Čo dávate do hlbokého kočíka?

patusik
29. aug 2007

Mamičky, čo dávate na spodok hlbokého kočíka, aby bábätko nemalo pod sebou tvrdo, resp. aby s ním veľmi nenatriasalo? Okrem deky, to viem, ale ked je teplo? Vtedy je na deke horúco, resp. kde sa niečo take da kupit. Ja davam zavinovačku preloženu na polovicu, ale pripada mi to divne...

andy.a
29. aug 2007

ja nedávam nič,len pod hlavičku plienku.. 😉
Záleží aj od toho,aký je to typ kočíka,aké má dno.. 😉

patusik
autor
29. aug 2007

No ja mam klasicke dno, sa mi zda ze take lepenkove a na tom sice je taka vatelinova vlozka, ale je dost tenucka

maca793
29. aug 2007

ja som dávala uteráčik s detským motívom, a cez leto len plienku. to stačilo.

andy.a
29. aug 2007

my máme kočík Casualplay..tam je dno látkové,aj okolo hlavičky taká vypchávka na suché zipsy,aby bola hlavička v jednej polohe..keď bude malá ´väčšia,tak to dám preč.. 😉
tú vypchávku obaľujem plienkou-vzorovanou,aby to bolo krajšie,aj malej pod hlavu dávam nejakú peknú farebnú vzorovanú plienku..dno je totiž potiahnuté sivou látkou ..farba teda nič moc..a pod nožičky tiež nejakú peknú farebnú plienku-to na utieranie prípadných grcíkov na vychádzke.. 😉

hanka274
29. aug 2007

ahoj my sme mali PP Navettu-tam bolo normalne latkove, taka pekna vlozka-podlozka, alebo co to....pod tym ale plast, a tak som medzi plast a tou podlozkou dala deku. A na podlozku som si dala iba moju plienocku...
snad som dobre vysvetlila....

asara
29. aug 2007

ja davam taky maly uteracik a na to este jednu plienocku pod hlavicku, lebo moj este grcka a jednu pod nozicky..

katrin
30. aug 2007

ja dávam plienky, pod hlavu mam ušité také niečo ako vankúšiky, tie obalím do plienky. Môžeš napríklad dať aj tie vzorované plienky (veľké, ktoré sú viac-menej uteráky)

susanh
30. aug 2007

Patusik, aj my sme mali taký starší kočík, na spodku bola len lepenka a na tom tenučký látkový poťah. Tak som pod ten poťah vopchala dve vrstvy vystrihnuté z molitanu. A na to potom ešte deku. V lete bez deky, molitan zostáva. Bez neho by bolo moc tvrdo.

burina111
30. aug 2007

ahojte, no my máme nachystanú do kočíka detskú deku s motívom a taký uplne plochý vatelínový vankúšik, na nožičky perinku. s tou plienkou proti grckaniu je to dobrý nápad. myslím, že bábatkám netreba nič makké, pre nich je lepšie ležkať na rovnej podložke, skôr tvrdšej.

ladybird1l
30. aug 2007

ahojky, ja sa pridam, ja davam vnutro z perinky prelozene napoli, mala ma tak aj makkucko pod sebou a nie velmi teplo, i ked teraz je uz tak strasne ziva aj v kocari, ze pod nou dlho nevydrzi 😀

andrea.m
31. aug 2007

do hlbokého som dávala vyskladanú veľku osušku ale od 4 mesiacov sa vozíme v šporťáku a spíme len doma tak nedávam nič.pri filipkovi(ten spal v kočíku veľa a rád)som davala vnútro z perinky oblečené do venkušovej obliečky.

zuz11
2. júl 2008

cistko • 1d • 21. sep 2007 o 10:45
Dnes by sme chceli ist konecne von na prechadzku. Mame 11 dni 🙂 co do kociara a ako sa obliect?

kamajka • 2d • 21. sep 2007 o 11:16
Košieľka, dupačky, ponožky, svetrík, čiapočka, šup do perinky, šup do deky a ak máš taký jesenný fusak taký tenší tak môžeš aj do toho zabaliť, do riadneho fusaku neviem, asi by som ešte nedávala, veď čo potom dáš v zime....
Ja som na jeseň balila malého (mal dva mesiace) normálne do perinky a do hrubej deky, a ešte som ho prikryla paplončekom takým tenkým, dala do tej prenosnej vaničky, ledva sa tam zmestil 😀 , zazipsovala a ešte ten kryt na kočík a bolo. Myslím, že nad tým veľmi netreba polemizovať. 🙂
príjemnú prechádzku Vám prajem.

ada78 • 1d • 21. sep 2007 o 17:25
Tak tu na juhu by sa mi v tom vsetkom uvaril. 😀 Ja by som skoncila s tou dekou a fusak by som este nedavala. Ani tenky. 😉

kamajka • 2d • 21. sep 2007 o 18:19
Ada ani jas om nedávala - nemáme taký tenký...... A hrubý to už by bolo príliš silné kafé. Ale je ffakt chladno už teraz, takže hrubú deku určite. 🙂

cistko • 1d • 22. sep 2007 o 19:00
No cez den bolo aj dnes aj vcera 21 stupnov, neviem ci velmi chladno 😎 my sa tesime ze teplucko tuto pod Tatrami🙂ale dala som mu body, dupacky, svetrik, zabalila do zavinovacky a prikryla dekou no a este kryt z kociara-manzel hundral, ze mu bude urcite horuco, ale ja som skonstatovala ze lepsie potnicky ako zapal pluc 😕

maruschka • 2d • 22. sep 2007 o 21:07
čistko,ja som tiež toho názoru.Bábinko je ešte maličké a ono sa nevie samo zahriať.Vždy som babuľkám chytila nošteky,a ak ich mali studen 😀 é,tak som vedela,že už im je zima.Toto teplo je už také ako sa u nás hovorí zrádne,takže nám môže byť teplo,ale v tieni už je zima,nehovorím,že to je na fusak,ale už také vecičky na jeseň,určite zavinovačka a deka.Ja som si kúpila aj takú maličkú mäkučkú deku a do tej som malú zabalila do pol pása,potom do perinky a deky.A cez zimu samozrejmu,že som ju totálne zababušila,že ju ani vidieť nebolo. 😀

maca793 • 3d • 22. sep 2007 o 22:02
cistko
tak ako vravia baby, naobliekať, dať do perinky, do deky a na vrch kočíka dať poťah. to by malo stačiť. malého daj ak chceš aj do prenosnej tašky. aj keď sa zdá, že je teplo, je to zradné. netreba to preceňovať.

cistko • 1d • 25. sep 2007 o 10:54
Kedy ste boli prvy krat von s babatkom? Vcera som si vypocula od svokry a mamky ze oni chodili von s nami az po mesiaci, ci sme sa osaleli ze sme sli tak skoro/ako na truc, malemu sa stazilo dychnie-uz som to tu raz opisovala v jednom prispevku, ako keby mal zapchaty nostek, tazko sa mu dycha, striekame morsku vodicku do nosteka ale babky skonstatovali ze to z toho ze sme boli tak skoro von/ 😖

mimakro • 2d • 25. sep 2007 o 10:58
Baby. Menej je niekedy viac. Pozor na prehriatie. Vonku je 20 stupňov. Ja som takto obliekala do mrazu(fusak, deka, kryt). Ja by som dala košieľku, nožička do plienky, bábo do perinky a navrch deku. A tenkú čiapočku na hlavu. A kontrolovala by som, či netreba pridať, alebo ubrať.

denisekkk
21. jan 2011

my sme v mrazoch..dali body,overal alebo dupacky alebo kosielku a polodupacky- lentake tenucke co nosi doma..., tenka ciapocka na to hruba, hruba deka , ufak-mame taky tensi ale je teply podla mna, a kryt na kocik....malicka bola vzdy tak akurat..len rucicky mala studene tak sme dali rukavicky...
ked neboli mrazy tak som ju nebalila do deky ale dala len taku mikinku s kapuckou