Jaký má být ideální kočárek?

zanis
27. nov 2008

Nazdar holky,

chci s vama pokecat na tuto temu. Hledam kocarek, ktery by se mi libil, ale hlavne splnoval moje predstavy. Asi jsem moc narocna, protoze si nemuzu vybrat - ne ze by byl tak velikej vyber, ale na kazdem mi neco vadi.

Tak konkretne:

Hledam kombinaci - korba, sportak a autosedacka. Chtela bych urcite velka, nafukovaci kola. Libi se mi trojkolky a kvuli stabilite uprednostnuje predne kolo zdvojene (napr. Casualplay S4).

Bohuzel jsem nenasla kocarek s dostatecne sirokou korbou (chtela by min. 35 cm, idealne 38-40 cm, protoze v zime bude mimcu asi 6-9 mesicu, cili bude dost velke). Tuhle pozadavku Casualplay nesplnuje ☹

Jinak jsem jeste nekde cetla, ze korba by mela byt umistnena radeji vys, protoze nad zemi se drzi nejvic skodlivin, tak aby to mimco nedychalo...

A v neposlednem rade je pro me dulezita hmotnost kocarku...

Tak, mate nejake dalsi typy? Nebo nejake konkretni kocarky, ktere toto splnuji?

kalerat
28. nov 2008

Holky nejlepší by bylo kdyby jsme si mohly kočárek tak na týden půjčit a pak se rozhodnout, zda si ho koupíme 😀

andy80
28. nov 2008

zanis: x-lander není mezi nebezpečnými kočárky. To je Kočárek Deltim X Lander AA. To je Deltim a X Lander AA je jen označení toho Deltima.

Jinak nejlepší je, zajít do obchodu, kde mají hafo kočárků a vyzkoušet si, jak se s ním jezdí, jak je vysoko od země, jakou má stabilitu, kouknout, jak velkou má korbičku... atd. Je těžký radit takhle na netu. Hlavně, každá bude hájit ten svůj kočárek, který má doma. Já mám X-Lander X3 i s autosedačkou a jsem maximálně spokojená. Na prvního syna jsem měla ABC desing a taky maximální spokojenost. Ale vždycky jsem kočárek okoukla v krámě a pak jsem ho třeba objednávala na netu, ale nikdy bych si neobjednala kočárek anichž bych ho viděla na vlastní oči a vyzkoušela si, jak se dá polohovat rukojeť, jak je těžký... atd.

petua
28. nov 2008

Andy80: Přesně tak jsme to udělali my 😉. Na netu jsem si tak projela "nabídku", pak jsme šli do krámu, zkusili si, ohmatali si, a objednáváme po netu kočárek, kterej jsme si vybrali v krámu - páč se to dost vyplatí 😝
To je asi fakt nejlepší postup 😎

ma76
28. nov 2008

Petua,pozerala si PPeregoGT3?Trojkolka,3 polohy odpruženia,nafuk.kolesa.Preklapacia buda v smere jazdy,čiže ked chceš vydiet ako spinka.4polohy chrbta,nepremokavy,velky na sedenie.Ver mi viem o čom hovorym mala som viac kočikov a ostala som pri nom.Stastny vyber. 🙂

bejby29
28. nov 2008

Urcite Orbit alebo Bugaboo, to su dva naj

ma76
28. nov 2008

bejby29, maš ktorý? 😵

yanna.o
28. nov 2008

bejby29, dva nejdražší 😅 😀 😉 Proč jsou nejlepší? Resp. v čem jsou nejlepší jejich podvozky a v čem to nahoře (korba/sedačka) a v čem jsou nejlepší obecně? 🙂

makinka.1
28. nov 2008

Ja mam Quinny speedi a velka spokojenost.Jen korbicka je mala.Max se narodil v kvetnu a uz v rijnu musel do sportaku,nevesel se na delku.Ale je fakt,ze je dlouhan.Ovsem s fusakem by se stejne mackal.Jinak kocar je lehky,stabilni a zvladne i Krkonose of road. 😀Bezva se ridi jednou rukou a jde dobre skladat.Fakt jsem spokojena! 🙂

bejby29
28. nov 2008

Ja mam Bugaboo Bee ale to je skor bugyna, je perfektny na ovladanie, uplne lahucky, super sa sklada.. Orbit je super v tom, ze ma specialnu nasadu do auta, sklada sa jednou rukou pootocenim takej packy sup a je v aute... Plus, ked si nahodou v restike, da sa otocit smerom k stolu.. Vanicka je priestranna.. Vsak kuk na www.orbitbaby.com. Bugaboo ma nafukovacie kolesa, je perfektny do mesta, lahko sa sklada a ovlada.. Plus ma otacatelne kolesa, co robi manipulaciu jednoduchsou.. Vyzera super, daju sa menit farby, je pohodlny.. Trosku ma odradza ta sportova cast, ale kazdy kocik ma svoje muchy..
Ja som kupila uplne shit kocik, nadavam nanho ako pohan, ale ked budem mat druhe bejby tak urcite ten Orbit alebo Bugaboo..

gigi2
28. nov 2008

ma76:máme vybranej taky zmiňovaný PP GT3, ale nejsem si jistá vahou..dá se tahat denně pěšky do 2. patra, či jak to s ním jde v MHD, eventuelně jaká je skadnost do auta??v obchodě nám přišel dost velkej po složení díky 🙂

ma76
29. nov 2008

gigi2,v prvom rade si musiš dat na papier za a proti.Napr ja:1.Byvam v rodinnom dome(nemusim nosit)2.Velky kufor auta,MHD nechodim..3.Chodim často do terenu u nas v dedine von.Do mesta na otočku mam ešte jeden a to Jane nomad.Inak PP je super kočik,ale myslim že nosit na 2.poschodie každy den 😝 to si rozmysli.Aj ked pišu myslim12kg važi trocha viac!KEd sa pren rozhodneš,nebudeš lutovat čo sa týka konfortu pre mimi.Otazka je či to vydržíš nosit na druhe poschodie.papa a štastny výber. 😉

luccii
30. nov 2008

holky a v jakem kramu maji velky vyber kocarku? predpokladam, ze ve velkym mestech jako je treba Praha, ale kam zajet? diky 🙂

petreva
1. dec 2008

LUCCII, nevím odkud jsi, ale nás překvapil výběr v Českých Budějovicích v Babycentru. Mají tam skutečně hodně kočárků a většinu vždycky ve sportovní verzi i s hlubokou korbu, že můžeš omrknout obě varianty. Navíc jsou moc ochotní, složí , rozloží, dají do auta...

yanna.o
1. dec 2008

v praze na černém mostě jsou u sebe 3 prodejny kočárků:
- babyexpert chicco http://www.babyexpert.cz/ (emmaljunga, chicco a různé další dražší i levné kočárky)
- babystar www.babystar.cz (velký výběr od peg perego, jané, hartan, abc design, golfky romer)
- babypark (inglesina, quinny, bugaboo, mutsy, bebeconfort, maxi cosi, concord)
- aaa bazar kočárků - malá prodejna (hoco, inglesina, roan, jané + ojetiny)
v praze 8
- aaa bazar kočárků www.bazarkocarku.cz - velká prodejna (velký výběr od hoco, inglesina, roan, jané a další značky + ojetiny)
někde na chodově
- eshopbaby - prostor není velký, ale zástupců značek je dost (např. cam cortina, inglesina, roan, i coo, chipolino, jané, x-lander, peg perego)
- handy www.handypraha.cz - malý krámek (zástupce jané)
na žižkově
- dětský ráj www.detskyraj.cz - velká prodejna, dost značek dražších i levných kočárků (deltim, x-lander, quinny, jané, inglesina, peg perego, bebecar, baby design a další)