Kedy začať používať športový kočík?

jessica25
7. okt 2006

Maminky, moj maly mal tri mesiace a zacina sa dvihat. Ked mu podam ruky, automaticky sa chyti a sam za zacne dvihat na sedenie. Dokonca uz "akoze" sedi. Je sice trosku pokrceny, ale pre neho je to ok, lebo vidi co sa deje naokolo. V hlbokom kociku uz nechce lezat tak sme ho dnes na prechadzke mali v sportovom na najnizsej polohe aby trosku videl a ked zaspal, sup nalezato. Myslite ze je na to este skoro? ze to ma nejaky vplyv na jeho chrbatik?

spalka
6. apr 2010

hmm, to poznam, ale moja mala prisla na to, ze svet je krajsi z vysky az ked uz sama sedela...nam to hovorila aj doktorka, ked bola Ela mensia, ze ju nemame nijak posadzovat, lebo nebude uz chciet lezat, co take male babo potrebuje...kazde babo je ine, tazko radit, nezavidim ti, trpela som aj ja, ked isiel z vanicky jakot 😅, ja by som sa popytala lekara, ale zase ked v tomo pololahu nebudete cely den, take 2 hodky by nemuseli nic pokazit

wewe4
6. apr 2010

dúfam.. 😕 a asi sa teda naozaj spýtam, veď akurát vo štvrtok ideme k pediatričke...

susisus
6. apr 2010

My sme dali dcerku do sportaka v 6 a pol mesiaci, ked sa mi uz nezmestila do vanicky. A paraaada, take 3 dni si zvykala, ale teraz si to uziva, a ked sa zobudi, nemusime utekat s kriciacim kocikom domov, ale v pohode si obzera svet okolo a dzavoce. 🙂

mischelin
7. apr 2010

my sme dali nasu malu do sportoveho az tento vikend a to ma 8 a pol mesiaca a 71cm 🙂 mali sme hlboky, ktory sa dal polohovat, takze ked nespala, sedela a obzerala sa, super velka vanicka, tak nebol problem...len uz vsetci taki velki ako my chodia v sportakoch, tak sme ho vybrali aj my 🙂

berus222
7. apr 2010

my sme dali sportak ked mal 5,5 mesiaca, lebo v hlbokej casti uz nechcel byt. vanicka bola veeelka a dala sa aj polohovat, ale v sportaku sa mu pacilo viac.

dadis
7. apr 2010

my sme dali malu do sportoveho asi pred 2 tyzdnami, ked bolo teplucko...mala 8 mesiacov....vanicka jej nebola mala, len si v nej uz sadala...

zuzkat1
27. jún 2010

@wewe4 ahoj...mam presne ten problem co si tu davnejsie pisala ...uz od 3,5 mesiaca... totalne trpim ked s nou mam ist von, len place a place...takze to konci stale tak ze ju beriem na ruky a takmer celu prachadzku je na rukach a kocik tlacim prazdny 😕 tiez rozmyslam ze uz do sportaku,ale neviem ma len 5 mesiacov... ty si nakoniec dala? ako maly? v pohode?

exupery
27. jún 2010

My sme v sportiaku nastriedacku uz asi tri tyzdne,kedze sa nam korba neda polohovat a mala tam musi lezat a cumiet len hore na strechu,nepaci sa jej tam a vrieska a vrieska,tak som s tym sekla a vytiahla sportak,da sa dat uplne do lahu a uz je teplucko,tak myslim,ze je to vpoho...

susanne851
27. jún 2010

@geegee ahojte, ja som mala presne taky isty problem, vo vanicke bola mala narvana jak sardinka. tak som ju musela dat prec. a teraz je v sportovom, ked sme na prechadzke, tak pekne sedi a ked chce buvat, tak len sklopim. mame aj klokanku, len ju nejako nevyuzivam. chcela by som radu, ako odnaucim malicku od zaspavania hojdanim, nie je den, kedy nemusim hojdat aby zaspala. aj som chcela, ze bude zaspavat sama, ale srdiecko mi to nedalo, ako zacala plakat.

lenka1smejka
27. jún 2010

susanne-mala v roku uz nechcela hojdanie a od vtedy zaspava sama.Sama od seba zacala-staci vydrzat

wewe4
28. jún 2010

@zuzkat1 ahoj, ja som ho dala do toho šporťáku, ale do takého pololahu-polosedu, nie kolmo. a keď sa dalo tak úplne do lahu..ešte, že sa to dá takto polohovať..
nevyzerá, že by mal mať nejaké problémy, tak len dúfam, že ani v budúcnosti sa nič neprejaví..ale myslím, že to neni až také strašné a nie sme určite jediný 😅
a inak teraz ho mám v šporťáku veľmi často po ležiačky...už neni až taký zvedavý 😀

zuzkat1
28. jún 2010

@wewe4 no ja som ju uz tiez dala po dlhom case s me bez placu🙂

lenka1smejka
28. jún 2010

ja som mala malu v polosede v 4mesiaci a nic jej nie je a teda dufam,ze nic nebude

zuzkat1
22. júl 2010

jaj baby...som sa tu pred casom chvalila ze sme v sportaku bez placu...tak to nam vydrzalo asi 3 dni☹ a teraz uz sa nosime v satke🙂 a to uz asi dva tyzdne a uz neplace... v tej satke.. a ked treba sportak nahodou tak zatnem zuby a snazim sa ten plac ignorovat☹

lila794
23. júl 2010

@zuzkat1 ja som mala tiez problem so synom v kocari - najma vo vanicke, ak naspal, tak to bolo o zivot, iba som utekalaaaa domov, lebo to boli otrasne pohlady ludi, ze co mi tak dieta jaci. Najhorsie, ze bol strasne velky a tazky, tak som ho nevladala dat na ruky a este tlacit kocar. V 4,5mes. sme skusili sportak, ci nebude lepsie, nebolo. Plakal aj tam a este horsie. Nebolo to v tom, ze chcel pozorovat okolie. Tak som to musela nejako pretrpiet tie prechadzky. Ale cuduj sa svete, skusili sme v 5tich mes., cize o 2 tyzdne neskor a bol v pohode odvtedy - uplne! Ale to som ho uz do sportaka musela dat, lebo uz sa mi do vane nezmestil 😀 Ale mam kamosku, co jej dcerka vobec nechcela byt v kocari, az tak okolo 10mes., dovtedy stale v satke nosili.

zuzkat1
23. júl 2010

@lila794 jaj no dufam ze aj u nas sa to zlepsi... uz dva tyzdne nebola v sportaku,iba v satke,ale v pondelok ideme k dr tak vytiahnem sportak a uvidim co na to ten moj poklad povie🙂

zuzkat1
9. aug 2010

ahojte🙂nakoniec sme kupili golfac a konecne je spokojna🙂

marthuska
9. aug 2010

Baby, neblaznite, od 4 mesiacov davat sediet babatka??? kam sa ponahlate. vydrzte do siestich mesiacov. babatko sa nema co davat do sedu, ked tak same nevydrzi. 🙂)

murinka
9. aug 2010

@marthuska suhlasim s tebou,ziez nechapem tie maminy 😕 len aby ste z toho skoreho sedenia nenarobili svojim detom problemy a potom si budete ,,trieskat hlavou o mur,,..................

marthuska
9. aug 2010

murinka to je asi tak strelene, ako ked niekto zacina davat babatku kadeco okrem mliecka od troch mesiacov, plus cajiky a ine hovadiny. no ale kazda mame vlastny rozum. a chceme pre malinke len to najlepsie. 🙂)

martinka17
9. aug 2010

@marthuska
@murinka
mne sa "páči", keď maminka napíše,"zatiaľ sme v poriadku" 😲 Preboha, veď to že pokazila dieťaťu chrbát zistí o pár rokov, nie že teraz si klepe po ramene, ako to celé dobre vymyslela 😠 Každého osobná vec, ja viem, len že s atým ešte takto chvália ☹

marthuska
9. aug 2010

Inak plac babatka v kociariku, resp. pred prechadzkou, moze v urcitych pripadoch znamenat aj radost. napr. my sme v 4 mesiacoch asi dva tyzdne vzdy rumazgali pred prechadzkou aj vonku asi 10 minut. tak neviem, podobalo sa mi to na to, co pise lila794

zuzkat1
9. aug 2010

@marthuska
@martinka17
@murinka no ja som ju dala ako 5 mesacnu teraz uz asi 2 tyzdne sedi sama a davala som ju do lahu kym nesedela... ja neviem baby asi mate vzorove babetka lebo moja plakala o dusu v hlbokom a tahala sa do sedu ...drzala sa okraja kocika a snazila sa sadnut... neslo jej to a cela bola cervena od placu... tak som mala na vyber bud budem sediet doma alebo vytiahnem sportak... ten sa jej pacil o nieco viac aj ked najviac miluje golfac ktory sme jej kupili pred par dnami

adetka
9. aug 2010

...v piatich mesiacoch...v maji (2007)... dal sa sklopit na lezato... do polosedu som ju dala az ked vedela sama pekne sediet...

murinka
9. aug 2010

@zuzkat1
@martinka17 tu na modrom koniku priblizne pred 2mesiacmi pisala jedna mamina ktora mala dcerku a tu davala sediet od styroch ,mesiacov a oblozila ju vankusmi...ked malo dieta sedem mesiacov museli urgentne ist k lekarke ktora predpisala korzet(!!!)kvoli tomu ze od ,,sedenia,, malo dieta cely spodok vykriveny....a to male revalo od bolesti 😢 je tu vela mamiciek ktore toto robia-samozrejme je to ich vec 🙄 akoby sa predbehovali a chvalili tym ze ich dieta ,,samo,, sedi v piatich mesiacoh atd.-toto je pisane vseobecne nie na teba zuzkat1 😉

martinka17
9. aug 2010

@murinka
otras 😢 😢 😢 😢
môj malý síce vedel pevne sedieť v 6 mesiacoch, v 7 sa posadil ale ležal v kočiariku do 8 cca. A neprotestoval, je pravda, od narodenia som ho z kočiara nevyberala, aj keď plakal.
A sedenie v 3-4 mesaicoch, navyše tie moderné športiaky, čo sa ani nedajú polohovať do roviny....škoda reči, táto generácia bude mať príšerne skoliózy, príšerné bolesti chrbta ☹

murinka
9. aug 2010

@martinka17 ja som svoju do sportiaka dala prvykrat az ked mala myslim 8 mesiacov-nikde sme sa neponahlali...a do golfiek som malu dala prvykrat ked mala rok...je to na kazdej mamine ale ja osobne by som tot nerobila 😉

martinka17
9. aug 2010

@murinka mne malý v golfkách nevedel sedieť ani keď mal nejakých 14 mesaicov, stále sa zošmikoval kamsi dole...kúpili sme preto športiak. Dovtedy bol v kombinovanom kočiariku, ten ide na 100 % rovinu, takže keď mi náhodou zaspal, pohoda 😀

zuzkat1
10. aug 2010

@murinka
@martinka17 my mame sportiak ktory das do roviny,ale moja mala ho nema rada....a v golfkach mi pekne sedi tesi sa im🙂 aj tie sa daju dat do takeho pololahu teda ked mi zaspi (nahodou) tak viem dat nizsie... ja som ju uplne sediet nedavala samu nikdy.. sediet zacala ako 6 mesacna sama... je pravda ze na kolena sme si ju posediacky davali, lebo ona lezat ani za svet..to sa hrozne nudila a davala to patricne najavo... ale nenechavali sme ju tak dlho... a ano suhlasim ze take to obkladanie vankusmi ani mne nepripada spravne...

zuzkat1
10. aug 2010

inak medzi sportakom a golfkami nie je podla mna az taky rozdiel.... jasne zavisi od toho ake golfky..ja som kupila take ze su skoro ako sportak,len nejdu az do uplneho lahu...