Babyvak alebo šatka. Čo je lepšie?

ziza
11. máj 2006

Maminy, mate niektora skusenosti s babyvakom alebo satkou?Co je prodlavas lepsie?

nevesta
26. jún 2006

Katrin 😀 😀

rebeka
26. jún 2006

mne pridu tie satky dost prakticke, len mam strach, ze by som to hodinu viazala 🙂
No uvidime, este myslim ani nie som tehu 😅

mixka
26. jún 2006

katrin a keby si mala jedno v predu a druhe na chrbte??? to by si bola aj pekne vyvazena, ak budu mat babatka rovnaku vahu 😉 ...

kattum
26. jún 2006

rebeka, preto sa mi babyvak zda byt lepsi, je tam len jedna velka pracka, ktora sa nerozvazuje, len pritahuje podla potreby. Dieta je tam podobne a da sa tam ulozit asi v 7 polohach. I tie malicke tam mozu lezat v tvojom naruci, vraj sa v tom da i kojit. Klokanka je na zvislo, je ale len do 8-9kg.

ikke
26. jún 2006

katrin, akurat vcera, ked som hladala nejake dvojickovske fotky na nete, som volakde videla maminu s klokankou na bruchu i na chrbte 😅 myslim, ze sa chuda musela citit ako mulica 😔
inak, moja sestra mala na deti klokanku, ale taku o dost vyssiu ako tie co sa teraz predavaju (bolo to pred 5-9 rokmi) a s vystuzenym chrbatom, takze babenku hlavicka nekvacla dozadu. nosila v tom deti od cca 2 mesiacov (po sestonedeli), ale to boli deti typu barunkinej simonky, co uz ako dvojmesacne velmi pevne drzali hlavicku. tiez som ich parkrat v tom nosila. a ked mali deti 8-9kg, uz pomaly zacinali chodit 😉

kattum
26. jún 2006

tzo je pravda s tym chodenim ked ma dieta 8-9kg, no ja som si to neuvedomila, lebo mam valibuka 9kg v polroku

stankas
27. jún 2006

Katrin,
podla mna, ked nosis pocas tehotenstva od nejakych 8-9kg do ......povedzme niekto aj 25kg navyse, tak 4kg babatko na brusku je ulava 🙂

caraida
27. jún 2006

ahojte, mam znamu, ktora distribuuje tie satky na deti v cechach. jej manzel je z juznej ameriky, takze im to pride normalne, ja som si na to nevedela zvyknut, ale inak je to celkom funny. ale ona nosila deti uplne od malinka, je kolec sposobov viazania - deti tak kvazi lezali - neskor sedeli. ci to je zdrave na chrbatik, neviem posudit. dalsim znamym mala od mala nevedela v satke vydrzat, ta len kocik.

ten ruksak na deti - vacsie - co tu bola fotka, je super. mam skusenosti, - do mesta, aj na vandre - je ale + dieta + vybava tazky, ale porovnatelny, ked idete na vander s plnou polnou, takze jeden nesie dieta, druhy polnu. skoda, ze tie deti tak rychlo rastu, no ale zato casom aj viac behaju a unavit vacsie dieta na vandri je skoro nemozne.

ten prives za bike je dobra vec, ale na slovensku absolutne nepouzitelna - ak nejazdite prave na hradzi popri dunaji (ale tam je uzko a vela ludi). a verte, za par tyzdnov mate kondicku ako kon. a pozor na kopce, aj mini prevysenie si s dvoma detmi v privese a jednym na sedacke sakra vsimnete. to, ze na deti nevidite, nie je az taky problem, su tam priputane a rychlo sa naucia sediet kludne, da sa to pouzit az tusim do 40 kg (ako ktore).

maryem
27. jún 2006

ahojte, nemate niekto skusenosti s tymto babyvakom?
http://www.caryfuk.cz/obchod/nositka-krosny/pro...

skoda, nie je tu fotka s dietatom v nej, no vraj sa da pouzit pre dieta aj nalezato, aj zvisle, ked uz je vacsie..Mam fakt dilemu, co kupit..

ena
27. jún 2006

maryem: ja som tusim presne to iste pozerala v KIKA, mne to pripadalo ako sportova taska🙂 a pdla mna by tam bolo babo take skrutene, ale neskusali sme to..dnes sa chystame do ikea, tak ak by som sla aj do kika, tak vyskusam, ked bude mat maly dobru naladu, ale foto nebude, lebo idem len ja a drobec 🙂

ena
27. jún 2006

kattum: inak, su klokanky aj take dvojickovske, ked zas natrafin na fotku, tak ti to sem hodim 🙂 ale to asi len po urcitu hmotnost 🙂

maryem
27. jún 2006

ena, dakujem, budem rada, ked povies svoje skusenosti...POjdem mrknut do obchodu, nech mi to predvedu, len som si neni ista, ci budu ochotne to odbalovat..

kattum
27. jún 2006

Ja mam babyvak tento : http://www.caryfuk.cz/obchod/detske-potreby/pro...
ale musim sa priznat, ze som ho pouzila asi 3 krat. J asom stara konzerva. Kamoska si to velmi chvali a nosi v tom dieta stale od 4 tyzdnov az doteraz (10 mesacne dieta) Dieta tam moze lezat i sediet i byt zvislo. Aj tak chodim vsade s kocikom, nejak mi to viac vyhovuje

stankas
27. jún 2006

Este 1 nazor:

....My jsme vahali mezi babyvakem a satkem a rozhodli se pro babyvak vzhledem k jednoduchosti pouzivani. Nosili jsme v nem uplně odmalicka a myslim, ze obdobi prdiku jsme prezili jen diky nemu, mala v nem vzdycky okamzite zabrala. Ze zacatku jsme se trochu bali, ze je mimco takove zkroucene, ale evidentne ji to nevadilo. A zimni vlozku do nej jsme pouzivali jako zavinovacku, byla uzasna. Asi od 4 mesice jsme presli na satek, protoze babyvak (ktery je nesymetricky) uz nezvladala moje zada. Dnes bych poridila rovnou satek, uvazy vubec nejsou slozite, to jen tak vypada.
Ortopedy a doktory vubec bych brala s rezervou - to mas jako s kojenim, za naseho detstvi se rikalo nekojit, dnes zas kdo nekoji, je skoro vyvrhel.
Mild a Andulka (6 mesicu)....

stankas
27. jún 2006

www.vatanai.cz

Skoro na kazdej stranke su komentare, pre aj proti, asi si kazdy musi vybrat sam......

Su tam aj nazory lekarov - ortopedov a vsetkych moznych.....
Tak kto bude mat cas........ 😎

maryem
27. jún 2006

stanka, dik, hoci som skor hladala tie vystuzene, aj ten emitex.cz je zaujimavy

katrin
27. jún 2006

stankas: s tým rozdielom, že ja budem nosiť v tom vaku dve 😲 a to si vôbec neviem predstaviť

ikke: presne ten pocit mám už teraz, len keď si to predstavím... ja neviem, ale dve to už je fakt moc.. a keď náhodou máte ešte kabelku, to si neviem ani predstaviť 😔

stankas
28. jún 2006

Katrin,
tak to by si musela byt Rambo, uviazat si 2 babatka, no co uz, v tom pripade by som asi volila kocik......ale ked ten je taky nepohodlny...

mracik
3. júl 2006

Ja si teda baby vak neviem vynachváliť. Objavila som ho na nete, keď mal Maťko dva mesiace a bolo to pre mna úplné vyslobodenie. Bolo akurát leto, tak sme s malým poriadali výlety po slovensku, chodili sme na túry do hôr, po hradoch, no neviem si to predstaviť v kočíku. Malý si pekne ležkal, sem tam pocuckal, ale väčšinou spal. V zime som ho zasa schovala do mikiny, čo som si požičala od ocka (XXL). Vyzerala som ako stokilová, ale to mi nevadilo, keď bola riadna fujavica tak sme sa navzájom zohrievali. A malý sa tak nasýtil nosenia, že doma pekne ležkal v postieľke, aj sám zaspával.
A okrem toho na ortopke nás učili, že je to super alternatíva pre vývoj detskej chrbtice uf ale som sa rozpísala 😉

mituska
7. júl 2006

ahojcek maminy,
ja patrim tiez medzi tych ktori si nevedia babyvak vynachvalit. Dakujem hlavne netu ze som takyto zazrak objavila. Malinku som v nom nosila od malicka. Od zaciatku vyzadovala moju pritomnost, casto sme kojili a s babyvakom sme zrazu zacali stihat co sme dovtedy nestihali. A ako dobre sa v nom spinkalo. A vystriedali sa v noseni vsetci clenovia rodiny. Neviem si predstavit ako by som zvladala zaciatky bez babyvaku, vdaka nemu som mala kludnucke babatko a dve volne ruky na domace prace. Ja som si ho zaobstarala na straneke www.noseniedeti.sk, maju tak krasne vzory, predavaju aj satky, pri nich ma odradila cena a zlozitost viazania.

ziza
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ena
8. júl 2006

kattum pisala ze klonkanka je len do 8-9 kil, nasa je myslim ze do 12 kil.. a da sa v spodnej casti posuvat podla hmotnosti a dlzky babatka..

kangaroo
9. júl 2006

Ahojte.Mám šatku aj babyvak.Používam to prvé a to naaajzložitejšie viazanie 😝 .Šatku mám radšej, pretože zaťažuje chrbticu rovnomerne.Na dlhých túrach sa striedame s manželom.Mala ju aj mamina=indiánska babička a to žijeme v malom meste.Nosenie je pre mňa také krásne ako dojčenie.Škoda len, že chceme len 2 deti 🙄.Nehanbite sa nosiť svoje deti:Imidž je nanič,počúvaj svoj inštinkt 🙂

stankas
10. júl 2006

Kangaroo,
mozem vediet znacku?
Dik.
Napis IP

maryem
10. júl 2006

ahojte🙂 Tak ja som kupila nakoniec tiez babyvak,ako sa osvedci,budem vediet povedat az v takom auguste, septembri. Kupila som premaxx, je vlastne podoby,ako ten babyvak, co pisete,len asi viacej vystuzeny..

kangaroo
11. júl 2006

Ahoj stankas.Je to česká vatanaika.Zdá sa mi mäkkšia ako tá z Nemecka/Značku už neviem/.Aké IP by si to odo mňa rada?

stankas
11. júl 2006

kangaroo,
IP je interna posta, IP sa vacsinou posielali kontakty a nazvy firiem, pretoze inak to bola neplatena reklama, napr. na mojasvadba.sk, co bolo proti pravidlam fora.
Myslim, ze aj na tejto novej stranke by to tak malo fungovat.
Opravte ma niekto, ak som napisala blbost?
Dakujem.
Aj ja premyslam nad Vat..., ale je dost draha...

kangaroo
11. júl 2006

Ahoj stankas.Ď za objasnenie IP.Je drahá, ale ja som ju používala viac než všetky 3 kočíky,čo mám.Takže ju pokladám za naj investíciu.Už sa teším na to, ako do nej navlečiem malú.V tomto teple by to bola čistá sauna/ešte by mi skyslo mlieko 😀 /.Inak poznám babenku, čo si tú šatku ušila sama.No je to zložité nájsť takú tenkú,poddajnú a bavlnenú látku.Ja som ju tiež chcela šiť/chcela som si ušiť 2-metrovú/ z ľanovej plachty, ale vzdala som to lebo bola tvrdá.Je to pravda, že za taký obyčajný kus handry chcú toľko.Na českom internete som videla 4,5m za nejakých 800,- kč v bazár veciach,no neviem či to bola vatanaika a bolo to pred 4 rokmi.Inak na tej šatke sa nemá čo pokaziť.Ak máš chuť, skús bazár.Ozaj a čosi sa mi marí,že by ju mohli šiť tak podomácky niekde v Brne,možno v nejakom mc.Bolo to dávno.Tak ti prajem úspešné pátranie.A ten babyvak má na môj vkus ťažkú sponu,resp.krúžky.V Nemecku ich tuším majú umelé.

sue
8. okt 2006

Babulky, má význam zaobstarávať babyvak, keď dieťatko má teraz štyri mesiace a ide zima? ...a teda na prechádzky to nevyužijem?