Fusak Lodger verzus Emitex

prelulu
7. okt 2014

Ahojte,
nas malicky bude mat 4,5 mesiaca a bolo by vhodne kupit uz nejaky fusak... Neviem sa rozhodnut pre Lodger alebo Emitex. Poradite? 🙂
Dakujeme 😵

rita51
7. okt 2014

mali sme emitex,ten s časťou na pripnutie,ked dieťa rastie a spokojní sme boli 🙂

adrianakat
7. okt 2014

Ahoj, ja mam fusak znacky emitex 2v1 a 3v1 som velmi spokojna. Do troch rokov nemam obavy o zimu. Super fusaciky

adkat13
7. okt 2014

jednoznačne lodger 🙂 sme s ním veľmi spokojní, je to jedna z najlepších vecí, ktoré som kedy pre malú kúpila. keďže je dvojvrstvový, nepotrebuješ už žiadnu deku, bábo do neho môžeš dať aj keď je vonku 15 stupňov, čo je už na iné fusaky príliš teplo. a keď sa ochladí, pripneš druhú vrstvu a je super teplučký. a vraj sa dá používať až do 4 rokov, čo sa o väčšine klasických fusakov určite nedá povedať...

kvieta
7. okt 2014

Ja som mala Lodger - max. spokojnosť... Podľa mňa nebudeš ľutovať. Obe vrstvy sú využiteľné spolu, ale aj každá osobitne a takmer celoročne a cca do 3-4 rokov podľa vzrastu dieťaťa. Ja určite odporúčam😉

miku1
7. okt 2014

@prelulu Ja mám Emitex aj na zimu aj na jar / jeseň. Som s nimi maximálne spokojná.

danieli
7. okt 2014

Lodger, úplne super, aj to, že ked uz dieta chodí a chce vyjsť z kočíka, len ho otvoris ako perinku, doľava doprava, nikam nespadne, dieta pekne vyberieš

prelulu
autor
8. okt 2014

@adrianakat
@rita51
@miku1 a ku emitexu treba este aj deku alebo uz ju ma vratane ako lodger?

magic08
8. okt 2014

Maka som lodger aj emitex. S oboma dom bola velmi spokojna. U mna by to bolo rozhodovanie podla toho co sa mi viac paci, takze jednoznacne lodger 🙂

prelulu
autor
8. okt 2014

@magic08 cisto vizualne? v praktickosti ktory by si uprednostnila?

mimikas
8. okt 2014

Ja som mala Emitex a co sa tyka hrubky bol OK, ale ked maly zacal chodit bol velmi neprakticky, pretoze ma zipsy na boku a napchat tam maleho v topankach a nezamazat cely fusak bola niekedy dobra vyzva. Ja planujem pri druhom kupit Lodger a Kaiser

zewa11
8. okt 2014

mala som oba,najskôr emitex ale min.zimu som bola z neho zúfalá kedže malý chodil a kúpila som lodger a ten bol TOOOP

magic08
8. okt 2014

@prelulu skor lodger

prelulu
autor
8. okt 2014

@mimikas
a preco oba budes kupovat? lodger aj kaiser?

huginko
8. okt 2014

lodger.....úplne fantastický...

veronka
8. okt 2014

@prelulu tuto otazku presne teraz riesim aj ja, tiez som sa na to pytala vo fotoblogu, ale baby mi odporucili kaiser alebo emitex ako lodger, lebo tieto sú nepremokavé a lodger niektorým premokal, že keď snežilo, alebo pršalo, tak nasiakol do seba vodu a bol moc ťažko a taktiež, že keď už je dieťa väčšie a chodí, tak vnútro v lodgeri sa nedá čistiť, je to len dekoviny a emitex a kaiser majú vo vnútri spodok umývateľný.
Najviac sa mi páči, aj pozdáva emitex monti 3v1.

Prikladám ti fotky:
červený - kaiser jooy - 105 x 48 cm, zips v strede 59,90 €
šedý - kaiser multifunkčný - 105 x 48 cm ( 80 x 48 cm mensia verzia), zips v strede 79,90 €
čierny - emitex combi 3v1 - 110 x 35-50 cm ( 85 x 35-50 cm mensia verzia), zipsy po bokoch 56,90 €
hnedý - emitex monti 3v1 - 125 x 35-48 cm ( 85 x 35-48 cm mensia verzia), zips v strede 64 €

Pri emitexoch je na obrazkoch uvedena dlzka 80 cm v mensej verzii, ale vyrobca vsade uvadza 85 cm, aj v popisoch na strankach je 85 cm.

veronka
8. okt 2014

@prelulu a po synovi mam emitex 2v1 a je uplne super

miku1
8. okt 2014

@prelulu Netreba ti žiadnu deku, maximálne dávam nánožník. Inak nič viac.

rita51
8. okt 2014

@prelulu ja som bola spokojná,lebo vnútro je flísové,podľa mňa netreba deku.Ako píšu iné maminy,mne vyhovovalo,že emitex jenepremokavý a dopínacia časť je umývateľná,teda praktická.mala som šedý so šedým vnútrom,teda ľahko udržiavateľný.Ešte ho nemám nafotený,ale bude na predaj,ak by mal niekto záujem🙂.

bertik25
8. okt 2014

Mala som Emitex cierny - vyuzila som ho aj v hlbokom kociku ale hlavne v sportovej casti a golfaci. Nevadilo ked to mala okopala lebo spodna cast bola umyvatelna. Rovnako v golfaci som ho dala ako deku a do spodnej casti si strcila spinave topanky a bolo, nanoznik som nepouzivala 🙂 Vecer pretrela a bolo ciste 🙂 odporucam emitex - nepremokne, neprefukne, lahko sa cisti a velmi dlho ho vyuzijes 🙂 PS: mala som ten co nema odnimatelny spodok, potom som ho musela kupovat aj kamoske a sestra si moj nechala odlozit pre seba 😀 mozem len odporucat

anitra11
8. okt 2014

možno je to od veci, lebo nebudem preferovať ani jednu z tých dvoch značiek, ale inú ...
podľa mňa (my sme taký kupovali minulý rok) je super fusak zn. Little Angel s tým špeciálnym materiálom Outlast, pretože ten reguluje teplotu, dieťatko sa nepotí, ale nie je mu ani zima. Je to špeci materiál, ktorý bol vyvinutý pre kozmonautov. Naša malá bola v ňom spokojná, vôbec nebola ani prehriata, a nebola jej ani zima. Dokonca sa dá ten fusak aj rozširovať a samozrejme spodok je odopínateľný ... Akurát som ho už pozerala (príprava na zimu, že čo budeme dokupovať) a veru ho použijeme aj tento rok ... Maximálna spokojnosť... Z tej značky máme aj iné veci a neviem si ich vynachváliť, dokonca aj v lete bola v tých vecičkách úplne v pohode, žiadne potničky, nič, úplne v suchu ...
môžeš mrknúť napr. tu:
http://www.babytrend.sk/kategoria/textilie/fusa...

veronka
9. okt 2014

@prelulu pre ktorý si sa rozhodla?

rita51
9. okt 2014
prelulu
autor
15. okt 2014

@veronka
asi emitex...

standu
15. okt 2014

mam oba. pri starsej dcere som emitex vyuzila maximalne, vyhovovala mi ta spodna umyvatelna cast. super. az na to, ze sa priserne smykal. minulu zimu som pre mladsiu kupila lodger. nebola zima takze z hladiska hrejivosti to neviem porovnat, nesmykal sa. ale krpata neracila byt zababusena az po oci takze som ho musela viac menej mavat rozopnuty aby mohla myt ruky von, z tohto hladiska bol lepsi strih emitexu. teraz beha a mame bunker ruzovy zvnutra bledy maslovy tak sa obavam o jeho spinenie topanockami, preto zrejme vytiahnem emitex...predsa len luto mi je ho znicit....

veronka
16. okt 2014

@prelulu combi ci monti?

prelulu
autor
20. okt 2014

@veronka combi

qtinka46
22. okt 2014

Tak my sme kupovali Emitex, a zatiaľ spokojnosť, tak uvidíme ako to bude túto zimu kedže behame o100,300,myslim si ze je o dosť praktickejší , kedže vnutro kde sú nožičky sa dá v pohode umývať.

didi51100
23. okt 2014

@prelulu tiez mame Emitex, nosili sme ho uz minulu zimu a boli sme spokojni. Ma prakticke detaily, napr. vrecko na zips na prednej strane, kde si mozes odlozit drobnosti. Dokupila som si k nemu aj rukavnik a to tiez vrelo odporucam. Nie je nad tepelny komfort. 😀

veronka
23. okt 2014

@didi51100
@qtinka46 mate emitex combi alebo monti?

qtinka46
28. okt 2014

@veronka mame doma tuto variantu http://www.emitex.cz/cz/menu/41/produkty/vyrobk... je pekny aj dizajnovo aj funkcne je super ;)