Babyvak alebo šatka. Čo je lepšie?

ziza
11. máj 2006

Maminy, mate niektora skusenosti s babyvakom alebo satkou?Co je prodlavas lepsie?

melory
8. okt 2006

ja som to vobec v zime nevyuzila a ty tiez nie lebo babo je uz velke a vak je do 6mesiacov a este ked babo naobliekas tak sa do vaku nezmesti. urcite to je zbytocna investicia.

mracik
8. okt 2006

sue ja som malého v zime nosila iba v babyvaku.
Nemusela som ho moc naobliekať, keďže som ho schovala do mojej mikiny
Záleží od toho či by Ti nevadilo, že budeš vyzerať ako riadna bacuľka 😀
Inak babyvak má nosnosť 50 kíl, takže dieťatko v ňom môžeš nosiť kým ešte vládzeš...

melory
8. okt 2006

vidis ten moj chicco bol len do 15kg a este aj otvor na nohy taky maly. ale dost z toho boli chrbtica, aspon mna, a pri plateni som nevedela kde je sever.

mracik
8. okt 2006

melory ty máš asi klokanku, babyvak je trošku iný, v klokanke by som v zime asi fakt nechodila...

melory
8. okt 2006

a ako vypada babyvak? taka zateplena satka? alebo??? ano mam klokanku vlastne, teraz ale ked bude aprilove tak to vyuzijem ale na pohyb je klokanka neprakticka. preto sa pytam na vak.

mracik
8. okt 2006

melory skús www.babyvak.sk

Ja som tiež kúpila najprv klokanku, babyvak nebol v obchdoch, ten som objavila až neskôr na nete

ena
8. okt 2006

mracik: 50 kil, no to by vyzerelo, vlacit v tom nejakeho skolaka na 2hom stupni 🙂)

melory
8. okt 2006

tak vak je super tiez som jednu v trnave videla v zine a mala v nom fusak. vyzeralo to fajn.

mracik
8. okt 2006

Ena máš pravdu, ale aspoň viem, že je pevný, inak svojho 24 kilového syna som tam zo srandy strčila... udržalo 🙂

adula76
9. okt 2006

Ahojte, mladsiu dcerku som nosila v babyvaku dovtedy, kym som si nekupila Ergo, je to pohodlnejsie (ale aj drahsie). A v Ergu nosim aj starsiu 15 kg slecnu, ked treba. 🙂

maryem
10. okt 2006

ahojte,tak pridam moju skusenost..Ako som pisala na 1.strane,kupili sme ten vak premax..Nevyhoda,ze to nebolo mozne ese odskusat,kedze babatko nebolo na svete. A tak..Mila nasa Barborka odmietla co len vyskusat na dlhsie,ako pol minuty pobyt v babyvaku.Pekne krasne si pocetoval nazad do predajne.Eseze boli ochotni, a tak som ho vymenila za hojdaciu sedacku.Najlepsie naozaj naostro vyskusat,ako sa tam babatku paci..

sisika
29. okt 2006

Ahojte,mam babyvak aj satku a odkedy ich mam-som stastnaaaaaa!
Kupila som najprv babyvak,este bolo babo v brusku.Ale nevyuzila som ho,az ked mala malicka asi 5mes,lebo dovtedy stale vrackala po kojeni-bol to prezliekaci maraton,vsetko bolo okamzite mokre.No a satku mame od jej 7mes,striedam si ich podla potreby-na kratky cas babyvak,na dlhsie trasy satka.Mozem len odporucit a nosit stale so sebou.
Pekne nosenie,Sisa

sue
10. nov 2006

Ahojky, tak sa hlásim, nedalo sa skôr... nakoniec som sa rozhodla pre babyvak - máme ho takmer mesiac a som úúúúplne najviac spokojná. Keď ešte bolo teplejšie, malú som do babyvaku dávala aj občas na prechádzke, lebo mi dlho v kočíku nevydrží... teraz ho využívam aj doma, lebo malinkej idú zúbky, tak je nervózna a vo vaku si ju pritúlim a hneď jej je lepšie... nebanujem vôbec 🙂
Ďakujem za rady 😵

danka2
10. nov 2006

Dobré ránko dievčatá, ja som bola akurát včera cvičit a hovorili sme tam o šatkách. Vraj je to velmi dobrá vec pre mamu i dietatko ktoré je po porode vytrhnuté od mamy. A ked si bábo dáte do šatky, tak je znova spokojné pri vás a je v prirodzenej polohe, je kludné pretože počuje tlkot maminho srdca vraj je to velmi prospešné. Niečo je popísané aj na www.noseniedeti.sk tak skuste sa tam pozriet. Niečo na tom bude..... 😉

verka
10. nov 2006

my mame tiez vak a je to dobra vec,ked niekam ideme a nechce sa nam trepat kocar,muz si da na seba vak,maleho dame don,aj si chvilku pospi a je to fajn....

nelinka
10. nov 2006

ahojte babenky,
super ze je tu tema aj o tom..
aj ja by som si chcela kupit babyvak
mala bude mat koncom mesiaca 3 mesiace a kedze ide zima tak sa chcem opytat ci to nebude zbytocna investicia...
kupila by som si ho pre to lebo byvame v 3-poschodovom rodinom dome a mat ju stale na rukach je fuska....
tak isto aj ked idem do obchodu ktory je od nas asi tak pol kilometra tak stale vlacit so sebou kociar je tiez neprakticke a to ho este musim nechat aj s malou vonku pred obchodom pretoze sa ide hore schodami a nema mi kto pomoct ho vyniest
takisto aj preto by som ho kupila lebo mala nechce byt sama a je naucena na ruky(prve vnuca, tak si viete predstavit ako ju maju stale starí rodicia na rukach) a robit nieco ked vam nechce spat a hore na 3 poschodie ju chodit stale kontrolovat dava zavbrat

myslite ze ten babyvak mozem vyuzit aj v zime napr. do obchodu, pripadne do auta a v dome ked potrebujem nieco urobit a mala nechce spinkat?

inac aj skor mi zaspi ked ju mam na rukach pritulenu na moju hrud...

a ak ano viete mi nejay dobry poradit, ktory by sa dal yuzit trebars aj v jari ked bude mat mala cez pol roka?

dik

adula76
10. nov 2006

Nelinka - babyvak je super, ja som v nom nosila malu az kym som si nekupila Ergo, ale ak by som ergo nemala, tak by som pokojne vyuzivala babyvak. Je pravda, ze je len na jedno plece, ale manipulacia s nim je jednoducha. Inak ani satky nie su zle, da sa tam robit mnozstvo roznych uvazov, dokonca aj koliska tak, ze mas zataz rozlozenu na oboch pleciach. Mozno by sa Ti hodila aj satka, lebo ked das babo do satky vojde Ti pod bundu, takze ho nemusis velmi naobliekat. A satku mozes mat aj uviazanu na sebe a babo do nej vlozit aj z nej vybrat. Ja mam babyvak od Pecha, skus si mrknut www.nosime.sk, tam ich maju.

ramzesa
11. nov 2006

My mame klokanku Steggi, nosili sme v nej este aj starsieho Drobca. Odporuca sa od 2 do 8 mesiacov, ale my sme zacali uz skor. Prvykrat ked mal 4 tyzdne. Narodil sa v aprili takze sme to do zimi vyuzili. Ked neboli zamrznute chodniky, tak som ho nosila aj zaciatkom zimy v overale. Velmi to vyuzil moj manzel, ked bol s drobcom doma. Dal si ho do "vacku" a on si pekne hajinkal. Na jar sme si kupili krosna (nosic na chrbat). Je to v pohode. Sice uz mal 10 kg, takze som ho dlho nosit nevydrzala, ale manzel ano. A lepsie sa nosi na chrbte, ked je babo tazsie ako na brusku. Vyuzili sme to aj v Tatrach. Babulku v klokanke nosim pomenej. Kedze v lete bola dost drobnucka a je krehsia ako bol syncek. Ale doma si ju do toho obcas dam, ked je hore a ja musim napr. navarit. Uz ma okolo 7 kil,takze to uz pocitujem na chrbte.Pytala som sa na to ortopeda a vravel, ze vzhladom na bedrove klby je to dobre, ale netreba ju v tom nosit cely den. Predsa je chrbtica zatazovana. A ze ked nase stare pramamy nosili deticky, tak ich nosili na chrbte v miernom predklone.Cize dietatko nebolo vzpriamene.A vravel, ze nie vsetky vaky su vhodne co sa tyka klbov.

aktak
23. nov 2006

idem si tu satku asi usit, chcem sa vas spytat aky material odporucate a ake rozmery ma ta vasa satka? aby som vedela kolko latky si mam kupit, dlzka je vraj dobra 6 metrov a širka 70 - 80 cm, ake mate vy? dakujem 😉

jankamanikova
23. nov 2006

Ahojte babulenky!
My mame babyvak a nedame na neho dopustit. Je to super vynalez. Pouzivala som ho pri prvom synovi ci bolo leto alebo zima a Janika som tam nasila az kym som znova neotehotnela a to mal 13 kg.
Teraz nosim vo vaku druheho synceka Matuska a je to super. Chodime spolu von, na nakupy

jankamanikova
23. nov 2006

... musim dopiast, lebo Janik mi odposlal spravu.
Babyvak odporucaju aj ortopedi a aj psychologovia. Babo je kludne, spokojne. A hlavne ide o kontakt s maminou.

aktak - ja by som si satku na Tvojom mieste kupila. To Ta vyjde rovnako ako pri siti a mimochodom, tie satky maju special material, su rucne tkane a su z roznych krajin (ale to asi vies). Skus stranky ... www.babysatka.cz alebo www.babysatka. sk 🙂

sanya
23. nov 2006

aktak - kamoska ma satku, ma 5m z www.nosime.sk, a bohate to staci, dlhsia satka je zbytocna. Ona si kupilatiez tkanu, peknucku svetlomodru, dala za nu 1600Sk a je perfektna, myslim, ze je zbytocne davat za satku viac, ked rozdiel v materiali je minimalny. A okrem toho, tie zahranicne satky su straaaaaaasne predrazene, ked musia tak daleko cestovat 😒 Ale je to na tebe - nie kazda latka je vhodna na satku. Na tej stranke, co som pisala ich maju najlacnejsie na Slovensku, a celkom slusny vyber. Najlacnejsia stoji necelych 900sk, takze nie vela. Tiez som uvazovala nad satkou, ale kedze maly uz nie je celkom maly, kupila som si iny nosic (patapum), ale v Taliansku, lebo na Slovensku este nebol.

kangaroo
23. nov 2006

ahoj aktak: aj ja som si ju chcela ušiť,máš látku? ja som to chcela zhotoviť zo starej lanovej plachty, no vzdala som to lebo bola velmi hrubá na tento učel,zle sa robil uzol a bol velký, no a lacné šatky, počula som že niektoré púštajú farbu 😒

aktak
24. nov 2006

no tak teraz neviem, je pravda ze na tom linku co savya pise su za velmi dobre ceny (zeby pustali farbu? 😒 ), tak neviem, som si myslela ze by som si kupila taku ako treba latku, pevnu atd, ale kuknem si tu stranku a sa rozhodnem...dakujem za nazory
kangaroo, mas tusenia aku latku by bolo presne treba kupit, a kolko asi vyjde? lebo kvoli usetreniu 100 alebo 200 korun by som to nerobila...?

jankamanikova
24. nov 2006

aktak - tie satky z netu su zo specialnych latok. Z obycajnej latky Ti to drzat nebude a uzle nebudu sediet. A to viazanie satiek je dost komplikovane a treba davku trpezlivosti. Ale je to super, nosit sa tak babenko 🙂

aktak
24. nov 2006

a ktoru z tych na tej stranke www.nosime.sk si mam vybrat? aky je rozdiel v latkach?

jankamanikova
24. nov 2006

aktak - idem sa tam pozriet a hned sa Ti ozvem.

jankamanikova
24. nov 2006

aktak - tak ja by som si vybrala tie Hawai, kvoli tym antiseptickym a antialergennym ucinkom. Alebo tie Medley tkane. Tieto dva druhy su vyhodne kvoli tomu, ze sa daju nosit aj v lete a aj v zime. A to je super! Prisposobia sa babetku a cena je fantasticka!!!!

deniseee
24. nov 2006

Ahojte, k tejto teme sa pridam, pretoze o nej nieco malo viem 😉 . Zacala som satkovat pred vyse dvoma rokmi, kedy to skutocne vobec "nebolo v mode", ludia tu o tom nic nevedeli, a takmer nikto o tom ani nepocul. Preto som pocula hodne nazorov, ake je to nezdrave, aku bude mat dieta pokrivenu chrbticu a pod. Nedala som sa odradit, a kedze som vedela, ze su to hluposti, syna som satkovala stale. Velmi nam to vyhovovalo. Syn bol stale na mne, bol pokojny a spokojny, pocul moje srdce, spaval v satke, pritisnuty na mna, a ja som si mohla spokojne porobit vsetky domace prace, navarit, napiect, upratat. Navyse, ak bol nekludny a nevedel zaspat, satka fungovala fantasticky - do pat minut spinkal 🙂 . Kedze v tom case som nedokazala najst lacne a dobre satky, kupovala som cez kamaratku zo zahranicia. Vysla na cca 2500 Sk, no bola to najlepsia investicia, aku som urobila. Kocik som takmer nepouzivala, a to ani v zime. Maleho som dala do satky, dala som si bundu, co som nosila ako tehotna a mohli sme ist von, bolo nam teplo, a maly sa nosil. Samozrejme, reakcie okolia boli rozne. Ked to videli lekari, skoro padli z noh, a teraz to ti isti, kedze som ich trosku v tej dobe "vyskolila", odporucaju mamickam 😉 . Satka sa stala nasim kazdodennym pomocnikom. Je stale rovnaka, ako ked sme ju kupovali, nie je sprana, nema jedinu chybu, nie je vytahana, je stalofarebna. Pokial vam pusta, nekupujte taku, moze to znamenat, ze obsahuje nepovolene mnozstva skodlivych latok, a takisto by som nevsadzala na doma site satky, pretoze sa skutocne mozu vytahavat, a rozne deformovat, a satka ma byt z pevneho materialu, aby ked sa dietatko oprie, tak to bolo pohodlne, a chrbtica baba bola chranena, atd. V zime, som ju vyuzivala aj napr. ako prikryvku, ked som maleho len polozila vedla seba na sedacku a satkou ho zakryla, a vedela som, ze je pod nou teplucko (najprv som tejto info neverila, tak som odskusala sama 🙂 ). Pouzivali sme ju od maleho prveho mesiaca, az do teraz, aj ked teraz uz menej, lebo uz je to velky objavitel sveta, a do satky sa dostava pomenej, lebo sa v nej iba schovava, ked sa deje nieco, co sa mu nepaci, alebo je unaveny, ale inak beha kade-tade. A ak este niekedy budem mat deticky, tak viem, ze nasa satka bude mat robotu 😀 . Nepredala by som ju ani za nic, a tie peniazky nelutujem ani trosicku. Inak, viete aka sranda sa mi s nou stala? Isla som po ulici, s malym v satke (obvykle sa za mnou kazdy otocil, a ziral, akoby som mala dve hlavy), a jedna starsia pani ma zastavila a pochvalila, ze je to vyborne, ale zase dalej, v parku, som isla okolo takych starych vran, co sedeli na lavicke, a pocujem ich: Vidite ju, chuderu, ani na kocik nema 😀 . Musim povedat, skoro ma prehlo od smiechu, tak som don vybuchla, ze som myslela, ze sa z nich pocikam. Takze reakcie okolia mozu byt rozne. Ja mam pocit, ze ani moja rodina sa so satkou uplne nevyrovnala. No to je uz ina tema, a ich problem 😉

sanya
24. nov 2006

Aktak - kamoska ma tkanu, a pochvaluje si, ale tkane su najdrahsie....musis sa rozhodnut sama, ale skus sa opytat priamo na tej stranke. Som zvedava, co si vyberies, daj nam potom vediet
😉