Jane Slalom alebo Jane Nomad?

bejusik
13. feb 2008

Babulky, prosiiim, poradte. Uz som zufala. Zistila som, ze jedine kociky, ktore su dost priestranne pre nasho krpceka (6 mes a skoro 9kg), su tieto dva a uz suurne potrebujem sportak. Len sa neviem rozhodnut. Paci sa mi viac Slalom, ale zda sa mi vacsi, ale zase ma nafukovacie kolieska, co je plus a podobne. Co sa tyka terenu, potrebujem ho aj do mesta, aj na mierne nerovny teren.. Povodne som chcela PP Centro Completo a ked som ho tam posadila, bol ako sardinka, takze neodporucam. Prosim, napiste, nakolko ste spokojne, ak mate jeden z nich a ci by ste ho brali i druhykrat. Dakujem 😉

yuxela
23. jan 2009

Norik1, ahoj. prosim ta, posli mi ten link na fotografku. ako pisala Mihanka je to pekna pamiatka. a tiez by som nieco take prijala. no len neviem, ci by som nemusela navstivit pred fotenim kadernicku, kozmeticku a tak.... 😀 😀 . A este by som musela presvedcit svojho muzicka, aby sa na to dal.

norik1
23. jan 2009

Pavly aku vlozku myslis? fusak? Ja som sa zasobila vo farbe kocika vsetkym - nanoznik na sportak, fusak... ak myslis fusak tak ten je presne vo farbe kocika, mam ho v albume (aj ked na sankach). A je skvely...

kacka.va
23. jan 2009

pavly: já teda na Rebela nedám dopustit, malá se tam vejde i navlečená. ono ve vajíčku ty děti nemají ani být moc volně, ono je to bezpečnější. Máme skoro 9 kg a vejdeme se tam, ale už se poohlížím po další sedačce, i když se mi zatím moc nechce, protože takhle můžu v případě potřeby nakliknout na podvozek a jedem. No, ale za chvíli nám to nebude kvůli výšce. Jinak v autě jsem sedajdu trochu naklopila a bylo to v pohodě. 🙂
jinak taky nevím, jakou vložku myslíš ☹

lennis
23. jan 2009

Kačko, my máme maxi cosi priori xp a je super, tobi malej odmítal kvůli opěrce u hlavy, to prostě nesnesl 😀 . Vajíčka jsou bezpečný, když mají děti nad hlavou cca 2cm volného prostoru, nohy čouhat můžou 😀

kacka.va
23. jan 2009

lennis: tu se taky chystáme koupit 🙂, chci k tomu dokoupit opěrku, protože je krásně měkká. U Tobi se mi taky nelíbí ta tvrdá opěrka, která se nedá odendat. Jinak nohy neřeším, nám už čouhají tak 4 měsíce 🙂 a někde jsem četla, že u vajíček se to neposuzuje na ty dva centimetry (mám dojem, že přímo na nějakých stránkách maxicosi), ale že temeno hlavy musí být opřené. Ale už těch dalších kategorii už platí ty 2 cenťáky. My zkoušeli v obchodě i Roemera, ale v tom byla moc natěsno.

lennis
23. jan 2009

nebudeš litovat, je prostorná do šířky a i v zimním oblečení se tam vyspí 🙂

pavly
23. jan 2009

ahojky holky,mam na mysli toto:
http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/barevne-vl...

jinak ja vim,ze je to bezpecnejsi,kdyz dite v sedacce ma min mista...ale me by se tam sedet teda taky nechtelo-a nasi male taky ne-vydrzi,ale nadsena neni,porad dela mraciciho certa 😠 🙂

tu maxi cosi uz mam taky vyhlidnutou,slysim na ni to nejlepsi uz delsi dobu,tak diky 😉

norik1
24. jan 2009

Pavly to je na leto, proti poteniu... inak nepoznam nikoho, kto to ma, takze v tomto neporadim...

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

U nas sa predava takyto navlek, ale este neviem, v hlbokom nam stacila naspodok plienka, uvidim ako to bude toto leto v sportaku... je pravda, ze to nie je original Jane, ani netusim, kto to sije...Ale pozeram, ze akurat ta tyrkysova sa nam hodi 🙂 no a tato nahrada sa mi paci o dost viac - je po celej dlzke sportaku...

pavly
24. jan 2009

ahojky norik-diky za odkaz, u nas jsem nic takoveho nenasla...
ja to tez chci az na jaro a leto-do sportaku,chci ho nejak ozivit- a take se mi libi,ze je to i prakticke.... ta modra je fakt dobra,ja sice nemam tuto kolekci,ale tez jsem chtela modrou-takze se po tom teda podivam,diky moc...

jinak ja prave nasla i treba red castel-ze jde do jane-ale prave nevim,jak by to vypadalo a tak,proto jsem se ptala,jestli s tim nekdo nema zkusenost....
tak dekuju a pekny vecer 😉

kacka.va
25. jan 2009

to mě by se teda líbila víc ta originál vložka, než ta na celý kočárek 🙂

lennis
25. jan 2009

Už loni byl Honzína na Nomadovi celý léto a nepotřebovali jsme půdložku. Ale viděla jsem tu tyrkysovou na Stylon barvě, to vypadá dobře, spíš je to asi na oživení. Je fakt,že v kočáru spal parkrát, pokud tam asi spí dítě každý den třeba 2 hod, tak pak to asi účel má, ale od jara tam nespal, až teď co jsem ho odstavila od kojení, tak začíná spát zas v kočáru, tak si slaloma ještě užiju 😀

denisocka
5. feb 2009

baby,kto ma Nomada,bud mam ine dieťa alebo neviem,nejak v nom nevie sedieť,proste je vyvaleny dozadu,skuša sa posadiť a nejde,nejyk blby uhol ma ten nomad

romi.r
5. feb 2009

ahojky, já jsem si na stylona nechala ušít tuhle vložku v tyrkysovým, sice není tak krásná jak ta origoš, ale krásně ten kočárek oživila http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11451296&tab=3

pavly
6. feb 2009

ahojky,jde mi take jen o oziveni kocarku,mam totiz barvu z roku 06 modrou a mame ted do toho svetle modry fusak a jsem z te kombinace unesena,dam male ruzovou a vypada to suprove,chtela bych prave totez i na leto...
romir-kde jsi to nechala sit??? ja bych totiz nejradji z jedne strany modrou- v barve toho fusaku a z druhe tu ruzovou,presne,jak mas na obrazku,nebo dve takove na stridani....
diky

pavly
6. feb 2009

ted to ctu - to dela ta pani sama???

welinka
7. feb 2009

ahoj holky mam dotaz, mame jane slalom pro a nemuzu prijit na to jak upoutat hluboke luzko do auta? poradite mi nekdo? podle nakresu v korbe na leve strane to fakt nechapu.
A pak jeste sjizdi vam upevneni boudy u hlubokeho luzka po te kontrukci po tom madle? mi strasne a taky kdyz se rozbehnu s kocarkem zacne se mi strasne vrtet predni kolo takze behat s nim nejde ☹ diky

eldobi
8. feb 2009

welinka, nasadis na oba konce hlbokeho lozka take kovove uchytky na pasy a do tych uchytiek zapnes spodnu cast (t.j.tu cast, ktora obopina brucho zapasanych osob) zapnutych bezpecnostnych pasov.
Co sa tyka upevnenia, nam to neschadza dole, ale my mame model 2008 a tam je to uchytenie take sirsie, takze mozno to bude tym. Ani s tym vrtenim kolieska nemame problem.

kacka.va
9. feb 2009

welinka: zkus kouknout do návodu, tam je to podrobněji.

llllucka
13. feb 2009

Tak já mám slalom pro a max. spokojenost.Vyhlídla jsem si ho u kamarádky ještě než jsem byla těhotná.Vezli jsme ho totiž v lese na dost problematickém terénu asi 10km a pohodička.JIná kamarádka má zase Nomáda a taky mi ho doporučovala.Jde opravdu o to,kam chcete s kočárem jezdit.My chodíme denně do lesa a schválně vybírám nerovný terén,protože malej má rád,když to hodně drncá.I ve sněhu jsme neměli problém.Stačilo zaaretovat kolečko a je to.
Autosedačku máme stratu.Malej má 2,5 měsíce,ale 6,5 kilo a už jsem musela vyndat jednu vložku.Vzhledem k tomu,že v zimě musí jezdit víc navlečenej,tak se nám tam za chvilku nevejde.Takže teď bych kupovala sedačku zvlášť.Strata sice vyšla výborně v testech,ale je opravdu uzoučká.V korbičce ho nevozíme,protože to není tolik bezpečné jako autosedačka a my preferujeme hlavně to bezpečí.
Jo a spuštění melodie nám prostě nejde.V českém návodu to ani nebylo,jen v cizím jazyce a i tak jsme to nezprovoznili.Asi napíšu do Handy.Korbičku jsem ještě nezkoušela.

romi.r
13. feb 2009

lllluci, nám taky trvalo, než jsme to spustili, musíš ten strojek vytáhnout a zapnout

llllucka
14. feb 2009

romi:myslíš ten v autosedačce?Ten nemůžeme vůbec najít 😒

romi.r
15. feb 2009

luci, myslela jsem v korbě

llllucka
16. feb 2009

už jsem ho našla i v autosedaččce.Byl ve stříšce🙂

frankie
10. mar 2009

Ahoj maminy, jaké máte zkušenosti s kočárky Jane Slalom pro a Jane Nomad pro? Mám chlapečka - 6 měsíců a 9 kg. Sháním pro něho větší sporťák a tyhle dva mi přijdou pro větší dítko dobré. Bydlíme na vesnici, ale lesní a polní cesty moc nevyužíváme. Moc vám děkuji za odpověď.
Stáňa 🙂

lennis
11. mar 2009

Frankie, oba jsou dobrý, měla jsem NOmada a teď mám slaloma, Nomad je lehčí a víc hrká na nerovném povrchu, slalom je o trochu těžší, ale líp odpružený, oba super ovladatelný, lehce se skládají, prostorově super, spíš řeš, jaký chceš kolečka 🙂 Nomad je prostě plast s gumou, co se od toho dá očekávat? Lehkou přírodu zvládne, projede vše, ale prostě není tak odpružen a hrká to. Do města je absolutně super.

mimap
11. mar 2009

Ahoj holky, myslíte, že by Nomad šel používat místo golfek?
Líbí se mi, jak je prostorný..vybírám teď golfky jako příležitostné pohotovostní vozítko a až budem chodit, dám pryč sporťák a budu používat jen golfky. Myslíte, že je Nomád pro tento účel vhodný?

pavly
11. mar 2009

ahojky maminky
romi-dekuji za odkaz na tu maminku z MMB,je fakt uzasna,mam doma uz dve lozky a jsem strasne spokojena,jen jsem jeste zvedava,co udela prani,ale snad to bude stale tak krasne,fakt diky!!!! 🙂

mimap-ja jsem kupovala nomada prave proto,abych ho pouzivala jako golfky-pokud teda mame obe stejny pohled na vec (myslim tim,cemu rikame golfky....)
ja nomada povazuju za super kocarek do dvou, dvou a pul let ditete /plus minus dle rocniho obdobi,kdy bylo dite narozene/-je lehky, mala zakladna,velke luzko pro spani, polohovani nozicek,atd.atd.... proste chtela jsem kocarek,aby byl pro mimi hlavne pohodlny,aby to byl jeho "pokojicek venku" a zaroven abych netahala tank....az bude mala opravdu hodne capat a nebude zima,tak bych pripadne porizovala golfky-ale to myslim takove ty uz bez strisky, neco jako kdyz my jsme byli malicke....proste jen neco,kam ji posadim a hned dovezu domu...jinak do te doby ja proste nechci neco to ultra lehkeho a tak,chci mit pro malou to zazemi....protoze ve finale ty ostatni sportacky-golfky nejsou o moc mensi nez nomad a je to o pulku nepohodlnejsi....
doufam,ze jsem to trochu srozumitelne popsala,jak to myslim.....
-preju stastny vyber a pak hlavne spokojenost
😉

romi.r
11. mar 2009

pavly, jsem ráda, že jsi spokojená já mám od ní i nánožník

pavly
11. mar 2009

romi-jojo,jsem 😵 ,nanoznik ja mam origos uz dyl, nevedela jsem to pred tim-ale to mi nevadi,libi se mi,ze ho mam v barve....ale ted planuju ji napsat,jestli by nespachala "letni"nanoznik-jen asi sustak-aby nepadala deka a tak.tak uvidime 🙂 ,kazdopadne fakt jsi mi pomohla moc

mimap
12. mar 2009

Ahoj Pavly, díky za odpověď, přesně tak jsem to myslelala. Taky díky za tuhle diskuzi - už je asi rozhodnuto.. 😉