Aký kočík kúpiť pre bábo narodené v apríli, máji?

vilocka
23. dec 2008

Ahojte babulky, chcem vas poprosit o radu pri kupe kocika (trojkombinaciu), lebo uz som uplne zufala a cim viac hladam tym viac som dopletena. Myslim, ze pri kocikoch pre letne babenka su ine naroky ako pri tych, co sa narodia v zime...Chcela by som, aby vanicka nebola prilis vyteplena na leto, aby mu tam nebolo teplo, ale zase dost velka, aby sa tam voslo v zime aj s fusakom. Pripadne by sme v zime mohli pouzit uz sportovy? Nebude mu v tom potom zima? Niektore tie sportaky mi pripadaju take "placky" bez obruby a bojim sa, aby v nom na babenko nefukalo.... 😕 Maminky letnych babetiek, prosim o radu, urcite budete mat uz nieco overene a vyskusane... 😉 budem vdacna za kazdy nazor. 🙂

zuzkagu
23. dec 2008

Ahoj, môj Tomáško sa narodil zač. juna a mam kočík MOON T3 http://www.mimibazar.sk/rodinne_fotografie.php?... a som s nim spokojná, no na jar už máme pripravený lahši športiak PPpliko,. Al e spať, u mna bolo podstatné aby sa dla vybrať tá prenosná taška, ja som nechcela tú vaničku. teraz ma tomáško 6,5 mesiaca a už od októbra sa vozíme iba v športiaku lebos ami da celý vypolohovať až do lahu, tak som tam dala fusak a je spokojný. lebo taška nám bola už potom úzka.

petra1985
23. dec 2008

Ja som si vybrala kociar znacky Pierre Cardin Paris a myslim si aj ked ho nemam este odskusany, ze je super.. predavacka nam vsetko pekne vysvetlila vanicka je hlboka aj ked trosku pri nozickach uzsia ale fusak sa tam vojde dokonca ti predaju kociar aj s fusakom v cene.. a je vhodny vozit dieta v sportovej verzii uz v 6 mesiaci veku dietata.. je velmi vhodny aj pre netechnicke typy vsetko pekne zapada do klipov a je lahko menitelny z hlbokej do sportovej verzie.. zvladne to kazdy.. moj priatel nie je velmi technicky typ a zvladol to aj on aj ja aj predavacka, ktora sa nam priznala, ze ho skladala sama..a bez postupu🙂 kolieska vpredu ma otocne a daju sa dat aj do stalej polohy t.z. ze sa neotacaju.. fakt sa tesim kedy ho vyskusam🙂 teraz pred vianocami maju nanho zlavu skoro polovicu z ceny.. stal okolo 16.000 teraz sme ho kupili za 7800,- predavacka nam ho odporucila, ze teraz ho kazdy zhana a kazdy je s nim spokojny.. tak uz ako chcete.. viem len, ze ho nemaju vsade lebo je to nejaka nova verzia znacky Pierre Cardin..

lyongirl
23. dec 2008

my máme Cam Cortinu X3 evolution, malý je aprílový a ďalší mrňús bude marec/apríl, takže využijeme zas a absolútna spokojnosť. Malý sa mi vošiel do vaničky s fusakom ešte v decembri/9 mesačný/, ale od januára sme dali šporťák, lebo už chcel sedieť a vidieť von a vozíme sa v ňom doteraz a ešte stále sa v ňom aj super s fusakom vyspí.

vilocka
autor
23. dec 2008

zuzkagu a nebolo mu v tej taske v lete teplo? Ja som spekulovala aj nad takou verziou kocika (s vyberacou taskou), ale skor sa mi zda vhodny na zimu. Ale urcite je ta taska sikovna.
Ale paci sa mi aj ta cam cortina aj ten pierre cardin (inak super cena!) Skoda, ze ho tam nevidno ako vyzera sportovy, ale este pohladam na nete.
lyongirl to vazne sa maly vojde do vanicky s fusakom aj 9 mesacy? wau, to je presne to co potrebujem... 🙂 , no idem este hladat dalej.
A diky babule! 😉

petra1985
24. dec 2008

Pierre Cardin ked si pozries na nete tu Cortinu tak neuteka daleko od toho jeho sportova verzia.. mna velmi zaujal a to som ho kupila hned ako bol poskladany v sportovej verzii ani som nevidela hlboku hned sme objednali.. no a potom ma hlboka nesklamala uz vobec🙂 neviem na nete som hladala sportovu aj ja ale nevidno nejako.. no ale skus mozno sa tebe postasti🙂 ta vanicka vlastne hlboka verzia cela sa vybera.. nemas tam ziadnu tu taku tasku vo vnutri mozno to je trosku nevyhoda.. ale som to brala tak ze dlho to nevyuzijem tu tasku.. a ved v lete dietatko ked bude teplo trosku odkryjes a mas🙂 tak len pekne hladaj urcite si nejaky vyberies.. neskor uz ti to bude jedno aky mas🙂 tak sa majte a pekne sviatky papa

lyongirl
25. dec 2008

vilocka - no mne sa vošiel ešte v 9 mesiacoch, neviem, ako iné bábatká. On nebol zas nejaký valibuk 😀 , ale ani nejaký drobček, tak neviem, asi to závisí aj od toho, kolko kg bábo sa narodí tebe a aké bude celkovo a možno ti tam nebude v tých 9 mesiacoch chcieť byť, lebo veľa detí už pred pol rokom chce sedieť a vidieť a dávajú ich do šporťákov....

jaduska
26. dec 2008

Vilocka, ak môžem poradiť, počkaj s kúpou kočiara, keď sa narodí bábo. My sme pri prvej dcérke mali Demu, bola super priestranná. Keď sú deti narodené v marci/apríli, tak potrebuješ kočiar prakticky na rok, lebo dať 6 mesačné bábo do športového a na zimu mi príde čudné. Pri druhej dcérke sme kupovali kočiar znova, lebo ten prvý som medzitým predala a pozerala som, aby bol vnútrajšok čo najväčší, keďže prvá dcéra bola riadny valibuk. Tak sme opäť kúpili Demu, ale to bola taký tank, že nám skoro nikde nevošiel. No a druhá dcérka sa narodila o dosť menšia a chudšia, tak sa nám v kočiari úplne strácala. (ona má ako 1,5 ročná toľko kíl, koľko mala staršia ako 11 mesačná 😵 ). Ďalšie bábo čakáme tiež v apríli a chcela by som nový kočiar, lebo ten druhý síce ešte máme, ale fakt je to tank, tak by som chcela niečo menšie a ľahšie, ale osobne čakám až do narodenia, či to bude valibuk ako prvá alebo drobec ako druhá...

jaduska
26. dec 2008

Ešte dodatok - prehľad o kočiaroch si samozrejme robím, aj mám nejaké typy, ale konkrétne sa rozhodnem po pôrode 🙂

avanka
26. dec 2008

Ahoj, tak nas Lukasko sa narodil sice koncom juna, ale je z neho riadny dlhanik, teraz ako 6-mesacny ma 71 cm (narodil sa so 49cm), kupili sme X lander x1

http://www.medvidekshop.cz/15-Kocarky/1127-Koca...

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

a maly sa mi tam v pohode zmesti aj s fusakom, ratam este minimalne mesiac urcite....
Dat babo v 6 mesiacoch, ked este dobre nesedi, do sportaku, sa mi zda divne..... 😝
Mame pozicany kocik aj s vyberatenou vanickou, to keby bol nahodou ten nas uz maly, ale ja osobne by som taky nikdy nechcela..

petra1985
27. dec 2008

sak prave ten kociar je v sportovej verzii tak upraveny, ze to babo v 6 mesiacoch v tom sportiaku moze byt.. ja by som blbost nekupovala.. a si myslim, ze je jedno aky kociar si kto kupi.. nikdy nevie ake dieta sa mu narodi..ci velke ci male, ci bude aktivne ci nie.. takze to je relativne.. sak len si predstavte ako vozili nas... a sme tu.. je to jedno..v dnesnej dobe si kazdy vybera podla svojho vkusu a co mu vyhovuje..a tomu babatku je to myslim jedno v com sa vozi🙂

martina78
27. dec 2008

A neuvazovala si nad kupou cisto hlbokeho, napr Inglesima a potom na zimu zainvestovat do nejakeho sportaka, so vsetkymi doplnkami?

lyongirl
27. dec 2008

ináč vela báb dáva do šporťáku bábo pred pol rokom...
Mne osobne sa to zdá tiež skoro, ale zas, keď im už nechcú byť vo vaničkách a chcú vidieť von. A za keď je šporťák dobre zabezpečený proti zime a dá sa dať do ľahu, tak si myslím, že to nevadí, aj keď ja osobne som chcela mať drobca čo najdlhšie vo vaničke a tá naša má okolo 80 cm, už si to presne nepamatám, je jedna z najvačších vaničiek - čo sa týka naklikávacích vaničiek.

evina313
27. dec 2008

no ja mam majoveho a doteraz som ho vozila v hlbokom PP. Teraz mame par dni športový a teda neviem si ten hlboky vynachvalit. Malý mal 4 kg ked sa narodil, teraz ma 7 mes. a 9 kg a este sa do toho hlbokeho zmesti aj s fusakom. Ja by som na Tvojom mieste robila tak ako radí martina78. Kupit čisto hlboký, a neskor iba sportový. Tie trojkombinacie su o dost mensie ako obyčajne hlboké. Tie hlboke Peg perega su super

sassi
27. dec 2008

my mame syna uplne na konci februara, mal byť až na marci
a praveže som sa rozhodla pre kočík, čo je vlastne športový a do neho len fusakotaška
do leta bol v tej fuaskotaške, a potom v lete šiel do športovej verzie (ako 4-mesačný) - da sa polohovať uplne vodorovne
do zimy už aj tak sedel, takže už by mi bol hlboky uplne nanič (kedže v kočíku cez den nespáva, len v postielke)
hlboky by som kupovala skor pre dieťa narodene v lete a na jesen , čo do zimy ešte poriadne nesedí
alebo ak planujete, že vam tam bude dieťa spávať do roka

kočík mame GRACO TOUR DE LUXE a vojde mi do kočíka fusak uplne v pohode, mam velky EMITEX 3v1

sassi
27. dec 2008

inak aj naš syn mal v polroku 9kg, v roku 13 a teraz 15, 5 a kočík zatial drží a je aj pohodlný

elintina
27. dec 2008

Ahojte, evina313 súhlasím s tebou ja mám tiež hlboký kočiar od PP má vetranie vaničky, takže v lete sa tam dieťa nevarí 🙂 . Malá má 5mesiacou v pohode sa tam zmestí s fusakom a oceňujem že sa dá zdvihnúť do sedacej polohy i keď mám už kúpený športový kočiar stále ho využívam. Trojkombinácie majú malé vaničky, sestra si tak kúpila ( x-lander ) a neter už ako 4mesačnú musela dávať do športového kočiara.

lyongirl
27. dec 2008

Tak my máme 3-kombináciu a ako som písala, malý tam bol do 9 mesiacov a zmestil by sa aj dlhšie, len už tam plakával, lebo nič nevidel. A fusak máme tiež Emitex 3v1. V 9 mesiacoch mal 7,5 kg, nebol teda sloník 😀

evina313
27. dec 2008

sassi - posielala som ti IP ohladom kočíka 😉

beadz
28. dec 2008

ahojte kocky. ma niektora skusenosti s pp pliko pre babo narodene v aprili ?

dupinka
28. dec 2008

Ahojte!

mate niektora skusenosti s kocikom Neo Nato? 😉

vilocka
autor
28. dec 2008

prave som poslednych par dni uvazovala, ci naozaj nekupit iba hlboky kocik a sportak az neskor, na zimu. Predsa som asi za vanicku, co najdlhsie, pokial sa nam tam babo pomesti. Ako pisala jaduska, neviem ake bude babo velke. Ale slonik moc nema po kom byt 😀 . Vanicka sa mi zda pre male babenko to najlepsie riesenie. Skoda, ze sa tie kociky tak zle nakupuju. Na nete maju super vyber, ale bez toho, ze ho omrknem "nazivo" by som kocik asi cez net nekupila. No a v obchodoch je vyber veeeelmi obmedzeny. ☹
Na nete som nasla kocik Roan Marita, ktory ma velku vanicku, ale zase je polsky. A ja sa polskych kocikov trochu bojiiim 😅 .(aj ked su nan same pozitivne hodnotenia maminiek).
Na Peg perego som pocula vselico...ale to bolo asi skor o sportovych.
Babulky dik za inspiracie, ja este idem hladat dalej 😉 .Ked nieco najdem, ozvem sa.

crysmile
29. dec 2008

ahojte, my mame kombinovany kocik Tako, je to polsky kocik, ale vacsinou vsetky kociky sa tam viacmenej vyrabaju.. aspon tie co dostat tu na slovensku.. mam aprilove dievcatko, zacala mi sediet az v 7 mesiacoch a neviem si celkom predstavit ako som ju mala vo fusaku v tych malych kocikoch, ktore su sice pekne, ale neprakticke.. baby, ktore poznam boli nutene mat uz v zime sportovy kocik, co nie je prave najlepsie.. no ale je to vecou kazdeho..

vilocka, ja som si moj kocik kupila na slovensku a je polsky.. neboj sa toho, ved aj ich vyrobky mozu byt kvalitne, podla mna mienka maminiek, ktore taky kocik mali, je dolezita, myslim ze aj najdolezitejsia, reklama dokaze klamat, takze urcite by som dala na doporucenie mamiciek..

petra1985
29. dec 2008

Tako su pekne a lacne kociare mne sa jeden velmi pacil, ale nakoniec sa mi zdali vsetky tie kociare tak nizko posadene, ze by som asi prisla o krize co by som sa vzdy k dietatku zohynala.. tak som zacala hladat nieco vyssie.. no ide o to tiez ako vysoki su rodicia ci im to vyhovuje alebo nie.. ale fakt Tako vyzeraju byt kvalitne a prakticke kociare

crysmile
29. dec 2008

petra, mne sa na Taku pacilo aj to, ze si tam mozem nastavit vysku na rukovati.. takze je spokojny aj moj vyssi manzel a aj ja, hoci som nizsia..
ale bez vyskusania by som kociar nekupovala..

sassi
29. dec 2008

Tako je ťažké
my sme šli kupiť TAKO, sa mi celkom páčil na ulici
ale ked som si ho vyskušala, aky je to v reáli trasporter, tak som ho už nechcela ani náhodou
teda neviem, ake su teraz, ale pred 2 rokmi boli otrasne ťažke a mali aj iste konštrukčne nedostatky
vraj pri rychlejšej chodzi kamoška stale nakopavala do kolies, lebo boli moc blizko

verulka
29. dec 2008

vilocka, nooo, ja som to mala s kocikom tazke, kedze mi v nom az doteraz vbec nechcel byt a teraz len obedzene...ALe rozohdne je dolezite co od neho ocakavas- ked budes 3x denne skladat a rozkladat, tak isto nekupuj tako a pod, lebo su dost velke. Ak chodite do prirody, tak rozhodne terenne kolesa. Ja napr doteraz neviem "soferovat" kocik s otocnymi kolieskami 😅 pre mna je dolezite, aby sa aj v sportaku mohol pozerat na mna a kecat so mnou...potom ani vanicku nepotrebujes pre vacsie babo 😉 nase majovky vsetky na jesen sli do sportakov a v pohode...

sassi
29. dec 2008

moje februárča šlo do športáku v lete a nič mu to nezaškodilo 😉

petra1985
29. dec 2008

mne velmi zalezalo na tom aby sa mi otacala rucka z jednej strany na druhu tak ako pise verulka.. ze chcela aby babo pozeralo na nu.. no ale to mi predavacka odhovorila, ze nemam na tom tak bazirovat lebo babo ked bude v sportiaku tak nebude chciet sledovat mna ale okolie, ze sa mi bude furt dvihat a otacat.. tak som ustupila a kupila som taky co sa rucka otacat neda, lebo s otacavou ruckou mi ziaden nevyhovoval zas v inom.. a je pravda, ze tako su velmi robustne kociare a tazko sa prenasaju ale zas naco by ho clovek denne skladal a rozkladal.. vsak ked v byte ho mas kde postavit a mas velku chodbu...

sassi ma pravdu su deti co sa daju vozit v sportiaku skoro a su take, co nie.. a my si nevyberieme🙂

verulka
29. dec 2008

peti, no ja mam teraz kocik, ktoremu sa da sice prehadzovat rucka, ale primarna poloha je v smere ku mne...Ron si ho vybral uplnou nahodou..on neznesie nevidiet man / manzela...ono je to fakt sranda, ako je kazde ditko ine a ma ine potreby 😉