Aký kočík kúpiť pre bábo narodené v apríli, máji?

vilocka
23. dec 2008

Ahojte babulky, chcem vas poprosit o radu pri kupe kocika (trojkombinaciu), lebo uz som uplne zufala a cim viac hladam tym viac som dopletena. Myslim, ze pri kocikoch pre letne babenka su ine naroky ako pri tych, co sa narodia v zime...Chcela by som, aby vanicka nebola prilis vyteplena na leto, aby mu tam nebolo teplo, ale zase dost velka, aby sa tam voslo v zime aj s fusakom. Pripadne by sme v zime mohli pouzit uz sportovy? Nebude mu v tom potom zima? Niektore tie sportaky mi pripadaju take "placky" bez obruby a bojim sa, aby v nom na babenko nefukalo.... 😕 Maminky letnych babetiek, prosim o radu, urcite budete mat uz nieco overene a vyskusane... 😉 budem vdacna za kazdy nazor. 🙂

petra1985
29. dec 2008

no vidis.. ono si samo vyberie ako mu je dobre.. len moja uz si vyberat velmi nebude moct kedze sa mi rucka neotaca🙂)

vilocka
autor
30. dec 2008

prehadzovacia rucka je podla mna vyborna vec, aj ked sa trebars nevyuzije, ale bude tam pre pripad. A ak nie rucka, tak aspon aby bola vanicka / (sportiak) otocna. Tiez mi pride fajn, aby sa babo pozeralo na maminu (a vlastne aj mamina na babo), ked ho vozi. Ale je fakt, ze ktovie co sa bude pacit viac jemu. 😀
verulka a aky kocik ste teda nakoniec kupili? Petri a vy?

avanka
30. dec 2008

My teda mame nepretacaciu rucku a da sa aj bez nej, ved na sportaku je otvor, cez ktory na maleho vidim.....
Tak ja som sa tu minuly tyzden zaprisahavala, ze do sportaku dat 6 mesacne babo, ani nahodou a od vcera tam nas Luky kraluje tiez 😀 zmestil sa aj do hlbokej, ale ked nespi, tak chce vidiet, takze ho dam do polosedu a je spokojny aj on aj ja, lebo neplace...a ked spinka, tak tam ma miesta habadej a ked mu dam navrch deku, ani mu tam nefuka a je teplucky....
A neriad sa radami, ze trojkombinacie su male, nas Lukas je dlhanik, ma 71 cm, vanicka x-landera ma 68 cm na dlzku a v pohode sme sa tam zmestili aj s fusakom Kaiser.....mal sice trochu pokrcene nozicky, ale bol spokojny a to je predsa prirodzena poloha babatiek..
Mensie babo sa tam zmesti aj 8 mesiacov
🙂

petra1985
3. jan 2009

tak my mame ten pierre cardin co som pisala a rucka sa tam nepretaca.. ale je ako avanka pise na sportovej verzii ten otvor cez ktory mozes dietatko sledovat.. tak uz mi to az tak neprekazalo.. 😎

sassi
3. jan 2009

naše GRACO prehadzovaciu ručku sice nemá, ale je riešený tak , že hlboka verzia je otočená k mamičke a športova zasa doperdu
idealny stav, myslím

tilly
4. jan 2009

nečítala som to tu, ale najlepšie urobíš, ak kúpiš kočík s vaničkou, na zimu už dieťa vo vaničke určite nebude, postačí fusak a nánožník 😉

tilly
4. jan 2009

myslím klasickú vaničku, nie fusakotašku, tam sa ti to dieťa uvarí

sasrnka
4. jan 2009

Ja mam junovciatko a uz je tiez v sportiaku. A nie je to vobec divne. Ak ti malicke bude v kociku len spat, tak je to v pohode. Ale nasa mala, ked sa zobudila, tak zacala plakat a mrvit sa a to som musela utekat rychlo domov. Takto sa pekne vyspinka, lebo sportova cast sa da dat do uplneho lahu a ked sa zobudi a chce vidiet von, tak ju troska nadvihnem. A nemam polohovanie chrbata na 3-4 polohy, takze to je tiez vyhoda. Jasne, ze vanicka je urcite viacej uzavreta, ale zasa teraz su uz sportove kociky so strieskami, ktore sa daju dost zatiahnut a este k tomu nanozniky. A ja malej este podkladam pod fusak vypln z prinky. A to nenosime ani deku, pretoze takto je jej dost teplo(ked prideme domov a sa rozbalujeme, tak ma krasne teplucko).

lucijja
4. jan 2009

ahoj Vilocka,
my sme si priviezli z CR kocig inglesina magnum. Ma vsetko co som chcela, priestornu vanicku, do nej lahko aplikovatelnu vlozku ktora sa pekne vyperie, vanicka ma easy klip, otocim ju ako chcem, sportiak tak isto, je to cele velmi lahko skladatelne a k tomu sa da na podvozok - hupaci cvaknut velmi lahko autosedacka. Velkou vyhodou je ze je velmi lahko skladatelny, obsluhovatelny a je velmi lahucky. Podvozok je do mesta aj do terenu a nastavitelna vyska rucky je super aj pre mojho 198cm mangela aj pre mojich 160 cm. 🙂
Zatial som iba cakatelka ale citala som kopec recenzii a je na nu sama chvala... 😉

vilocka
autor
5. jan 2009

ahojte babulky, tak ja uz som sa konecne rozhodla. Po dlhom zvazovani vsetkych rad, citani recenzii a clankov a diskusii o kocikoch... 😕 sme vcera objednali kociarik. Velmi som zvazovala Inglesinu Magnum, co odporucila aj lucijja. Je to urcite super kocik, ale nepaci sa mi jeho farebne prevedenie a vzhlad 😅 , aj ked to urcite neboli pri vybere moje prvorade kriteria, predsa to trosku zavazilo. Takze rozhodli sme sa pre Silver cross sleepover deluxe. Je to anglicka firma, kocik je hupaci, ma nafukovacie kolieska, je lahko skladatelny, vanicka aj sportak sa daju otocit v smere aj protismere jazdy. Ma nadherny dizajn (je vysivany) 😵 , vnutorna vlozka sa da vyberat a prat - velmi podobne parametre ako ma Inglesina Magnum. Mozno bude o cosi tazsi, ale to mi nevadi, aspon bude mat dobru stabilitu. Dokonca k nemu patri aj dreveny hupaci stojan a vanicka sa da prerobit na kolisku, keby sme niekam cestovali a potrebovali prespat. Vanicka je priestranna, takze dufam, ze vydrzime v nej aj s fusakom. Pokial v zime budeme musiet pouzit sportak, malo by to byt ok, da sa polohovat do uplneho lahu a ma krasny teplucky nanoznik. U nas je tento kocik pomerne drahy, ale da sa objednat cez net z Anglicka a cena sa tym vyrazne znizila. Takze teraz uz iba cakame kedy dorazi. Veeeelmi sa nan tesim 😵 a dakujem Vam vsetkym za rady. Dufam, ze tato tema bude uzitocna aj ostatnym maminkam s babenkami, co sa narodia na leto. 😉

vilocka
autor
5. jan 2009

p.s. ma aj vyskovo nastavitelnu rucku a autosedacku, ktora sa jednoduchym nakliknutim da napojit na kostru kocika. 😉

katrin79
6. jan 2009

ahoj Vilocka, takze uz padlo konecne rozhodnutie? 😉 dala som si do google ten tvoj kocik, je fakt pekny, aku farbu si si vybrala? ak mozes, posles mi stranku, cez ktoru si to v UK objednavala? Kolko ta vysiel? Mne sa velmi paci stale ta Cortina, 18 tisic stoji, tak stale hladam nejaku lacnejsiu verziu, neviem, ci sa podari ...

hankahj
6. jan 2009

vilocka: a kolko vas vyjde ten kocik🙂 inak vyzera super ta vysivka je krasna

vilocka
autor
7. jan 2009

ahoj katrin, to si ty co sme si pisali o vybavicke pre babenka? Vtedy si este nemala fotku tusim. Poslala som ti IP. 😉 Idem prave pridat do albumu fotky, my uz mame nakupenu celu kopu 😀
hankahj vysiel nas 15000 plus 1500 postovne.

katrin79
7. jan 2009

ahoj vilocka, hej to som ja, co sme si pisali 🙂 diky za IP, odpisala som

maja5
15. jan 2009

ahoj vilocka chcela by somsa ta opýtať cez akú stranku ste objednávali kočík?

vilocka
autor
15. jan 2009

maji kuk do IP 😉

matosl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvia.t
12. mar 2009

Ahojte maminy...ja sa rozhodujem nad kupou quinny buzz 4 ...a ta vanicka je tam dost mala,tak neviem ci sa mi tam v zime vojde...mate niektora skusenost s mensimi vanickami?ako vam a babu vyhovovali?

susan66
24. mar 2009

caute baby poradte aj mne nieco ja som uz upne mimo s tych kocikov vselijakych, no dievcatko moje sa narodi zaciatkom juna, a ties riesim ci kocik klasicky hlboky,alebo trojkombinaciu, nemam paru o znacke,no skratka neviem, moj manzel mi povie ty si len vyber aky chces a ja ti ho zozeniem,lenze je neviem aky chcem, Hej a este ja som dost vysoka 180cm, tak tiez asi bude pre mna lepsi nejaky vyssi kocik. Nemal by byt asi prilis tasky,ale rozmerovo moze byt vacsi,kedze my s manzelom sme taky "obri" predpokladam,ze asi male nebude to nase dietako 🙂 a okrem toho byvame v rodinom dome,takze s miestom nie je problem. A prave mi manzel vravel o tom kociku pier cardin paris co tu spominala petra,ze mu to niekto poradil a momentalne je na neho aj dobra cena, tak neviem. Poradte nieco dakujem

standu
24. mar 2009

susan, bez ohladu na to, kedy sa mi v buducnosti 2.dieta narodi, kupujem jedine takto:

jednokombinaciu hlboky odpruzeny velky kocik a ked babo zacne sedkat, investovat do kvalitneho sportiaka, priestorneho, s nakupnym kosikom, polohovatelneho do lahu.

ja som obzerala, preberala, aj nie velmi drahy aby bol...nech sa autosedacka da nakliknut na konstrukciu
(kvoli nakupom a tak, ale ked sme videli deticky vo vajickach vo velkych nakupnych vozikoch, tak naco vlacit podvozok, takze celkovo to bolo na nic)

predpokladala som, ze mala uz polrocna bude sediet....no iste, az v 9 a to by som ju uz do vanicky v zimnom overale nevtrepala, tak polosedkala pololezkala v krasnom sportiaku, ktory sa polohuje systemom V (vlastne ide do lahu, ale hned idu nozky hore)

mam chude dieta, ale s fusakom do tej uzkej sportovej nadstavby sa vojde len tak tak

nie, nenadavam na svoj kocik, ale vravim, nabuduce obycajny velky hlboky kocik á la dema

standu
24. mar 2009

a potom super dobry priestranny sportiak, pojdete do neho v zime, tak tam budes musiet napchat fusak.

nejak som ich este neriesila, ale paci sa mi mura, aj casualplay...som chora na trojkolky 🙂

susan66
24. mar 2009

A este mam otazku na petru,prosim ta nevies mi poradit v akom obchode by som mohla vidiet ten pierre cardin paris, som do Ke. dakujem

susan66
25. mar 2009

No aj ja som rozmyslala a po porade s viacerymi mamickami s mojho okolia som dospela k zaveru,ze tak to bude asi najlepsie,ze jednokombinacia, hlboky odpruzeny, este by som chcela klasicke 4 kolieska a asi najlepsie tie nafukovacie uz len najst nejaky taky, standu nevies mi poradit nejaku znacku,alebo aspon rozmery takeho kocika, lebo ked pozeram na nete vecsinou su v tych inernetovych obchodoch kombinovane a su pri nich aj rozmery,ale ja neviem aky by mal byt ten vesci rozmer. Dakujem

standu
25. mar 2009

skus sa popytat na referencie ohladne demy, ale kamoska ma, uz druhe bejby z neho vyrastlo a nestazuje sa. pises, ze s priestorom nie je problem, teda, ze ho nemusis vpratavat do vytahu, tak ti jednokombinacia posluzi faj, aj spinkat ti v lete bude vonku v nom...
mne osobne sa paci tento a isla by som do neho:

http://kociky.dema.sk/produkty/kociky/clasic

alebo:

http://kociky.dema.sk/produkty/kociky/basic

osobnu skusenost vsak nemam, ale su to velke, odpruzene kociky... a za tu cenu 🙂
potom si popozeras, poradis sa a vyberies vyhovujuci sportiak

inak vacsina hlbokych vaniciek v trojkombinaciach ma tak do 80cm, no uznaj, kde je este fusak popripade???

susan66
25. mar 2009

Dakujem pekne za radu, aj ja som prechadzala stranky a nasla som presne tu co si mi poslala link a presne tie tmave verzie sa aj mne pacili 🙂 Inak sa mi pacia aj tie inglesimi,ale tie ceny no ja neviem. A ano mas pravdu 80cm sa aj mne zda malo pri tych sportovych verziach a ako som uz spomimala my s muzom sme cely taky nadrozmerny,takze nase dietatko ma po kom zdetit vecsie rozmery 😀

standu
25. mar 2009

jednak ide o velkost vanicky pri tych demach, aj o celkovu vysku....ked vidim niektore kociky a mamina s vyskou do 170cm ma vanicku vo vyske kolien, tak dakujempekne.
no a inglesiny....aj tie som svojho casu pozerala, ale ze taku cenu nikdy v zivote.moj muz nie je bankar 🙂

a este rada..vsetko inac vyzera nazivo a na nete, tak si nejaky chod vyskusat, prejdi sa s nim aj pred obchodom, ak ti dovolia a ak ta nieco oslovi na ulici, kludne maminu pristav a opytaj sa.

myslim ze tie demy su jedny z najvacsich za prijatelnu cenu.

tak drzim palce pri vybere, nech si spokojna.

blanchetka
25. mar 2009

Babule, neoplatilo by sa viacej kupit kocik z druhej ruky, ktory by bol zachovaly, a este k tomu aj za polovicnu cenu? Mate s tym nejake skusenosti? 🙂

standu
25. mar 2009

Nie zly napad....ale kocik by som z druhej ruky kupovala jedine po osobnom "videni", osobnu skusenost nemam.

blanchetka
26. mar 2009

@standu
dakujem za radu...mozno pojdem pokukat aj po nejakych inzeratoch 🙂