Golfáč. Poraďte s výberom

geegee
10. apr 2007

Potrebujem poradit ohladom vyberu golfacov. Uvazujem nad Chicco CT-0.4, no zda sa mi tazky (maly ma teraz 9 mesiacov a 12,5kg, tak mam co tlacit😉 . Mate s nim niekto skusenosti? Pripadne mi poradte nejaky dobry golfacik.
Mal by byt skladaci, a priestranny, dobra cena (nizsia ako CT-0.4) potesi 🙂

cecillka
15. nov 2010

@raaad Ahoj, zrovna včera, jsem přemýšlela o tom samém. Mám na golfky ty samé požadavky. Na dceru jsem měla Maxi Taxi Tico. Není to nic bytelného a krásného a nemá spojenou rukojeť☹, ale má výhody, že je vysoký (také mám 176 a manžel, přes sto devadesát), ale hlavně skládl se tak, že kolečka byla jedny na levo druhé vpravo. Golfky se daly hodit pod zadní sedačky na zem a celá šílená operace přemístní dítěte, byla docela rychlá. Člověk nemusí otevírat kufr a obíhat auto u každého obchodu. A nezabíraly místo v kufru, když jsme se někam přemísťovali, ale já bych naplnila i vagon🙂. Taky se daly hodit do nákupního vozíku, tam kde se dávají basy, jízda s tím nic moc, ale do kočáru nákup na týden nenacpu. Tohle všechno nevím jestli jde, s těmi, co se složí a kolečka vytvoří kouli při jedné straně? Jenže u dovozce se už nenabízejí, tak začínám zmatkovat.
Nenarazil jste někdo, na tento způsob skládání u součastných golfáčů, ale těch co do nich lze dát autosedačka?

raaad
15. nov 2010

..no tak jsem právě objednala Callista (2010)...ve vínové barvě.... Jsem na ně moooc zvědavá....pak podám info.

@lumpisek11...pokud by jsi chtěla i šedo-černé, tak tady je super cena:
http://www.malvik.cz/Kocarky/golfove-hole/Cybex...

martinka30
16. nov 2010

dievčata a Zopa jumper??? chcem kupit len by som chcela vedet ake mate skusenosti - nazor 😀
http://www.hrajko.sk/golfovy-kocik-zopa-jumper-...
diky

martinka30
16. nov 2010

@katrinka8
ahoj v tom kociku baby design elf sedel moj 16mes. syn a bola mu mala opierka uz mu vykukala polka hlavy ja tiez chcem kupit nejaky asi tento
http://www.hrajko.sk/golfovy-kocik-zopa-jumper-...
u nas v obchode ho maju za 110e a je v nom aj fusak a plastenka a aj nanoznik vyzera super 😀

radeli
16. nov 2010

Ahoj, chcem sa opytat, ci mate niektora skusenosti s Graco kocikmi ???
Nemam vyhliadnuty ziadny konkretny model ale zatial sa mi pozdavaju asi najviac.

akcull
16. nov 2010

Holky, neměl by někdo zájem?, prodávám úplně nový Maclaren Techno XLR za super cenu... Více u mě na bazárku

dara29
19. nov 2010

Potrebujem poradiť. V júni bude mať malý rok a rozmýšlam nad golfkami aby vydržali a malí sa do nich zmestil čo najdlhšie. Mám dáke typy ale je toho ešte vela a neviem sa z toho vysomáriť. Chceli by sme aby boli pohodlné, priestranné, polohovatelné, pevné i opierka pevná, madlo výtané, strieška čo najviac zakryť, lahká manipulácia, skladné no skrátka skoro všetko naj (čo asi nezoženiem v jednom) a ešte aj aby boli pekné a nebolo ich vela v okolí.
Moje typy sú zatial:
Quiny senzz, zapp xtra,
Bugabo bee plus,
TFK bugster,
Macleren,
Silver cross (Dazle, Hallo i iný typ),
Peg Perego,
Bumbleride,
Nuna
Strašne sa mi páči aj Brio go ale neviem či sa ten oplatí, ked máme Concord fusion.
Dakujem za rady a môžte aj iný typ poradiť.

martinka30
20. nov 2010

@dara29
ja som teraz kupovala kocik zopa jumper a je super. 😎
Maly ma 16 mesiacov kocik je pohodlny ma fusak aj nanoznik je skladny da sa uplne lezat a je pevny. 😝
je to novinka ani v bazare este nie je. stoji 110eur. maly ma hlavicku este pod opierkou takze je vysoka opierka a to je hlavne vyskusali sme kopec bugyn a ta opierka je naozaj dolezita.
mam tretie dieta tak som vedela co mam hladat.. prajem super kupu.

martinka30
20. nov 2010
akcull
20. nov 2010

dara 29,
my máme teutonia solano, je odpružené takže zvládá i lehký terén, hezky se s ním jezdilo, boudička jde překlopit dopředu super proti sluníčku, jde složit do malého rozměru, nevýhodou je vyšší hmotnost okolo 10 kg a polohování jako celá sedačka a ještě je poměrně úzký (ale naše malá se tam ještě posadí a to jí bude už 2,5 roku)

pak jsme měli Maclaren quest, lehoučké golfky 5,5 kg, polohovatelné do pololehu, lehoučce ovladatelné, nikde nic nevrzalo i po delším používání a prakticky nulové údržbě, nevýhou je že nebyly odpružené, takže do nákupních center v poho, ale jinak v lehčím terénu se s nimi moc dobře nejelo, a ještě neměly madlo před dítě (ale dá se už originál madlo dokoupit)

do auta mám quinny zapp, určitě jsou jen pro větší děti, tak od dvou, nejdou polohovat, jsou lehoučké a skladné, ale jinak nic moc, mají takové složité rozkládání a skládání ze tří kroků a ještě se někdy zaseknou a zápolím s tím jak dlouho, celkově jsou takové jako nepevné, připadá mi, že trochu za ně zabrat, tak se snad rozpadnou, no chtěla jsem je vyzkoušet, ale už bych si je nepořídila...

pak máme maclaren techno xlr, s tím jsem tedy jezdila jen po pokoji🙂, já jsem si je objednala ze zahraničí a jejich doprava trvala půl roku, no a naše malá už teď jezdit nechce☹... ale vypadají fakt pěkně, stříška jde překlápět dopředu, jsou krásně prostorné pro dítě, jdou až do lehu, jsou pro vysoké rodiče - mají ještě nastavitelná madla, velká odpružená kolečka, oboustranou vložku s podhlavníčkem, nevýhodou oproti tomu MC questu co jsme měli je větší hmotnost okolo 8 kg a větší rozměr po složení - jsou o něco delší než quest , ale zato zvládnou i lehký terén...

Tak ti přeji ať dobře vybereš🙂

katrinka8
20. nov 2010

@martinka30 - fiha, trochu si ma zaskocila, lebo nasa babula je dost velke babo, takze asi aj ona by asi z neho casom "vytrcala" 😖 Ach jaj, tak som zase tam, kde som aj bola 😀

martinka30
21. nov 2010

@katrinka8
skuste tento co mm ja ten je super ak chcete maleho odfotim a poslem vam ho v nom 😎

katrinka8
24. nov 2010

@martinka30 - juj, dobre, ak sa bude dat, tak budem rada 😉

martinka30
25. nov 2010

@katrinka8
🙂 ak mi das mailovu adresu poslem foto 😠

katrinka8
26. nov 2010

@martinka30 - poslem Ti do IP 😉

raaad
26. nov 2010

tak jsme krásně odzkoušeli Cybex callipso 2010....a prostě super!!!! Můžu vřele doporučit (a to už mám taky 3 . dítko)
Jsou teda hlavně pro vysoké rodiče (můj MM má 192 a nemusí se vůůůbec předklánět)....hlavní výhodou je spojená rukojeť: líp se ovládají a hlavně i jednou rukou(už bych si obyč.golf.hole nevzala), skládají se krásně do "deštníku!-tzn.jako golfáče, jsou lehké a stabilní.Prostě super konstrukce (značka Cybex mluví za vše)....boudička jde i se kšiltem úplně až k nožičkám, potah má faktor 50(UV ), mají přední madlo, upínací 5-bod.pásy ovladatelné jenou rukou jako v autosedačce. Jdou úplně do lehu, mají polohovatelné záda i nožičky, boudička má možnost víc poloh výšky- a záda jsou hodně vysoká...takže vleze i 3-leté dítko(pokud teda není tlustý otesánek,prtože zas tak široké nejsou.....celkem velký košík (+ kapsu na boudě),odpružené kolečka- přední aretovací.....prostě se s nimi nádherně jede. Mám je jako druhý kočár(hlavně do auta: na nákupy,k Doky...atd)
Zatím jsem nenašla žádné zápory...a to jsem vybírala hlavně podle recenzí tady na netu (MK i emimi). My máme vínovou barvičku-ty jsou trošku dražší, ale černé mají v akci: http://www.malvik.cz/Kocarky/golfove-hole/Cybex... . Takže jedině bych nedoporučovala pro malé rodiče-to by měli rukojeť asi hodně vysoko.....i když někdo to možná tak vyžaduje....
....Takže třeba to někomu pomůže ve výběru.

ichbinich
13. dec 2010

Ahojte!
Snazila som sa diskusie preletiet, ale nemam cas citat vsetko a potrebujem poradit... (letime 2.1.2011)

Potrebujeme golfac, co sa da "klasicky" poskladat do "dazdnika" a ma menej ako 10 kil (predpisy leteckej spolpocnosti). ALE manzel ma 186 cm a uz bol problem bol najst kociar, co by donho stale nekopal. Takze super by boli vyskovo nastavitelne drziaky (ja mam 160cm). Musi byt polohovatelny na spanie, maly ma iba rok.
Videli sme Chicco lite way, Gesslein Swift, Koelstra Simba a Hauck Condor (ten ma ale presne 10kg, takze je vyluceny). Mne sa pozdava Peg Perego Si, lebo nema vzadu zdvojene kolesa a da sa s nim normalne kracat (bez kopania do koliesok alebo osi), ale je dost drahy.
Predavacky ma vsade nahovaraju na Maclareny. Ano, su super a lahke, ale tri krat take drahe, ako by sme chceli zaplatit... Ide o to, ze "hlavny" kociar (s ktorym sme maximalne spokojni) stal so vsetkym 1000€ a za "dovolenkovy" kociar nie som ochotna dat 300€...
Takze, ktory golfac je aj pre vysokych, polohovatelny na spanie, lahky, s dobrou strieskou (hrozi, ze bude zima a bude prsat), a do 150€? Ten Cybex co spomina @raaad vyzera na obrazku dobre, musim ho najst aj v reali. Existuje este nieco podobne?
Dakujem!

raaad
13. dec 2010

@ichbinich ....na dovolenou je callisto super věc. Myslím, že splňuje všechny tvé požadavky. A cenově by jste se taky s tím šedočerným v Akci v Malvíkovi vlezli. Anebo můžeš koupit jetý-ještě v záruce...a to je v ceně kol. 3000Kč. Ale samozřejmě výběr je na Tobě.

ichbinich
13. dec 2010

@raaad:
Vdaka za reakciu. Musim si ho este pozriet "nazivo" a povozit si ho, a najlepsie aj manzel 😉
V Malvikovi je sice super cena, ale to asi nestiham, lebo som v Rakusku, tak neviem, ako by to bolo s dodanim.
Jedine, co mi na tom Cybex vadi, je ze nema GS-plaketu (v Nemecku test kvality a bezpecnosti). Uvidim, ako sa mi bude pacit v skutocnosti. Vdaka.

ichbinich
14. dec 2010

@raaad:
Mam este jednu otazku: daju sa dat dole predne kolieska? Lebo ked je kocik zlozeny, tak tie kolieska dost trcia a zavadzaju... Nejak sme to v obchode nezvladli dat dole 😕
Inak je fajn, a hlavne sa naozaj zlozi ako golfky, neuveritelne 😉 Ked sa daju dat dole koliecka, asi bude medzi favoritami...

raaad
14. dec 2010

jj...kolečka jdou dát dolů pěkně. Jen jsme s tím ze začátku taky měli problém. V návodu to totiž není, tak mi radila kočka na e-miminu 😉 Je tam takový malinký stříbrný "čudlík", který se zmáčkne a tím se povolí pojistka akolečka se lehce sundají (přední i zadní). Jen mně to moc nešlo(mám umělé nehty) a tak jsem to nejdřív zkoušela doma příborovým nožem a pak mě napadl malý klíček (od kola) co mám na svazku....a jde to krásně. Manžovi to šlo pěkně i normálně rukou.... Já mám kočárek doma jako druhý a taky mi stojí v předsíni vedle skříně s oddělanýma předníma kolečkama.Je to pak složené úplně na minimum místa.
S tím německým testem mě to trochu překvapilo, protože firma Cibex je vyhlášená jako kvalitní (dělá i super autosedačky)......Ale já jsem to asi neřešila .Když jsem ho měla v ruce a porovnávala tu pevnost a stabilitu podle slavných italských golfáčů, tak to je nesrovnatelně lepší....
Tak pokud callisto vyhraje- určitě budete spokojení.............tak ahoj

ichbinich
14. dec 2010

@raaad:
vdaka za rychlu odpoved. To som rada, ze idu dole. Este stale sme sa nerozhodli 😅 Ale to je plusko pre Cybex 😉
Este raz vdaka.

m311
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misha_
4. jan 2011

Ahoj, vybiram golfky na jaro. Priznavam, ze se mi nechce cist celou diskuzi, kdyztak me na ni vratte 🙂 Chci, aby byly co nejlehci, meli polohovaci zada a velka kolecka. Zatim se mi jevi jako dobre tyhle: http://www.slune-cz.cz/kocarek-chicco-multiway-... (hrozne mi je doporucoval jeden prodavac), http://www.slune-cz.cz/kocarek-zopa-jumper-plus..., nebo tyhle http://www.slune-cz.cz/kocarek-patron-bohemia-p... (mame od nich kocar a dobry). Nevim, co vsechno krome vahy je u golfek dulezite. Rada bych, aby mi vydrzeli co nejdele a dalo se s nimi jezdit i po dlazdenych ulicich.

ikke
4. jan 2011

pridavam sa k @misha_ - tiez hladam... co je vlastne na golfkach (buginach) prakticke? ja mam zatial taketo podmienky, ale rada sa necham poucit, ak je nieco z toho nepodstatne a ak je podstatne nieco, co tam nemam 😅

- polohovaci chrbat
- polohovaci podnoznik (aby sa dal aspon ciastocne vyklopit nahor pri spani)
- vaha do 8kg
- madlo pre dieta
- "dazdnikovo" skladaci (teda skladaci akoby do valca, nie na plocho)
- trvanlivy (mohol by vydrzat viac nez jedno dieta)
- cenovo prijatelny (tak do 150 eur), ale pre inspiraciu privitam linky aj na drahsie kusy 😉

myslim, ze mi je jedno, ci golfkove rucky alebo spojene, aj ked viem, ze pri riadeni golfiek si asi na zmrzline nepochutnam...

@misha_ na tom chicco multiway s madlom ma zaujalo, ze nikdenie je s madlom odfoteny 😕

myskin
4. jan 2011

Loni na jaře jsem taky vybírala golfky a nakonec koupila Gesslein Swift. Jsou prostorné (dcera má 15 kg a vejde se tam i s tenkým fusakem), mají polohovací záda, opěrku nohou ne, dobře se skládají. Co mě uchvátilo je, že mají dobré těžiště, jsou stabilní a fakt dobře ovladatelné. Oproti zmiňovaným Chicco Multiway mi přišly daleko lépe ovladatelné. Další výhodou pro mě je vyšší nosnost (25kg) a to že ji většinou s nákupem určitě překročím. Na co jsem si musela zvykat je že u vyššího obrubníku je potřeba nakopnout (je tam na to takové stupátko). Gesslein dělá ještě golfky Bugy S1, jsou vymakanější, o něco dražší a těžší. Já jsem chtěla utíkáček na nákupy a na procházky tak jsem zvolila Swift.

peggi
6. jan 2011

Ahojte babulky,
chcem kúpiť malému (má 2 roky) golfáče,no zatiaľ si neviem vybrať,na trhu je ich veľmi veľa. Preto by som potrebovala radu od vás,ktoré máte väčší prehľad ako ja. Moje požiadavky na kočík sú:
- ľahký a po zložení šetriaci priestor,nakoľko dosť cestujeme autom a autobusom
- jednoduché skladanie
- polohovateľná opierka chrbta
- najlepšie tmavohnedej farby
Vopred vám ďakujem za typy.

adrianal
6. jan 2011

@peggi ahoj ja som teraz kúpila mojej malej pp pliko p3 na jar bedeme mať 2 roky a zatial maximálna spokojnosť 🙂

hehena
11. jan 2011

Mám Cybex Callisto a můžu jen doporučit... ale malým postavám spíše né, bže jsou docela vysoké, tak tak pro mojí postavu 167 cm 🙂, ale asi je to taky o tom, co komu vyhovuje. jinak skvělá ovladatelnost, jdou do lehu, celkem prostorný pevný košík, velmi dobré odpružení, super je ta střecha, bych řekla že sluneční clona vůbec nebude potřeba, v sedě jde střecha až k madlu, takže celkem i ochrana proti větru... spojené madlo bezvadný a skvěle se skládají. před koupí jsem ho teda okoukávala v obchodě několikrát, společně s dalšími asi 30 typy golfek a tyhle byly pro mě prostě nej! zatím teda musím jen chválit 🙂, ale vzhledem k zimě jsme terén ještě nevyzkoušeli, zatím ho bereme na nákupy 🙂

jinak máme Teutonii Spirit, takže jsem moc nečekala, že mě nějaký golfky okouzlí, ale zatím se mi Cybex Callisto zdají fakt super 🙂

hehena
11. jan 2011

a koukám, že už výše psala to stejné @raaad 🙂) Raaad, nemáte další postřehy z jízd? 🙂