Babyvak alebo šatka. Čo je lepšie?

ziza
11. máj 2006

Maminy, mate niektora skusenosti s babyvakom alebo satkou?Co je prodlavas lepsie?

musko
13. jan 2010

tym, pekne si si nadelila :o)
Ja ešte pokukávam po jednom didym, tak uvidíme :o)

kaleilah
13. jan 2010

tak díky moc za rady, no s tou délkou teda netušim jakou zvolit... já mám 50 kilo, MM má dvojnásobek a je dost vysokej 😅 tak já jdu ještě jednou prošíst inzerátky a dohodnout se s tátou na ceně 😅

kaleilah
13. jan 2010

tak jdu ještě na konzultaci, co tohle http://kocarky-autosedacky.sbazar.cz/satek-na-n...

nebo http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_... ten jsem taky objevila použitej a za v poho cenu

tymothy
13. jan 2010

Osobně bych šla do toho vatanae...ale kdybys někde našla Storchenwiege nebo Didymose, bylo by to ještě lepší. 😉

tymothy
13. jan 2010

A nebo Ellevila...jenže ty už jsou dražší 😒

kaleilah
13. jan 2010

tym právě jsme momentálně hodně finančně omezený, jak jsi psala ten didymos tak nejlevnější jsem našla za 1900 a tp si opravdu nemůžu dovolit momentálně a nějaký nosítko potřebuju víc než akutně, ria musí být celý den na rukách, jen co jí položim tak pláče a potřebuju se věnovat i danýmu... takže spíš ten vatanai, jo?

tymothy
13. jan 2010

Je to tvoje volba, ale docela dobrá. 😉

mates22
13. jan 2010

Ahojky, mám zkušenosti s obojím, ale jednoznačně jsem pro šátek - miminko se hezky přitáhne až k tělu (to se mi u vaku nikdy nepodařilo) a je to hodně variabilní. I když já v podstatě používala stále jeden úvaz, už si nepamatuju, jak se jmenoval, ale byl super, od malinka až do dvou let - malá v něm byla naprosto spokojená a klidná.
Jen je to trochu pracnější se do něj uvázat.
A je to prověřený léty.....

urbi
15. jan 2010

😀 ýýžtriridrufjlhj

janulka182
25. jan 2010

Baby nevedeli by ste mi poradit nejaku satku na nosenie babätka? Aku si mam vybrat, aby mohol nosit aj tata?

mates22
25. jan 2010

janulko, vybírej podle velikosti toho kdo je větší (pří. objemnější), my měli 5m, aby mohl nosit i táta, ale nakonec nenosil ani jednou. A já holt omotávala dvakrát - není to sice až tak komfortní, ale zase lepší než mít krátkej. Nehledě na to, že sem během rodičovský ještě přibrala, takže s tím druhým prckem, co už je na cestě, třeba už omotávat nebudu 🙂. Vyzkoušený mám šátky watanai (snad brazilský, ale dost drahý) a pak jsem koupila českej šanami (šátky na miminka) a taky spokojenost - je trochu tužší, ale nerozvazoval se a ani nepovoloval - mám ten základ, natur...kdyžtak jukni na stránky www.sanami.cz , mají tam i různý rady jak vybírat

majula28
25. jan 2010

baby mám na predaj babyvak plus ak by niektorá chcela 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

maly_prcek
25. jan 2010

Janulka: pro začátek je nejlepší elastický šátek - já jsem měla Moby (shodou okolností prdávám tu 🙂 http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=207660, přecházíme na nosítko, malý je pěkný pucek 🙂 ), chválí i MAM. Elastické jsou přijemnější materiál a odpustí i nějakou chybu v úvazu, když začínáš a taky to není tak drahé do začátku, když nevíš, jestli dítko bude chtít nosit nebo ne. Elastiky jsou dlouhé 5 nebo 5,5m, takže v pohodě navážete oba dva všechny úvazy a tím, že je šátek tenký, tak tobě nebude vadit ten přebývající kus (já jsem taky motala kolem pasu, jsem konfekční velikost 32 😀 ). Kolem půl roku se pak přechází na pevný nebo nosítko, ale někdo nosí i dýl...

Jestli pevné, tak se hodně chválí Storchenwiege nebo Didymos nebo Zara od Ellevill nebo Vatanai (to už jsme ale cenově někde jinde...) Šanami moc ne, ale odzkoušené to nemám...

A nebála bych se koupit i pužitý, hlavně ty pevné dražší... Jsou pak už i pěkně zanošené...
Jo a tatínci moc rádi nevážou 😒 Nebo aspoň ten můj, tak pak rádi přejdou na nosítko... Vidím to doma 🙂
A ono jde většinou navázat i jiný úvaz na chlapa, kde se spotřebuje míň látky a ty si pak nemusíš po šátku šlapat...

maly_prcek
25. jan 2010

a ještě z pevných Hoppediz, jsem zapomněla... 😉

emjee
25. jan 2010

janulka zo skusenosti mnohych bab odtialto ti mozem povedat - ak tata bude satkovat, mozes si gratulovat 😀 vacsinou je to tak, ze ho ty do toho parkrat nasilu omotas a koniec - kup si satku podla svojej konfekcnej velkosti, kedze ty budes hlavnym nosicom, on na tych parkrat moze pouzit uvaz, ktory nespotrebuje vela latky 😉

kuspitka
26. jan 2010

Ahojte.
moja mala stale place musim ju mat na rukach inak neprestane ,alebo kolisat v autosedacke.
podla vas je dobre kupit pre mesacne babo babyvak?
piste aj ip ak sa vam da

tymothy
26. jan 2010

Jo jo, mimi si v něm bude lebedit....ale až trochu ztěžkne, budete ho muset vyměnit za jinší nosítko, jinak ti upadne rameno a budou tě bolet záda. 😉

evikg__2
27. jan 2010

ahojte baby, dcerk ma teraz 9 mesiacov a 8,5 kg. Mam dost znicene zapastia aj chrbticu z nosenia, lebo je uz dost tazka. Ma zmysel takto "neskoro" kupovat baby satku alebo baby vak? Vyuzili ste to niektora aj pre takto stare babatko? Ak ano, tak co je vhodnejsie? Satka alebo vak?

jaandy
27. jan 2010

pre taketo stare babo vak uz urcite nie, uz kludne aj nositko, za mna mozem odporucit liliputi 😉 ale aj ostatne nositka su fajn

no a satka sa da nosit aj do 3 rokov takze zavisi na vkuse comu das prednost, my mame rok a nosim v satke 😉 a aj liliputi nosici 😉 a dufam ze budeme nosit dlho lebo je to supeeeer 😀

musko
27. jan 2010

evik, ako píše jaandy - nosítko, alebo čatku - na nosítko pozor - nech je ergonomické - takže nie klokanku :o)
Buď Lilipúti, Manduca, Ergo, African....

evikg__2
27. jan 2010

dakujem baby. kukla som to nositko liliputi a aj som ho objednala. To mi skor sedi ako satka, som skor sportovejsi typ 😉

maly_prcek
27. jan 2010

jaandy - uritě tě budou bolet záda míň s šátkem/nosítkem než když budeš nosit jen tak na rukách... V jakémkoliv věku.

Jinak souhlas, šátek koupit na sebe a tatínek se kdyžtak "naučí" nějaký míň látkově náročný úvaz. Měla jsem první šátek dlouhý a teď už bych do toho nešla... Natuty pokud budeš nosit, tak pak budeš kupovat nový kratší 🙂

janulka182
28. jan 2010

Baby dakujem za odpovede 🙂 .

ludmilabb
28. jan 2010

jedna otazocka ked nosite dietatko v krizi s kapsou vo vnutri ako davate rucky babatkam, lebo mne si mala uklada rucky k hlavicke, chyta si cumlik, skriabe ma po hrudniku a niekedy sa vie nimi dobre zapriet, pytam sa kvoli spravnej polohe, ked zaspi aby nebola v nevhodnej polohe, predsa len nedokazem uviazat stale narovnako, raz sa podari lepsie inokedy horsie, obcas sa stane ze si jednu rucku da pozdlz tela a jednu k hlavicke a potom je vykrutena ked ju napravam tak sa jej nepaci 😒

emjee
28. jan 2010

ludmilka vacsinou si ich moj krpec sam vystrci von este pri viazani 😀 ked zaspi, tak sa snazim ho dat tak, aby mal rucicky oprete o mna (cize nie pri tele spustene)

tymothy
28. jan 2010

Já nosím s ručičkama směrem nahoru. 🙂 Směrem dolů se mi podaří dát jen v batohu nebo dvojitém kříži - tam to snad ani jinak nejde.

ludmilabb
28. jan 2010

ja v satke malu uspavam a vtedy jej davam rucky pod pruh, inak by sa mi velmi zvrtala, aj tak je zvedava dost a kruti sa v nej kadejako

tinusi
2. feb 2010

Podla mna zavisi od babatka... moj maly nechcel byt v satke ani za svet. Od prvych tyzdnov chcel vsetko vidiet, nelubil sa klasicky pestovat. Miloval vsak babyvak. Mame Babybjorn a manzel ho v tom nosil este aj ako vyse rocneho - ked sme isli niekam na turu alebo na dlhsiu vzdialenost a nechceli sme tahat so sebou kocik. Ale napr. znama ma dve baby a tie jej revali v babyvaku, no boli spokojne v satke... takze je to podla mna individualne. Mne sa inak pacia aj tie satky... dnes su uz od vymyslu sveta..

tymothy
2. feb 2010

Tinusi, do toho šátku můžeš miminko umístit stejně jako do babyvaku - to znamená do kolébky a rozhled má odtud úplně stejný. 😉
Co se týče toho Babybjornu, osobně bych v něm mimi nenosila (ale je to vaše rozhodnutí - jestli v tom chcete dítě nosit, brát vám to nebudu). Je to klasická klokanka, takže to rozhodně pro páteř děcka není vůbec ideální. A za tu cenu, za kterou se prodává, můžeš už koupit pořádné ergonomické nosítko....

emjee
2. feb 2010

ani nas M. nechcel byt v satke nalezato - a preto sme ho nosili zvislo - v satke sa to da a mas istotu, ze je v spravnej polohe (fixovana hlavicka, podsadeny zadocek, gulaty chrbatik)

babyvak = kapsa, do ktorej davas dietatko nalezato

babybjorn nie je babyvak, ale klokanka