Je lepší kočík Peg Perego Centro či Cam MB X6 Tris 07?

kotenko
12. okt 2007

Ahojte, som nerozhodna, jedna sa o kupu kocika...
Paci sa mi PEG PEREGO CENTRO, ale aj CAM MB X6 TRIS 2007
Prosim vas, pomozte mi s vyberom kocikov, alebo baby ktore mate tieto kociky, napiste mi vase referencie a podobne..
Vyhody v PP podla mna:
lahky 10kg cca
lahka manipulacia s kocikom

Nevyhody pre mna v PP:
sportova vanicka otocna iba v jednom smere
po nakliknuti vanicky Navetta musi byt sportova cast nakliknuta na kociku

Vyhody CAM MB X6:
vanicka a sportova cast otocna v oboch smeroch

Nevyhody CAM:
tazsi (13kg) ako PP (aj ked predavacka hovorila, ze od CAM su este tazsie kociky a kedze byvam na 1. poschodi a bez vytahu, potrebujem kocik lahky...)

Prosim, ppradte mi

ada78
12. okt 2007

ahoj kotenko.
sice ti neradim, ale tiez mam par postrehov. 😉

pp - kedze ta sportova cast tam ostava, ked tam naklikavas vanicku, tak sa vraj zvykne odierat ☹

cam - ked chces kocik na obidve strany, tak to naklikavanie je trosku neprakticke. potom je lepsia prehadzovatelna rucka

kotenko
autor
12. okt 2007

Ada, dik za postreh na PP a aj cam. na PP som pocula dost saznosti, vraj im aj zle brzda brzdi a zle sa sklada, tie suciastky vraj do seba tazko zapadaju...
Co sa tyka Cam - paci sa mi funkcne aj na vyzor (tak isto aj PP), ale mne sa to zda tiez neprakticke... Ale zas ked si predstavim - ako casto vy som sport. cast prehadzovala? 😒
Preklapacia rucka - joooj, nad tym sme tiez uvazovali, ale nakoniec sme "dotycny" kocik zavrhli...

lenkamt
12. okt 2007

Kotenko - ja mám dva PP, super brzdia aj sa dobre skladajú, dokonca keď ich spojím majú výbornú manipuláciu. ja síce nemám vaničku, iba fusakotašky, ktoré vkladáme do športovej časti, ale som spokojná.
chýba mi iba preklápacia rúčka 😉

Adi - čo tu? nepapáte s mimou zákusky?

kotenko
autor
12. okt 2007

Lenka dakujem za radu. klobuk dole, ze zvladas dvojicky kocikovat 😉

ada78
12. okt 2007

Kotenko, tak o tych brzdach som este nepocula. Ale ja aj tak budem mat PP UNO. Ja som do neho zamilovana. 😎

kotenko
autor
13. okt 2007

Ada a teraz mas aky kocik???

emjee
15. okt 2007

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... kuk prispevok od kattum z 9. feb 2007 kde peg perego centro neodporuca

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... prispevok od bambulka2 z 12. mar 2007

ada78
15. okt 2007

Kotenko MARTINELLI. To su taliani, ktorych kupili PP a aj vyzera presne ako PP. 🙂 Akurat to nie je 3-kombinacia, ale klasicky hlboky kocik, lebo mne sa tie vanicky zdali malicke. Hlavne pre moje augustovciatko, ktore bude mat cez najvacsiu zimu 5-6 mesiacov. Neviem si predstavit, ako by som ho tam narvala aj s fusakom. S tymto som maximalne spokojna. Vana je velka ako svet a krpec sa tam spokojne rozvaluje. 🙂

A ty este nemas kocik? 😕

lindda
15. okt 2007

ahoj ja mam uz 4ty kocik a to ma Ninko 8mes pokial najdes ten spravny tak ich asi fakt musis vyskusat ☹ jeden sa prevracia ,druhy sa zle sklada ,treti je tazky a podobne ja uz som tiez s toho na nervi ☹ tak len si vyber spravne vsetko dobre 🙂

barborkau
15. okt 2007

my sme si teraz kupili druhe golface bebe confort loola, pretoze sa mi velmi pacili a maju jednu vyhodu, ze je tam moznost nakliknutia sedacky tvarou babatka k mame. Kociar je naozaj pekny, ale ma jednu neospravedlnitelnu chybu a to, ze je tazsi o 2 kg, ako pisu v papieroch a na webe. Som stale v rozpakoch, lebo mam pravo ho vratit,len sa neviem rozhodnut. Predtym sme mali PP plico s nanoznikom a ja ho mozem len odporucit.pokial budes pouzivat kociar prevazne v meste, budes s nim spokojna, pretoze je lahky a sklada sa bez problemov. aj sa zlozeny lahucko prenasa.

vroni
16. okt 2007

No, po 18 mesiacoch intenzivneho pouzivania PP (Plico) mozem zhodnotit: kocik vyzera stale ako novy, len na kolieskach vidno, ze je jazdeny. Hlboky kocik sa naklikava smerom k matke (alebo "soferovi"), to bolo fajn, ale v sportovom mi to vadi, ze na dieta nevidim. Brzdy su super, kocik drzi ako pribity, nemala som problem, ovladanie kocika je vecou zvyku, trva tyzden-dva, nez si zvyknes na to, ze je dost tvrdy. Vanicka mi stacila aj v zime pre moje aprilove dieta (to skor tento rok by som potrebovala kocik s retazami 😠 ), vajicko sa dalo naklikavat obojsmerne. Kocik je lahucky, ma rucku na nosenia a sklada a rozklada sa na dva tahy. Takze negativa som nasla len dve: neotocny sportak a lahka manipulacia az po zacviku. Dnes kupovat kocik, tak asi beriem znovu PP (alebo Jane).

vandas
19. okt 2007

...tiez potrebujem kupit novy kocik na zimu, lebo nas valibuk nam podrastol a s fusakom a overalom sa do svojho PP (Venezia) nezmesti. Pri kupe vsak musime zvazovat dolezite kriterium - mame male auto=maly kufor a Veneziu sme kupovali preto, lebo sa donho v pohode zmesti bez odmontovavania kolies.
viete mi pradit kocik, ktory je rovnako skladny ako Venezia, resp. PP a je zaroven sirsi?
vopred vdaka

elinor
23. okt 2007

Ahojte,
mozte mi prosim niekto poradit ohladne PegPerego Centro ? predava sa iba ako sportova verzia, no da sa k nemu nakliknut aj hlboka vanicka a autosedacka. aspon tak mi to bolo prezentovane v obchodoch.. no niekde som citala ze ziadna vanicka sa k tomu nakliknut neda, ze je to cisto iba ako sportova verzia... tak som zmatana ☹ mate s tym prosim niekto skusenosti? dakujem

zuzanda
23. okt 2007

ahoj kotenko, ja som nedávno tiež riešila problém, ale so športovým kočíkom, nevedela som sa rozhodnúť. Páčil sa mi jané nomad pre jeho ľahkosť, play vintage reverse s preklápacou rúčkou, cam mbx6, lebo mal otočnú korbu, a ked som naživo videla PPcentro completo, tak som aj o nom začala uvažovať. Nakoniec už asi 2 týždne jazdíme na cam mbx6 a sme spokojní. Vybrala som si ho preto, lebo teraz má malý len 5 mesiacov a veľmi mi vyhovuje, že ho mám tvárou k sebe v tomto studenom veternom počasí. A na jar korbu pekne otočíme a Samko môže sledovať svet okolo seba. Športová korba je priestranná, chrbátik má 4 polohy až skoro po ľah, je tam nánožník, a veľmi ľahko sa s ním manipuluje aj jednou rukou. Je fakt, že hore schodmi by som ho denne neťahala, nie je až taký ľahký, nám stačí, že ho naložíme do auta.

ada78
23. okt 2007

ahoj elinor

kuk: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

akurat, ked tam naklikavas vajicko, alebo vanicku, tak ta sportova cast tam ostava - dava sa do vodorovnej polohy. mne to trosku vadilo, ako to potom vyzeralo, ale chvilu sa to "da vydrzat". 😉 akurat niektore mamicky pisali, ze sa potah na tej sportovej casti naklikavanim odiera. ☹

elinor
23. okt 2007

ahoj Ada, a ty mas tiez ten kocik? a ako si s nim spokojna? ja som chcela 3kombinaciu, tak som si to skusala vyskladat. som myslela ze ten potah sa da tiez odopnut.. budem to musiet ist pozriet nazivo do obchodu. dakujem za dobru radu

uska
23. okt 2007

ahoj kotenko, my mame ppA3 a sme velmi spokojni, nemame ziadne problemy s brzdou, ten potah na sportovom kociku, ked je vanicka, tak sa da dat dole, my ho ale mame nasadenya vanicku pouzivame denne a potah nie je obdraty vobec, da sa aj vyprat.

kotenko
autor
23. okt 2007

Ahojte, tak nakoniec sme sa rozhodli pre CAM MB X6 tris 2007, ale zatial som nemala moznost ho vyskusat nazivo, kedze dcerku mam v inkubatore uz 2 mesiace 😢
Ada78 - dcerka sa mi narodila predcasne v 33+6tt a kocik sme este kupeni nemali... Je stale v inkubatore na JIS-ke, ale pomaly uz kupujem veci, lebo naraz by toho bolo straaasne vela...

ada78
23. okt 2007

Kotenko, ja som si potom na teba spomenula, ked si pisala k nam augustovkam. 😉 Malinkej prajem vela zdravia a drzim palceky, aby uz bolo len dobre. 🙂
PS: aj ja som sa narodila 23.8., len "trosku" skor. 😎 Mozno ti z malickej vyrastie taka krasna, chytra opica ako som ja. 😀 😀 😀

katyl
20. feb 2009

caute mamicky, ozivujem tuto temu, budem happy, ked mi poradite.
Mam syna, ma 3,5 mesiaca.
pouzivam zatial concord fusion, hlboku vanicku, ale je velmi dlhy a davam mu tam maximalne este mesiac.
Nasledne musi ist do sportaku, lenze concord ma sportovu cast len smerom do sveta, neda sa dat smerom k mamine.
Pretoze sa bojim take male babo, ale aj vacsie ako 6 mesiacov nechat bez pohladu na mamu, zvazujem kupu noveho sportaku.
Je to velky problem najst nieco solidne, co ma otocenu sedacku aj k mamine, ale nasla som napriklad bertini x6.
Vyzera to tak, ze nic lepsie na trhu nie je, nechcem trojkolku typu cam, ani take tie kolisky ako PP skate, alebo Concord Neo.
Nechcem dat zanho ani strasne prachy, ved mam drahy concord, ktory je super, ale na nejake to medziobdobie, cca od 5 do11, 12 mesiaca by som chcela nieco smerom k mame.
Poradte mi prosim, ci je nutne takto kombinovat ako ja a dietatku bude lepsie, ked bude vidiet na mamu, alebo ci nevadi, ked ma nebude vidiet. Nechcem mu sposobit nejaku traumu z nedostatku mamy
🙂
pripadne ak viete nieco viac o Bertini, tak uvitam vase skusenosti

😎

pastuska
20. feb 2009

Baby, poraďte kočík na jar a leto pre takmer ročné dieťa. Nechcem, aby mal tie "dvojkolieska" a mohla by to byť trojkolka. Teda "kára", ale polohovacia...neviem čo vybrať, už mám z toho nervy.

gabika53
25. feb 2009

ahojky, tak moje skúsenosti: kočík Cam otraaaaaaas!!! nikdy viac. Ale po poriadku 🙂 mám 3 deti a kočíkov odskúšaných asi 12 😲 a medzi ne patrili aj CAM aj PP...no a teraz prečo Cam nie..mala som len šporťák, mimochodom za 9000,- a po 3mesiacoch sa rozhrzgal rozhegal, strieška v nápore vetra padala/vraj to robia aj Chicco/ to bolo o hubu, vo vetre držať kočík, striešku a nedaj bože aj dáždnik...otras. O ďalší mesiac sa nám ulomilo koliesko, dali sme to reklamovať a oni to porobili a ja som ho predala za 1400.- super, však? Chicco má suseda. Strieška jej robí to isté, s kolieskom boli asi 3X na reklamačke, je rozheganý, pokúša sa ho predať, mala aj s vaničkou za 20 tis, a nemôže ho predať...obe sú strašné nedávaj veĺké peniaze lebo toto je nevratná investícia. A teraz k PP. Tak mala som hlboký už 2x, lebo je naj superný...teraz mám PP Plico do mesta a na nákupy, superný, kúpený z druhej ruky a môj malý sa v ňom vyvozil a teraz čaká aj na malú, takže po 3 de´toch ešte použiteĺný, je to kvalita, absolútne žiadna chyba, žiaden problém...no a do lesa mám PPAT4..tak to by bolo všetko, inak kvalitné sú aj Jané a Quinny. Poľské tiež z´daleka obíď, väčšinou skončia po 3týždňoch na reklamačke 🙂 🙂 študuj aj iné fóra a skúsenosti, aj na českých stránkach a uvidíš, ako sa ti okruh kočíkov zúži len na pár značiek, tie ostatné sú na figu, teda tak do záhrady alebo ak nechodievaš na dlhšie prechádzky.. 🙂 🙂 papa a držím palce všetkým maminkám vo výbere kočíka, sama som príkladom, koľko kočíkov som musela kúpiť až som našla čo som hĺadala 🙂

chymenitta33
25. feb 2009

Aojko takže ako ja mám 3 kočík a to ako posledný mam Quinny speedy a nedám na neho dopustiť žiadny iný by som už nechcela. Ako je pravda že majú malé vaničky ale to teraz všetky kočíky skoro takže ked máš dieťa na zimu je to úplne oki, lebo na další rok bude už aktívne v športovej časti🙂

kikuska551
25. feb 2009

ahojte baby prosim vas viete niekto nieco o kociku chipolino PERFECTA 2009 dakujem za informacie

bejby29
25. feb 2009

Ja som sa tak strasne popalila na prvom kociku, dodnes nechapem, ako som ho mohla kupit.. No a potom som skoncila pri Bugaboo, Bee je ta naj bugyna na svete, skvele sa ovlada, sklada sa uplne primitivne, vsade sa s nim zmestim, no proste nedam na nasu vcelicku dopustit

adawecal
25. feb 2009

ahoj kotenko my mame cam ale cortinu x3 evolution sme s nou velmi spokojny je lahucka dobre sa s nou manipuluje lebo je 3 kolesova v pohode.ale musime ju predat lebo v aprili cakame po roku druhe babo a potrebujeme kupit surodenecky kocik tak mi je aj luto.inac ak ak bude mat niekto zaujem je oranzovo bezova super stav pouzivana 1 rok kupili ske za 20 000sk predam za 12 000-400eur ak bude mat niekto zaujem poslem aj fotku.dakujem.0902 046 406,0903 622 506

bejby29
25. feb 2009

adawecal, aj ja kupujem surodenecky kocik, akurat si vyberam, uz si nieco nasla?

adawecal
25. feb 2009

ahoj bejby 29 este nie musim predat stary aby som mohla kupit surodenecky 🙂

bejby29
25. feb 2009

to ti teda nezavidim, kociky sa predavaju strasne dlho..

adawecal
25. feb 2009

tak to si ma teda nepotesila ☹ dufam ze sa na mna usmeje stastie a predam ho do konca aprila 30aprila mam termin