Babyvak alebo šatka. Čo je lepšie?

ziza
11. máj 2006

Maminy, mate niektora skusenosti s babyvakom alebo satkou?Co je prodlavas lepsie?

deniseee
24. nov 2006

A este malickost, lekari sa ohanaju tym, ze satka ci nosic nie je dobry, lebo sa v tom krivi chrbtica. Mozu mat pravdu. Zle uviazana satka, ci nosic pouzivany skor, ako vie dieta sediet, ci drzat hlavicku, naozaj moze mat nasledky. Preto si vzdy berte pri kupe satky aj navod na viazanie, kde budete mat napisane, odkedy mozte pouzivat ten-ktory uvaz, a preco 🙂. A pokial kupujete v predajni, nechajte si satku predviest, a nech sa vam predavacky povenuju natolko, ze vam satku daju aj vyskusat, trebars aj priamo s vasim babatkom. (ja som kupovala sama, a skusala som uvazy s medvedikom). A uplne najlepsie by bolo zaplatit si kurz, v ktorom sa naucite perfektne satku viazat, no kedze o tychto kurzoch nic neviem, a neviem, ci sa u nas robia (v CR ano), tak vam neporadim, kto by vam to ukazal. Ale po par previazaniach vam to uz pojde dobre. Ja som uz tazky profik 😀

aktak
24. nov 2006

denisee vdaka za vycerpavajuce info 😀 takze si mame asi kupit z tej stranky tu najdrahsiu, tu medley tkanu co maju jednofarebne? ci pusta zistim az ked mi pride ale snad nie, a myslim ze navod mi poslu spolu s tovarom nie? dakujem za rady vsetkym 😉

deniseee
24. nov 2006

ahoj aktak, ako to ide, uz si ostala bez magne? 😉 . Nzc, za info, rada poradim, ked viem 🙂 . O cenu az tak nejde, aj lacnejsie mozu byt dobre, nemusis na nej nechat tolke peniazky co ja, ved dnes uz je tu aj konkurencia, takze ceny asi nebudu take vysoke. A ta nasa nie je jednofarebna, no v popise tovaru by mohla mat napisane, ci je nezavadna atd., a pokojne poriadne povyzvrtaj v otazkach predavajuceho, ved tu ide o teba a o mimi, a nech je vam teda so satkou co najlepsie, a nech si s nou spokojna, ved nejde o nejakych 20 Sk, ale o podstatne drahsiu investiciu. A neviem, ci oni davaju navod, ja mam doma navod na tu nasu, je tam popis kazdeho uvazu, presne krok za krokom aj s obrazkami. Bez toho by to bolo dost tazke. Aj ked mozno len u mna, ja som taky "talent". 😅

jankamanikova
24. nov 2006

Ahojte!
deniseee - presne ako si napisala. Ja som zacala pouzivat babyvak pred dvoma rokmi a to na vychode, kde sme predtym byvali. Tam to bolo dost zaujimave. Pozerali na mna ako na "sibnutu". My sme sa nosili vsade, ci do banky, postu, k lekarovi ... Teraz nosim vo vaku druheho syna a tu v Trnave tiez na mna pozeraju vselijako. Jedni su nadseni, ini zase pohorseni. Ale ja som hrda mamina a ja sa tym "pysim", ze si mozem tak babo nosit.

denissee - nechces nam urobit kurz viazania satiek? Nieco by si nas naucila 🙂

jankamanikova
24. nov 2006

aktak - na stranke www.noseniedeti.sk su navody na viazenie satiek. A su tam aj nejake nove sposoby nosenia - patapum, Mei Tai ... tak sa rozhodni podla srdiecka a vela stastia a radosti z babenka.

deniseee
24. nov 2006

Janka, kurz viazania satiek zatial nechystam, aj ked aby som pravdu povedala, uz ma na to jedna mamina nahovarala, a nahovara ma aj na iny projekt, a mozno sa nan casom aj dam zlakat - zatial to ale velmi nechcem rozoberat. Zatial rozbieham nieco ine sama, co bude zahrnat aj tuto oblast, ale aktivne sa k tomu dostanem az za rok, dovtedy musim povybavovat formality na uradoch, a potom... potom mozno aj ano 🙂

kangaroo
24. nov 2006

aktak:no kedysi to aj mna zaujímalo,no prikláňam sa k deniseee,že tie originál šatky sú tkané tak, aby sa nevyťahali a majú certifikát 😉 Ja mám už takmer 4 roky vatanaiku,periem ju na 60,už bola aj v sušičke a žiadna zmena v kvalite.Za tú dobu čo mám ja šatku sa trh s týmto tovarom rozrástol,takže prehlad nemám...no osobne sa mi celkom pozdáva ergo, je to lahšie na manipuláciu,no dieta tým velmi neprikryješ a ani to nepoužiješ ako podložku 😀 .myslím že aj na Slovensku sa robia kurzy viazania šatiek,bo tuším u nás v mc vedúcej také niečo ponúkali.A mne osobne telefonicky radila pani čo distribuje šatky z CR,ked som si nebola istá.dôležité je aby malo bábo podsadenu ritku.No ako si sa rozhodla?

aktak
25. nov 2006

este neviem presne ale skoro urcite si ju kupim,a pravdepodobne tu tkanu (z tych na stranke najdrahsia, tusim 1590), snad cez leto nebude moc hruba a budem vediet si ju uviazat, dakujem vam za rady ste mi velmi pomohli 😉

jankamanikova
25. nov 2006

Ahojte babenky!
Tak vcera som trochu netovala, lebo ma zaujima vsetko ohladom nosenia deti. Nasla som vela ceskych stranok, kde sa ponuka aj specialne oblecenie pre deti z Moiry, ktore je urobene pre nosenie v satkach. Je to proti poteniu v lete a proti chlade v zime. Su tam zahrnute bodynka a overali. A tiez tam maju aj specialne ponco, ktore schova maminu a aj babo, vyzera to super. Je to, ked si kliknete na stranku www.noseniedeti.sk a tak su partneri tejto stranky a kontakty. A je tam aj mnoho inych zaujimavych veci.
Prajem Vam krasny vikend a vela radosti ...

My mame mensiu laktacnu krizu, tak sa stale kojime a nosime a kojime a nosime. Chyba mi len spanok, ale inac pohoda.

Drzte sa!

sanya
26. nov 2006

Jankamanikova - ta stranka, ktora me vyrobky z www.medley.cz je www nosime.sk.
Tam maju aj tie satky, o ktorych sme sa bavili... 😉 mozno by vedeli objednat to oblecenie z Moiry a ponco

www.noseniedeti.sk je ina stranka, tam maju guatemalske a indicke satky, ale 5 m guatemalska stoji 2590 a indicka 2150.

Dufam, ze sa nehnevas 🙂

Este som nasla jednu peknu stranku, www.nosenideti.cz, ta,m je zase pekna bunda na nosenie, hm, bodla by,len keby na to boli peniaze...zatial maleo nosim v svojej bunde.

aniska
9. okt 2007

mile damy, kupila sm babyvak, ale malemu je to hrozne velke, vselijak v tom pada... neviete mi niekto poradit ako to speavne pouzivat?

emjee
4. dec 2007

ivush • 1d • Včera o 15:00
Milé maminky,

chcela by som sa vás opýtať, akú babyšatku používate...totižto na nosime je ich viac typov a keďže uvažujeme, že si niektorú zaobstárame, rada by som si prečítala vaše praktické skúsenosti...ďakujeme 😉

jaduska • 2d • Včera o 18:39
Ja používam babyvak, je to podobné ako šatka. A som veľmi spokojná 🙂

sue • 36tt • Včera o 18:42
...my máme tiež babyvak, sme spokojní, ale pri ďalšom rozhodovaní by som radšej šatku... lebo Nikolku som nosila vo vaku do 11 mesiacov a to už bola riadna váha na jedno plece... pri šatke by sa to myslím lepšie rozdelilo...

adula76 • Včera o 22:57
Satka je super vec, je ovela lepsia ako babyvak, lebo ju mozes nosit roznymi sposobmi - na jedno ramena alebo na obe....je pohodlnejsia. Vak zatazuje jednostranne, takze ja odporucam satku. Na zaciatku som mala babyvak, ale vymenila som ho za satku a ked bude este dlasie babo, tak jednoznacne satka.

Skus sa spytat na nosime, ake su rozdiely medzi jednotlivymi znackami, urcite ti poradia.

kili • 2d • Včera o 23:10
ja mám hoppediz, je to pevnejšia šatka, horšie sa mi na ňom viaže kolíska, ale kríž s kapsou je v pohode.
Na českom koníkovi je téma Nosenie detí: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... tak si môžeš prečítať tam.
Ale keď to mám zhrnúť, tak väčšinou doporučujú 2 šatky, pružnú na malé mimi a pevnú na staršie, alebo na staršie rovno ergo, nie je pri ňom oštara pri viazaní a tak väčšie dieťa môžeš kľudne viazať aj vonku, keď už nevládze chodiť.

bihan
4. dec 2007

My máme aj vak aj šatku - vo vaku sme nosili maličkú hlavne po narodení, pretože sa podľa mňa kolísky zo šatky strašen blbo viažu a s vakom stačí navliecť na plece a malú hodiť dnu... Šatku máme aj my pevnú.
Teraz už má Sára 6 kíl, takže ja ju nosím hlavne v šatke, ale babyvak máme stále v aute, lebo vo vaku stále nosí manžel a občas ja na kratšie vzdialenosti...
Je fakt, že v šatke je váha lepšie rozložená, ale predsalen to chvíľku trvá sa do nej zamotať a ja veľmi nerada viažem šatku vonku, lebo ju nechcem ťahať po zemi.

bbambulka
4. dec 2007

Ahojte. ak potrebujes so satkou co vakom pomoct urcite sa mi ozvi, robim predvadzania na obe. Mam odnosene aj elasticku satku aj vak aj pevnu satku a kazdy nosic je na iny typ dietata a matky. Ja odporucam elasticku satku na zaciatok a baby vak na neskor. Elasticka satka je vyborna preto, lebo na rozne polohy pre babetko pouziva iba jeden uvaz a nemusis to stale prevazovat, co je vyborne, pohodlne a jednoduchsie ako ine satky. Neskor ju mozes stale pouzivat na dlhsie nosenie ale dieta, ktore uz chodi nebudes nosit tak vela a casto potom staci len rychly baby vak. Dieta do neho lahko vlozis vylozis a sup uz si bezka a babyvak odlozis do tazky, kocika, ziadne viazanie ani nic. Pozri si aj emama a kludne mi zavolaj alebo mi napis, poradim. cislo poslem na mail. ahoj, vela stastia.

bubinko83
30. nov 2008

babule,ja sa neviem rozhodnut či vak alebo šatku.Co viac využijem? Malinky sa naučil zaspavat na rukach tak si to chcem ulahčit.Poradte 😨

kili
30. nov 2008

podľa toho, či chceš len na chvíľkové poponášanie, ak tak, tak sa ti oplatí ten vak. Počkať, tvoj už má cez 3m, to ho do vaku moc nenatrepeš, takže jednoznačne šatka a úväzi na zvislo a o 2-3m aj na chrbát 😉

ziza
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubinko83
30. nov 2008

baby,dik .Ja to nechcem na dlhe nosenie,skor,len tak na doma,pokial tam maleho uspim. 😖 Aky je tam rozdiel?

kili
30. nov 2008

vak je vlastne len v tej jednej forme, dieťa tam je len v leže a keď ho chceš na uspávanie, tak je to lepšie, lebo sa ti dá potom jednoducho dať dole a do postielky. Šatka je kus látky, ktorý si omotáš okolo tela a do nej vložíš dieťa, môžeš v polohe ako vo vaku, zvislo v predu alebo na chrbte, je tam väčšia variabilita, lepšie rozdeluje váhu na obe ramená a tak je to lepšie na dlhšie nosenie. Keď tam ale dieťa uspíš, tak dosť možné že ho zobudí vyplietanie a datie do postielky. Ale vo vaku sa dieťaťu zas nemusí páčiť.

bubinko83
30. nov 2008

kili,diky.A teraz už fakt neviem čo vybrat. Najlepšie by mi bolo vyskušat to 😒 Jeeeeeeeej ty maš dvojičky.Aj ty si ich tam nosila? 😀

kili
30. nov 2008

dosť často bol jeden v nemocnici, takže nosila som vtedy toho durhého

bubinko83
30. nov 2008

oni su tie tvoje detičky strašne zlatučke. 😉 Tie albumy som si pozerala asi sto krat,su taky chutnučky a vyzeraju jak jeden.Rozoznaš ich?

kili
30. nov 2008

no áno 😀

bubinko83
30. nov 2008

kili,a ked si ho dam potom na chrbat ako ho tam vložim? Asi je vhodnejšia šatka. Nemaš nejaky tip na internete kde by som to kupila?

kili
30. nov 2008

na www.nosime.sk
nosenie je super, mať len jedno, tak kočík nepoužívam. Teraz v zime je to síce zložitejšie, ale ty máš ešte malého a keď si dáš väčšiu bundu, ktorá vás obopne oboch, tak sa to dá. Je to ale fakt super pohodlné bez kočíka 😵

bubinko83
30. nov 2008

kili,dakujem Ti.Dufam,že sa tam Filipkovy bude pačit 😉

ada11
30. nov 2008

bubinko, aj z "nosime" sa dajú veci požičať. 🙂

scenery
2. dec 2008

Skus si pozriet aj www.babysatky.sk - satky su jednoznacne absolutne super, radsej usetrit na kociku...

lydulienka
17. dec 2008

Ahojte mamičky,pouzivam Babyvak uz od 3mesiacov,vzdy sa tam upokojil a zaspinkal.Velmi dobre sa s nim pohybuje, som s nim velmi spokojna ,najviac som ho vyuzila ked malemu isli zubky a chcel sa stale pestovat.Teraz ma 18mesiacov a ma 12 kg,takze ho pouzivam len na kratke vzdialenosti..a na uspavanie v neznamom prostredi.

keiko
29. dec 2008

Ahojte chcem sa spytat na tento babyvak -Premaxx baby bag mate niektora????? 🙂