Esprit - kombinovaný kočík Comfort. Máte ho doma?

l.i.n.
28. júl 2009

Ahojte, ma niekto skusenosti s kombinovaným kocikom esprit comfort??? Potrebujem kocik na zimu, kedze babo sa ma narodit v oktobri, tento sa mi celkom paci, len nie som ista, ci je vhodny aj na zimu... popripade ak ho niektora z vas ma,budem rada, ak napise, ako je s nim spokojna. Dik🙂

ferinka
28. júl 2009

Ahoj já mám od Espritu classic a krom podvozku je to myslím stejné.
Kolečka jsou na zimu naprosto super a korbička je myslím dobře prostorná 🙂

danu
28. júl 2009

skus sa pozriet, pripadne opytat aj tu
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tereziep
28. júl 2009

Ahoj.
Já tento kočárek mám, ale jako starší verzi Hauck traxx cruiser - je to model 2007. Od roku 2008 se vyrábí jako esprit comfort. Původně jsem chtěla tento, ale byl o dost dražší a hlavně jsem ho chtěla vidět ve skutečnosti, ale nikde jsem ho v kameném obchodě neviděla. Tak jsem koupila traxx - ten jsem viděla. Ten byl v té době cca o 3 tis. levnější. No a vzhledem k tomu, že jsem už jeden kočárek měla, tak jsem šahla po levnějším.
Píšou, že má nafukovací kola, ale myslím, že to není pravda. Podle obrázků, co jsem viděla tak jsou plastová. Traxx je má plastová.
Já ho kupovala letos nový, ale né na mimčo, ale jako sportovní kočárek - na prcka jsem ze začátku měla houpací kočárek. Zatím jsem spokojená. V zimně cca v 8 měsících jsem tam malou dávala do té tašky (vaku) i s fusakem - je surp, že se přemnění na vak. Teď má malá 85cm - v roce - a vejde se tam supr, je dost dlouhý. Ještě tam při spaní má místo. Jediné, co by mě na tom vadilo pro novorozence je, že nehoupe - to já chtěla. Jo a taky není do drsného terénu - zkoušeli jsem na kamenité cestě - né štěrková, ale opravdu větší a velké kameny. Sice jel, ale šlo to opravdu blbě. Ale na druhou stranu tam neprojel ani kočárk na odpruženém podvozku z nafukovacíma kolama. Takže bych to neřešila.
Osobně si myslím, že je to fakt surp kočárek. Lehký, prostorný a hlavně elegantní i jako sportovní kočárek.
Dle mého názoru je fakt daleko lepší než kočárky typu dorjan či bebeto.
Má dost vymakanou tašku na mimčo. Dá se vlastně používat i později jako fuska. Já ji na zimu opět dám. Nánožník je taky dobrej.
Vypadá dobře i s přehozenou rukojetí. Není robusní a nikdo nepozná, že kočárek má přehazovací rukojeť.
Jo a ani nemusíš kupovat originál pláštěnku. Mám vyzkoušeno, že na něj pasuje pláštěnka na klasický hluboký kočárek.

l.i.n.
autor
29. júl 2009

takze mi na zimu staci kupit este k nemu fusak a je to ok? lebo pokial by som dokupovala este zvlast pevnu vanicku, tak by sa to predrazilo zhruba o 130-140€...to ze neprejde na kamenistej ceste mi nevadi, potrebujem ho len do mesta po chodnikoch, takze tieto kolieska by mali byt ok...

tereziep
29. júl 2009

I.i.n. na tento typ myslím vanička nejde. Zimní pytel stejně musíš koupit. Ten fusak není teplý - je to ta taška. Je to lepší, že na mimčo netáhne. On ten nánožník je dobrý, když už mimčo sedí, ale pro malé je lepší mít v kočárku tu tašku. Kočárek je supr, ale né do hor. Tam bych kupovala něco jiného.

l.i.n.
autor
29. júl 2009

nasla som aj vanicku u jedneho predajcu...tak preto som sa pytala, no a ta prenosna taska je v cene, len som chcela vediet ci tam mam dokupit este aj zvlast fusak. Alebo potom nerozumiem, jak si to myslela🙂

tereziep
29. júl 2009

Ta taška se dá potom přeměnita na takový jakoby pytel, ale není teplý. Je dobrý, když je zima, ale se zimním pytlem. Možná jsem to špatně napsala. Je to lepší. Kočárek je vlastně pořád uzavřený. No a pokud máš větší dítě a do té tašky se ti nevejde, tak se z toho vyndá tvrdá deska, která tvoří dno tašky. Tím se zvětší a můžeš ji používat vesele dál. Nemusíš mít strach, že by do kočárku v zimně táhlo.
http://detsky-bazar.hyperinzerce.cz/kocarky/inz...
mrkni sem - na tom posledním obrázku je to vidět. Je tam oddělená část u hlavičky a vytvoří se takový jakoby fusak.
Nevím jak bych to lépe popsala. Prostě je to sice fusak, ale se zimním pytlem na mimčo nemá nic společného.
Asi jsem tě tím trochu zmátla. Zimní pytel samozřejmě potřebovat budeš.

l.i.n.
autor
29. júl 2009

tak uz som sa z toho nejak vysomarila🙂 presne to som sa bala, ze ci radsej na zimu nekupit predsa len kocar s klasickou pevnou vanickou, ale ked vravis ze to neprefukne, babatku v tom nebude zima a da sa to dat uplne do polohy lezmo, tak je to asi fajn.... dokonca mi pisala jedna kamoska, ze keby skor vedela, tak si tiez kupi radsej kocar s takouto prenosnou taskou ako zvlast s pevnou vanickou, lebo maly sa jej do pevnej vanicky po troch mesiacoch nezmestil🙂
ja som ho nasla tu

http://www.babytrend.sk/esprit-kombinovany-koci...

http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

tereziep
29. júl 2009

Toho jsem se bála taky - pevné vaničky. Já jsem teda koupila inglesinu magnum - my jsem zase letní mimčo a nějak jsem byla proti dávat dítě v 6 měsících do sportovního kočárku. Tento kočárek není klasická pevná vanička, ale sportovní sedačka s nánožníkem. Supr kočárek, ale my z něj vyrosli hodně brzo. Proto jsem uvažovala o sportovní kočárku. No a jelikož jsem chtěla přehazovací rukojeť, tak jsem vybrala tento - měl také nejdelší lůžko. Sice ho používám až od 10 měsíce na 100%, ale koupili jsem ho dřív a používala jsem ho od toho 8 měsíce na návštěvi. Byla ještě zima. Malá byla sice už nebyla takový prcek, ale fakt byl surp. Zimní pytel jsem měla v té tašce přeměněné na fusak a ještě jsem používala nánožník. Takže malá byla vždy teploučká a nemusela jsem ji moc nabalovat. Což mě vyhovovalo. No a nejspíš si ho nechám i na druhé mimčo a asi ho budu používat už od začátku. Opravdu se mi osvětšil. Je surp, že se dají polohovat i nožičky. Takže pokud ti dítě ještě nesedí a chce vidět, tak ho můžeš zvednou - má to 3 úrvně zádíček. Leh, pololeh a sed. No a když dítě zvedneš do toho pololehu a zvedneš mu i opěrku na nožičky tak je to dle rehabilitačky supr.
Jinak pokud ho koupíš, tak mi prosím písni do IP jestli jsou kola opravdu nafukovací. Nějak se mi podle obrázku nezdají.
Ale koukala jsem, že modely 2008 a 2009 už nemají nánožník. Takže jsem docela ráda, že jsem vzala ten model 2007 vyráběný ještě jako traxx cruiser.
Někdo nánožník nepotřebuje a nevyužívá ho. Já ho docela používám. Hlavně když trochu mrholí a nechce se mi dávat na kočárek pláštěnku.

l.i.n.
autor
29. júl 2009

no kedze toto bude prve babo, tak neviem ci vyuzijem alebo nevyuzijem ten nanoznik, ukaze az prax🙂no a na tie kolieska som zvedava aj ja, ale pisala som tomu predajcovi, ci ho mozem vidiet nazivo, ci ho maju aj v kamennej predajni, tak mi behom dvoch hodin odpisali ze tak za dva tyzdne by ho mali dostat, tak uvidim, ci si urobim vylet do ruzomberka, alebo sa ho len spytam cez mail, ci ma fakt ten kocik nafukovacie kolieska-keby hej bolo by to lepsie, a rovno ho objednam...sak v najhorsom, keby sa mi nieco nepozdavalo, da sa to vratit do 7 dni...aj ked to sa mi fakt nechce potom riesit, tomu sa chcem vyhnut....preto sa bojim taketo veci kupovat cez net...