Jaký má být ideální kočárek?

zanis
27. nov 2008

Nazdar holky,

chci s vama pokecat na tuto temu. Hledam kocarek, ktery by se mi libil, ale hlavne splnoval moje predstavy. Asi jsem moc narocna, protoze si nemuzu vybrat - ne ze by byl tak velikej vyber, ale na kazdem mi neco vadi.

Tak konkretne:

Hledam kombinaci - korba, sportak a autosedacka. Chtela bych urcite velka, nafukovaci kola. Libi se mi trojkolky a kvuli stabilite uprednostnuje predne kolo zdvojene (napr. Casualplay S4).

Bohuzel jsem nenasla kocarek s dostatecne sirokou korbou (chtela by min. 35 cm, idealne 38-40 cm, protoze v zime bude mimcu asi 6-9 mesicu, cili bude dost velke). Tuhle pozadavku Casualplay nesplnuje ☹

Jinak jsem jeste nekde cetla, ze korba by mela byt umistnena radeji vys, protoze nad zemi se drzi nejvic skodlivin, tak aby to mimco nedychalo...

A v neposlednem rade je pro me dulezita hmotnost kocarku...

Tak, mate nejake dalsi typy? Nebo nejake konkretni kocarky, ktere toto splnuji?

mkr
27. nov 2008

to co píšeš splńuje implast bolder mám ho a jsem spokojená, my už teda jezdíme ve sportáku malá mi v korbě už lítala a tak by ted nemohla být ve fusaku, nejdříve jsem se bála sportaku ale je úžasnej, dnes jsem se byla zrovna jen tak mrknout v babycentru na kočárek co bude mít sousedka a jen jsem žasla jak nepraktický ty kočárky jsou, fakt bych neměnila http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=363871 obojí jde dát po a proti, mám teda trojku zdvojenou, jinak v korbičce spí když jsme mimo dům a vejde se tam pěkně 🙂 ale máš to těžký někdy jsem pochybovala ale už teď ne, jinak můžeš mrknout na diskuzi

sayast
27. nov 2008

zanis, my jsme s manzelem rozhodnuty pro Firkon quatro. je to teda ctyrkolka, ale firkony maj i trojkolky. a co jsem se ptala maminek, tak moc chvali. Muzes kouknout na stranky www.batolatko.cz 😉

dudri
27. nov 2008

cam mb6

kacka.va
27. nov 2008

zanis: o kočárkách a jejich výhodách a nevýhodách je tu plno diskuzí, tak zkus mrknout.

evikk
27. nov 2008

,kr:ale ten implast bolder ma malou korbicku,ma stejny rozmery jako casualplay ,prisly jsme na to s kamoskou.Jinak ja mam objednany casualplay,podle me super kocarek a kvalitni 😉

petua
27. nov 2008

Ahojky 😉 ,

o kočárkách je tu fakt diskusí hodně, ale kdo se v nich má vyznat, když chce konkrétní radu, že, já teda taky tápala jako blázen tady 😀

Já jsem měla podobný požadavky, s tim rozdílem, že se mi nelíbí ale trojkolka - už jen kvůli tý stabilitě, protože oproti čtyřkolovýmu kočárku v tomhle docela pokulhává, vyzkoušela jsem si 😉. Navíc mi přijde nepraktická, když chceš vyject někam po rampičce na schodech atd., to nejde, aniž bys to přední kolečko zvedla..

No a dneska jsem si objednala X-lander XA 2008 - je to taky trojkombinace, tzn. korba, sporťáček a autosedačka (Maxi-cosi). Ze všech trojkombinací, co jsme kde viděli, mi u tohohle přijde ta korbička největší (třeba u trojkombinací Chicco mi přijde taky maličká). A je i dost vysoko, jak píšeš, což jsem taky chtěla, abych se nemusela do kočárku ohýbat do pravýho úhlu 🙂.

Mrkni třeba na stránky Dětskýho ráje, mají údajně největší nabídku X-landerů. A za dobrý ceny 😝

zanis
autor
27. nov 2008

Diskusi jsem zacala kvuli tomu, ze nemam predstavu o znackach, jen vim, co by mel kocarek splnovat.

Dudri, vnitrni sirka kocarku cam mb6 neni ani 35 cm, coz je pro me malo...

Petua, mozna si to s tou trojkolkou promyslim 😉 . Jinak na X-lander jsem se uz divala, ale kdyz jeden typ X-landeru je pry nebezpecny... (http://www.miminko.estranky.cz/clanky/Kocarky/n...). Myslim, ze vyrobce vyuziva stejne materialy u temer vsech typu kocarku a asi to nechci riskovat...

mobina
27. nov 2008

Petuo po kolejnicích vyjíždíš pozadu 😉
Já osobně mám už druhý kočárek a jsem s ním spokojená, ale ideální kočár podle mě neexistuje. Vždycky má nějakou mouchu. Jinak určitě doporučuju spíš než vybírat na netu, zajet někam do obchodu a poradit se přímo s prodavačkou 😉

kacka.va
27. nov 2008

přesně jak píše mobina, nejlepší je vzít útokem obchod, kde mají hodně značek kočárku a okouknout to naživo a udělat si představu

zanis
autor
27. nov 2008

Mobino, jakej kocarek mas? A jak je siroka zevnitr korbicka?

petua
27. nov 2008

Zanis: Vidíš, hledala jsem různý testy a diskuse a nenašla nic.. Každopádně v tom odkazu jsou vypsaný kočárky, který byly vadný co se týče materiálu a obsahu ftalátů - a mezi nima ten X-lander neni 😝 , takže to mohlo být něco s obsluhou, svěrný místa.. Cokoliv... Ale to jsou přesně věci, který si vyzkoušíš v tom krámu 😉, my jsme si to taky napřed oběhli, abysme vybrali pro nás to nej. A jak píšou holky, tam Ti i poradí - i když někde teda dost okatě tak, aby "prodali" - viz. Chicco 😀 😀 😀 Ale i z toho si vezmeš svoje, takže fakt vyražte a jenom tak si uděláš představu 😉

Mobina: Už to chápu 😀 😀 .
No ale i tak, když potřebuješ, tak o to přední kolo se nemůžeš opřít, já k tomu prostě důvěru nemam.. 😅 A hlavně, když už je mrňous pohyblivější, tak je to dle mě nestabilní i když to stojí, přece jen tam chybí ten jeden opěrnej bod 😉. A hlavně se nehodí do terénu, a co já vim, kdy se budu chtít project třeba přes kořeny po lese 😀 😀

lennis
27. nov 2008

Taky jsem hledala kočár s mega korbou, jelikož jsem termín měla na konci dubna, kvůli tomu jsem si nekoupila Jané Slaloma, moc se mi líbil, taky mi přišla korba malá, ALE to naše dítě chtělo od 4. měs vidět z kočáru, v 5. měs si sednul sám, takže jsme mohli být klidně od 6. měs ve sporťáku a malej by byl asi nejspokojenější i když by to bylo na zimu, vítr nebo sníh se dá vyřešit plášťenkou nebo zakutat do fusaku a nánožníku, aby na ně nefoukalo a když je ošklivo, tak stejně venku dlouho nejsi, což je tedy moje zkušenost, ale koupili jsme firkon trojkolku, korba veliká a polohovací záda, ale jinak hrůza nad hrůzy, po půl roce jsem prodala jsem happy že mám Jané Nomad, lehký, prostorný a krásně ovladatelný jednou rukou. Já už z menší korby tedy strach nemám a jezdí tu spousta mamin, co mají hluboký kočár po prvním dítěti a od 4. měs si koupí pěknej novej odlehčenej sporťáček.

artuse
27. nov 2008

ahoj holky,

přidám pár postřehů
- nebála bych se malé korby, dcerka se narodila loni v říjnu, byla tedy zimní dítě, od konce října cca do dubna jsme měli v kočáře fusak a v pohodě se vešla do Jané Slalom Pro (trojkombinace), ono taky záleží jaký používáte fusak, dnešní moderní fusaky (např. Emitex) už nejsou tak šíleně tlusté a naducané, jaké se používali za našich let 😀 my máme Emitex a fakt se vešla bez problémů, Emitex je lehounký a přitom parádně teplý, používáme ho i teď do sporťáku, sporťák jsme začali používat cca od 7 měsíců věku dcery 😉

dále k těm trojkolkám, otočné přední kolečko má to pozitivum, že ten kočár při zatáčení nemusíte celý nadzvedávat oproti čtyřkolkám, celkem dobře se dá trojkolka uřídit jednou rukou, vést druhou rukou psa, atd., co se týče nestability, tak kapánek jsem to pociťovala, když jsem např. vjížděla přes obrubník na chodník nebo do pár schodů, musela jsem ten kočár trochu víc držet silou, ale to bylo hlavně u hlubokého, teď u sporťáku je to v pohodě 🙂

hlavně bych si kočárek pořídila lehký!, protože jezdit s těžkým kočárem je fakt záhul, nemluvě o nastupování do MHD, zdolávání různých schůdků, atd. 🙂

a dobrá vychytávka je ruční brzda předního kolečka umístěná na rukojeti (má např. Jané) 😀 to využívám hlavně teď v zimě na namrzlých cestách při jízdě z kopce, fakt k nezaplacení 😉
jinak jak už tu někdo psal, ideální kočár asi neexistuje, vždy se najde nějaká menší či větší moucha

kacka.va
27. nov 2008

artuse: pokud má kočár otočná kolečka, tak nemusíš nadzvedávat ani čtyřkolky 😉

artuse
27. nov 2008

kacka.va: aha, to mi nějak nedošlo 😅

frog
27. nov 2008

Taky bych se přidala.Pomalu začínám pokukovat po kočárku na eventuální druhé mimi,páč tedka mám Hoco diamond a to byl největší průšvih co jsem udělala.malá není vůbec krytá,stříška jí končí v půlce hlavičky 😠 ..chtěla bych opět ns přehazovací rukojetí,páč je to výhoda,když svítí sluníčko nebo v zimě hrozně fouká,nebo malá protivní,tak jen přehodím rukojet a je to.Ale popravdě se mi líbí typy kočárku jako je Espiro atlantic.Zajímalo by mě jak to děláte když nemáte přehovací ruk. a když prckoi pálí slunce do očí(clonu mám a slunečník nechci) a v zimě když to fakt fučí??Vždyt je to i pro mě nepříjemný,natož pro to dítko..

lennis
27. nov 2008

Frog - zachumlat tak, že na něj nesvítí nebo nefouká, dávala jsem takový ten "nánožník" s krytem na hluboký, v létě clona, když jsem ho měla na sporťáku, tak velký vítr jsem řešila plášťenkou a krásně se vyspinkal, Janéčka ji maj úžasnou s rolovatelným okýnkem a ovětráním na stranách.

frog
28. nov 2008

U nás to zachumlání nejde,páč jak říkám,malá nemá vůbec střechu nad hlavou,což je teda pěkně na prd.Když jsem ten kočár kupovala,tak jsem si toho vůbec nevšimla 😠 ..

lennis
28. nov 2008

Tak ho zkus prodat, jestli nejsi spokojená, tak bych ho zkusila určitě prodat. Za to nic nedáš naházet fotky na bazoše a pak si můžeš koupit jinej. 🙂 🙂 🙂
Mně se teď líbí tenhle
http://www.e-detskysvet.cz/scripts/podrobnosti....

tlapicka
28. nov 2008

kvalitni! na nicem jinem nezalezi. kdyz mas kocarek, ktery splnuje tve potreby a porad je v oprave, tak je to vazne opruz!

helenkaa
28. nov 2008

My máme X-lander XA(používali jsme s korbou, autosedačkou a teď občas jako sporťák) a ještě jsem si koupila Jané Nomad(srdeční záležitost).
S oběma jsem spokojená, ale jestli se někdy rozhodneme mít druhé mimi, tak asi koupím nejdřív klasiku(Favoriti):
http://www.detskezbozi.com/inshop/kocarky/hlubo...
http://www.ajuty.cz/shop/peg-perego-young-+-cla...

a pak až lehký a prostorný sporťák. Toť moje zkušenost.
A jak jste tady už psaly, ideální kočárek neexistuje, každý má své pro a proti 😉

frog
28. nov 2008

Jasně že ho prodám,ale koupila jsem ho za 11 000 a tedka se neprodávaj za víc jak 2000-3500 tis. ☹ 😒 ..strašný.

yanna.o
28. nov 2008

frog, a ten tvůj hoco nemá překlápěcí boudu dopředu? Já jsem koukala na Hoco scooter a tam to šlo. A pak jsem koukla ještě na hoco striker, ten je už takový typický sporťček, ale je celkem lehký a má přehazovací ručku. Ale u něj jsem si nevšimla, zda jde bouda dopředu. Ono dost kočárků nemá ty boudičky moc hluboké, takže taky žádná sláva. Já mám boudu překlápěcí dopředu, je i dostatečně prostorná, ale jak malý už je velký 😀 😀 , tak nechápe, že mu ta bouda má pomoct a jak to trochu překlopím, tak se přikrčí a předkloní dopředu a tu boudu pak má tak akorát nízko nad hlavou, ale vylezlý je stejně 😠 Takže přetočím sedačku proti směru. Přehazovací ručku nemám. U houpacích kočárků (mám inglesinu magnum) se přehazovací rukojeť nedělá. Ale sedačky i korby otáčet jdou, jde jednoduše přecvakávat kliknutím a jejich autosedačka tam jde taky po i proti směru jízdy nacvakávat. Když byl miminko a jen ležel nebo seděl a za chvíli usnul a položila jsem mu to zas, tak to bylo dobrý, dala jsem plínu a pohoda. Ale když jen sedí, tak by měl tu plínu na obličeji 😅 Stejně už většinou chodíme, ale než vyjedem, tak vím, jak fouká nebo svítí slunce a dle toho nasadím korbu/sedačku požadovaným směrem. Nebo to prostě přetočím za jízdy i s ním 😝

mkr
28. nov 2008

evikk na casualplay jsem nekoukala, ale když jdu do obchodu tak dám ruku do ohně za to, že ji máme skoro největší, ono záleží i na hloubce ne jen na šířce a délce, to se, ale musí porovnat v obchodě takhloe to fakt nejde
jinak jsem ted koukala na kočárek od abc design 4 Tec a je jak pro panenku jak korba tak sedačka

yanna.o
28. nov 2008

A ještě k tomu slovu "ideální".. Záleží kam. Pokud do terénu nebo do města s kolejemi a kočičími hlavami a dírami, tak hlavně žádný drncátko! A v každém případě koukat na pohodlí pro miminko jako je větrání a krytí proti nepřízni počasí, velikost, polohování zádíček, překlápění boudičky dopředu apod. A pokud jde o rodiče, tak nic těžkého a poruchového 😉

kalerat
28. nov 2008

yanna takže dle tvého popisu by to byl ideální kočárek. Existuje takový vůbec 😀

yanna.o
28. nov 2008

abc design 4 tec jsem viděla v krámě a pro dítě málo prostorný a pro mě neskutečně těžká kráva, co se blbě ovládá.

mkr
28. nov 2008

už vím proč jsem na něj nekoukala zbytečně drahý

yanna.o
28. nov 2008

kalerat, není žádný, co má všechno. To vím!!!! 😀 Ale kdo jezdí v terénu, musí vybírat. Kdo jen před panelákem na rovných chodníčcích a po obchodech a v parčíku, tak ten vybírat tolik nemusí, tomu stačí jen, aby koukal na prostor a pohodlí pro miminko. A nějaké to větrání a polohování. A aby to nebylo úplné chrastítko a s mimčem to netřáslo. Jinak je skoro fuk, zda to má 3 nebo 4 kola, pěnový nebo jiný, aretaci nebo ne, i když ve městě jí asi budou chtít všichni.. V takových podmínkách to zvládne ovládat každý. A kdo často bude tahat ručně kočár do schodů, tak ocení nízkou váhu a kdo výtahem, tak ne moc široký rozchod kol. Ale každý si musí představit, jak často s tím MHD bude jezdit. V Praze nemám důvod jezdit z jednoho narvaného místa na jiné s malým miminem. Radši jsem tam, kde jsem. To jest v přírodě. A do té považuji za ideální svůj kočárek 😀 Bezproblémový, lehký, snadno ovladatelný, pohodlný pro mimi a vychytaný (větrání, překlápění boudy, otáčení po a proti, velký koš atd.). Otočná kola nepotřebuji, přizvedávání jde samo, jede sám, ovládám jednou rukou a pokud nezatáčím o 90 a víc stupňů, tak stačí jen tlačit na rukojeť bez přizvedávání. Ve městě po kočičích hlavách a přes koleje a na obrubníky a zas dolů a na jezdících schodech taky zcela v pohodě. Prostě záleží, kde kdo bydlí a čím jezdí nebo zda chodí pěšo apod. To je fakt dost důležitý 😅

frog
28. nov 2008

yanna.o-boudička jde trochu sklopit,ale žádný zázrak,schovaná je minimálně jen když vytáhnu z pod stříšky ten kšiltí,ale stejně čouhá ven..Ona je totiž připevněná strašně vzadu.