Kedy začať používať športový kočík?

jessica25
7. okt 2006

Maminky, moj maly mal tri mesiace a zacina sa dvihat. Ked mu podam ruky, automaticky sa chyti a sam za zacne dvihat na sedenie. Dokonca uz "akoze" sedi. Je sice trosku pokrceny, ale pre neho je to ok, lebo vidi co sa deje naokolo. V hlbokom kociku uz nechce lezat tak sme ho dnes na prechadzke mali v sportovom na najnizsej polohe aby trosku videl a ked zaspal, sup nalezato. Myslite ze je na to este skoro? ze to ma nejaky vplyv na jeho chrbatik?

dosa
16. júl 2009

nevidim nic zle na to, ze by dieta uz v troch mesiacoch islo do sportaku. moja mala tiez isla v styroch mesiacoch. zalezi ale na tom, aby sa dal dat sportak do uplneho lahu (ono to vacsinou nie je uplny lah, ale naozaj len par stupnov chyba). samozrejme, ze sa nebude polohovat do sedenia a bude len lezat 😉 dnes uz je kopa sportakov schvalena pre deti od narodienia - dokonca aj poniektore golfky 😉

megi93
16. júl 2009

Moja malá je v športovom tiež od 3,5 mesiaca a aj na sedenie, takže pohoda.

zuzana030
16. júl 2009

moja malá sa mi tiež nezmestí už do vaničky, pár centi, keď hajá, tak je pokrčená kadejak..má zajtra ukončené 4mesiace, tak uvažujem, či ju už nešupnem do šporťáku..ten nie je ale do úplného ľahu, je to také ako autosedačka, tak neviem, čo mám urobiť..v podstate sa malej ešte celkom páči v hlbokom, neplače, dosť pasie baránky a keď sa zobudí, tak von vidí..je spokojná celkom, len tá naša dlžka.. 😀 😀 😀
kočík mám tento http://kociky.babyland.sk/kociky-babyland.php?n...
tak poraďte.. 🙂

hanka274
16. júl 2009

novodobe moderne kociky...male vanicky...preco nieje lepsie radsej porozmyslat pred kupou ci je vanicka velka a podobne?? krasny kocik-mala vanicka...nekupim a basta, ne??
ved hlboke su to naj pre mimi...chrbtica...nie bezdovodne sme aj my boli co najdlhsie v tych starych maxi Libertach 😀 😀

stvura
17. júl 2009

Suhlasim s hankou....aj ja som sa pri vybere hlbokeho kocika riadila tym ake ma proporcie + treba si vyratat ake obdobie bude a ci sa mi tam dieta bude mestit pokial nebude v pol roku sediet. Moj maly je polovica augusta a tak neviem co by som robila v zime ako bola tato {a to byvame na juhu} sice s krasnym kocikom, ale nefunkcnym. A potom, polrocne dieta este nemusi sediet. Suseda-kamoska sa tak preratala, kupila novu Demu, ktora je nehorazne mala a jej dcerka je velika a sediet jej zacala az okolo osmeho mesiaca.

mumtobe
17. júl 2009

zalezi aj na kociku ze aky je sportovy!,ja som dala synceka do sportoveho uz v 10tom tyzdni,ALE stale bol v lezacej polohe,a nas kocik je taky ze aj v sportocom kociku mal chrbatik v rovnej polohe,len nozky su trocha vyvysene,teraz ma 5mesiacov a uz od 4tehoho mesiaca som ho zdvihla o jeden stupen hore a ked zaspal tak som ho posunula do vodorovnej polohy,a on sa hned po 5-10tich min zobudil ked ho necham spinkat o 1stupen zdvihnutej polohe pospi aj 2hodky 😎 my mame QUINNY BUZZ 3 kocik a ten sa fakt moze aj sportak pouzit aj skor,vanicku je od neho dost velka,ale ta strieska je nejaka chybna abo nedomyslena ☹ ☹ ☹ stale ked sme isli von tak nam strieska padala dole,a ked fukalo tak som ju musela drzat aby ju nesfuklo dole,alebo kazdych 30sekund ju napravat,tak mi pukli nervy a skusila som sportak,isla som na poradnu a som sa opytala nasej HV ze ci ho tam mozem mat,ona povedala ze ano ze nevidi ziaden problem 🙂 my zijeme v UK a tu niektore matky daje novorodeniatko rovno do sportoveho len ho polohuju do rovnej polohy 😒 to si myslim ze uz je privela 😠 😠 😠

zuzana030
18. júl 2009

ahojte, my máme ukončený 4 mesiac a malá je dosť veľká, tiež by som ju dala najradšej do šporťáku, lebo je hrozne teplo, a vo vaničke jej musí byť hrozne chúďatku, no ale neviem, odporúčajú sa dávať až od 6mesiacov, ale čítam, že niektoré maminy dávali už aj v 3 mesiacoch, tak neviem pora*ďte
kočík nemám do úplneého ľahu, je to taký polosed, ako v autosedačke skôr

mumtobe
18. júl 2009

zuzana ja som zacala polohovat maleho do vysej polohy od 4teho mesiaca,tak podla ma kludne ju daj,nemalo by to nejak ublizit,vsak autosedacka je tiez taka ako hovoris,a v tom bola od narodenia nie?ked ste niekam cestovali abo isli 😉 moj maly ma 5 mesiacov a 8dni a uz zacina sam sediet,tak co mu mam v tom branit aby nesedel za to ze sa neodporuca davat do sedavej polohe skor ako v 6tom mesiaci???urob tak ako myslis ze je pre tvoju princeznu najlepsie,kazda matka vie najlepsie co je pre jej droba navhodnejsie 😉

chymenitta33
18. júl 2009

Ahojte

Dvídek bol v športovej časti od 8 mesiaca. Podla mna nie je dobre dávať skoro lebo dietatku je lepšie ked ležká.
Treba si vyrátať obdobie nech nie je "pekný kočík" a dieta mrzne v športáku.

mumtobe
18. júl 2009

co myslis ze mrzne v sportaku?? nepochopila som 😒 mne maly nemrzol 😀

cessy
18. júl 2009

chymenita to napisala vystizne, neviem co si na tom nepochopila.

myslela tym to, ze mamicky male babatka, ktore maju byt este v hlbokej vani davaju "v zime" do sportakov a tam im moze byt zima, lebo niektore sportove su moc otvorene, chapes?????

aj moj maly bol v hlbokej vanicke do 7 mes. ked sa dieta zmesti tak nevidim dovod davat ho do sportoveho

zuzana030
18. júl 2009

ďakujeem mumtobe..
inak chymenitta a cessy, tiež som nepochopila, lebo napr. ja som písala, že je malej podľa mňa hrozne teplo...a neviem teda, čo by som si tam mala vyrátať..keď zima ešte ďaleko..no hádam nezamrzneme teda v tom šporťáku
a dopredu aj tak nikdy nevieš, aké to bábo bude
napr. u nás je trošku problém, že spinká stále na brušku a mám kočík nie úplne do ľahu a tam to nehrozí, len na chrbátiku, tak si zvykáme a to už mám druhé bábo..
to prvé mi na brušku nehajalo ani za pána..a "pásť barančeky"...tak to teda nepoznala absolútne mi odmietala..tak keby som sa mala podľa toho riadiť...fakt ako píše mumtobe..každé bábo je iné a dopredu nikdy nevieš, čo sa bude páčiť..
len chcem vedieť názory mamičiek a teda aj skúsenosti, hlavne tých, ktoré dávali skôr detičky do takýchto kočíkov

mumtobe
18. júl 2009

ani moj maly nemrzol,narodil sa vo feb to bola este zima ale v tedy bol este vo vanicke,a do sportoveho som ho dala v aprili co uz boloi u nas teplo a ked bolochladnejsie som ho dala do fusaka,a ked bude v zime minus 5 tak kde ho mam dat?vsak uz mi bude velky na vanicku tak ze bude aj tak ''mrznut v sportaku'' asi preto mas ku kocikom aj fusaky nie???aby nam deti nemrzli 😉 😀 😝

zuzana030
18. júl 2009

a aký máš kočík mumtobe? moja sa narodila v marci a je strašne dlhá(66cm), po tatovi, no ešte ju do vaničky napracem..ale celkom sa jej v šporťáku páči..ale nevydrží mi tam dlho..spinkala asi tak 15min. z jej hodinnového aj viac hod. spánku..tak neviem, či ju nebudem pratať ešte do vaničky, ale zas to teplo..tam jej ani len nefúkne a v šporťáku ju zas dobre ofukuje a dnes sa normálne rehotala, lebo taký silnejší vietor fúkal, a jej to bolo úžasne smiešne 😀 😀 😀 tak ja sa z nej poser.. 😉
a idem si zhánať ten fusak, aby mi tam v zime nezamrzla..dobre som sa zasmiala..hihihi, no ale dosť už,

mumtobe
18. júl 2009

zuzi my mame QUINNY BUZZ 3 a tiez by sa mi este spratal do vanicky ale ako som uz pisala,ta vanicka nebola asi domyslena,lebo strieska stale padala dole ked sme presli po hrbole,stale som ju musela drzat a tak tlacit kocik,no proste ako cvok 😠 a ked fukol vietor uz bola dole zasa a malemu potom riadne fukalo dnu ked sme chodili s pustenou striezkou 😠 ,tak som skusila vybrat sportovy a dala som aj fusak co sme kupili spolu s kocikom,tak ten fusak urobil ten sportak mensi dnuka,a moj maly bol ako v bavlnke v nom,tak sa mu pacilo aj 4hodky mi tam vydrzal spat a ani papat nepytal 😀 teraz uz spinka menej lebo xce vsetko pozorovat,nelutujem ze som ho dala tak skoro do sportoveho lebo som videla ze mu je dobre v nom,kebyu ze ta striezka na vanicke nepada tak by som dala do sportoveho az v 4tom mesiaci ale nemala som nejak na vyber,iba ak by som stale drzala striesku 😒 a ked sme kupovali kocik tak som tiez myslela ze ho tam necham az do 6teho mesiaca lebo je fakt obrovska,ale vtedy sa to nedalo zistit ze ci strieska bude padat abo nie,lebo v obchode ked sme skusali kocikovat nepadla dole to az vonka postupne viac a viac 😠 😠 😠

lemge
18. júl 2009

ahoj,,nasa mala je septembrova.od narodenia do 7a pol mesiaca bola v hlbokom kociku.dema basic sme kupili. od toho polroka ked chcela tam sedkat,dali sme popruhy a bola spokojna,mala tam kopec miesta. 😉
ked sa naucila sama posadit v tomto hlbokom,az potom sme ju zacali davat do sportoveho.
aj co sa tyka investicie-obidva kociky nas vysli dohromady 8tisic. vybrat sa v dnesnej dobe da,aj pekne,bezpecne a lacno.tiez sa mi na niektorych tychto novodobych moddernych kocikoch,zdali vanicky male
A hlavne ak sa babatko narodi koncom leta-teda na zimu--potrebuje vacsiu vanicku.moj nazor 😉

zuzana030
19. júl 2009

veď práve toto, že na zimu treba taký riadny kočík, ale dá sa aj s mensím, mne sa tie-ja tomu hovorím "tanky" hrozne nepáčia, neviem, či lemge tento tvoj je taký...ale určite som ťa nechcela uraziť, pri kúpe jedného nevychytáš všetky muchy, na každom je niečo čo nepasuje...dema je ale dobrá značka, ja som mala pri prvej dcérke a bola som veľmi spokojná, ale až športák som mala, ale veru aký to už neviem,ale super bol.
mumtobe..no neviem si ťa predstaviť s tou strieškou, to ako padala bože, čo si to nedala reklamovať, aj mne sa buzzy pozdávali celkom, len šporťáky sú dosť malé nie? my by sme sa asi už ani tam nezmestili asi 😀 😀 😀
a vanička je asi taká ako naša..suseda má tiež buzzy, vieš za tú cenu, no nie sú najlacnejšie
ale ony tie vaničky sú skoro všetky také malinkaté, to len tie lacnejšie kočíky sú velikánske
no a dnes je vonku taká kosa...že nasadzujem vaňuuuuu....a nám sa strieška tiež nedá vôbecpolohovať, to ma ani len nenapadlo v obchode, že by sa to nedalo, ale zvykli sme si, buď je len hore alebo len dole..čo narobím, keď je dole máme slnečník a cloním tým..
no za 500 euro by som čakala, že sa bude polohovať, niekedy vymyslia takú nepraktickú vec..určite to navrhol chlap..česť výnimkám 😀 😀 😀

mumtobe
19. júl 2009

zuzana sportovy ma 2sedaky,jeden je do 12mesiacov a druhy je od 12 hore,a mne sa nezda nejak maly ten sportovy,vsak tam mam este aj jahnaciu kozu a to zoberie tak strasne vela miesta a maly ma stale vela miesta,a ked uz miesto nebude tak vymenim to vnutro v sedaku za ten vyssi level a zqas bude miesta habadej 😀 ten druhy stupen co je od 12mesiacv hore je obrovsky som ho skusala vymenit a dat tam maleho a chudaCIK MALY SA MI TAM STRATIL TAKE JE TO VELKE 😀 tak nemyslim ze bude mu maly tak skoro,a syncek je dost velky taraz a stale mu staci ten mensi sportak,uz ma 67 cm a cez 8kg 😲 😀
a reklamovat nebolo co lebo vsetke vanicky maju tak istu striesku,vsetke mamicky v parku som videla ako drzia striesku ked fukalo 😠 ale teraz vraj v novej kolekcii by to uz malo by ok 😉

zuzana030
19. júl 2009

no pekne, vycapíš kopec peňazí a striešku si musíš držak, to poteší..hihihi
a tak potom neviem čo mala kamoška teda konkrétne od quinny, ale keď mala malá 8 mesiacov, tak ju tam mala riadne napratanú a to nie je nejak moc veľká, taká malinkatá je
potom ho vymenila za cassualplay, ten sa jej páčil od začiatku, ten je dosť priestranný a tiež sa mi pozdával, len ma odradilo, že sa nedá dať sedačka do oboch smerov, tak som ho vylúčila z možností... 🙂
pre mňa bolo kritériom pri výbere toto

chymenitta33
19. júl 2009

mumtobe--ja viem ani mne synček nezmrzol🙂
len som to myslela tak že ked si maminka nerozmyslí a ma malinku vaničku tak na zimu musí isť do šoportáka také drobáko, lebo teraz su vaničky malinké.

zuzana030
19. júl 2009

chymenitta a ty máš aký kočík?

roka96
19. júl 2009

my máme x lander a nevymenila by som ho za nič je super... 😀

zuzana030
19. júl 2009

a koľko ste vydržali vo vaničke? je myslím rozmerovo, teda tak na pohľad, nechce sa mi hľadať presne, rovnaká ako moja a my sme už na konci..

chymenitta33
19. júl 2009

zuzana--quinny speedy

zuzana030
19. júl 2009

a čo by si tedo robila, keď by sa ti tam už malé nezmestilo skôr ako si myslíš, že je v pohode? 🙂

wewe4
5. apr 2010

ahojte babule...môj krpček sa auž si 2-3 týždne v kočíku strašne jeduje, zdvíha zadok, plače..až kričí 😠 no ísť s ním von..to je za trest a už aj keď tam zaspí tak väčšinou len na chvíľku. skúsili sme ho na chvíľku posadiť..opreli sme ho o fusak, takže bol v polohe skoro ako vo vakíčku a hneď čušal, obzeral sa..no spokojné bábeno 😅
myslíte, že už keď je pekne, môžem skúsiť tú športovú časť? dá sa dať takmer do ľahu a predsa by viac videl..to by jeho chrbtici nemalo škodiť..či áno?

janica...
5. apr 2010

wewe4 ak ma uz 5 mesiacov tak vobec nie.Hlavne aby nesedel kolmo ak este nevie sam ale v takom tom pololehu mu to neuskodi. ved to mas ako lehatko doma a kopec deticiek s refluxom su v pololahu uz od narodenia. Moje dieta tiez bolo od 5 mesiaca v sportaku lebo v hlbokom jacalo ze nic nevidi. Poznam rocne deti ktore vydrzia este v hlbokom ale my sme tiez patrili do tej druhej skupiny deticiek ktorym to vadi. Konzultovala som to aj s ortopedom. Pololah nevadi, kolmo este nie. Ale aby videl staci ho trosku nadvihnut. Vobec sa neboj, uz je velky.

wewe4
5. apr 2010

jaaj, diky janica..tak tos kúsime a dúfam, že sa mu to bude páčiť..
je fakt, že mi ho tiež mávame v kresielku, hojdačke, autosedačke takmer od narodenia 😕...tiešž sme refluxový 😝
a zvykol si dokonca aj zaspávať v sedačke..ale samozrejme ho hneď ako chytí spánok preniesiam do postielky..a

spalka
6. apr 2010

moja mala bola vo vanicke az pokial si nesadla sama v osmych mesiacoch, potom som ju dala s kludnym svedomim do sportaka

wewe4
6. apr 2010

spalka, viem, že je to tak najlepšia a ja som tak tiež plánovala, ale čo mám robiť? vôbec s ním nechodiť von? lebo vo vaničke je to utrpenia pre nás oboch ☹
on tam proste nevie vydržať a nepomáhajú ani hračky, on proste potrebuje vidieť okolo 😅