Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

tichackova
1. feb 2013

@bosacka No já si právě říkám, že mi ten sporťák celkem vyhovuje, dobře se ovládá a je lehoučkej, ale složenej je velikej😝 Tak právě přemýšlíme, jestli koupit golfky jen na to cestování, což by bylo naprosto minimálně, a nebo nějaký pořádný a jezdit s nima pořád. Ale myslím, že tedy vyhrajou jen nějaký ty obyč a budu dál jezdit se sporťákem🙂

memek
3. feb 2013

Kupim adaptery na vajicko brio go. alebo ich vezmem do prenajmu za poplatok aj s nejakou zmluvou a cestne vratim.

kocicinka
3. feb 2013

@zizina já mám nánožník pravděpodobně šitý za zakázku a ten se přidělává pomocí suchých zipů. Tak zkus objednat ten, je pravděpodobně z MMB.

zizina
3. feb 2013

@kocicinka Moc děkuji za info 🙂 Budu si ho nechávat šít na MMB 🙂) Mám Brio 2012, tak to bych si asi musela objednat originál nánožník a k tomu by mi poslali i tu pásku s cvočky. Ale pokud to bude s suchým zipem, budu spokojená 🙂

caress
4. feb 2013

Zdravím majitelky BRIO kočárků... 🙂 měla bych na Vás dotaz.... právě dnes mi přišel můj vysněný BRIO, zakoupila jsem použitý.... a tak si potřebuji ověřit, že je vše o.k. Například polohování nožiček.... aniž bych zmáčkla na "čudlíky" pro polohování, dá se polohování zvednout nahoru... je to v pořádku? dolů to nejde, ale nahoru i bez zmáčknutí ano... zkrátka se to jakoby nezasekne ve své poloze... je to v pořádku? Děkuji moc 🙂

caress
4. feb 2013

A ještě moc prosím - ty tyčky na boudičku... Jsou dvě, jedna je polohovací a z jedné strany jde sundat.... Má jít sundat i z druhé strany? Nechci za to moc rvát, pokud si nejsem jistá, že se dají vyndat obě strany.... A ta druhá tyčka (blíže k zádům) ta polohovací není, ale je úplně navolno pohyblivá... to je v pořádku? a ta vyndat jde? nebo je napevno? Trošku zápasím s navléknutím potahu-krytu boudičky....

madormi
4. feb 2013

@neslusanka tak to je síla, přesně v tomto stavu přišel mě brio co jsem kupovala starší děs, stydlěa bych se, já jej 3 dny čistila, pak jsem jej nakonec( už vičištěný, promazaný) prodala a kupila nový

natasahc
4. feb 2013

kocky ako periete prosim vas potah akym praskom a v pracke ?

neslusanka
4. feb 2013

@caress polohování nožiček je v pořádku. Dolů to musím mačkat, nahoru to jde samo. Je to dáno tím, že když kočárek skládáš, tak se ta podnožka sama složí a nemusíš to dělat ty. Co se týče tyček u boudy, obě jsou polohovací, obě jsou navlečené v potahu a celá bouda i s tyčkama jde z každé strany sedačky vytáhnout ven. Potom tam musíš odšroubovat 4 šroubečky, abys mohla tyčky vytáhnout. Někde tu byl návod, zkusím najít

neslusanka
4. feb 2013

@madormi také jsem ho hned drhla, co se dalo vyprala a uvažovala o prodeji 🙂 ale teď už jsem si ho dala do pucu, takže ok. A to mi přišel ještě jeden kočárek, a to bylo něco. Toto brio oproti němu hadr. Kola zablácené, v sedačce opět plno drobků a bůh ví čeho, košík pod kočárkem celý dorvaný, nepoužitelný a potah korbičky i sporťáku totálně špinavý, černý.... To prostě nechápu. Dotyčná osoba musela kočárek používat 3 roky nepřetržitě a nikdy ho ani jen nevytřepat, natož vyprat, vyčistit.... a potom ještě musel ležet nezabalený na nějaké zaprášené půdě bůh ví jak dlouho. Prostě mazec

neslusanka
4. feb 2013

@caress takže tady v diskusi na straně 100 je ten popis sundávání boudičky i s fotkama

caress
4. feb 2013

neslusanka: moc MOC děkuji.... 🙂 ještě tedy k těm tyčkám u boudičky.. jedna je polohovací - slyšitelně přecvakává kloub a drží v určené pozici.... ale ta zadní tyčka (je fakt, že je bez kloubu) - blíže k opěrce zad je sice také polohovací, ale úplně navolno... nedrží v dané pozici je zkrátka volná.... je tedy fakt, že když boudičku napnu, tak tyčka drží, nespadává... ale překvapuje mě, že je úplně volná... to je taky v pořádku?

jinak maminky, mě tedy také dorazil kočárek nechutně špinavý, vypadaly na mě drobečky, dokonce nějaký bonbon... Už jsem prodala x kočárků, ale nikdy jsem si nedovolila kočárek poslat takto zašpiněný, vždy byl vypraný a i kolečka omytá alespoň z toho nejhoršího... Neočekávám čistoskvoucí kočárek, když kupuji použitý, ale co je moc, to je moc.... a tohle je tedy hnus 🙂

caress
4. feb 2013

jééé, další problém... ☹ jak sundám potah sportovní sedačky na vyprání? 😨

neslusanka
4. feb 2013

@caress tak to nevím, co máš s tou tyčkou. Mě to drží normálně, i ta zadní. A potah sedačky nesundáš ☹ Já už také pár kočárků koupil a prodala. A bohužel většinou byl teda fakt špinavý. Bych si nikdy nedovolila takto kočárek někomu poslat. Se snažím vždy co nejpodrobněji kočár popsat, nevynechat sebemenší detail a samozřejmě ho i umýt

ivett
4. feb 2013

holky jak to tak čtu, potah sporťáku z Bria nejde sundat a vyprat celý? a u hluboké korby je to jak? to mě celkem nemile překvapuje, jsem zvyklá kočár svlíknout, když potřebuju a prostě vyprat...

memek
5. feb 2013

@ivett u hlbokej to ide u sportiaka zial nie.

ivetka09
5. feb 2013

@memek skus napisat panovi Šillerovi, on je sikulka zozenie vsetko a mozno aj a napredaj adaptery na brio http://www.kocikybarbora.sk/index.php/kontakt skus za pokus nic nedas 😉

memek
5. feb 2013

@ivetka09 dik uz sme to spolu preberali

ivetka09
5. feb 2013

@memek aha ok 🙂

zuzik311
5. feb 2013

kočka prosím vás čo ste dávali do kočíka pod bábätko? dá sa kúpiť ešte neaký poťah alebo mám dať deku, plienku?

bosacka
5. feb 2013

@zuzik311 my sme mali aprilove babo a davala som ju v takej volnej zavinovacke (taka hrubsia, co sa len prelozi, nestiahne. no a nosili sme ju ako podlozku tusim aj cele leto, sanozrejme otvorenu a ked sa trochu schladilo, iba som zlahka prehodila 1 cast, pripadne 2, ako bolo treba. alebo zlozenu plachtu z detskej postielky a pod hlavickou latkovu plienku

miriamka
6. feb 2013

@zuzik311 Ja mam septembrove babatko...do BRIA som si kupila takyto makkucoky dekovinovy fusak ktory som v zime prehodila do autosedacky.Spodna cast sa da cela odzipsovat ,ale ja som ju tam mala stale a maleho som normalne tak zakryvala.
Kuk foto...tam to ma, a na to som este deku dala, a na tej druhej vidis cisto v tom ako to pasovalo k Briu

Ja som deti v zavinovacke do kocika nedavala
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14213798&tab=3

zuzik311
6. feb 2013

@miriamka to by bolo fajn. ten fusak sa dá dať aj do autosedačky?
@miriamka

miriamka
6. feb 2013

@zuzik311 ANo, ma otvory naznacene takze som tam neskor prestrihla a teraz mame v autosedacke, fakt som velmi spokojna.Tu foto ako to mam v autosedacke BRIO.V zime to mam zazipsovane uplne hore len hlavicka mu trci a pekne je v tom zabaleny.

madormi
6. feb 2013

@zuzik311 já dávala takové ty barevné pevnější plenky- místo prostěredla, dělají sadu po třech v růžové, zelené a modré, vypadá to moc hezky v kočárku... nebo nammb se dá koupit, nechas si uští náhradní potah, potahy, na matraci

ichbinich
6. feb 2013

Otazka na tie, co maju vytunovane Brio u pani Moniky:
Su tie latky, z ktorych sije striesky/budicky, kvalitativne porovnatelne s originalom? Teda co sa tyka pevnosti, drzania tavru a farby a aj ze sa nepremoci pri prvych kvapkach dazda?
Dakujem.
Na jej stranke som si vsimla pri zozname latok, ze pri niektorych pise vyslovene o latkach na podlozky, a pri inych, ze usije podlozky, budicky a spol. z tej-ktorej latky.
Mam tu ziarivu modru na bielom rame, ale druhe bude dievcatko, tak by som to chcela nejak rozveselit. Nejakym kvietkovym vzorom alebo tak.
Keby to nebola taka prplacka vymienat, asi by som objednala hned viacerodruhov 😅
Co ste tu podavali fokty, vyzera to fakt super 🙂

barborkamar
6. feb 2013

Ahojte mamini ....Ja len že ak náhodou niektorá z vás nepozná maminu ktorá by chcela kúpiť brio z druhej ruky tak predávam to moje nie že by som s ním nebola spokojná je to úžastný kočik , ale chceme na leto niečo iné 🙂 Ďakujem za infošky 🙂))

memek
6. feb 2013

@ichbinich ahoj najlepsie je si vybrat latku poslat odkaz a ona ti povie ci je ta ktora latka dobra na to co si vyberies. mne teraz sije na moj kocik na leto tak som zvedava ako to bude vyzerat pridam fotky ked to budem mat

25nikolla25
7. feb 2013

Ahojte kocky,chcela by som od vas poradit,zvazujem kupu fusaku brio go ten leskly a chcela by som vediet ci je dot teply,ci to staci na nasu slovensku zimu?a este ci sa da dat aj do inych kocikov?dakujem 🙂

mahonia
7. feb 2013

Ahojky holky uvažuju o koupia Bria Go a chtěla bych poprosit nějakou současnou majitelku, jestli by mi nemohla změřit vnitřní délku hluboké korbičky...bohužel jí na prodejně neměli. Moc díky 😉