Kedy kupovať kočík?

lulusy
11. nov 2008

Ahojte maminy a tehulky,
viete mi poradit, kedy, v ktorom mesiaci si mam kupit kociarik?
Resp., kedy ste si vy kupili kociarik v ktorom mesiaci ste boli? alebo az po porode?
Ja uvazujem, ze uz tak o 2 tyzdne - koncom novembra ked budem koncit 7 m. a zacinat 8- mesiac, ze si ho uz kupim.... spolu so zakladnou vybavickou.
Predsa december bude zhon a kopec ludi vsade a v januari to uz budem v 9-tom mesiaci a neviem ako sa budem citit na nakupy.
Poradte ...

xena22
11. nov 2008

Lulusy keby si nakukla k februarovkam,tak by si videla,ze nakupy uz mame v plnom prude,aj ked ja osobne kocik este nemam,zakladnu vybavicku mam uz sfuknutu - este par drobnosti do tasky do porodnice a uz budem mat klud na dusi,presne ako pises,zachvilu je vianocny zhon a v januari uz chcem mat vsetko tip top a uz len kupovat veci pre radost a nie nahanat nieco pod tlakom.Aj ked je pravda,ze v dnesnej dobe je uz dostat vsetko a vsade - mne to robi radost kupovat si to takto prilezitostne a postupne.Zacala som asi tak v 20tt drobnostami a momentalne moje nakupy graduju 😀 a asi objednam koncom novembra aj kocik...

veronikahel
11. nov 2008

ja by som si asi počkala na novu kolekciu 2009, ak ešte nie je... možno, tam bude nejaky, ktorý sa bude viac páčiť...
my sme kupovali mesiac a pol dopredu podla terminu.. maly sa narodil skôr, do mesiaca...

zuzula25
11. nov 2008

lulusy, urcite to uz neodkladaj, my sme kocik zacali zhanat zaciatkom 7 mesiaca a doteraz ho este nemame, lebo ho museli objednavat a dufam, ze ho aj budeme mat.vybavicku som si tiez tak zacala pomaly kupovat, aspon som nemala zhon a nemusela som kupovat vsetko v jednom obchode v klude som si popozerala viacero obchodov a podla toho kde sa mi to najviac pacilo som kupovala, aj ceny boli strasne rozdielne, napriklad v bavlnenej plienke bolo aj 5 korun rozdiel medzi obchodmi.a nemusis potom kupovat nasilu aj to co sa ti napaci, ale potrebujete to.nejake veci su aj na objednavku, napriklad na postielku a matrac som tiez cakala 3 tyzdne.na koniec si nechaj uz len lekaren a podprsenku na kojenie, lebo este nevies ake cislo budes potrebovat.inac vela stastia a nervov pri nakupovani 🙂

cherries
11. nov 2008

Ahojte ja som kupovala kočiar až po porode pre istotu aby som nezariekla ze sa nieco stane ak kupim kociar ked este babo nie je von 😵

lulusy
autor
11. nov 2008

Xena: ano pozeram a citam, ze nakupy su v plnom prude ... no zaostavam za vami, tak to dobehnem do konca novembra 🙂 Mam uz spisany zoznam vybavicky, tak postupne budem kupovat.
Kociarik mame vyhliadnuty a na 95% ho chceme, este raz ho poriadne vyskusat, okukat a bude nas. Potom ho ale dame k rodicom.... pre istou... 🙂
Dakujem vam babenky
Zuzula: Dik za prianie 🙂
Drzim vam palce a prijemne tehulkovanie ;)

sassi
11. nov 2008

ahoj, ja som si bola vybrať kočík asi v 6. mesiaci, teda urobila som si prieskum na nete, porovnala ceny na nete - v našich obchodoch a v Polsku (v obchodoch, nie na trhu), a zjednottili sme sa ktorý kočík a kde ho kupiť
myla sa mal narodiť až v marci, takže nam odporučili počkať na novú kolekciu
maly sa narodil 2 týždne skor a kym som ja bola v porodnici, manžel ho šiel kupiť (nakoniec do Polska, vychádzal tam ovela lacnejšie ako na nete, a moj kočík sa vtedy na SK nevozil)
som aj troška poverčivá, nechcela som ho mať doma pred porodom
a aj bolo dobre že sme počkali, lebo farby fakt vybehli ovela krajšie

No a pri 1. dcerke tak isto, kočík sa kupil v den, ked sme si babo priniesli domov, mali sme presne vyhliadnutý, rezervovaný...

myslím, že to uplne stačí vtedy kupovať, teraz je ozaj velky výber, a v 1. týžden aj tak s babatkom nikam chodiť nebudete, hlavne treba mať pri odchode z nemocnice autosedačku 😉

sassi
11. nov 2008

lulusy fakt počkaj na novu kolekciu, vždy vybieha vo februári-marci 😉 ked čakaš februárčatko, ja mam tiež februárča

angua27
11. nov 2008

lulusy ja som kupovala kočík, keď som bola cca. na konci 6. mesiaca. mala som vyhliadnutú značku a typ, ale málo peňazí, tak som pozerala na bazároch. našla som dobrú kúpu, tak nebolo nad čím rozmýšľať. ja moc na povery neverím a tak sme ho mali doma. ale viem, že väčšina kamošiek to spravili tak (ak kupovali nový), že si ho rezervovali v predajni a manžel, alebo niekto z rodiny ho išli vyplatiť a zobrať, kým boli v pôrodnici. 😉

veronikahel
11. nov 2008

niektore kolekcie 2009 su už teraz

petruci6
11. nov 2008

ja som kupovala kocik teraz v 8mes

deina
11. nov 2008

My sme kupili kocik asi v siestom mesiaci, neverim na povery. Moja mama si kupila kocik, ked na nej este ani nebolo vidno, ze je tehotna. 😅

muriel293
11. nov 2008

ahojte,ja
by som si rada kúpila kočík tak v januári ale môj muž o tom ani počuť,on chce aby sme kúpili až po pôrode,tiež je poverčivý tak si budem musieť počkať,zatiaľ spolu vyberieme ktorý a teda snáĎ to zvládne 😅

petruci6
12. nov 2008

tak si dajte rezervovat v obchode a ked budes v porodnici,tak ti ho manzel odtial vyzdvihne,aj to sa da 😉

veronikahel
12. nov 2008

muriel, alebo sa hovorí, keď veríš na povery, že si ho máš uskladniť u rodičov, alebo u známych, niekde mimo tvojho domu...
my sme tak mali u svokrovcov a kamoska u sestry 🙂

ssissi
12. nov 2008

To s rezervovanim kocika obchodnik bezne urobi.
Ja som prve 2 trimestre kocik neriesila. Neverim na povery, ze by kocik nieco sposobil, ale bala som sa, ze ked nedopadne nahodou tehu dobre, ze sa budem doma pozerat do prazdneho kocika, postielky... a riesit ich odstranenie.

Vyberat sme zacali az v tretom trimestri. Nasa mala bola januarovciatko, ale narodila sa skor. Nebol ziaden problem, kupili sme po narodeni. Tak sme si vlastne aj pockali na model na rok 2008.

Na com som bazirovala, ze to co mat musime, bolo vajicko. To sme kupili vopred, taku istu znacku ako kocik, aby sme mali moznost travel-systemu (dobra vec) Bez vajicka sa totiz neda z porodnice.

Kupovat kocik podstatne vopred, nebodaj v prvom trimestri, ma este jednu nevyhodu - pri lepsich modeloch ide aj o vyssiu cenu, drahsie su nahradne diely, vsetko... Zaruka na spotrebny tovar plynie odo dna prevzatia tovaru kupujicim. Taktiez sa inak prihliada na vady, ktore boli zistene do 6 mesiacov od kupy a inak na vady, ktore boli zistene neskor, v ramci zarucnej 24mes. doby. Nema zmysel, aby kocik doma len tak stal 3/4 roka.

lulusy
autor
12. nov 2008

presne tak,
kociarik som zacala vyberat teraz v 7 mesiaci ale zaciatkom 8 -meho by som ho chcela mat aspon rezervovany, ked nie kupeny a urcite ho dame k rodicom ako vsetko ostatne. 2 mesiace dopredu je asi v pohode a kedze vybraty kociarik ma tamer vsetko co som chcela aby mal a splnal a je za vyhodnu cenu, tak asi do 9-teho nebudem cakat, ked uz nebude na sklade. ... hmmm....?

sara111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamia
13. nov 2008

sara,
má nákupný košík pod kočíkom? ak nie, nevadí ti to?

...ja by som už druhý krat kočík kupovala iba po porode, vobec nie skor, lebo nikdy sa neda dopredu vedieť či sa nestane niečo nečakane...

veronikahel
13. nov 2008

sara a budete kupovat cely komplet?? a budete mat chlapčeka alebo dievčatko?
ja predávam vanu, autosedacku, fusak do autosedacky a vanicky a letny potah. kukni v bazarku. a v modrej farbe...

ditka1
13. nov 2008

ahojte,ja som v 25t a uz mam vsetko kupene aj kocik-to su take povedacky,ze nekupovat skor aby sa neporieklo,ja som spokojnejsia, ze to uz mam a uz len dokupujem pomalicky drobnosti ako flaska,hreben,manikura a take,myslim si ze v 9-tom mes. je uz neskoro na nakupy ved uz ta zena ani nevladze sama so sebou pred porodom-suhlasim so sarou111.
ahojte

emjee
14. nov 2008

my sme kupili kocik minuly vikend (27tt), kopec inych veci este nemam a kocik sme kupovali preto tak skoro, lebo sme natrafili na taky co sa pozdaval, ale cez bazar, tak aby nam ho niekto nevyfukol 😀

labelka
14. nov 2008

ahojte, tak ja som kocik kupila vcera 😉 ..a som velmi rada ze takto v predstihu, lebo cakala som sam nan nejaky ten tyzden a aj tak este nemam k nemu hlboku vanicku...pride asi o mesiac..este ju nemaju poriadne ani na skladoch kedze je to nova kolekcia....a to uz kludne mozem rodit...hlavne je ze mam autosedacku 😉
takze podla mna je najidealnejsie kocik aspon objednat ku koncu 7mesiaca...zaciatkom osmeho...a beznou praxou v obchodoch je ze ti kocik uskladnania v predajni a prides si pon az po prode...pre povercivych 🙂

funy
14. nov 2008

my sme si vybrali. vedia ho dorucit do 3 dni, takze ked budem v porodnici, tak to manzel objedna. aj tak prve dni nikam nepojdem.

gesypa
12. aug 2011

Potrebovala by som sa poradiť baby. Viem že kupovať kočík dopredu sa nerobí, povery,....
Termín pôrodu mám v januári, kočík sme chceli pôvodne kúpiť až na Vianoce, no páči sa nám kočík casualplay, čo som čítala recenzie jeden z najlepších značiek a teraz je na tento kočík super akcia za set 570 Eur. Kdežto pôvodná cena sa pohybuje okolo 750 eur za set, to robí aj 180 Eur, čo nie je malý peniaz. Táto akcia trvá len do vypredania zásob, takže ťažko povedať kedy skončí.Chceli by sme neutrálnu farbu - čiernu, v predajni nám povedali, že kočík kludne môžme do Vianoc alebo do kedy budeme chcieť mať v predajni v sklade, takže domov si ho nemusíme brať hned. Mám z toho dilemu, čo by ste stpravili?

karinka2105
12. aug 2011

@tamia ja ked budem mat druhe dieta kupim tiez az po porode
dovod,hahodou bude dieta velke a kupim malu vanicku tak tam vydrzi sotva 3m takze tot moj nazor
ale pri prvom som mala kupeny asi 3-4 m dopredu

gesypa
12. aug 2011

halooo, aký je váš názor?

parvitas
12. aug 2011

my sme kočík pre dcérku objednávali tuším niekedy v 7. mesiaci s tým, že doba dodania je 6-8 týždňov. a prišiel už za 6 dní 🙂. ale bola som aj veľmi spokojná, lebo už sme mali jednu vec z krku a nemuseli sme sa tým zaťažovať (teda, asi to trápilo hlavne mňa 🙂)
ale teraz pri dvojičkách neviem neviem. asi počkáme dlhšie, do 8. mesiaca, prípadne kúpime iba vajíčka a kočík neskôr, lebo máme aj tak menej miesta a neviem kam by sme ho dali. a dcérkin budeme musieť predať. :(

parvitas
12. aug 2011

@gesypa ja by som neváhala a tú akciu využila. aj my sme kupovali kočík v akcii. dvesto eur je dvesto eur. za do si môžete kúpiť aj postieľku a výbavičku

dosa
12. aug 2011

@gesypa "Viem že kupovať kočík dopredu sa nerobí" - to vies odkial? ja som teda nevedela, na povery nie som a preto som kupila kocik ked som bola asi v 20 tt. tiez mali nan akciu, tak preco nevyuzit?

@karinka2105 podla mna su tie vanicky plus minus vsetky rovnake, a dieta ked sa narodi, ma tak cca 50 cm, tak ako chces podla toho vybrat kocik? ved este nevies ako bude rast a priberat... jedine, ze by si tri mesice nikam nesla a cakala, ake velke narastie a potom kupila vanicku...

petkaa28
12. aug 2011

@gesypa ahoj, my sice este necakame, ale pomaly vyberame :D
tiez sme vybrali casual a pozerali sme tuto akciu, je to neuveritelna cena, takze ak by som bola aj v 4. mesiaci, tak by som ho urcite kupila...ak si poverciva, tak si ho nechaj u nich na sklade...alebo niekde u babky...moj nazor je kupit 🙂)