Aký kočík vybrať pre nášho drobčeka?

mili9
14. okt 2011

Máte aj Vy problém s výberom kočíka pre Vaše bábätko?Ja som už prešla všetkystránky na nete no taký ako si predstavujem asi ešte nevyrobili ☹ Poraďte.

silkos
14. okt 2011

Ahoj, aj ja mám problém s výberom. Pokukujem už dlho po Stokke xplory, ale aj váham. Páči sa mi aj Concord Neo, ale vraj su problematicke a po čase vrzgaju.

ajca123
14. okt 2011

Ahojky babulky ja som pri vsetkych mala Peg Perego a aj pri tretom ho budu mat lebo nac kupovat novy 🙂
A teraz pre druheho mam quinny zapp xtra a aj treti sa v nom bude vozit 🙂
Aj zalezi ci chcete potom dalsie babo po prvom a mat maly vekov. rozdiel....
V lete sme boli v ZOO a videla som mamicku co mala Stokker a ked isla s tym kocikom dole z chodnika tak malem vykobrcla male z toho kocika :(
Porozmyslajte aj ci ten kocik bude vhodny do snehu 🙂
Aj som pocula ze Phil & teds je dobry a da sa z neho spravit surodenecky 🙂
A aj ci sa vam zmesti do kufra auta a aj ci je tazky na tahanie po schodoch a tak 🙂)
Pa

mili9
autor
26. okt 2011

@ajca123
@silkos Ahojte 🙂 ja potrebujem naozaj zvážiť veľa.No,obe deti mám už veľké,takže čo sa týka súr.kočíkov a dedenia to môžme vylúčiť,no ale keďže bývame v krásnom prostredí plnom lesov ,teda kopcovitom kraji,tak potrebujeme kočík,ktorý to tu zvládne 😀 no stále neviem ☹

woman04
26. okt 2011

@mili9 na horské túlanie je podľa mňa vynikajúci I´coo http://www.icoo.de/cz/2012/modelle/peak-air.htm... sme ho chceli,ale do mesta ,MHD,časté dvíhanie je pre mňa ťažký..to je jeho jediná nevýhoda...ale je stabilný,ľahko sa ovláda a vanička je veľmi veľká... 🙂 ..minuloročný model sa dá kúpiť aj lacnejšie ...pozri netové obchody semwa, kočíkovo ...my sme sa rozhodli pre Mutsy transporter ... 🙂

anjelicek26
26. okt 2011

@mili9 - tazko radit, kazdy ma ine kriteria, my sme mali hodne kocikov a asi aj budeme mat a zatial som idealny nenasla...

anjelicek26
26. okt 2011

@mili9 - skus pozriet hartan, maxi cosi mura 4 a teutoniu. Tie zvladnu kazdy teren, ale napriek tomu su skladne a lahunko ovladatelne ;)

mili9
autor
26. okt 2011

@woman04 Ďakujem 🙂 idem to hneď omrknúť.

mili9
autor
26. okt 2011

@anjelicek26 Ďakujem,pozriem 🙂

anjelicek26
26. okt 2011

@mili9 - my sme mali hartan racer a muru 4 tak keby potrebujes sa nieco spytat, daj vediet ;) Bolo len malo veci, co sa tym kocikom dalo vytknut.

mimave
26. okt 2011

@mili9 ahoj, my byvame na dedine a chodime na take prechadzky ze by na to bol potrebny traktor, ale nastastie mam skveleho manzela, ktory si kocik pre maleho hladal sam asi tri mesiace kazdy vecer a vybral super vec: emmaljunga 🙂 skus si to hodit do googlu,lebo viem ze tie kociky sa tu nepredavaju,takze ani stranku nejakej predajne ti dat neviem. je to makacka ho zohnat hlavne za dobru cenu, ale ten kocik je bozsky. je to nieco na sposob nasich starych kocikov, obrovska vanicka, perfektna na zimu aj leto, ten kocik ma snad vsetko, je odpruzeny, kolieska ma nafukovacie, pevny ram- ziadne plastove p..., velky kosik na nakupy, rucka sa da nadstavit snad na dvesto poloh, v smere aj v protismere jazdy ( aj hlboky aj sportovy) ma aj vetranie na hlbokej vanicke na leto je to super vec ze sa babo nepoti, na zimu zas super teple, je to svedska vyroba tusim? stoji to za pozretie, pre nas sme si isli do prahy, tam ich ma viac ludi, na slovensku bol na predaj len jeden ked sme hladali. inak mam doma aj mutsy urban rider, oba kociky su pouzivane a teda emmalunga vyhrava, ta nasa ma uz 15!!!!!! rokov a je uzasna, nie je vidno skoro ziadne opotrebenie. na tereny nie je lepsi kocik. prepac ze sa rozpisujem, ale teda mala som moznost okusit kociky vselijake, u nas je teraz babyboom, ale napriklad kamosky boli na navsteve a ked sme isli na prechadzku na aku chodim ja 2xza den, tak jedna musela kocik niest v rukach( teutonia) a druha zlomila napravu( quinny ) takze tak... o tom ze peg perega, concordy a pod su slabe kociky na tazsie tereny uz mozno vies.. tak dobre vyberte, ja by som nas nemenila urcite 😀

lydka22
20. feb 2012

@woman04 Ako ste spokojni s kocikom Mutsy transporter? My nad nim tiez uvazujeme, len vanicka sa mi zda byt mala, tak neviem...

woman04
21. feb 2012

@lydka22 ..som nadmieru spokojná ..klop klop 🙂 ..veľmi ľahko sa ovláda..je ľahký,stabilný,otočíš sa na mieste,čo je pre mňa veľmi podstatné,keďže chodím MHD..auto nemáme..vanička je väčšia ako u iných kočíkov s autovaničkami...je tam ešte po obvode taká mäkká vložka,ktorá sa dá vybrať,je na suchý zips a tým sa vanička ešte zväčší..len teraz bola ešte veľká zima,tak ju tam mám,hoci malý je už na celú dĺžku..má 3 mesiace,ale on je veľký na svoj vek....predsa len overal+ fusak-ten sme dostali grátis,je z toho istého materiálu ako kočík a vnútri flisový..vy budete ,mať letné bábo ako pozerám a v zime tak či tak pôjde asi už do šporťáku,tak vám bude vanička až až..... 😉

lydka22
21. feb 2012

@woman04 Dakujem za info. Aj ja mam ten pocit, ze na zimu uz aj tak budeme musiet ist do sportiaku, ze uz babo nebude chciet byt vo vanicke ale kukat vsade okolo... Len som niekde nasla, ze niekomu bola ta vanicka mala, tak som bola zvedava na dalsi nazor...

woman04
21. feb 2012

@lydka22 rado sa stalo..m 🙂 ne ešte vyhovuje,ze je relativne vysoký,ja som vysoká,takže mne boli kočíky väčšinou nìzke🙂

peterh
17. jan 2013

Ahojte, pomaly premyslame nad vyberom sportoveho kocika a zatial mame tieto kriteria:
- kvalita - pogumovane kolieska - preklapatelna rucka (asi by sme ju uvitali aby sme v pripade potreby na seba videli) - dobre cestovanie v MHD - priechodnost (bude sa pouzivat aj v zime) - dostatocny ulozny priestor (bude sa pouzivat aj na nakupy), ine nas zatial nenapada. Prosim o vase rady a skusenosti so znackami a typmi. Dakujeme za vas cas a ochotu!

peterh
18. jan 2013

z kriterii este doplnam - polohovanie do lahu - otvor na strieske (pre unikanie prehriateho vzduchu v lete)... 😕

michell87
18. jan 2013

Ahojte, som prvorodička a neviem čo a jak ... momentalne začínam hľadaťkočík cez e-shopy...no začinam mať chaooz. Pre babo by som chcela pohodlny kočík, kombinovaný ale aby mal dostatočne velku vaničku aj na fusak aj v zimnom období aby sa babo netlačilo lebo som počula, že vela dnešných kočíkov je menších ...potom by som potrebovala aby sa snim dalo ísť aj do terenu, som psičkar a radšej sa prechadzam po polnych cestach ako po meste ... takže aj nejake lepšie kolieska či odpruženie ..... viete mi niečo poradiť nejaky model alebo nejaky velkoobchod kde sa da ist a maju dobry vyber ....???? Vopred ďakujem 🙂

karidap
14. aug 2013

Ahojte. Dnes som objavila aj tento kocik v predajni v Ba predeti.sk a velmi nas aj s priatelom zaujal hlavne zlozitelnost a robustnost. Zatial len kukame kedze termin je az v marci.. kazdopadne co ma velmi zarazilo je skladanie kocika a to v strede rukovate sa nahle zlozil cely kocik. Nemam ziadne skusenosti so skladanim ale toto bolo fakt ze rychlo. Kedze moja mysel pracuje na rychle obrtaky zdalo sa mi to nebezpecne. Co ked uchopim nespravne rikovat a tam bude babo.. co potom. Kedze ma to nenapadlo sa spytat na predajni rada by som sa spytala vas co uz kocik mate doma ake to je? Byvame na vyvysenom poschodi a je to 16 schodov. Na predajni mi prisiel ok ale s babom a vsetkym moznym no neviem. Este ho chceme skusit ako sa mi posklada do auticka... dakujem za info..velmi silno ma zaujal ...

romcha
4. okt 2013

ja som v podstate clovek nenaročny,ale co sa tyka mojich deti...ved to poznate 😉 ja som si ako prvorodicka rodiaca na jar vybrala emmaljunga mondial duo,bola to trojkombinácia,eko koža,krémovej farby,s nanožníkom. Stala sice vela,povodne som chcela dat za kocik 500eur,nakoniec sa dalo 1100€ (vdaka rodicom a nam 😉 )ale ani dnes by som si nevybrala iný .hlboká vanička mala naspodu možnosť vetrania v letných mesiacoch,ktoré sa dalo zavrieť v chladnejsich mesiacoch. aj konštrukcia vo vaničke bola taká,že sa dala trošku podvihnut,myslim v dvoch výškach pod hlavičkou. dala sa lahko naklinkut aj odkliknut,a pritom sa vobec nehybala ani do strán,ako niektoré iné kočíky s naklikávacimi vaničkami (napr.taky hartan vip xl arktis-pričom ten je nádherný,ale-hýbe sa),celé to stojí na pevnej konštrukcii s nafukovacími velkymi kolesami,ktoré ale nie su aretačné,čo mne vobec nehralo rolu.(či sa otačaju alebo nie),prejdem aj v lese,aj v meste,aj na záhrade,kade tade.ani také kamene moj kočik vobec neprekvapili 🙂 v strieške som mala pod zipsom schovanu sieťku,strieška sa dala pri hlavičke tiež odzipsovať na lepšie prudenie vzduchu v horučavach.naplno som využila kočík aj v zime,super fusak,zvnutra vytepleny,vysoky,takze dieťatu len oči trčali,popripade brmbolec na čapici 🙂 ani dovnutra nefukalo.a pri druhom dietati (nar.v zime) som sa na kočik velmi tešila,lebo do snehu som si nevedela predstavit nic lepsie,v pohode kočik odniesol aj dve deti,jedno vo vaničke zababušené a druhe hore na vaničke-a hajde k doktorke.kočík mal dole velky koš železný,čo som sa ja nakupila plienok a velkych flias avivazi a mineralok....išla som ako ciganka,ale ked nemame dve auta,...a prat a prebalovat bolo treba 🙂 kočík ani nebudem predavat,proste ten kočik je užasny,mam ho od roku 2010 a okrem popukanej eko kože-funkcia kočiku týmto rozhodne ovplyvnena nie je-aj ked bude tretie za desat rokov,stale budem mat kocik ktory bude krasny,funkčny,maximalne využitý.ten kocik milujem a pokial chcete klasiku s nadčasovým dizajnom,je to emmaljunga mondial duo. aj kamaratka ktorá kupila inglesinu vittoria,povedala že emmaljunga je rozhodne kvalitnejsi kocik (a že mala radšej kupit aj ona emmaljungu) ale nech si kazda mamicka kupi kocik aky chce,podla jej snov,ak naozaj dobre vyberie,aj ona bude ten svoj "milovat" tak ako ja ten svoj 🙂 P.S: ani vysoka cena niekedy nezaruci kvalitu

fetinko
4. okt 2013

a co hovorite na Chicco trio S3?

m_ij_ka
8. okt 2013

a čo tak maxi cosi

doduska77
9. apr 2014

Ahojte máte niekto skúsenosť s týmto kočíkom, páči sa mi len som o nom nič nepočula .. tu je link http://www.kocikysmejko.sk/kocik4u/eshop/1-1-KO...

michaela45
9. apr 2014

ja mám tento a som sním nadmieru spokojná

https://www.youtube.com/watch?v=FowjN6hcOx4
marianna1980
14. apr 2014

http://www.kocikysmejko.sk/kocik4u/eshop/4-1-HO...
pozrite tento, je veľmi pekný a praktický

lina88
18. apr 2014

Ahojte, prosím Vás poradte mi pri výbere kočíka..zbehala som snad všetky stránky s kočíkmi...našla som tento http://najkocik.sk/sk/kombinovane-kociky-3v1/13...
ak s ním má niektorá skusenost alebo ak by ste sa mohli pozriet ci v tom nebude nejaka zrada, pomerne nízka cena a pekná ponuka vybavy.. dakujem Vám

myzma
18. apr 2014

@lina88 ahoj, nepoznam tuto znacku, ale nevyzera zle... da sa povedat, ze za 300 e dokazes kupit trojkombinaciu v kvalite, ktora je obdobna pre vsetky kociky strednej triedy. Aspon to je moj pohlad. Pokial si limitovana peniazkami, tak je to "super kupa".

vyhoda je velky kocik
sporotva sedacka v smere i v protismere jazdy! - velka vyhoda
zlozenie vanicky na placku
sportova sedacka, ten nanoznik, ze ho mozes zdvihnut vyssie a tak chranit dieta pred vetrom
pruzenie
aretacia

hmotnost priemerna, ale nie zla, moj ma napr. 11,5kg pri dvoch detoch je hmptnost konstrukcie 15,5kg, tento ma 15 samostatne... cize je tazsi

myzma
18. apr 2014

velky kosik malo byt prve 😉 😀

lina88
18. apr 2014

@myzma dakukem ti.zrejme ho objedname..

domi931
1. máj 2014

@lina88 chcem sa spyat, objednali ste si kocik s tejto stranky ?? aj ja o nom rozmyslam..🙂

applede
1. máj 2014

@mili9 ahojky....no takto ti poviem z vlastnej skusenosti ....1.kocik sme mali MUTSY EVO 2012...pre mna super kocik,lahko sa skladal a ulozny aj do mensich aut,kolesa nevrzali,nehrkotali......potom som mala S4..uz len sportovu cast a teda to som za tyzden vymenila, uplna nespokojnost!!! ...a teraz mame ...CONCORD fusion,....a max spokonost taktiez, kolesa nevrzgaju a to byva na dedine takze tie cesty tu ..hmm...tak uz sa len rozhodut ... 🙂 🙂