Aký kočík s veľkými kolesami by ste mi doporučili?

lucia298
16. aug 2009

vôbec neviem ake značky sú momentalne tie najlepšie, určite by bolo dobre aby bol kočík vhodný na hradzu ku korčuliam, teda asi väčšie kolieska, od narodenia, kto sa vyznate napíšte mi prosím značky a typy kočíkov, na cene nezáleží, Ďakujeeem 🙂

lucia298
autor
17. aug 2009

no baby, nikto neporadí? 😉 kočíkove maniačky kde ste? v užšom vybere mam tieto značky kočíkov: casualplay S4, jane, quinny, teutonia- všetko 3-kolesove, ale velmi zvažujem aj bugaboo, kočík ma byť od narodenia, ak poznate ešte niečo lepšie, prosím hodte link 🙂

lucia298
autor
17. aug 2009

a ešte som zabudla na concord neo a peg perego gt3

clovis
17. aug 2009

ja poradit sice neviem, ale skusim rozprudit debatu. tiez som uz zacala pozerat kociky, aby som mala prehlad a zistila si ceny. ale zatial nechapem preco niektori kupuju tie strasne drahe znackove kociky. o co su lepsie, ako uplne normalne neznackove. skor by ma zaujimalo, co by mal splnat dobry kock, ake ma mat vlatnosti, bez ohladu na to, ci je znackovy. ved to dietatu je jedno, ci lezi pol roka v znackovom alebo nie. suhlas? ci...?

lucia298
autor
17. aug 2009

hlavne pre bezpečnosť dietata chceme to najlepšie 🙂 a nechcem kupovat kočík každých 6 mesiacov, lebo sa mi tam nezmesti dieta, alebo je ťažky..atd..chceme jeden poriadny 😉 a polským kočíkom neverím, ale to je každeho osobná vec aký si kúpi, alebo aký si môže dovoliť 🙂

katy1979
17. aug 2009

lucia no ani jeden co si vymenovala nie je urcený na korcule a na hradzu. risknut to samozrejme mozes. na korcule su iba urcite typy kocikov.
ale vyber mas taký ako ja. my sme mali prvý casual vlastne este mame. prasi sa na neho. pri druhom ak predam casual tak to bude asi jane. teutonia je zevraj dobra ale ked mne sa nepaci. bugaboo no ja osobne nie. mne je ten kocik proti srsti ale majitelky si ho pochvaluju.

clovis je rozdiel lacný a drahý. jasne aj drahý je kazový ale pri lacnejsom toho riskujes viac ze sa pokazi ci sa skor rozhega popripade sa na nom prejavi nejaka chyba. rozdielne materialy konstrukcie, potahov.
dietatu to je jedno ale rodicom asi nie.
my sme mali prvý vyhliadnuty CAM Cortinu aj cena bola prijatelna tiez som nechcela investovat 1000 eur do kocika a nakoniec to aj tak dopadlo. ked som zacala do detailov porovnavat. ten kocik vobec nepruzil aj ked pruziny mal. nemal nafukovacie kolesa. celkovo bol dost tvrdy na jazdu. potom prisiel na radu chicco trojkolka tu sme vylucili akonahle som ho v skutocnosti videla. kazdemu vyhovuje ale nieco ine takze treba osobne odskusat popozerat porovnat popýtat sa predavacov na ich nazor a povedat im ake poziadavky na kocik mate.

clovis
17. aug 2009

ale pocula som uz tieto rady: v zasade vsetko zalezi od tvojich potrieb. ak ho budes pouzivat "v terene" napr. obcas na trave a tak, vraj su lepsie nafukovacie kolesa, tie pevne, nenafukovacie su vraj lepsie na asfalt do mesta. ale tiez som pocula, ze nafukovacie mozu dostat defekt. takze.... potom, aby mal dost velku vanicku, najme pre zimne babatko, aby sa pohodlne zmestil fusak. treba vyskusat. dobre skladny, najma, ak casto cestujes. dobra je nastavitelna vyska rucky, aby sa dala prisposobit. dobre odpruzeny, aby dietatko nehadzalo a aby sa dal dobre hojdat, si myslim... a hlavne, aby sa tebe s nim pohodlne manipulovalo. zatial tolko. pridajte!!!! poradte!!! tie uz ste kupovali kocik!!!

lila75
17. aug 2009

ja mam tiez podobny problem. Babo sa ma narodit v Januari takze sa pomali zacinam rozkukavat a robit si prehlad medzi znackami. No cim viac sa docitam, tym mam väcsi chaos. Zatial mi je jasne, co pozadujem:
-kocik musi byt lahky a ovladatelny aj jednou rukou
-sportova cast sa musi dat otocit aj v smere aj proti smeru jazdy
-sportova i hlboka cast musi byt dost velka (sme velki ludia 😀 ) a male sa narodi v zime, takze aby som ho tam spratala i s fusakom
-aby nebol prilis drahy-zda sa mi blbost vyhadzovat 20 TSK za kocik.
Zatial som sa nerozhodla ci trojkolesovy, alebo stvorkolesovy, ale zda sa mi, ze ten co ma vpredu dve kolieska blizko seba je kompromis.
V znackach mam zatial hrozny chaos a zda sa mi, ze ich je akosi privela
😝

lucia298
autor
17. aug 2009

katy1979 ďakujem za radu 🙂 mne sa velmi páči aj concord neo, trošku zvláštny podvozok akoby stračia nôžka, ale možno je to len zvyk, tiež mi na bugaboo prekáža ta hranata vanička, inač sa mi velmi páči

clovis
17. aug 2009

chapem baby, ze chcete to najlepsie, ok. a suhlasim aj s tym ,ze hlavne rodicom to nie je jedno. len este jedna vec. co je zancka a znacka! ved my sa tu tvarime, kolko mame znaciek, ale potom si treba uvedomit, co je v kocikoch skutocna znacka a co sa len nejako vola. napr. aj kenvelo je v obleceni znacka, ale aka... takze, co je v kocikoch znacka? a druha vec, co ma zaujala na viacerych forach: to u nas nemame ine kociky len znackove a polske???? nechapem... lebo vsetci porovnavaju len tieto dva typy.

lila75
17. aug 2009

ja by som este upozornila na jednu vec. V Polsku tiez predavaju znackove kociky a to nemyslim na polske znacky, ale aj nemecke, talianske atd. Takze nevidim dovod nekupit kocik v PL za predpokladu, ze usetrim na tom istom type niekolko tisic SK v porovnani s cenou na Slovensku.

clovis
17. aug 2009

jej, lila, aj tebe sa narodi male v januari!!! aj mne! a suhlasim, ze za kocik tisicky eur nemienim vyhadzovat. sportova cast v smere a proti smeru jazdy... to chces povedat, ze to sa na tu konstrukciu da namontovat aj taj, aj tak? to som nevedela. lebo svagrina radila. co sa mi zda prehnane, ze lepsie je, ak je otoceny k tebe, lebo dieta sa uci od teba, a ked je "do sveta" tak vidi aj negativne veci, a nauci sa ich opakovat. neviem....podla mna blbost.

lucia298
autor
17. aug 2009

clovis pre mna je značkou niečo čo ma určitú kvalitu-kvalitny material, kvalitny poťah, nie že sa mi kolečko niekde na ceste odkotula a ja budem nosiť zo sebou skrutkovače, chcem a zaplatím si kvalitu a značku a viem že ked sa mi hocičo stane, prídem do predajne a poriešia to k mojej spokojnosti a nemusím behať po polskom trhu a hadať sa s predavačom.

lucia298
autor
17. aug 2009

lila75, viem že su tam aj nomalne obchody ale v prípade akejkolvek reklamacie predsa nebudem behať do polska, to by som teda asi neušetrila

clovis
17. aug 2009

ja nehovorim o polskom trhu, ja mam daleko do polska a okrem toho tiez nemam doveru k polskym veciam. ale nevsimla si si, ze v obchodoch s kocikmi su aj kombinacie za menej ako tisic euro? mna to totiz zaujalo. da sa kupit aj za 500 -600, ale neviem, aky je vyrobca, len pri jednom som zistila, ze bol polsky. preto sa pytam, ci su len polske a znackove. nechcem provokovat. kazdeho vec, kolko za to da, respektujem. len diskutujem. chcem pocut viac nazorov. 🙂

lila75
17. aug 2009

clovis, hej daju sa nasadit aj v smere aj proti smeru, ale nie vsetky znacky. Povazujem to za vyhodu, lebo kym je dieta mladsie, radsej vidi matku, neskor sa radsej rozhliada po okoli. A tiez ked napr fuka silny vietor, mozem sa rozhodnut ako si kocik dam. Myslim, ze vzdy je lepsie ak mas dve moznosti vyberu ako jednu.
lucia, to je pravda, tiez som nad tym rozmyslala no skutocne nechem vyhodit vela penazi za kocik, takze zvazujem moznost kupit ojazdeny, alebo doviezt z Polska. Z tychto dvoch moznosti je predsa len reklamacia jednoduchsia v Polsku ako u sukromnej osoby, ktora mi preda kocik uz pravdepodobne po zaruke 😉

lucia298
autor
17. aug 2009

clovis ja sa tiež radím ktorý je najlepší lebo sama neviem 😉 nehadam sa, to že chcem ten najlepší je len moja vec 🙂 takže polske kočíky ma naozaj nezaujímajú

lucia298
autor
17. aug 2009

lila, ja z BA by som asi vela najazdila do polska v prípade reklamacie, nestoji mi za to kupovať tam kočík, radšej kúpim na SK

lila75
17. aug 2009

mam doma uz dve deti, takze nejake skusenosti s kocikmi uz mam. Pri prvom som chcela samozrejme novy kocik a vtom case som zan dala skutocne vela penazi. Kym som potrebovala kocik pre druhe dieta, ten po prvom uz vysiel z mody. Tym nemyslim, ze napr. farebne, ale celkove - ten typ - to bolo vidiet, ze uz sa take nepouzivaju (po 6 rokoch). Takze som chcela iny. No vyhodit zan tolko penazi som uz nechcela. Tak som si kupila od kamosky ojazdeny za 1500 Sk. To bolo super. Bol 1,5 roka stary, moderny, mohla som si ho predtym vyskusat a vedela som ze je kvalitny, lebo povodne bol drahy a keby s nim kamoska nie je spokojna, tak mi ho neponuka. Teraz takuto moznost nemam. Tento kocik sme "zodrali" a okrem toho uz zase preslo 5 rokov 😎
Viem zo skusenosti, ze intezivne kocik vyuzijem tak prvy rok. Potom uz dieta chce behat po svojich, ked sa niekam ide dalej, tak väcsinou autom atd. Preto sa mi zda investicia 500 EUR a viac za kocik ako zbytocne vyhodene prachy.

dahlia23
17. aug 2009

ja som chcela Peg perego pliko p3, ale už nechcem. kamoška ho má, veľmi si ho chválila, ale ona väčšinou chodí všade autom a ja peši. a okrem toho, ja už budem mať druhé dieťa a mám pocit, že ten kočík sa jednou rukou ovládať nedá.
ja osobne som mala tú česť s 2 kočíkmi z poľska, jeden sme mali po sestre - hlboký a potom sme kúpili športiak (na SK). oba boli super, ten hlboký sme dokonca ešte predali, športiak mám zatiaľ v komore. teraz používame golfky Nurse, ale to mi príde dosť veľká katastrofa, kúpili sme ich len na príležitostné vozenie minulý rok. sú skladné, úplne polohovateľné, ale mám pocit, že tá konštrukcia má už na mále.
tak ja som nejak nalomená zasa na poľského výrobcu. mám okolo kamošky, ktoré majú všetko možné, vrátane bugaboo, jane, casual play, be-be confort... ale každému vyhovuje niečo iné a veľa z nich povedalo, že by za kočít 30 tis. už v živote nedalo. 😅

lucia298
autor
17. aug 2009

lila aj ja už mam niečo odkočíkované 🙂 vždy som musela mať pre dieta dobry a pre mna aj pekný kočík len posledný som kupovala pred 6rokmi a vtedy niektore značky ktore teraz študujem ani neboli, ja som "fičala" na peregu 😉 preto potrebujem nove info 🙂

lucia298
autor
17. aug 2009

dahlia plika možno neskôr na dovolenky. ale to asi skor bugaboo bee žlty, ten sa mi páči nenormalne 🙂

anabelam
17. aug 2009

lucia ja mam dve deti pri prvom sme kupili novy kocik a kupili sme zle pri druhom babu som kupila ojazdeny od kamosky a ked som sa rozkukala otukala kociky potom som si kupila kocik podla svojich predstav a som spokojna

dahlia23
18. aug 2009

inak, ja som tiež rada, že som mala ten prvý kočík po sestre, na ňom som "vychytala muchy" a potom sme fakt super trafili. perego som chcela komplet system, aj s vaničkou, aj so sedačkou. inak golfáč máme, ak dovtedy prežije 😀

lila75
18. aug 2009

citala som si tu uz aj diskusie o niektorych konkretnych znackach, no ako vidim kolko ludi, tolko nazorov 😝 Hladala som nejaku zhodu, ze napr. jednoznacne by bola preferovana nejaka znacka, pretoze je ta naj naj, no nic take som nenasla. Len take vseobecne pozitivne ci negativne nazory. Takze cim dalej, tym mam v tych kocikoch väcsi chaos a fakt netusim, ako si vyberieme 😀

zajo79
18. aug 2009

zalezi co od kocika ocakavas...kade s nim budes chodit, kolko chces do toho vrazit. ci chces aby sa dala nan dat autosedacka....atd

lila75
18. aug 2009

pisala som vyssie v tejto diskusii co od neho ocakavam i to ze zan nemienim vyrazit vela penazi. No tych typov a znaciek kocikov je take strasne velke mnozstvo, ze mam v tom uplny chaos. Dokonca sme boli s muzom i v predajni, kde bola velmi ochotna predavacka a poukazovala nam min.10 roznych typov a porozpravala o kazdom vsetky mozne info, no tiez som z toho nebola mudrejsia, lebo nakonci som si uz nepamätala, co hovorila na zaciatku 😖 Hned zakladnu dilemu, ktoru mam je ci kupit 3 alebo 4 kolesovy. Tiez je tu taka diskusia a tiez su v nej rozne nazory, takze mi to moc nepomohlo 😝 Takze nakoniec to bude asi o tom, ze kupime co nam aktualne padne do oka 😀

anabelam
18. aug 2009

no napriklad ja som mala ten ojazdeny pegperego atlantico da sa nanho zakliknut aj autosedacka a po roku som kupila chicco ct04 a je fantasticky ale kolko ludi tolko nazorov. Alebo chod pozerat kocik s nejakou kamoskou co vozi dieta uz v sportovom kociku a posad ho predajni do kocikov ci je dost siroky dlhy ako sa sklapa strieska atd. Lebo vecsina prvomamiciek pozera na kocik ale nepozrie si poriadne sportovu cast len vanicku a vanicku po pol roku prestanes pouzivat alebo skor ak mas vrestadlo ako ja 😅

manika77
19. aug 2009

lila ja som mala zimne babatko a urcite ti odporucam trojkolku ale s nafukovacimi kolesami 😉 ziaden problem som s nim nemala presla som hocikadial po snehu fakt super 😉

dahlia23
20. aug 2009

lila,ja by som teraz kúpila asi bambi ozon 4. je pekný, ľahký, skladný a za dobrú cenu (cca 11000 komplet aj so sedačkou). ale to fakt záleží, čo od neho očakávaš. normálne si to napíš, aké má mať vlastnosti. ja som to tak urobila a podľa toho sme hľadali.
napr. rozpon kolies aby pohodlne prešiel po kolajničkách v podchode, ľahká konštrukcia, aby som ho s dieťaťom dokázala vyniesť sama po schodoch, rýchlo skladný a rozkladný, keď ho potrebuješ rýchlo naložiť/vyložiť s auta, rozmerovo pohodlný pre dieťa (dosť dlhý, široký,...), polohovateľná opierka nôh na športiaku, možnosť prania, aby sa vošiel bez nátlaku do kufra auta, atď.... 🙂

hena2812
21. sep 2009

Ahojte maminky,mam 20-mesacnu dcerku a chcem kupit kocik-golfac,viete mi poradit,ktory by bol najlepsi?Samozrejme,ze musi byt polohovatelny a 😉 😉 odpruzene kolieska.A este by som chcela vediet ci maju lepsi vyber vo napr.vo Viedni.