Hlboký kočiar. Do kedy ho má mať bábätko?

terkaa
18. okt 2007

kocky do kedy ma mat babatko hlboky kociar.

danuska24
19. okt 2007

mam taky pocit ze niekde som citala ze vraj tak do 6-7 mesiaca - ale nie som si ista, nechcem zavadzat 😉

katulka1
19. okt 2007

Ahoj Tehulky, hlboky kočík je do ukoncenia 6 mesiaca, lebo dovtedy by nemalo bábo dlhšie sedieť. Ale videla som aj štvormesačné v šporťáku. 🙂

jejke
19. okt 2007

Ahoj Terkaa
Podla mna je to dost individualne,
ak mas babatko narodene v lete, hadam aj do konca zimy...
teda tych sest mesiacov...zavisi aj od toho ake je velke..

My sme mali obe jarne babanka a asi do toho siedmeho mesiaca bol starsi v kociku aj s prednym odopinacim dielom, az ked mu nohy prerastli predny kraj, sme davali tuto cast dole a nechali "hompalat" nozicky von...

Videla som s takto"hompalajucimi "nozickami aj patmesacne babo, sice samo nehopalo, mamicka ho davala sadat do kocika s oporou a nozicky visiet... 😲

Pri druhom ktory bol vacsi som tusim uz v lete (teda 4mesacnemu) prednu cast odopinala aby mal vetranie ale ja som ho sadat nedavala. 😉
My este stale pouzivame kociar s trojkombinaciou(teda spotovu verziu )
aj ked mame uz dost velku hmotnost, 13kg,a obavy ze sa snad aj moze kociar zlomit(hadam nie ale pokrivit mozno aj)
Kym nasnezi a vytiahneme sane este takto vydrzime.) 😀

zuzikkaa
6. jan 2013

@terkaa dokedy sa do tej vaničky zmestí 🙂
Ja mám kočík kde sa chrbtová opierka dá dať do vodorovnej polohy-čiže aj od narodenia...a pri prvom bola vanička malému malá tak sme šli do šporťáku ale to bolo zase korýtkové sedenie...
Osobne si myslím že po 4tom mes už dieťa môže ísť do šporťáku,,aj keď má kočík zvýšený lah