Golfky Silver Cross Dazzle. Aké s ním máte skúsenosti?

lenkakusi
16. feb 2009

Ahojte,

ake mate skusenosti s tymto golfacom? U nas na SK je pomerne malo znamy, najblizsie sa predava tusim len v cechach, ale vonku je dost popularny. Da sa polohovat, je lahky (ma len 7 kilo). Myslim, ze
na dovolenku tiez uplne idealny. Dost ma zaujal a uvazujem o jeho kupe.
Aky je Vas nazor?

http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-100427.html

a tato farba je novinka
http://www.silvercross.co.uk/dazzle.php

jahodas01
10. apr 2009

tie magnetky su super... písala som do mimikocarky a odpísali mi, že zistovali to odbrzdovanie, že nemali taký prípad, že to možem reklamovať... uvidím či sa to nerozchodí... moc sa mi to reklamovať nechce, ale rukou odbrzdovat tiež nie... odbrzdujem pri koliečku tu pačku a nohou to nejde odrzdiť... zničím si aj topanku... ten nenožník je pekný, ale aj ten sa mi zdá taký, že v zime bude do neho fučat... 😒 najviac sa mi páči taška, ta je premakaná... a slnečník, ale mám pocit, že sa dá dať iba na jednu stranu... inak každý mi kočík chvali, že ešte nevidali take golfky... 🙂

lenkakusi
autor
10. apr 2009

tak urcite to reklamuj, lebo az tak tazko to nemoze ist
slnecnik preskumam a dam ti vediet ze na co som prisla
aj nam chvalia dazzlika, ale hlavne je ze som spokojna. Inak tasku mame uz tiez, zatial teda sme ju nepouzili, ale na vylety sa urcite hodi.
inak zachytila som tu dalsiu babu na konovi co objednavala tiez dazzle v tvojej farbe.

jahodas01
10. apr 2009

aj ja som ju zachytila... 🙂 asi to vyreklamujem za tie peniaze... len ked si predstavím, že posielat to do čiech... no po velkej noci to budem riešiť... 😒

jahodas01
7. máj 2009

jaj tak brzda sa nam odbrzdila sama, tak som rada, že to nemuím reklamovat... už ide lahučko nohou... 😉

caramelka
9. máj 2009

Ahojte,

chcem pridat svoje skusenosti s Dazzlom. Mam este jedny golfky, Maclaren xlr, takze vychadzam z porovnania tychto dvoch kocikov.

Pre mna najvacsie + je dizajn, krasna farba a tiez, ze som ho este na prechadzke nestretla, nieje taky rozsireny.
Perfektny je aj prsiplast, pevny, obopinajuci cely kocik. Tomu samozrejme zodpovedaju aj jeho velke rozmery, asi dvojnasobne oproti Maclarenu, ktory je kryty len spredu.

Naopak - je strieska typu Bugaboo, po vybaleni kocika sa sklapala na jednu stranu, ale uz je to lepsie. Kazdopadne mam pocit, ze pri napore vetra bude plapolat ako dazdnik, mozno sa aj sklopi. Maclaren ma striesku ovela pevnejsiu a navyse sa isti zboku. Na strieske su vetracie otvory, ktore su ako bonus fajn, ale neviem, ci maju realne vyuzitie. Strieska ma okienko, ktore je prekryte latkou a prichytene magnetkami. Ked ho vsak odokryjete, teda preklopite tu latku proti smeru sitia, nemate ho cim prichytit, lebo na tomto mieste uz magnetky niesu. Neviem, ako je to na inych kocikoch (Maclaren toto okienko prekryte nema), ale napr. na mojom sportaku zn. Hartan to bolo vyriesene suchym zipsom. Zatial sme okienko velmi nevyuzili, takze nechcem byt nespravodliva, mozno to bude drzat aj bez toho.
Dalsim - moze byt kosik, ktory tvori len latka bez vystuze, po bokoch spojena suchym zipsom. Takze nosnost je minimalna, ja som ho zaplnila spominanym velkym prsiplastom, rezervnou dekou + bundickou. Zvysok veci musi ist do tasky.

Polohovanie je OK, zvlast sa polohuje chrbatik aj nozicky. Nema madlo, ale mne nechyba. Latka je tusim odolna voci popaleniu (cigaretou).
Mozno by sa hodila rucka na prenasanie, ale bolo by to na ukor dizajnu, takze to beriem.
Doplnky - taska, slnecnik a fusak sa daju kupit len vsetky spolu, takze som ich nekupovala.

Kocik prezil vylet v Prahe, niekolko prechadzok po starom meste, takze to nieje ziadne B-cko a som rada, ze ho mam 😉

Budem rada, ak moje skusenosti niekomu pomozu, tak ako mne pomohli skusenosti dalsich majiteliek Dazzla.

jahodas01
10. máj 2009

my sme ho včera otestovali na rybarskych pretekoch, na polných cesách... 🙂 kočík to zvládol.... 😉

standu
15. máj 2009

na prvy pohlad fuuj....na druhy mnam...ale pre mna ma jeden velky nedostatok. madlo........... 😖

lenkakusi
autor
18. máj 2009

ahojte

jahodas - to som rada ze si to ta brzda rozmyslela!!!

Inak som rada, ze sa to tu trochu rozbehlo... Caramelka gratulujem k vyberu golfacika, myslim ze neolutujes!
My mame za sebou dovolenku, samozrejme aj s dazzlom a musim vyjadrit maxi-spokojnost, zvladol aj horsie trasy, takze sa uz moc tesim na tu dalsiu.
K doplnkom: daznik super, tasku moc nemusim (ale bola fajn pri presunoch) a nanoznik sme zatial nevyuzili.
Inak rada pre mamicky ktore nechu kupovat celu sadu (aj ked niekde sa to predsa len da), mozu si kupit univerzalny daznik od Silver Cross v ciernej farbe.

caramelka
21. máj 2009

lenkakusi dakujem ;o)

Zistila som, ze som kocik predsa len ma rucku na prenasanie - je integrovana vzadu na konstrukcii, takze som ju objavila az vdaka navodu 😀

A paci sa mi tie aretovanie prednych koliesok, packa je dlhsia ako na Maclarene a tym dostupnejsia.

Dazdnik by som brala, ale pri Olivii by dlho na kociku nevydrzal. Tasku mam Skiphop, som s nou spokojna, dalsiu nepotrebujeme. A ktory kocik vezmeme na dovolenku, som sa este nerozhodla.

mic.ko
15. nov 2009

Holky, taky mám problém odbržděním, vlastně kvůli tomu nebrzdíme 😀 ...
Píšu ale kvůli tipu na lepší clonění při sluníčku:
V KONSTRUKCI JE JEŠTĚ JEDNA DVOJICE PODÉLNÝCH OTVORŮ (NA UCHYCENÍ VLOŽNÉ TAŠKY TUŠÍM) - JSOU POD ÚCHYTY NA BOUDIČKU A JSOU TOTOŽNÉ, TAKŽE TAM BEZ PROBLÉMU ZASUNETE BOUDIČKU TAKY A TA TÍM PÁDEM BLÍŽE NAD HLAVIČKOU A LÉPE ZASTÍNÍ. Mám vyzkoušeno - 2x léto na Rhodosu a pokud je potřeba zastínit celé dítě, omotávám kolem boudičky až dolů přes kočárek hedvábný šátek... nebo šátek na nošení dětí, my totiž střídáme vožení a nošení v šátku, aby jsme měli co nejpestřejší život 😉

agatkag
19. nov 2009

Neviete mi poradiť kde by som si naživo pozrela tento kočík? Myslím u nás na Slovensku.

dara29
16. feb 2011

Nájde sa niekto kto by mi zmeral vnútorne rozmery kočíka? Dlžka opierky, hlbka a širka sedenia, celková dlžka na ležanie? Máte vyskúšaný tento kočík aj pre väčšie dieťa? Uvítam všetky klady aj negatíva kočíka.Za odpovede dakujem

artemis28
2. júl 2012

Ahojte, neviete mi povedat, ci dostat na tento kociar aj madlo? toto jedine mi "prekaza". dakujem

melpomene
7. dec 2012

baby co mate tieto golfky, viete mi poradit ohladom kolies? zaujima ma hlavne ked prechadzaju po tych kockovych zamkovych dlazbach ci tie golfky potom pocut na 100 honov alebo su tichsie...nas pan primator dal cele mesto vykockovat a ked som mala pri starsom synovi zapp tak sa ludia pozerali nie po kociku, ale kto to ide s takym rachotom 😀 no a pri malej zvazujem kupu tychto golfiek...dik za kazdu odpoved 😉

brisilda
9. mar 2013

@melpomene podla mna su v pohode 😉 mam ich doma a som max. spokojna 🙂

meg_junova
25. okt 2013

Ja mam silver cross pop a som spokojna, strieska je uplne super. Co sa hlucnosti kolies tyka, tak je minimalna 🙂

migiuvadlo
4. apr 2014

Ahojteeeee, nikto si tu prosim nedokupoval madlo na tento kocik? Existuje nejake univerzalne, diky za radu