Kedy začať používať športový kočík?

jessica25
7. okt 2006

Maminky, moj maly mal tri mesiace a zacina sa dvihat. Ked mu podam ruky, automaticky sa chyti a sam za zacne dvihat na sedenie. Dokonca uz "akoze" sedi. Je sice trosku pokrceny, ale pre neho je to ok, lebo vidi co sa deje naokolo. V hlbokom kociku uz nechce lezat tak sme ho dnes na prechadzke mali v sportovom na najnizsej polohe aby trosku videl a ked zaspal, sup nalezato. Myslite ze je na to este skoro? ze to ma nejaky vplyv na jeho chrbatik?

ena
7. okt 2006

jessica25.. skoro pri vsetkych sportovych kocikoch je uvedene od 6-36 mesiacov, sem tam je nejaky, ze od narodenia, vacsinou, ked sa da dklopit uplne na lezato..
My sme tiez zacali pouzivat sportovy skor ako od pol roka, potm sme sa este na chvilu k hlbokemu vratili, ked maly uz dokazal sediet, dali sme mu popruhy, tak ked bol hore, v hlbokom aj posedel a sam sa drzal okrajov.. v kazdom pripade si myslim, ze ed babo vacsinu casu v kociku prespi, tak hlboky je na spanok lepsi..

ena
7. okt 2006

alebo, est eto mozes kombinovat tak, ze chvilu bude v kociku a ked bude nepokojny a bude "chciet nieco vidiet", tak ho vezmes na chvilu do klokanky, na ruky, potom zas do kocika.. ja to tak este aj teraz robim, ak je dlhsie v kociku, tak mu to tak striedam, nech sa neunudi 🙂)

jessica25
autor
7. okt 2006

prave tomu noseniu som sa chcela vyhnut, predsa vaha 7 kil nie je najlahsia 😉

ena
7. okt 2006

jessica my mame skoro 9 🙂 a dnes sme boli na detskej burde a aj trocha po obchodoch autom a len s klokankou, chce to trening 🙂 a dobru klokanku 🙂)

ervotoc
8. okt 2006

😀 nas sa do kloki nevopcha ,tak sme mavali kombinaciu ako Ena spomenula kocik no a ruky.. 😀 na ruky a šup do kocika..ci babyvak...teraz uz pohoda aj bez chrumiek a piskotiek sme to museli zvladnuť 😎 uz len na vecer tam nechce byvať ale to malokedy na vecer sa aj stane ze by bol v kociku,,,cez den pohodicka,no neni to zo dna na den 😉

ramzesa
8. okt 2006

ahojte maminky,no my sme nasho drobca nosili vkrosnach na chrbte aj ked mal 10 kg,a manzelik ho nosil aj po Tatrach. To by som uz nezvladla,ale do mesta sa to dalo. Mala ma uz 6400g a nosime ju v klokanke ale asi ju tam dlho nosit nebudeme,lebo ledva sa vojde 🙂 a zacina byt zima.

ramzesa
8. okt 2006

jessica/pri drobcovi si nepametam kedy sme ho dali nasedato,ale mohol mat 3.5 alebo 4 mesiace?manzel ho mal o seba opreteho v sikmej polohe a on sa sam zacal dvihat do sedu. Ale kociar sme pouzivali kombinaciu a tiez ked zaspal tak sups ho do lahu. A malinka je tiez taka zvedavucka,vytiahla som ju za rucicky do sedu a mala zaklonenu hlavicku lebo sa divala na vzorku co bola za nou a ked si vsimla,ze co vsetko je naokolo a ze je akosi inak hned sa narovnala a obzerala. Takze uz coskoro sa budeme vozit posediacky 🙂 .

janula203
8. okt 2006

jessica, my sme janku do sportoveho zacali davat asi od tretieho-stvrteho mesiaca, lebo v hlbokom mi velmi plakavala, a to z dovodu, ze nic nevidela, su take deti, kludnejsie alebo zivsie...my sme patrili k zivym, a tak hlboky kocik u nas dlho nebol, a teraz je na trhu vela perfektnych kombinovatelnych kocikov, ktore sa prisposobia, aj takymto narocnym detickam 😉 kupili sme si peg perego plico, ktory je sportovy, ale da sa do neho nasadit vanicka, i autosedacka, ma click clack system, co je parada. takze sme janku vozili v tomto s autosedackou, a problem s placom bol vyrieseny, pekne v nom aj hajala....janka zacala aj dost skoro sediet, takze to bolo super riesenie...a tiez sme kombinovali s klokankou....

melory
8. okt 2006

podla knih a podla toho co je napisane na kociku tak sa babo ma davat do sportoveho kocika od 6mesiacov, inac vtedy ma uz aj chrbticu pevnu, skor by som sa bala.

barunka
8. okt 2006

ahoj jessica. možno ma tu teraz niektorí ukameňujú, ale ja mám Simonku v šporťáku od cca 3 mesiaca... a dôvody boli dva, jeden bol ten, že nechcela už dlhšie byť vo vaničke a ten druhý a hlavný bol ten, že sa nám jednoducho nevliezla do vaničky, bola tam doslova nacpaná, nemohla poriadne hýbať rukami nohami a bola odvrchu až po spodok, teda bez možného pohybu....
máme taký, ktorý sa nedá sklopiť úplne, len tak mierne vyvýšený a to si myslím, že uškodiť nemôže, ved bábetká s refluxom tak spávajú od narodenia...

jessica25
autor
8. okt 2006

dva dni dozadu sme testovali maleho v novom kociku, tiez sme kupili PPerego, kde sa da lahnut, ale je tam taky maly schodik. Akonahle zaspal, polozili sme ho. Dnes sme boli v parku a vzali sme klasicku vanicku a to sa nedalo porovnat. Sice lezal ale bol taky mrzuty a nic sa mu nepacilo az kym sme ho nevzali na ruky aby sa mohol obzerat okolo. No a videla som dnes asi sto kocikov, niektore deticky boli vo vajicku, tiez nie moc vhodne pre chrbticu a niektore malinke babetka boli tak ako moj a boli v sportovom. Takze asi to budem tak nejako striedat, aj aj a uvidim. Dakujem pekne za nazory 🙂

janula203
8. okt 2006

melory, lenze dnesne sportove kociky su s moznostou pripevnenia autosedacky-vajicka, ako som pisala, tak ak som ju mala vo vajicku, v ktorom si i ty svoje babatko vozila, tak si myslim, ze som jej chrbtici vobec neublizila, prave naopak...chrbtica mala svoju oporu, a janka nebola frustrovana v hlbokom vajicku....je jasne, ze by som ju nedala sediet do sportoveho kocika, ked este nevedela pevne sediet....
takze toto je len moja skusenost....samozrejme ide o zdravy vyvoj, ale napokon trh s kocikmi je taky siroky, ze sa vie prisposobit kazdemu babatku....
s tym click clack systemom, cize vajicko sa da pripevnit na sportovy kocik, sa predavaju kociky aj chicco, a myslim, ze aj janne, alebo tak nejak sa to pise....

erka12
8. okt 2006

ahojte, aj ja som dnes bola s malym na prechadzke, doteraz sme ho mali aj vo vanicke z kocika, ale je mu uz mala a tiez je v nej mrzuty.mame kocik trojkombinaciu, tak som ho dnes prvykrat dala iba tak, ale lezat sa mu nepacilo, tak som mu to trosku nadvihla, aby videl na svet a bolo po placi. ja tiez neviem, ci ho mozem uz takto v kociku davat, ale doma ho mam tiez v polohovatelnom lehatku.a to je nieco podobne.

geegee
18. okt 2006

jessica, mame obidve trosku tazsie babatka, tak ta chapem, ake je to nosit take babo na rukach (my uz mame cez 7,kg v 15 tyzdni 😀 ) No a ja mam maleho tiez v sportovom kociku, ale len nalezato. Aj to kvoli tomu, ze v hlbokom lozku bol narvaty strasne. Ale nedavam ho este na ziadnu inu polohu v kociku ako na lezanie, ale sklapam mu strechu a kocikujeme sa popod stromy a vtedy z kocika vidno len vystrete rucky a maly hladi a hladi a vytesuje sa

bubatko
18. okt 2006

jessica, kludne ho daj do trosku vyvysenej polohy, hlavne aby mal podoprety cely chrbatik a aby nasilu nesedel; aj v sportovom kociku sa da pekne lezkat a zase kolko hodin denne stravi v kociku aby mu to mohlo uskodit??? urcite nie vela...

inak len tak mimochodom, poloha vo vajicku je fyziologicka, cize dobra, takze je to v poriadku, ale zase nie cely den 🙂))

ja som mala maleho v sportovom od 3.5 mesiaca, ale v podstate uplne nalezato, bola tam pekne pevna spodna cast na tento ucel; pomalicky postupne sme sa prepracovali k sedeniu ani som nevedela ako ale do 6 mesiacov naozaj na 99% len nalezato, ale uz len v sportovom (na hlboky bolo uz teplo v lete...)

megg
22. okt 2006

tak my sme dnes vyskusali po prvy krat sportak a musim len a len chvalit, maly bol uplne spokojnucky v nom. Sa mu pacilo ze vidi na vsetko a aj tam pekne dlho zaspinkal, takze supi jupi 😉

melory
22. okt 2006

mam nazor ze od pol roka.
ked babo ma pevnu chrbticu.

megg
22. okt 2006

Melory, no ano samozrejme mas pravdu. Ale ked ti baby nechce lezat v hlbokej verzii a autosedacka je mu tesna, tak co spravis, ked s nim chces ist von??? no supnes ho do sportaku a das na lezato. Nosit ho na rukach ohnuteho, tiez nie je buhvico. 😨

melory
22. okt 2006

zas mate vyhodu ze tam mate kopu veci - fusak, deka...lebo mna to chytilo v lete a fakt som cakala na 6mesiacov.

sanya
23. okt 2006

Ahoj babenky, s malickym uz skoro nechodime s kocikom, ked sme boli s nasim tatkom na dovolenke v taliansku, tak sme si kupili taku super klokanku.
Je to perfektne, maly Chris mi v tom zaspi, chodime s tym stale vonku, perfektne sa v tom nosi, lebo to je dobre urobene. Vola sa to patapum, a pochvalila to aj moja doktorka, ze ma maly nozicky na siroko.

zuzana2706
18. jan 2007

ahojte, chcem sa spytat na kocik Chicco C4
http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=3044
ci s tym nemate niekto skusenosti, je to vhodne pre 7 mes. babo a da sa v nom mat aj fusak alebo musi byt babo priputane pasmi?
dakujem za akekolvek info a typy

bluestar
18. jan 2007

no ja neviem zu2706, ale myslím, že by v poho mohol byť aj s fusákom, veď tam máš predsa zábranu 🙂

zuzana2706
18. jan 2007

no praveze madlo tam nie je

zuzana2706
18. jan 2007

to si bude treba dokupit zvlast

zuzana2706
18. jan 2007
vilki
18. jan 2007

zuzana, my mame skoro taky isty kocik, tiez chicco,lisi sa len v nejakych drobbnostiach a maleho som tak dala prvy krat pred tyzdnom.zmestil sa aj s fusakom aj dekou.bol tam spokojny.pekne mi tam zaspinkal.

melory
18. jan 2007

ja by som odporucila tak ci tak priputat babo pasmi, a su dostat fusaky, kde uz su dierky na taketo traky, ak by si taky mala mas vyhrate. inak by som sa bala, aby nepadolo.

vilki
18. jan 2007

ja somozrejme maleho priputavam, bez toho by som von urcite nevysla.

melory
18. jan 2007

zuzana, ja mam ten prvy chicci co si dala omylom, ale neviem ti prestne poradit, lebo mi sme ho kupili, ked mal hugo 2 roky.

mitinka
18. jan 2007

ja ju mam v hlbokom kociku a tiez mam taky problem, vyriesila som to tak ze ked musi byt v kociku dam ju vyzsie aj ked odtial sa smyka len nech vidi a hned potom ako zaspinka sup uz aj lezi 😀