Dvojročné dieťa a novorodenec. Ako ste to riešili vy s kočíkom?

zlatucka
25. mar 2008

Ide o to že,synček bude mať 2roky ked sa narodí ďalšie bábo.synček mi neprejde viac ako cca pol kilometra.potom sa chce voziť v kočíku.a problém je teda v kočíku-mám kúpiť súrodenecky pre obidve detičky alebo mám to staršie zatiaľ naučiť prejsť viac a nebehať po ceste tam kde netreba?ako ste to riešili vy?

eliska7
25. mar 2008

vieš čo ja som videla ten surodenecky a vyzera to dobrea neni ani taky drahy-9000 sk,myslim že je lepšie ak sa bude voziť aj to 2 roč akoby malo plakať že nevladze a preteba to bude jednoduchšie,nemusiš ho nahanať ked ti bude tade kade utekať 😉 alebo len ten stojanček na normalne kočiky

zelenasova
25. mar 2008

ja budem mat tiez dvojrocny rozdiel medzi detmi, budem to riesit zatial babyboardom a asi to nebude na dlhe spolocne prechadzky. (cesta na ihrisko kde sa starsie vyhra a s mladsim mozem v pripade nudze s kocikom kruzit okolo ihriska 😎 ) surodenecky kocik sa mi zda ako zbytocna kupa, lebo vela znamych mi hovorilo, ze 2r. dieta uz nemusi mat kocik. takze trenujte chodzu 🙂

eliska7
25. mar 2008

no myslela som ten babyboard,len som nevedela ako sa to vola 😀

geegee
25. mar 2008

my budeme mat tiez cca 2 rocny rozdiel, surodenecky kocik nebudeme kupovat, ak zistim, ze maly nedokaze cupkat vedla kocika, resp. ze bude chciet aj on nasadnut do kocika /uz teraz vykrikuje, ze male babo bude mat iny kocik, nie jeho, tak je mozne ze aj on bude "potrebovat" kocik 😀 /, tak potom to budem riesit babyboardom

zlatucka
autor
25. mar 2008

A ten babyboard sa dá dať aj na trojkolesový kočík?či len na vybrané druhy?a kde sa to dá kúpiť?čo ked mi nebude chcieť na tom stáť?

krajcoanka
25. mar 2008

aj ja sa chcem spýtať, kde ste videli v ponuke babybord? Ja som to videla v Rakúsku a u nás ešte nie. 😒

tessa
25. mar 2008

aj mna by zaujimal ten babyboard 😉

livka299
25. mar 2008

Ahojte baby u nas to maju, a po porade s predavackami, a samorejme hlavne mojim rozmyslenim, som prisla k nazoru, ze kupim surodenecky kociar, pretoze ako pisete, okolo bloku alebo po sidku je to super, ale keby som porebovala alebo chcela sa ist prejst niekde do mesta, tak to by maly nevydrzal, pretoze my chodime na dlhe prechadzky, a niekedy si v kociariku este pospinkame....

tessa
25. mar 2008

livka, co znamena , ze u vas to maju, kde? a co to stoji?

livka299
25. mar 2008

A druha vec je ta, ze z kociarika mi neutecie, ked ho priputam, ale z babyboardu by som ho vsade nahanala 😅 😅

livka299
25. mar 2008

tessa nasla som ti to maju to aj v BA, kuk http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

tessa
25. mar 2008

demacke vyrobky nechcem...to su smejdy, mam zlu skusenost s nimi... 😠

masinka
25. mar 2008

a vsimli ste si ze tam pisu ze "od troch rokov" ?

livka299
25. mar 2008

tessa ja neviem, nemala som demu, ale celkovo si myslim, ze je to urcite skoro pre mojho sintera, aj ked je velmi hyperaktivny 😀 😀 😀
Hlavne aj pre mna bude pohodlnejsie ho tlacit ako nahanat.... 😀

ena
25. mar 2008

krajcoanka: my sme buggyboard kupili v Rakusku, mali ho v toyus re us aj v Baby 1 One.. my sme potrebovali taky, co sa pripina na boky konstrukcie kocika.. ale take co sa pripinaju uprostred som videla aj na Sk, napriklad babymarket ma taky, tusim 1650 sk..

livka299: mas pravdu, vyhoda buggyboardu je, ze sa na nom neda spat 🙂 Ale nasmu krpcovi sa aj to podarilo, on sa na board obcas posadi, nohy vylozi na konstrukciu kocika a ideme.. a raz sa mu tam podarilo zadriemat, hlava opreta o vanicku kocika a spi ... 🙂 Nastastie to bolo len par metrov od domu 🙂

Inak, mne by kvoli spanku tiez vyhovoval radsej nejaky surodenecky kocik, lenze zas, pri 2 rocnom rozdiele deti by som ho asi tazko nalozila do autobusu, kedze jedno dieta cca 13 kil, druhe 6.5 a potom este vaha kocika, taska v kociku, takto board len vyklopim, zacvaknem na snurku, nalozime sa do busu a ideme ;))

ena
25. mar 2008

zlatucka: my mame board na trojkolke upevneny, v pohode, len ked mas brzdu vzadu uprostred, tak musis mat board, co sa upina na kocik po bokoch, inak by si ho nemohla pripevnit ku kociku..
my mame tento
http://litium.lascal.se/web/BuggyBoard_Maxi_pro...

maju ich v roznych farbach, nas je cerveny.. a da sa na nom stat, ale aj sediet ;)

tu si mozes pozriet, ze na aky kocik sa da namontovat http://www.buggyboard.info/category.php

livka299
25. mar 2008

ena, ako tak rozmyslam, asi by bolo najlepsie mat to aj to ked pojdem na kratku zdialenost nemusim trepat ten obrovsky kociar, ked na dlhu tak ho vytrepem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ena
25. mar 2008

este k tomu surodeneckemu kociku.. ked ho chcete pre babo aj 2 rocne dieta, tak ak sa tam neda nejako nakliknut vanicka, priapdne autosedacka vajicko pre babo, tak sa da pouzivat az tak od cca 6 mesiacov a to za ten cas bude mat to strasie dieta okolo 2.5 roka a to uz sa mu potom velmi nebude chciet v kociku sediet..
myslim ze surodenecky sa viacej oplati pri rocnom, max 1.5 rocnom rozdiele alebo pri dvojickach

livka299
25. mar 2008

ena ja som si vsetko uz zistovala, tak da sa riadne sklopit zadne sedadlo a dokupit vanicka.... 😉

ena
26. mar 2008

livka: hej, najlepsie je mat aj to aj to 🙂

lucilka
26. mar 2008

Dema má naozaj nekvalitné výrobky.
Inak, ten babyboard majú v Blave v Auparku v Mothercare

zelenasova
26. mar 2008

este je aj varianta, ze miminko v babyvaku/satke a starsie v kociku

olejanka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata78
28. mar 2008

baby vy mi čítate myšlinky? presne touto otázkou ako to budem riešiť ked sa narodí nas druhý drobček sa zaoberám už niekolko týždňov, lebo s kristínkou zvykneme robiť aj 3 hod prechádzky. neviem si predstaviť traviť celý čas na petržalskom síslisku s dvomi malými deťmi

tinka323
30. máj 2013

my sme mali Britax B dual, ale dlho sme ho nevyuzili tak cca 4 mesiace. maly mal 20 mesiacov ked sa narodila mala, v januari, tak aspon zimu sme si pomohli.

katkabac
10. jún 2013

@tinka323 a bola si spokojma s kocikom britax....mame dvojrocny rozdiel a tento sa mi paci, 🙂

tinka323
10. jún 2013

@katkabac je to super kocik 🙂 , len moj maly zo dna na den prestal sediet v kociku, vela sme si ho neužili, jedine co mi mozno prekazalo, ale to len vzhladom k mojim detom, že sportak je uzky pre nas, moja malinka a syncek od narodenia spinkaju na brusku a tam nie je na to miesto, rucicky si nevedela ulozit vedla tela. Ale na chrbte to bolo v pohode.
Ale kocik sa kupuje hlavne kvoli tomu, aby pomohol pri 2 detoch a to nam pomohol v zime som ich tam vykocikovala, dole mala v taske a hore syncek. Ked nechcel syn sediet kludne som išla iba s malou ako v mormalnom kočiku .

katkabac
10. jún 2013

@tinka323 uz som si povedala ze nebudem o nom zhanat informacie.Ale neda mi to.Kamoska mi zohnala phil&teds.Nazivo som ho nikdy nevidela ale paci sa mi.Som s nim spokojna.Kedze moja starsia sa este velmi rada vozi tak ho uplne vyuzivame.Teraz som.nasla tento britax.Na nom sa mi paci to ze ma vloznu tasku a babo si das kde chces a tym padom ides len s mono kocikom,bez prid.sedadla.A to sedadlo je super ,ze sa da polohovat.Hlavna cast otacat.Striesky su fantasticke velke.Jedine co sa mi nepozdava je ta hlavna cast ci tam velmi nevysia nohy.Nema to ziadnu opierku nan.A kolesa ,ze nie su nafukovacie.Inak je velmi pekny.Na phila si zvykam,trokolku som nemala.Ale jazdi sa snim super.

ocko78
10. jún 2013

Ahoj..medzi mojimi detmi je 22 mesiacov..uz ked sme cakali druhé babo som malu trénovala chodit převážně na pěší...ideálně riešenie pre mna bolo kupa. Skejtika...velmi šikovné riešenie pre starsie dietatko, t.j.stupienok na ktorom sa dietatko postojacky vozí....dá sa primontovat na akykolvek kocik

tinka323
11. jún 2013

@katkabac My sme zvazovali aj nad Phil&teds, ale ja som hlavne kvoli tomu vybrala Britax, že sa da ist mono a zmesti sa do maleho vytahu v pohode a pridavne sedadlo som si tu chvilku podrzala v ruke a vonku som ho lahucko naklikla, nohy sa daju polohovat tak som si ani nevsimla, že by moc viseli malemu nozky a to je riadny dlhan.
Ale tak hlavne, že ste spokojne a vyuzivate ten co mate. Papa