecna. Pri nej sme kocik pouzivali cca rok - jej sa pacilo chodit pesi. Zo zaciatku bola potrebna poriadna davka trpezlivosti na tolke male krociky, ale vypestovala si poriadnu kondicku 🙂

blanchetka
29. mar 2009

viki252 to je skvele, ja este neviem co to bude 😒 som velmi zvedava, bude to moje prve babatko 🙂

nataly05
28. apr 2009

My už vieme že budeme mať malého Radka a rozhodli sme sa tiež pre Tako Jumpera, ktorého spomenula alize, manžel si spravil poriadny prieskum a pomaly 4 mesiace sme ho vyberali. Dema ma v ponuke ten istý model ale o pár tisíc (desiatok eur) drahší.

brumca
2. nov 2010

ahojte 🙂 ozivujem trosku tuto temu...zacinam sa rozhliadat po kociku pre nase babatko, ktore sa ma narodit v aprili a bola by som rada, keby sa ozvali nejake mamicky aprilovych deticiek a napisali, s akymi kocikmi boli spokojne 🙂 vopred dakujem...zatial sa mi celkom pozdava Inglesina Magnum 🙂

margotka_ja
21. jan 2011

Ahojte baby, aj mne by sa zisli nejake typy na kocik, babo cakame koncom aprila a vôbec neviem aky si mam vybrat, ci trojkolku ale klasiku, a aku skusenost mate s nakupovanim kocikov cez net.?

babulina
21. jan 2011

@brumca, @margotka_ja - ja mam starsiu aprilovu (3.4), moja skusenost bola ze od septembra bola v sportiaku, takze jar/leto v hlbokom takze akykolvek vyberies je fajn, my sme mali trosku uzsiu vanicku ale tym ze sme nemali fusak v nej tak pohoda - inak Pegperego centro a vanicka porte enfant ale ta tvrdena

katkaaalex
21. jan 2011

Ahojte dievcence, nam sa v aprily narodi druhe babetko a asi kupime kocik X-Lander Xa. Pozeram kociky uz dlhsiu dobu a tento sa mi velmi paci, pri Alexovi som mala QUinny Buzz 3 tak chcem vyskusat nieco ine, snad budeme spokojni no do aprila si to este mozno premyslime... Chcem aj skejtik ku kociku koli Alexovi, on sa este vela vozi - chodit sa mu neche 🙂 no slubili sme, ze mu babetko prinesie bicykel 🙂

oliee
23. jan 2011

Ahojte 🙂 výber kočíka - riadna fuška 🙂 a hlavne keď každý radí niečo iné 😉 jedna kamarátka kúp hlboký a veľký aby ti tam malé mohlo spávať, čo najdlhšie, jej krpec má už 2 roky a inak ako na dvore v kočiariku nezaspí (samozrejme nie v zime) tiež bývame v rodinnom dome pri lese, ticho, kľud takže si viem predstaviť ako malinké spinká na čerstvom vzduchu vonku, na druhej strane si však neviem predstaviť manévrovanie s xxl kočiarom medzi regálmi v obhode 🙂 Opačné názory znejú, stačí ti menší aj tak tam malé už od pol roka nebude chcieť ležkať ale pozerať na svet okolo seba t.z. športový. Preto sa chcem spýtať skúsených maminiek, o pol roka bude zima a neviem si predstaviť také dieťa v športiaku, síce vo fusahu a riadne zababušené ale aj tak, nebude to vadiť, nebude mu zima? Doteraz som bola rozhodnutá pre trojkombináciu ale tie vaničky sa mi zdajú neuveriteľne malinké a predstava, napchať do nej v zime naobliekané dieťatko, predstava nereálna. Prinajhoršom kočík predám a kúpim nový 🙂 aj to je riešenie

martina05
23. jan 2011

@margotka_ja
@brumca
Moja Vanda sa narodila v apríli a máme Gesslein F6 - som spokojná na 120 percent, až do januára som jazdila v "hlbokom kočíku" v pohode sa tam vmestila aj s fusakom a to meria okolo 75 cm ... športiak som prehodila asi pred 10 dňami a to preto aby aj videla na svet, inak v kočíku väčšinou spinkáme.. Odporúčam

avenev
24. jan 2011

@oliee Aj ja mam tutu dilemu, mam termin koncom maja a odhovorili ma v obchode od velkych kocikov, ze su tazke. Povedne som chcela s velkou vanickou a nafukovacimi kolesama, tie aj pereju ale predavac mi tvrdil, ze mi to bude tazke. Hlavne ked pojdem do mesta musim ist cez podchody a ze sa mi to bude zle tlacit po tych kolajniciach Tak teraz pozeram lahke, mestske kociky ale fakt maju male vanicky.

saeda
24. jan 2011

@avenev ahoj, nas maly sa narodil na konci juna a velmi som ocenila velku vanicku.... hlavne na jesen a na zimu, ked uz bol vacsi, bolo ho treba naobliekat, deka, fusak.... do malej vanicky by sa uz natlacil natesno alebo vobec a do sportiaka bol este maly.... hlavne sa mu spalo aj v zime vonku pohodlne.... takze ja ani teraz pri druhom, co sa ma narodit na konci maja, nebudem kupovat s malickou vanickou.....
a nafukovacie kolesa su super do terenu do mesta, lahsie s nimi prejdes cez obrubniky, po polamanych chodnikoch.... uplna paradicka... 🙂

saeda
24. jan 2011

@oliee ahojky,.... uy zo skusenosti...neviem si svojho maleho ako 6mesacneho predstavit v zime v sportiaku....je pravda, ze on bol vacsi ako standard deturence, ale pohodlie spanku mu dal len hlboky kocik 🙂

avenev
24. jan 2011

@saeda ahoj a nevies ake ma taka vacsia vanicka vnutorne rozmery? Mavala si aj defekt, alebo ich bolo treba casto dofukovat? Dakujem

saeda
24. jan 2011

@avenev my sme mali okolo 100cm a dovnutra este taku fusakotasku, co ma 80cm ...defekt som nemala ani raz, zalezi samozrejme aj od dezenu gumy... cim hladsie, tym vacsie riziko defektu... a dofukovat sa muselo tak raz za mesiac...ale to nebol az taky problem 😀

avenev
24. jan 2011

a nebol ti tazky, dobre sa ti s nim islo v podchodoch?

oliee
25. jan 2011

@saeda Zdielam tvoj názor, v provomrade ide o pohodlie malinkého a hádam ho nejako potisnem aj keď bude kočík ťažší, veď treba po pôrode nejako schudnúť 🙂

saeda
25. jan 2011

@avenev
@oliee uprimne povedane si myslim, ze niekedy je rozdiel vo vahe kocika take 2 kilecka... takze ked nesiete domov nakup v taskach v rukach, nesiete toho viac 😀 Inak, hlavne kvoli 4 kolieskam sa mi dobre chodilo po tych kolajniciach, co byvaju na schodisku... a videla som maminky s trojkolkami a malickymi kolieskami, ktore sa trapili a nevedeli ako po tych kolajkach vyjst 😀