Babyvak alebo šatka. Čo je lepšie?

ziza
11. máj 2006

Maminy, mate niektora skusenosti s babyvakom alebo satkou?Co je prodlavas lepsie?

pookie
29. dec 2008

Myslim ze satka je lepsia ako vak, chystam sa ju kupit a celkom sa mi pozdava www.thebabasling.co.uk tiez sa da nosit od narodenia. Ak vak tak taky co ma opierku na hlavicku. Vak mozno preto lebo si viem mojho partnera predstavit ze by v nom dieta nosil, v satke by do mesta asi nesiel ale ja budem s dietatom viac tak zostavam verna satke 🙂 Kamaratka ma tiez satku a mala sa v nej zdala byt spokojna, dokonca ju par krat aj nakrmila kym sme boli vonku.

maryem
18. feb 2009

ahoj keiko, neviem, ci uz si nieco kupila..Som kedysi pisala v tejto diskusii, ze potom dam vediet, ako sme boli spokojni..Kupila som premaxx uz davnejsie a pravdupovediac, musela som ho vratit, dcera v nom nechcela vobec byt ani na skusku, nieto ju v tom nosit. Zdalo sa mi,ze sa v tom citi stiesnena..Mozno len zavisi od babatka..nemala rada zrejme obmedzovanie 😀 teraz pri druhom dost pouzivam babysatku, zatial len doma... Podla mna je to lespia varianta, da sa vyuzit na mnoho sposobov, dokonca i dozadu na chrbat-este nemam vyskusane..ae na zac.staci naucit sa jeden , dva uzly. Nie je to vobec take zlozite, ako sa zda..

keiko
18. feb 2009

Ahojte, vak som nekupovala skúsila som si požičať ale malý mi v tom nechcel byť 😝 on len na ručičkách, chcem to skúsiť pri druhom, uvidíme... 😵

wewe4
24. jún 2009

ahoj, od kedy sa da babyvak vlastne používať? raz čítam, že od narodenia , potom, ze od 2 mesiacov...

dominka11
24. jún 2009

babyvak sa dá používat od narodenia.

wewe4
24. jún 2009

ďakujem, lebo som si ho objednala a potom som tu niekde našla že až od 2 mesiacov....
ale ved vyskusam, ked sa narodi 😀

andrea12737
13. aug 2009

Je mozne nosit novorodeniatko v babysatke aj v zime? nezamrzne mi v nej?

klaudia74
13. aug 2009

Andrea, dá sa samozrejme nosiť aj v zime, ešte vám aj teplo bude... 😉
Existujú bundy či kapsy na nosenie, alebo sa dá upraviť aj tvoja bunda na to - základ je, že bábo uviažeš do šatky a na to si oblečieš bundu a spolu sa do nej zapnete. Obliecť sa stačí minimálne, lebo sa budete navzájom zohrievať. 🙂

andrea12737
13. aug 2009

Dakujem klaudia-inak pekne meno 😉 vedela by si poradit ze aka satka sa prave na tu zimu najviac hodi? alebo to je jedno? pozeram aj po tych lacnejsich aj drahsich, no neviem aky je v tom rozdiel...viem aky je rozdiel medzi elastickou a pevnou, ringi sling a pod.. mas aj nejake odporucanie? 😎 🙂

klaudia74
13. aug 2009

Ak rozmýšľaš nad elastickou, tak Mam Eco je iná (menej elastická, s konope - samozrejme aj najdrahšia) ako ostatné (Moby, Hoppediz, Liliputi), tieto tri sú kvalitou rovnaké.
A z pevných je poradie takéto: Didymos, Storchenwiege, Hoppediz - tieto odporúčam z tých, čo sú u nás dostupné. Ja som mala Storch, je veľmi kvalitná a dobrú cenu, keď si zoberieš pomer kvality a ceny. Hoppediz je tiež dobrá, je trošku hrubšia ako Storch, to by v zime nevadilo - ale rátaj s tým, že keď začneš nosiť, tak len tak skoro s tým nebudeš chcieť prestať. 🙂
No a najlepší a samozrejme najdrahší je Didymos... ja som rozhodnutá, že pri druhom bábu si zoženie nejaké zanosené Didy Indio. 😉
A ešte by som dodala, že sa na šatke neoplatí veľmi šetriť, tie najlacnejšie ani nepozeraj (radšej si kúp zanosenú z druhej ruky), lebo aj keď je to neuveriteľné, ale fakt je taký veľký rozdiel v kvalite a keď sa ti nebude pohodlne nosiť, tak nato ja hovorím že sú to vyhodené peniaze, a nie keď do nej investuješ a potom veselo nosíš každý deň. 🙂

andrea12737
14. aug 2009

Ahoj klaudia, elasticku som velmi nechcela, nejak mi potom pre to starsie dieta nereze ta elasticita danej latky, vcera sme s manzelom od 20h do polnoci porovnavali satky a prizerali na to co si mi odporucila...dospeli sme k zaveru-zatial-hoppediz isiel ako prvy prec-volime zobrat za tu cenu a kvalitu sanami, didymos sme usudili ze by bola najidealnejsia a storchenwiege bola taktiez podobna ako sanamka az na par malickosti, cize u nas je postupnost- didymos, storchenwiege a sanami...nad zanosenou pozeram skor, asi uz len z principu ze je zanosena, a verim tomu zeby sa dokazala lepsie prisposobit na take male miminko ako novaaa, tak ja len dufam ze nieco vydrzi taka satka..
lebo to je tak, ze sanamku som si mala moznost omakat a aj napriek tomu ze som ine dovtedy nemala sancu chytit si do ruk,tak ma dost oslovila.. zasa neviem co ty povazujes za najlacnejsiu variantu.. s tou sanami nemas skusenosti? 🙂 😉

klaudia74
14. aug 2009

Skúšala som ich všetky a podľa mojich skúseností je veľký rozdiel medzi Šanami a Storchenwiege - v prospech Storcha, ja by som jednoznačne kúpila z týchto dvoch Storcha. 😉
Toho sa nemusíš obávať, či niečo vydrží, ja som v Storchenwiege nosila a myslím si, že je skoro nezničiteľná - keď nie je roztrhaná alebo fľakatá, tak je aj po niekoľkomesačnom nosení ako nová.
Je tu ešte téma o nosení, skús sa aj tam pozrieť, aké majú názory ostatné baby. 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

emmca
13. okt 2009

ahojte, chcela by som sa vas baby opytat.. zadovazila som si babyvak http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=76 lebo sa mi to zdalo pohodlne pre babo aspon co som uz o tom csetko precitala lenze.. moj maly ma 6 tyzdnov, skusala som ho uz viackrat do toho dat ale je tam chudacik taky pokruteny. zda sa mi ten vak velky. je to ok? ako mam ten vak spravne pre nho "nachystat"? diiikk

anielik
13. okt 2009

ahojte,

pridavam sa k vam satkovym...chcela som sa spytat, ako riesite zimu? Nemate nejaky tip ako zababusit babo aby jemu blo teplucko? dik

alca85
26. nov 2009

nájde sa niekto kto zareaguje? mám babyvak a tiež by som rada počula vaše skúsenosti o nosení v zime..ako mám do babyvaku dieťa obliecť....a ako dlho v ňom deti nosíte, nemyslím vekovo....rada by som išla na nákupy a s kočárom sa tak ľahko do obchodu nedostanem a to už nehovorím o cestovaní busom...len sa bojím, že by tam malinká bola veľmi dlho, tak aby jej to neuškodilo...inak výborná pomôcka na doma....

jaandy
27. nov 2009

babo babusit netreba, len ako ho mas doma oblecene, babusit sa budete kabatom pod ktorym ste obe

je niekolko moznosti: kapsa (napr. MAM alebo aj doma sita) , bunda na nosenie (MAM alebo SUSES a pod.) alebo vsadka do bundy ktorou si rozsiris kabat (tu si ale musis usit sama, nie je to nic len obdlznik s kompatibilnym zipsom)

so vsetkymi tymito vylepseniami sa da nosit koliska aj vertikal

lolitka08
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaudia74
2. dec 2009

Lolitka, možno zle vidím, ale podľa fotiek to nie je šatka ale babyvak... alebo sa mýlim?

katulik1
3. dec 2009

ja jednoznacne odporucam satku oproti babyvaku. je sumerna....

loolip
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emjee
8. jan 2010

satka je presne ten pas latky co sa omotava a co treba na koncoch uviazat resp. sa upevni kruzkami (tzv. sling), medzi naj satky patria didymos, storchenwiege, hoppediz

piccolions podla obrazkov nie je satka, ale skor "babyvak" (davam do uvodzoviek, lebo babyvak sa mi zda aspon podla obrazkov pevnejsi a prisposobitelnejsi ako toto)

kaleilah
13. jan 2010

ahoj holky, jdu si ještě pro radu, co si myslíte o tomhle šátku, jsem úplně začátečník, potřebuju ho hlavně pro adrianku, mám babyvak, tam je moc spokojená, já moc ne, boplí mě z něj za krkem a všechno možný. jedna mamka tady na bazárku prodává za pár korun šátek na nošení dětí ŠaNaMi 3,5 m. nechci do šátku extra investovat, protože nevím jak mě to půjde a jak se v tom bude malý líbit...

tymothy
13. jan 2010

Kaleilah, tak do tohohle bych nešla - rozhodně bych brala minimálně 4,1 m dlouhý - na takhle malé mimi většinou budeš používat trochu složitější úvazy a 3,5 m by ti rozhodně nestačilo - většina šátkařek nejraději používá kříž s kapsou nebo dvojitý kříž - na jednoduché kolébky budete za chvíli velcí.
JInak špatný šátek od šátkování odradí - a šanami nejsou zrovna ty s nejlepšími referencemi. Mrkni do bazárku na nosenideti.cz, tam si určitě vybereš, a pokud se vám neosvědčí, můžeš ho tam zase za ty samé peníze prodat. A pokud se vám nošení zalíbí, nebudeš muset shánět nový a lepší šátek. 😉

kaleilah
13. jan 2010

tymothy, díky moc 😉 juknu teda na to nešení a písnu si o radu 🙂

kaleilah
13. jan 2010

co třeba elastický medley? taky na nic?

tymothy
13. jan 2010

Tak s elastickýma šátkama moc zkušeností nemám....já jsem odchovaná na pevných. Elastický ti bude stačit na pár prvních měsíců, dokud nebude mimi moc těžké.
Pokud bych ale šla do elastiku, volila bych raději asi Moby a nebo MaM.

musko
13. jan 2010

medley nebrať - nie sú dobré referencie a mnoho mamičiek odradil od nosenia. Radšej kú pevný a zanosený z druhej ruky - na www.nosenideti.cz sú didymosy za dobré peniaze a ja už by som iný nechcela ( možno strocha), ale didy je super. A elast. vydrží krátko - vačšie a ťažšie dieťa v tom prevísa - pevný využijete rozhodne dlhšie. A kaleilah - pozri na stránku didymosu - tam máš doporučené veľk. šátku dľa kof. veľkosti a úvazov. Osobne by som šla do 4,6 - tým uviažeš všetko :o)

tymothy
13. jan 2010

Musko, já uvážu všechny úvazy s 4,2. Ne, že bych je všechny používala, ale chtěla jsem to zkusit. 🙂 Takže záleží na postavě. Pokud je někdo drobný, 4,6 je zbytečně dlouhé a naopak.

musko
13. jan 2010

tym,. jasné, ak je drobná a štíhla - stačí, ale keby chcel náhodou nosiť aj otecko :o)

tymothy
13. jan 2010

Jo, to je jiná. Já si kvůli tatínkovi kupovala 4,6 lea - no, pomalu jsem si na konce šlapala a muž ho měl všehovšudy jen třikrát na sobě. Takže letos o Vánocích jsem si nadělila soukromý dáreček...