Babyvak alebo šatka. Čo je lepšie?

ziza
11. máj 2006

Maminy, mate niektora skusenosti s babyvakom alebo satkou?Co je prodlavas lepsie?

expertka8
11. máj 2006

...dcéru som nosila v *BABYVAKU*..a skutočne som si to veľmi poxvaľovala,pretože to malo viacero výhod..najmä pri cestovaní MHD,vybavovaní rôznyx vecí...doma sme to volali *KLOKANKA*,pretože malá tam bola skutočne ako malý klokaník 😀 ..malá vpredu a cez plece prehodená veľká taška...
...šatka..vyzerá super,ale neviem si predstaviť,že by som po meste behala ako *indiánska babička* 😅

haninka
11. máj 2006

Ahoj,
jaky je prosim rozdil mezi babyvakem a šátkem?? 😒 Přijde mi, že oba jsou na stejný princip. Dítko si k sobě mamina přiváže..nebo?
Rozhodně se mi nelíbi ty sedačky na záda. Dítě se v tom vrtí a to musí být docela nepříjemné...
Zatím nemám zkušenost přímo na sobě, ale myslela jsem si, že šátek je ideální pro malé mimčo, které máte pořád u sebe, cítí mámino teplo, je klidné a vy víte, že dýchá a že je v pořádku...kamarádka takhle s dítětem vařila..žehlila...a to v klidu spinkalo..

maryem
11. máj 2006

ziza, dobra tema 😉
expertka, od akeho veku si ju v tom zacala nosit? Rozmyslam nad tym,halvne, ked vidim, ako "pohodlne" sa mamicky dostavaju do niektorych obchodov, resp. nedostavaju a nehovorim uz o autobusoch...

expertka8
11. máj 2006

..no *maryen* dobrá otázočka 😀 ...s klokankou počkám ešte aspoň mesiac/malý bude mať 4.mes./..nex mu nepoškodím xrbticu,ale beztak to dieťa nevydržím nosiť napr.2 hodiny 😉 ☹ ..je strašne ťažký a uvidíš,ako Ti bude trpieť xrbtica...a ani malému nexcem ublížiť ☹ ..budem ju používať,len keď si výjdeme na hodinku..niečo vybaviť a pod.

...mimoxodom...maminy s kočíkmi sú strašne diskriminované...všade samé sxody,príp. zákaz vstupu s kočiarom!!! 😠 😠 😠

maryem
11. máj 2006

tak dik za objasnenie.. ved to som nevedela, ci mu chrbatik netrpi. Ja som myslela, ci sa to neda nosit napr. aj doma, ekd si chcem daco urobit, tak ho supnem na brucho a robim 🙂 ale asi potom nie...Presne, som si zacala vsimat tie zakazy vstupu s kocikmi a psami do obchodu..celkom dobre zrovnanie-pes vs.dieta...To bola ironica poznamka..inak, preco mi vsade pises maryen ? 😀 😀 niezeby mi to vadilo, len to chcem vediet 😀 Ja som myslela, ze tvoj maly uz je starsi 😉

maryem
11. máj 2006

haninka, ano,satka sa uviaze a ten babyvak, to si len pripnes, je to rpepracovanejsie...
Inak, expertka, si to uplne vystihla, minule som jednu babu s tou satkou videla v meste..nevedela som ,co mi to pripomenulo, ale presne...Indianska babicka 😀 len pomalovanie chybalo 🙂

katiatko
11. máj 2006

ahojte, my mame ten babyvak....ale ako uz pisala expertka, tak sa v tom mimco neda nosit tak zavcasu, az od takho 5 mesiaca, zavisi tiez od miminka, ci uz vie dobre drzat hlavicku a pod. Ja ju zatial vyuzivam len po byte....nosim v nom Filipka, ked je neposedny a potrebujem nieco urobit...ale inac nie....vonku sme v tom este neboli, lebo je este dost kosa a neviem si to dost dobre predstavit nosit ho 3 hodky, aj tak ma dost casto bolieva chrbat....mozno v lete, ked budeme menej naobliekany, ale to uz zsa budeme mat takych 8-9 mesiacov a to uz bude Filip asi aj dost velky a tazky..... 😠 😵 😉

ena
11. máj 2006

babysatka je taky kus latky dlhyyyyyy http://www.babysatka.sk/main.htm
babyvak je toto: http://www.babyvak.sk/
a klokanka je toto: http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=112 alebo toto: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
a potom su est etaketo nosice, ale to pre uz trosku vacsie deticky http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=111

my mame takuto klokanku
http://babybjorn.com/
typ BABYBJÖRN Baby Carrier Active a ja aj maly Filip sme spokojni ..

babysatku by som asi nevedela poriadne uviazat a babyvak ma nejako neoslovil...
ta klokanka co mame je uplne vymakana, bola sice aj dost draha.. ale stoji za to...
pri klokanke bacha na to, aby mala aj opierku na hlavu, lebo predavaju aj take, kde date babo az ked pekne drzi hlavicku, tie drahsie su pre deti od narodenia..
my sme ju prvykrat pouzili ked mal maly 2 mesiace a nieco..

bianca
11. máj 2006

Ahoj.Moj skoromanzel je vasnivi cyklista a vcera mi doniesil neaky letak s vozickami, pre deti,ktore sa pripajaju za bycikel.Co si o tom myslite???

ena
12. máj 2006

bianca, myslis toto: http://www.dveplusdve.sk/
mne sa to paci, len si neviem predstavit jazdit s tym za bicyklom napr. v petrzalke, lebo je chodnik, obrubnik, cez cestu, zas obrubnik, chodnik, tu jama , tam jama.. a uz vobec si neviem predstavit, kde by sme to skladovali, ked teraz v 3 izbovom byte parkujeme na chodbe s klasickym kocikom a aj ten treba obchadzat.. a na spolocnej chodbe by som to urcite nenechala, kocikaren nemame..
ale inak sa mi to lubi, videla som s tym behat ludi v nemecku pri jazere..
a mat to kvoli par vyletom sa asi neoplati...
takze ak mas blizko vhodne cesty, mas to kde usklanit.. tak v pohode, ale inak by si to asi nevyuzila..

tessa
12. máj 2006

Ahojte! Take nieco pre deti ako hodila Ena link, maju v tych mojich spominanych Krasnanoch.. Nam to ta pani ukazovala a ja len kukala na to,nikdy som to nevidela este 😉
Ona nam hovorila, ze je to aj za bicykel zapojit, ale ze ona by sa osobne bala, lebo ze by babo nevidela...
Skor to odporucala, ked idete niekam na hradzu na korcule, ze vtedy si to zobrat 🙂

ena
12. máj 2006

tessa: ja som sice zatial na hradzi korculovta nebola, ale ked je tam narav vela ludi, tak asi nic moc s tym vozikom.. vravim, je to super, ale asi nie u nas... 😒

dorotka
12. máj 2006

ahojky ja ked som robila v usa na cyklotrase bolo vidiet dost tych bicyklovych kocikov aj take ktore isli pred byciklom a myslim ze je to fajn aspon mne sa to vtedy velmi pacilo 😉
len keby u nas bolo viac tych cyklistickych chodnikov

newyorkgirl
12. máj 2006

aj ja vam dam link na moju klokanku, babenko je este sice v brusku, ale tesim sa, ze to vyuzijem a je to pre babatka od 3,6 kila, takze aj malicke, nemusite cakat do 5 mesiacov ci viac 🙂

http://www.infantino.com/Carriers/CozyRider151-...

ena
12. máj 2006

newyorkgirl: aj ta tvova klokanka je dobra, podobnu som pouzivala ako aupair a bola sikovna, dolezite je, ze podopiera hlavicku a ze sa da nastavit podla potreby...

sunny6
12. máj 2006

Ja mam tiez babyvak,ale vyuzila som ho len 2 krat,ked bol drobec chory,a po ockovani.Ked potreboval byt blizko mna,ale som rada,ze som ho na to nenaucila stale-zuvacku malu 😀
Je dost tazky,a ja aj bez toho mam problemy z chrbatom.
Kamaratke sa narodilo babo asi 2 mesiace predcasne,tak ho tam stale nosila,velmi ju potrebovalo,takze to bola jedina alternativa,byt z baby a dostat sa aj do druhej miestnosti ci fungovat ako normalny clovek 😉

newyorkgirl
12. máj 2006

ena: noo, ja som teraz nanny v USA, au pair-stvo je slabo platene 🙂 sa neviem nabazit tuna tych vselijakych baby veci a doma nie je taky vyber, tak mam manie, uz sa tesim potom na babyshower s kamoskami 😉

liska
12. máj 2006

ena,aj my mame babybjorn len tusim Carries Original,kolko vas vysiel?

bianca
13. máj 2006

Ahoj.Ena,presne to som myslela.Mne sa to ties paci,no uvidim

ena
13. máj 2006

liska: my sme najprv skusali ten BABYBJÖRN Baby Carrier Original, ale hned vedla mali vystaveny ten druhy- BABYBJÖRN Baby Carrier Active tak sme vzali ten 🙂 Cenu mas v IP 🙂

difa
15. máj 2006

ahojte,

nestihla som si precitat vase nazory, ale pridavam svoj. Co sa tyka babyvaku...nemam este vlastne skusenosti. by som len chcela podotknut, ze zalezi na veku dietata,...podla studii + moj manzel je lekar (chiropractic) ak dieta este nesedi (teda do veku asi 6 mesiacov) by nemalo co byt vo zvislej polohe (teda okrem drzania), je to velmi zle na chrbticu. iba dalsi nazor, rozhodnutie je na vas 🙂

ena
15. máj 2006

difa: ved aj pobyt v klokanke, je vlastne "drzanie".
A okrem toho, nebudem behat s klokankou po byte, ale ked potrebujem niekde ist, kde je problem s kocikom.. a to sa priprav, ze takych miest bude vela 🙄
Pripadne, ak viem, ze bude dlho v kociku, tak klokanku berieme, aby bol aspon chvilu von z kocika, nech sa rozkuka.. sme to tak spravili, ked sme boli v sobotu na tej kocikovej akcii v meste.. bol v kociku a ked som chcela popozerat stanky, tak som si ho dala do klokanky, manzelovi nechala strazit kocik a my sme mohli okukovat stanky... http://community.webshots.com/photo/550340110/2... ( takto otoceny v klokanke bol prvy krat )

newyorkgirl
15. máj 2006

jeej, eni ake pekne foto, uz aj ja sa tesim, ked sa tak budem prechadzat 🙂

samera
16. máj 2006

ja skusenost nemam, kedze mimi neni, ale ked mala sesterka male, tak na cestovanie toto babyvak, nevedela si to vynachvalit.....to dieta vas priamo citi, tak je kludnejsie.....urcite si ho aj ja zozeniem, ked bude don co dat...... 😉

stankas
26. jún 2006

ahoj,
ja zatial skusenost nemam, ale podla nazorov z netu (vacsinou ceske stranky) som sa rozhodla pre satku, dokonca len od jedineho vyrobcu....
Asi sem nemozem vlozit link, ze?
No nevadi, satek sa vola vatanai...

nufka
26. jún 2006

nevesta ty si aka spionka na tych strankach o mimi 😀

nevesta
26. jún 2006

som hladala kocik pre Katrin 😉 tak so nasla aj take zaujmavosti 🙂

nufka
26. jún 2006

sikulka 😀

katrin
26. jún 2006

jeeeeeeeeemine, tak to si neviem ani predstaviť, žeby som svoje miminá takto nosila.. veď prídem o chrbát.. a cítila by som sa ako indiánska babička 😲 (presne ako Satinský v S tebou mě baví svět 😀 )