Do akého veku ste používali kočiar / golfky ?

webka
31. jan 2009

Ahojte,

syn ma rok a hladam pre neho nejake lahke a prakticke golfky, na dovolenku a na prilezitostne chodenie. mam PP pliko P3, ale nechcem ho brat na dovolenku, je predsa trosku mohutny a tazky.

A dokedy ste pouzivali kociar ? Ja sa bojim toho, ze kupim novy, a na buducu zimu sa mi syn do neho nezmesti ( naobliekany plus deka...)
Syn je velky na svoj vek, 80 cm a 11 kg, a uz teraz je mu PP akurat na sirku ramien, ked je naobliekany, nabuduci rok mu uz bude uzky.

Moja otazka znie - oplati sa mi investovat do novych golfiek ( rozmyslala som na Chicco Ct05)....a ako dlho ste golfky vyuzivali, do akeho veku dietata ??? 😉

sassi
31. jan 2009

webka, ja som golfky nemala, volila som radšej lahku buginu, CAM APOLLO, s polohovatelnou opierkou chrbátika, kde sa dieťa aj vyspí a je predsa len väčší ako golfky, ale zasa skladný do auta
golfky sa mi zdaju dosť kazové, a tiež dieťa v tom utrápené, to fakt tak na kratku cestu, nie na denné vozenie ... zaleží na čo to potrebuješ ... ani neviem ako vyzera to CHICCO

kupovala som tu buginu po hlbokom, ked mala dcera 8 mesiacov a vozili sme do 2,5 roka a do 3 rokov som ešte používala príležitostne (trebárs na dlhšie cesty, alebo ked bola chorá k lekárke)
ostal mi aj pre syna, ten bude mať o mesiac 2 roky a kočík ešte stále používame, cez zimu určite ešte odkladať nebudem, možno na jar

ale je to rozne, niekotré moje zname s rovnako starími deťmi už nekočíkuju vôbec, deti im odekedy choda nechcu v kočíku sedieť... a tiež poznám prípady, ked ešte do školky vozili deti v golfkách

dadulik
31. jan 2009

webka, tak chicco Ct05 je dost uzky vo vnutri 😒 , a neda sa polohovat do uplneho lahu 😠
ja mam chicco Ct04 a ta je ovela priestrannejsia vo vnutri, aj mala mi v nom spava cez den, bude mat 20 mesiacov 😉 ak niekde cestujeme, tak ho berieme so sebou, da sa do kufra maleho auta, aj na predne sedadlo dobre zlozit 😉

dannynka
31. jan 2009

webka-my my uz chodime od leta bez kocika,golfky(chicco ct-04) som kupovala ked mala dcerka asi rok(maj 2007),a pouzivali sme ich asi do zaciatku leta 2008,od vtedy som kociar pouzivala uz len prilezitostne a od jesene uz ho nepouzivam vobec 😉 Ale je to individualne,ako kazde dieta 😉

dannynka
31. jan 2009

dadulik moja rec,aj my mame male auto a mesti sa mi aj tam,to bola aj jedna podmienka kedd sme ho kupovali aby sa mi mestil do auta,a co sa tyka velkosti moja dcerka by sa mi tam mestila urcite aj teraz a to ma 27mesiacov a okolo 95-cm

webka
autor
31. jan 2009

sassi - aky je rozdiel medzi golfkami a buginou ???

eldzina
31. jan 2009

Ahojte. my sme kocik pouzivali do 2 rokov syna, no zalezi na tom, ako daleko mas obchod, kolko prejde sam, ... Napr. v lete na dovolenke sme kocik nemali, ked ho bolo treba niest siel do manducy. No prilezitostne som kocik pouzivala do zaciatku zimy, t.j. raz za tyzden, ked som sla na vacsi nakup a uz som bola tehotna a nevladala som nakup niest, tak siel nakup do kocika a syn peso. Nevravim, ze syn by tu cestu na nakup nezvladol peso, no pre mna to bolo tak jednoduchsie. 😅

zuzana581
31. jan 2009

Ahojte. No možno si niekto pomyslí, že to je divné, ale moja malá má 4,5 roka a mi golfáč používame príležitostne dodnes. Beriem ho napríklad, keď sa ideme túlať do nákupného centra a niečo pokupovať a viem, že tam strávim minimálne tri, štyri hodiny. Niekedy si nepotrebuje doňho sadnúť a tak mi aspom odnesie tašky, ale niekedy je unavená a ja mám klud, že sedí a nefňuká, že ju bolia nohy. Využívame ho aj na dovolenky. Môžeme sa túlať aj po večeroch, urobiť si prechádzku a malá zaspí v kočíku. Nemusíme sa ponáhlať a utekať ju uložiť do postielky. Alebo na nejaké dlhšie výlety. Keď mala asi 2,5 roka, tak som zrušila kočík a povedala si, že už ho nepotrebuje, ale velmi ma to obmedzovalo a tak som kúpila golfky a asi ich budeme príležitostne využívať až dokial si do nich neprepchá prdelku. 😀 No a potom budú pre drúhé mimi.

tilly
31. jan 2009

my tiež stále používame golfy, síce len občas, je to super napr. do obchodného centra keď idem sama a potrebujem nakúpiť, vbehnem do dráčika, kúpim malinké autíčko, strčím malému do ruky, ten si s ním jazdí dve hodiny po vzduchu, sedí v kočíku a ja v klídku nakúpim (to tak dva krát do roka, lebo malého do obchodných centier nebrávame, vlasne ani moc často nechodíme...), potom ho používam na presun sem k nám do mesta, je to tak 15 min. svižnou chôdzou, keby mal ísť pešo, tak mi to trvá tak pol, trištvrte hodinu a v meste by som nič nevybavila, takto sedí, pozerá sa, komentuje všetko a ja všetko vybavím... a keď je unavený, tak si tam pospinká...

chcem si ho nechať ešte v lete na dovolenku a potom ho asi dám na zimu preč...

sassi
31. jan 2009

webka, v sposobe skladania
😉
golfky poskladaš na menšie 😉 ale aj pohodlie pre dieťa je menšie

CAM APOLLO čo mam ja je skor taky menší športiačik

katy1979
1. feb 2009

ani ja nechápem rozdiel medzi golfkami a buginou. v sposobe skladania? myslíš taký ten dáždnikový typ čo sa neprehýba napoly. to je rozdiel?

pliko podla mna nezaberá až tak vela miesta v aute, ostatné golfáče ci zaberu podobne miesto v kufri. jedine zapp tie su fakt skladne.
a malý sa ti zmesti do golfáčov aj za rok. to je normálna výska a váha v roku. v dvoch bude mat okolo 92 cm. samozrejme je to indi vindi ale určite sa ti tam zmestí.

tilly
1. feb 2009

golfky sa skladajú do dáždnika a nemajú spojenú rúčku...

katy1979
1. feb 2009

tilly a bugina má ci nemá spojenu rucku? ja som to povazovala doteraz za to isté.

miskinadamko
2. feb 2009

podla mna je bugina a golfky to iste, akurat volakedy sa to volalo bugina a teraz golfove palice, alebo nie? 😕

zuzana581
2. feb 2009

Aj ja si myslím, že bugina bol starý názov pre golfky. Respektíve vtedy sa tak volal aj šporťák aj golfky, proste všetko okrem hlbokého kočíka. Aspom ja to tak beriem.

norik1
2. feb 2009

No, neviem, ci nejaky model sa nevolal Buggy a od toho sa to odvolalo.... ako dodnes volame botasky podla Botas firmy, ale je to sportova obuv 😀 😀 😀 😀

sassi
3. feb 2009

golfove palice su take tie, čo sa skladaju ako dáždnik
a bugina sa skladá len dodola na tu "placku"
golfky zvyčajne nemalu polohovatelny chrbátik, alebo nie uplne do lahu, len do polosedu
bugina sa da dať až do lahu

ale niekto to vola všetko rovnako
proiste ja by som nekupovala ten daždnikovy typ, take tie mini kočíky s mini kolieskami a nespojenou ručkou

kurce22
20. mar 2014

@tilly to je ako,že sa skladaju do daždnika?nechapem.tiež uvažujem o kupe golfača,alebo buginy,ale nerozumiem tomu rozdielu

ivetka_kamo
20. mar 2014

od roka kocik nemame, malý ho nechce ani vidiet, co som aj rada. on si radsej pobezka, ako sa vyvazat :D a nemusim ho nahanatkade tade... no a cca od 1 a 3 mesiacov chodime len na motorke

doory
20. mar 2014

@sassi no neviem. Váš názor je veľmi zaujímavý. Dnes je trh plný kočíkov ako sú golfáče,ktoré spĺňajú pravidlá aj pre polročné mimko. Pojem bugina sa v obchodoch nepoužíva pokiaľ viem vôbec. Ja mám Jané nanuq, skladá sa ako "dáždnik", je to teda golfáč a dá sa dať do skoro úplneho ľahu s vyvýšením na nožičky,aby bolo dieťatko v ľahu. je skladný, lahký,šikovný a veľmi dobre sa ovláda. Malá ma 19mesiacov a vždy si v ňom na dlhšej prechádzke rada oddýchne a aj pospí.

tilly
20. mar 2014

@kurce22 niektore golfky sa skladaju tym stylom, ze sa potiahne packa a zalomia sa, tym padom ti zostanu kolieska na oboch stranach po zlozeni, golfky od PP (a myslim, ze aj chicco a cam robia take) sa skladaju tak, ze sa potiahnu rucky a kocik sa zlozi tahom, cize ti zostanu kolieska na jednej strane a rucky na druhej, tym padom kocik aj sam stoji po zlozeni... kuk skladanie na youtube, napr.:

https://www.youtube.com/watch?v=xOy2NKw2CGU


a takto sa sklada vacsina golfiek:

https://www.youtube.com/watch?v=AxRqhnKTo_A


aha, teraz som si vsimla, ze som odpovedala na nieco ine, ako bola otazka, kedze tato tema je dooost stara 😀

vseobecne pod pojmom buggy mavaju nemci (a nemecky hovoriaci) oznacene male sportove kociky a golfove palice... u nas sa pouziva skor pojem golface a buggy su skor tie so spojenou ruckou, preco sa to tak pouziva, nechapem...

kurce22
20. mar 2014

@tilly dakujem za rozsiahlu odpoved.heh