Jane Slalom alebo Jane Nomad?

bejusik
13. feb 2008

Babulky, prosiiim, poradte. Uz som zufala. Zistila som, ze jedine kociky, ktore su dost priestranne pre nasho krpceka (6 mes a skoro 9kg), su tieto dva a uz suurne potrebujem sportak. Len sa neviem rozhodnut. Paci sa mi viac Slalom, ale zda sa mi vacsi, ale zase ma nafukovacie kolieska, co je plus a podobne. Co sa tyka terenu, potrebujem ho aj do mesta, aj na mierne nerovny teren.. Povodne som chcela PP Centro Completo a ked som ho tam posadila, bol ako sardinka, takze neodporucam. Prosim, napiste, nakolko ste spokojne, ak mate jeden z nich a ci by ste ho brali i druhykrat. Dakujem 😉

wanda1
7. júl 2009

Kacko, já se právě taky rozhoduju pro Jané slalom a jedna z věcí, která mi vadí je, že mají malé autosedačky a že sporťák nelze dát proti směru jízdy. Nenapsala by jsi mi odkaz na tu diskuzi o jizdě pro i proti směru? mě od toho hodně lidí odrazuje. Ale když si vezmu, že dítě si zvykne, že na tebe vidí a pak ho dáš do golfek, tak se pořád otáčí a hledá tě a nechce v nich být. Ráda bych si přečetla názor maminek, které mají jané slalom sporťák, jak děti reagují a jestli je to nepraktické... Díky za každou odpověď.

kacka.va
7. júl 2009

wanda: my měli autosedačku Rebel Pro a byla naprosto v pohodě. Malá v ní nakonec byla cca do 10 měsíců. Sporťák nám nevadí, malá na mě koukat nechce a pořád sleduje kde co lítá okolo, zatím se mi nestalo, že by někdy kňourala, že na mě nevidí a musím říct, že se ani neotáčela, že by mě hledala. Ty diskuze ohledně sezení pro a proti směru se vždycky rozběhly v nějaké jiné diskuzi, takže teď nevím ,jestli to bylo tady a nebo v "jané Nomad" a nebo jiné diskuzi o výběru kočárku ☹.

cazadora
7. júl 2009

holky koncem roku má přijít na trh jané slalom pro ve verzi kdy půjde sedět po i proti směru ale pravděpodobně to bude na úkor váhy

valeo
12. sep 2009

PRODAM jane NOMAD 2008 ještě rok v záruce ve výborném stavu

ma76
22. okt 2009

Ahojte ,
nepreda nikto vaničku ???v super stave,chcem to ako dar.Bratislava a okolie pridem si po nu.Dakujem

evicka7
22. okt 2009

wando, spíš mám zkušenost, že děti jsou nadšené, když je dáš do golfek nebo do sporťáku, že všude vidí 😉
a musím Kačce spíš oponovat, taky mi přišla sedačka malá, malá v ní sice byla skoro do roka, ale byla tam hrozně natěsno a to měla rok v létě, kdyby byla zimní, tak už bych jí tam nenacpala

llllucka
23. okt 2009

wanda:nevím,jestli ti to pomůže,ale jsem vlastníkem Jané slalom a jediná věc,která mi vadí je,že nemůžu dávat dítě proti směru jízdy.Nejde ani tak o to,že by na mě malej musel koukat,ale když třeba fouká vítr,svítí sluníčko,tak by se to šiklo.A když má stav,kdy se mi snažíi vyskočit z kočáru nebo začne být protivnej,tak bych ho na sebe otočila a nějak zabavila.Ale není to věc,pro kterou bych si Jané znova nekoupila.Kamarádka má kočár,co otáčet jde a nikdy to nevyužila.Je to dítě od dítěte.Můj malej se rád kouká ven i na mě.Jané jsem chtěla i kvůlu váze a co jsem slyšela info,tak nové Jané je podstatně těžší a proto bych asi zůstala u svého a prostě ho nebudu otáčet než se tahat s kilama navíc.On to člověk ocení,až jsou děti těžší,u miminek je to celkem jedno.

Na autosedačku jsem dlouho nadávala a nakonec v ní byl malej v pohodě až do 9. měsíce a vydržel by ještě dýl,ale měli jsme doma koupenou už novou autosedačku a manžel ji chtěl vyzkoušet.Pravda je,že mám zimní dítě,takže,jak rostl,takse vrstvy svlékaly.Kdyby to bylo naopak,tak by to bylo horší.Při výběru jsem koukala na crashtsty a tam tahle sedačka dopadla výborně.Výborná je i maxi cosi a je prostornější.Kamarádka v ní vozí 14 měsíční dítě pořád (ale podotýkám,že je stejně velký jako moje 10. měsíční dítě).

kacka.va
23. okt 2009

mě se tam na jaře vešla ještě v bundě dobře. Sice to už bylo těsnější, ale bylo to pořád v pohodě. Šla do větší hlavně kvůli výšce.

miskinadamko
25. okt 2009

cazadora, v zahranici je uz v predaji avsak nie je to klasicky dizajn slalomu ale je robený na stal concord neo,resp.podla mna vyzera uplne ako neo, akurat ma ine farby

ma76
26. okt 2009

Ahojte,
VYMENIM JANE NOMAD 2008 ciklamenovo-čierna ešte rok v zaruke malo použivany, mam ešte jeden kočik... ZA JANE SLALOM 2008 na farbe nezaleži.Cez Internu Poštu,môžem aj doplatit ak bude s doplnkami!!!Dakujem

ma76
26. okt 2009

ešte som zabudla,konštrukcia je hlinikova-strieborna NEPOSKRIABANA!!!, je krasny,nie je čierna...ako na ostatnych Nomadoch...stretla som len jednu mamičku zo striebornou konštrukciou,je ich malo....

mo86
9. nov 2009

ahoj kočky prosím vas pomožte mi, kupili sme kočík jane nomad spod ruky je čisto nový ani ho nepoužívali len je to model s roku 2006, no a teraz sme zistili že k športovej časti nám chýba madlo. Nikde neviem zohnať nemáte nejaký napad kde by sa to dalo?

lamarika
9. nov 2009

mo: co napsat poptávku na mimibazar nebo aukro? Tam je většinou všechno k sehnání

lennis
9. nov 2009

na MMB to nabízejí, není to originál madlo , ale pasuje na Jané, nebo se poptat těch, co to tam překupují a prodávají jako sety např. Lenka V. (sluníčko) nebo tak nějak....
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=16196

renatkas
1. jan 2010

Ahojte

mate niekto skusenost s farebnym prevedenim Bohemian? Ma to iny material ako ostatne Jane Nomad, je to viac umelina, nepotia sa Vam v tom babatka? Mne sa tato farebna kombinacia paci najviac, ale chcela by som pocut nazor na ten material, ci je to pre babo ok alebo su tam nejake problemy.

Vdaka.

listen
18. jan 2010

Ahojky,

chtěla jsem se zeptat - koupili jsme kočárek Jané Nomad Air 2009, nicméně po zakoupení jsme zjistili, že výškově nastavitelná rukojeť se i poté, co se nastaví určitá poloha,hýbe nahoru a dolů (viklá se), prostě není zafixovaná. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost - je to normální vlastnost tohoto kočárku? Nebo když vezmu rukojeť do ruky,tak by se neměla pohnout? Děkuji moc za radu.

ivika18
18. jan 2010

listen, to dělají skoro všechny kočáry, máme Slalom pro a taky mě to zarazilo, manžela ještě víc, šla jsem to dokonce reklamovat, ale prodavačka říkala, že to tak má být kvůli najíždění na obrubníky atd. Za chvilku ti to ani nepřijde. Jo a nedávno to samé řešilo tuším u X-landera.

listen
18. jan 2010

děkuji moc za informaci, už jsem é chtěla kočárek jít reklamovat🙂 kočárek jsme kupovali přes internet na základě doporučení, ve skutečnosti jsem jej nikde neviděla, takže jsme se obávali, že jsme koupili nějaký vadný kus, nikde na internetu jsme totiž nenašli, zda se rukojeť hýbat má či ne...budeme si tedy zvykat na pohyblivou rukojeť.

leonik
18. jan 2010

listen: o tom hýbání rukojeti jsem zrovna dneska četla, že to tyto kočáry tak mají 🙂 My ho taky chceme kupovat, a naživo, stejně jako ty, jsem ho taky neviděla 🙂

michal_spuntik
19. jan 2010

Ahoj, Listen, Ivika a Leonik,
není to vlastnost, ale nedokonalost této značky. Ze zkušenosti můžu napsat, že v praxi to nijak extra nevadí a ani se to viklání v čase nezhoršuje.
Prostě to tak dělají.
V každém případě je blbost, že by to bylo kvůli najíždění na obrubníky ... prodavačka kecala a neuměla přiznat, že prostě ten kočárek není absolutně dokonalý ... na to stačí selský rozum - k čemu by asi tak pomohlo při najíždění na obrubník, že se rukojeť viklá?
Nicméně platí, že Jané je určitě jedna z nejlepších voleb, takže i přes tuto nedokonalost si myslím, že volíte dobře.
M.

ivika18
19. jan 2010

michal: díky, máš pravdu, taky mi to vrtalo hlavou, jak by to asi pomohlo s obrubníkem, ale když jsem viděla, že to dělají všechny, tak jsem jí to "sežrala". Ale fakt je, že po pár dnech mi to přestalo vadit a teď po roce mi to ani nepřijde. A jané bych určitě neměnila.

mentolka28
19. jan 2010

michal,
nevies nahodou kde sa daju kupit zadne nafukovacie kolesa na nomad? nejak to neviem nikde najst.

xxksena
19. jan 2010

vyklani rukojeti je bezne i u jinych znacek. nechapu to. ta nase se taky trochu "vykla". malo, ale presto :-P

zuzanalv
21. jan 2010

Ahojte,chcela by som sa opytat mam Jane NOMAD maly ma vo svojich 6 .mesiacoch uz 9 kg na vanicke je ale nosnost 10 kg o kolko kg mozeme prekrocit nosnost aby sa nic nestalo ,maly ma v nom dost miesta na dlzku aj ked je vo fusaku s dekou.Dakujem

dadka212
21. jan 2010

Zuzana ja som vo vaničke občas viezla staršieho syna keď nevládal chodiť malú som dala do nosiča a krpatý sa nacpal do vaničky...on má okolo 14 kíl...

zuzanalv
21. jan 2010

Dadka dakujem,tak asi tie 2-3 mesiace este vydrzi v tej vanicke a problemy s brzdou ste nemali?

silvia02
27. jan 2010

Babenky,prosim poradte , mam kocik Jane Slalom Pro a chcem sa spytat ci niektore nemate problem taky ako ja... hrkotajuce kolieska. Uz mi ich raz vyreklamovali no nepreslo pol roka a je to tu zas... nemam na mysli hrkotanie ako nenamastene kolieska ale pocut tam akoby nejake strunky tam pracovali a kvalitne to leze na nervy... prosim poradte ak mate takuto skusenost diky moc!!!

ivika18
27. jan 2010

silvia, nám dělalo přední kolo hned na téměř novém kočáru přesně ten zvukm, co popisuješ, tak jsem šla reklamovat a na prodejně jenom kolečko rozebrali a namazali vazelínou (všude píšou jedině silikon, ale prý je lepší vazelína) a už víc než rok je klid. Tak buď to sami namažte nebo znova reklamovat - ale to asi nic moc neřeší.

k1k2k3k4k5
3. feb 2010

Ahojte. Mate niekto Jane farba AMAZON (limetkovo-siva) z kolekcie 2009? Ako ste spokojny s tym potahom? Je to dobry material? Nevybledli velmi tie farby vplyvom pocasia? Vdaka.

talinka
3. feb 2010

k1k2k3k4k5....mala som farbu H60 kolekcia 2008 tmavozelena v kombinacii so zltou....farby mi nevybledli ,ale musky mi nan v lete sadali 😝 ale inak amazon je velmi pekna 🙂 myslim, ze vybeldnutia sa bat nemusis 🙂 nam nanho pieklo slno odst casto a aj dost casto zmokol a pohoda 🙂