Kočárek Peg Pérego Sí. Reference?

olina
11. feb 2009

Zdravím všechny zbloudilky a zbloudilce 😉 ,

už jste nekdo videl nazivo kocarek Sí? Je to letosni novinka od PP. Nebo ho snad uz nekdo mate? Plusy? Minusy?

Diky.

marzim
23. júl 2010

@lyongirl no právě. Jsem z velkého města a tady jsou v zimě chodníky upravené, takže snad problém nebude a kdyby náhodou, tak koupím holt nějaký sporťák z bazaru, jen na tu zimu. A eventuelně - mám doma na balkóně jeden kočárek, takový už starý, tak použiju ten. (viz foto) Klasika.
No a fusak mám Emitex a také si ho nemůžu vynachválit. Je suprový a třeba v zimě jsme vůbec nepotřebovali kombinézu. Malému bylo teplíčko jen v bundičce.

achina
26. júl 2010

Tak hlasim, ze jsem do toho prastila a zitra mam Sicko doma 🙂 Vylucovaci metodou jsem nakonec opravdu vybrala Javu, tak snad nebudu zklamana. A tak celkove se bojim, aby me kocar nezklamal, kdyz do toho dam tolik penez 😖 Zitra dam vedet 😵

@lyongirl uz jste doma a Sicko vyzkouselI? Taky mas Javu?
A jeste mam dotaz, hodne se tu mluvilo o taskach z DM? Myslite, ze je maji v kazde pobocce? Ja si jich nikdy nevsimla..

tanjja
26. júl 2010

@achina achina - asi mesiac mam Si kiwi a som maximalne spokojna. ta tmava zelena je ozaj tmava, takze som si ju vsimla, az ked som na kocik zavesila ciernu tasku 😉 Podla mna to vyzera dobre 🙂

achina
26. júl 2010

@tanjja - ja pro kiwi byla rozhodnuta jako prvni, kdyz mi ale pan v obchode rekl, ze to tmave neni cerna, ale zelena, tak me to odradilo. Kdybych mela moznost to videt nazivo, tak by se mi to treba libilo, ale takhle jsem nechtela riskovat. Ale jsem rada, ze jsi s kocarem spokojena, to je dulezity.....

tanjja
26. júl 2010

hops. tesne vedla. 😉

marzim
26. júl 2010

@achina Podle mě mají ty tašky v každé pobočce. Mají to u těch plenek a přebalovacích podožek - teda u nás. A jám k javě černou a nevypadá to špatně, protože konstrukce je černá. Já měla předtím černý kočárek,tak jsem měla černou tašku, ale pokud si budeš tašku vybírat tak mají i hnědou a světle béžovou, ale ta hnedá je super.

lyongirl
27. júl 2010

@achina áno, budeme mať Javu a odskúšanú ju nemám, lebo sme na dovolenke 2 týždne, takže ma kárička čaká na predajni, ale už sa jej neviem dočkať, moc sa teším. Mám tu DM tašku, máme ju aj teraz na dovolenke, na kočíku Espiro magic 4 2010, je zelenej farby a taška je hnedá k Jave a vôbec sa tie farby nebijú a tá taška je fakt super, priestranná, no super kúpa, má veľa priehradiek...
Asi v utorok prídeme z dovolenky, tak dúfam, že v utorok si pôjdeme aj pre káričku, lebo Espiro je špinavé a treba ho oprať, tak aby som mala malého v čom voziť, lebo po dovolenke určite nebudeme zavretí celý deň doma, minimálne MM pošlem s deťmi von, kým ja budem vybalovať, prať a makať 😀

mar26
27. júl 2010

Ahoj holky,mám technický dotaz,když s kočárkem jedete pozadu nebo couváte,máte trošku vyklopený zadní kolečka? děkuju 🙂

achina
27. júl 2010

Hura!! Kocarek dnes opravdu dorazil 😵 Mam plno dojmu, protoze jsme ho odpoledne hned projeli. Ja jsem ale schopna napsat roman, tak se budu trochu mirnit 🙂 . Stejne uz ho vsechny mate, tak vite..... 🙂
Barva me v prvni chvili trochu zklamala, cekala jsem proste hnedo-stribrnou. Ale postupem casu se mi libi vic a vic a prijde mi hrozne elegantni. Kocar je uzasne lehky, krasne se s nim manipuluje. Jsem unenesena z obrovskeho kosiku. Je fakt, ze jsem ho hned nalozila a hur se jelo...Ale to je jasny. Co povazuju za minusy je takové vratké polohování nozicek a kocar se mi zda dost vysoky. Ja jsem mrnava, snesla bych ho niz. ☹
Jinak tasku jsem v DM videla, jestli je to ta za 600,- kc. Je moc hezka, ale zatim asi kupovat nebudu, uz jsem do kocarku a vybaveni vrazila dost 😒
@mar26 - kocar jsem pred chvili slozila do komory, tak az zas vybalim, tak se na to mrknu.

lyongirl
27. júl 2010

@achina no super, teším sa s tebou, všetko má svoje plusy aj mínusy, nič nie je dokonalé, ale hlavne, že si spokojná, už sa aj ja neviem dočkať 😉

mar26
28. júl 2010

@achina děkuju 🙂
jinak když budeš mít v DM 50% můžeš použít na tašku 25% žolíka,pak vyjde na cca 450,.,mám černou k PP Sí black stripes a super,ještě jezíme s PP GT3 titanio

mamina63
28. júl 2010

mar26 ja ich mám vyklopený aj pri ceste dopredu...to tak má asi byť...že či??? je to tak baby?? 😅

marzim
28. júl 2010

@mar26 My máme ty kolečka taky takový nakloněný, ale to ra má být (teda si myslím). Tašku z DM jsem kupovala taky s tím žolíkem 25%, takže super cena.

fliperka
29. júl 2010

ahojte,
neviem ci sa to tu uz niekto pytal, nemam cas pri malej citat celu diskusiu 😒 ale bola by som rada keby ste mi vedeli poradit. Chcem si kupit Sicko na zimu a rozmyslala som nad fusakom Lodger Bunker. Pasuje to do toho kocika? Mate s touto kombinaciou niektora skusenost?
Budem vdacna za akukolvek informaciu ci pozitivnu alebo negativnu.

Dakujem

lyongirl
29. júl 2010

@fliperka o jednu stranu dozadu Zajo písala, že lodger je najlepší fusak na svete, zajo mala aj Síčko a radila babám zo Síčkom, aby si ten fusak kúpili, skús si o tú stranu dozadu prečítať, nie je toho veľa, popr. napíš zajovi 😉

fliperka
29. júl 2010

lyongirl dakujem za odpoved, ked bude chvilka casu tak si precitam 🙂
prave mi odpisali z jednej predajne , tak pripajam odpoved aj pre ine babulky co uvazuju nad touto kombinaciou:
Myslíme že kombináciu PP si Completo a fusak lodger bunker ste si
vybrali úplne super, pretože fusak v kočíku sedí perfektne. Či už
konkrétne v tomto alebo v ktorom koľvek inom - športovom či hlbokom..
kedže je to flis krásne sa prispôsobí - ako deka. Ostatné "klasické"
fusaky sú nafúknuté a v športových kočíkoch dobre nevyzerajú, ale
samozrejme každý máme iný vkus.
Takze asi si to poriadim 🙂 🙂 🙂

zajo79
29. júl 2010

@fliperka pasuje tam super, budes spokojna. a mozes ho mat na jar,jesen a v zime zo zimnou vlozkou. nemusis tahat deky zo sebou, ked sa ochladi, dietatko zababusis a je to. 😉

lyongirl
30. júl 2010

Ahojte, tak sme sa pre pokazené počko a choroby vrátili z dovolenky skôr a samozrejme hneď som vyslala MM pre Síčko. teraz išli chalani na prechádzku, tak som zvedavá, čo MM povie, ja vybaľujem, periem a makám, teda aj za PC 😀
Potom dám vedieť moje dojmy, no teraz ma napadlo, tá slnečná clona ma sklamala, len tam tak o ničom visí, taká zdochnutá, nepekná...

mamina63
31. júl 2010

@lyongirl tá clona sa dá dať aj dovnútra, anemusí tam len tak visieť 😀 😀 😀 pekne ju schováš 😉

lyongirl
31. júl 2010

@mamina63 ja viem 🙂 , ale keď ju chcem použiť, tak ju radšej z estetického dôvodu nepoužijem 😅 , na Peg perego je otras, no neva, spokojná som, kárička je krásna a super a manžel ma k nej nechce ani pustiť, jak si ju pyšne vezie. No a ovládanie 1 rukou sa mi skoro vôbec nedá, to sa Espiro ovláda 100x lepšie, ale zas má xy iných nevýhod, nič nie je dokonalé, sú to predsa len golfáče
Zhrnutie - spokojnosť na 99% 😉

mamina63
31. júl 2010

@lyongirl ja som tiež so síčkom spokojná 😀 , vlezie mi kam chcem... 😀 ....až nato, že viacej sa mi dizajnovo páčilo espiro alebo babypoint 😅 , ale určite niesú také kvalitné ako síčko 😨 ....ale možno niekedy vymením 😅 ktovie??? 😀

lyongirl
1. aug 2010

@mamina63 no mne Espiro dizajnovo vôbec nepasovalo, ale kedže sme potrebovali niečo skladné a ľahké na dovču, tak sme museli kúpiť Espiro, lebo PP Sí bolo beznádejne vypredané, tak teraz mám Sí a Espiro predávam 😀
každá z týchto 2 káričiek má svoje výhody aj nevýhody, Espiro sa 100x lepšie ovláda, super péruje, je makšie pri vození, PP zase má vačšiu plochu na sedenie/spanie, čo mi super vyhovuje, lebo malý spí ešte aj v káričke, dizajnovo sa mi viac páči, má vačší košík a lepší prístup do ňho, je samozrejme kvalitnejšie, Espiro počítam, že tým pérovaním sa trošku vyhegá...
Muž si stále myslí, že mi šibe, keď som toľko vymýšlala s káričkami a kupovali sme, ale vozí ich pyšne ako páv, aj Espiro tak vozil a k PP ma ani nechce pustiť...
žeby som si nechala obidve a používala podľa potreby??? 😀 😀 😀

achina
2. aug 2010

@lyongirl - mne se strasne libi to tvoje slovo karicka 😀 , to se fakt na Slovensku pouziva pro golfky ? 🙂
Jinak s tou clonou teda souhlasim, mysleli to asi dobre, ale ve finale tam skoro prekazi a dela tam neplechu. Poradne mi nejde ani schovat, porad vyskakuje ven a visi tam jen tak.
Dneska byl se Sickem poprve manzel a taky si pochvaloval, ze pry lepsi nez sportak 😉 Tak to se mi sice nezda, ale jsem rada, ze je spokojeny.
Ja jsem po Espiru taky pokukovala, ale myslim, ze nema polohovaci nohy, ne? A co je to vubec za vyrobu ?? Ale prekvapuje me, ze lyongirl pises, ze se lip ovlada a peruje. To kdyby mi nekdo rekl, tak asi sahnu po nem teda...Protoze i co se tyka lehaci plochy, tak mi Sicko neprijde uplne extra prostorne, ale docela uzke ☹..

@mar26 - tak ja mam kolecka taky trochu vyklopeny. Kdyz jedu dozadu, tak docela dost, a dopredu jen malinko 🙂 asi to tak ma opravdu byt...

lyongirl
2. aug 2010

@achina áno, u nás na SK sa hovorí aj kárička, aj golfáč, kárička je vlastne aj šporťák, aj golfáč, nie je to kočík, kočík je hlboky... 😀

Espiro je super čo sa týka ovládania, pretože má spojenú rúčku, golfky sú golfky, spojená rúčka sa ovláda vždy super, péruje, čo je tiež super, tým pádom je to vozenie makšie, ale keďže nemá spojovaciu tyč od rúčky k zadným kolesám, tak sa vyhegá a rúčky klesnú... Plocha na ležanie je široká dosť, len je krátka a nožičky sa dajú zdvihnúť a upevní sa to o madlo, ale je to krátke a malému z toho dosť trčali nohy, dá sa dať do polohy na ležanie, ale vtedy sa nedá dostať do košíka. neviem, čo je to za výrobcu, myslel to dobre, nenáročným maminám tá kárička určite vyhovuje, je ľahká, skladná, lahúčko sa ovláda, rozloží sa jednou rukou...

Mne sa zdá Síčko dosť priestranné a na spanie ideálne 😉 , no zďaleka to nie je ako napr. Cam Cortina, to bol náš mercedes pri obidvoch deťúrencoch a ťažko sa mi predával, ale zas bol ťažký, neskladný, no na vozenie a spanie ideálny - 100% kočík 🙂

achina
2. aug 2010

@lyongirl - koukam, ze ty jsi primo odbornik na golface 🙂 Ja si prave rikam, ze bych si mozna Sicka vic vazila, kdybych jich vyzkousela vic, ale osahala jsem jich jen par na prodejne. No, ta spojena rukojet me taky hodne lakala, ale zas se to jinak sklada a je fakt, ze idealni kocar proste nenajdes. Psalo se tady, ze se Sicko da ovladat jednou rukou. Ano da, ale jen na super rovnem povrchu. Ja si to dnes cvicne vyzkousela, kdybych nahodou sla s destnikem a za chvili me pekne bolela ruka 😒 Navic, jakmile se chodnik trochu svazuje, tak kocar hodne zataci. Nato si nemuzu zvyknout. No, ale vubec si nestezuju, naopak, jsem zatim moc spokojena 😵

mar26
2. aug 2010

holky díky za ty "kolečka" 🙂 jinak čím dýl Síčka mám a jezdím s nima,tím víc jsem spokojená a Naty v nich spí taky v pohodě,tak jsem ráda.

lyongirl
3. aug 2010

@achina no odborník zrovna nie som, ale pár káričiek som pre deti mala, tak porovnávam 😉 , ale zďaleka sa tu nevyrovnám niektorým maminám - kočíkovým maniačkám 😀

daducha
4. aug 2010

ahojte,

tak aj mi mame sicko - kiwi a môzem porovnavat s chiccom multiway, to som mala pri starsom synovi.Tentokrat som sa rozhodovala medzi nuna buggy,opät chiccom a sickom.Môj hlavny favorit bol sice Icco Pluto,no ten je fakt dost drahy uz v zakladnej vybave a vsetko ostatne sa dokupuje, tak by ma to vyslo aj na 300 EUR,preto som od neho ustupila.
No ale co sa tyka sicka tak reklama je predsa len krajsia ako skutocnost.Ovladanie jednou rukou ak je v nom aj drobec aj nakup je nemozne,zataca do jednej strany, u nas do lava a dost je problem aj ked mam v ruke dazdnik.To som si minule radsej dala na hlavu kapucnu.Zadne kolieska aj mne akoby sa trosku " rozcapili ",vyjst na vyssi obrubnik sa urcite neda bez toho aby som si nepomohla nohou a ta polohovacia cast noziciek aj v polohe rovno pada dole.Na druhej strane sa v nom malemu vyborne spinka,aj ked sa mi zda dost uzky.Nateraz mu to staci,no my sme drobci,18 mes a 11 kg.Myslim ze macko babätku by tam bolo uzko.A co mi este vadi, tak ked maly spinka neda sa preklopit strieska tak aby ho aj chranila pred slnkom, aj bola uchytena pod tym kde lezi.Ak som to chcela dat tak aby nanho vôbec slnko nesvietilo,tak mal hlavu zozadu nechranenu.A som zvedava ako tam maleho napratam naobliekaneho v zime 😉
Celkovo spokojnost,no cakala som trosku viac.Nebyt toho, ze s chiccom beha tak vela mamiciek, tak ho asi opät zvolim.

lyongirl
5. aug 2010

@daducha ahoj, ja som mala tiež pri staršom Chicco, v podstate mi prídu tieto dva kočíku dosť porovnateľné 😉 , no každý má niečo, čo iný nemá...
Len som chcela napísať, že môj je tiež drobec, má 17 mesiacov a 9 kg 😀

No a presne, ovládanie 1 rukou je doslova nemožné, ak sa to podarí, tak s veľkými ťažkosťami, ale s tým som rátala, sú to golfky, ináč do košíka sa zmestí veľa vecí a vôbec mi nejako neklesá, ani sa nešúcha o obrubníky, zle sa zdvíha na obrubník, polohovacia časť nožičiek mierne padá dole, no detaily, ktoré mne až tak neprekážajú, lebo toto všetko som akosi aj očakávala...

marzim
5. aug 2010

Joj vy máte drobečky. Náš Daník má 11 měsíců a v 10 měsících měl 11,5 kg. V síčku se mu leží dobře a lehá si i na bok. Jak píše daducha, ty menší nedostatky máme taky, ale vůbec nám nevadí.
A ovládat jednou rukou... mě to jde docela dobře. Ale jak mám plně naložený i košík tak to jde hůř, ale to i oběma, když vezu tolik kil 😀
Já jsem s ním naprosto spokojená a manžel také. V zimě uvidíme, jak se tam vejdeme i s fusakem. Jsem na to zvědavá