Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

madormi
17. máj 2013

@ostravacka999 ta taška určo bude www.pinkie.cz .... a věci na brio si většina z nás nechává šit u nojby ( Monika Neubert) na mimibazaru..

lej
18. máj 2013

Ahojky holky včera jsem si přivezla domů kočárek Brio go 2013 v hnědé barvě, tak dlouho jsem po něm toužila tak ho konečně mam. Miminko čekáme až v srpnu, ale byl celkem za dobrou cenu tak jsme ho pořídili už teďka 🙂 Chtěla jsem vás poprosit o radu, když mám na konstrukci nasazenou hlubokou korbu a zatlačím na ni tak se celkem hybe nahoru a dolu a to dost je to normální? Bojím se když pojedu po kostkách tak se to bude hýbat tak hodně, že to bude s miminkem hrozne drncat? Prosím o radu jestli se to nedá nějak utáhnout nebo ta má takhle každý kočár brio? A ještě mam jednu otázku než vyjedu mam nějak promastit kola nebo to není potřeba ? Moc děkuji za odpověd 🙂

aklus
19. máj 2013

Maminky, které máte s Briem zkušenosti, prosím poraďte. Není hluboká kkorbička pro mimi moc úzká? Budeme mít miminko v září, takže fusak celou zimu a mě na první pohled přijde úzká.. A pak ještě mě překvapilo, že u sporťáku nejde polohování nožiček do rovna, jde buď nahoru nebo dolů. Nevadilo Vám to? Jinak je Brio můj favorit, ikdyž ještě čekám až se podívám v reálu na nový kočárek od Concordu Wanderer.
Díky

ivett
19. máj 2013

@lej mě naopak přijde, že to houpání bude pohodlné...rozhodně lepší, když to má vůli, než když je to napevno jako deska, to pak s prckem hází...nebála bych se toho, zkoušela jsem to na prodejně a mě to přijde ok...

@aklus čekáme mimčo v srpnu a s korbou taky budeme v zimě s fusakem, věřím, že to zvládneme, je určitě z těch větších...dcera se mi do ní nacpala ve 2 letech 😀 samozřejmě je jí malá, ale spíše na délku než šířku, nebála bych se, že zimu nepřečkáte...

lej
19. máj 2013

@ivett dekuji za odpověď 🙂 dneska mi to nedalo a šla jsem se kouknout do jednoho obchodu s kočárkama a měli tam pouze kolekci Brio 2012 tak jsem ji vyzkoušela a korba se hýbala tak nějak normálně o hodně méně než ta moje. Ta moje se hybe jen když s kočárem popojedu dopředu dozadu tak už se hope.Myslíš, že by mohl byt takový rozdíl mezi kolekcemi?

ivett
19. máj 2013

@lej to je divné, a máš dobře nacvaknutý ten adaptér? ona se jako hýbe, ale že by to byla kolébka to ne, má trochu vůli, ale mě to v obchodě přišlo v normě...

bosacka
19. máj 2013

@aklus vanicka nie je uzsia ako ine podobne kociky, iba tak posobi, kedze je to len latka na konstrukcii - nie je tam plast ani polstrovanie. nemal by byt problem sa zmestit. (inak ked sme pred 2 rokmi hladali kocik, strasne pretlacali predavaci concord fusion a u nas ich vtedy jazdilo strasne vela, ze mam voci tej znacke averziu 🙂 )

imbecilia
19. máj 2013

Mam uz Brio vyse roka a musim povedat, ze som spokojna.

Pri vanicke mi velmi vyhovovalo, ze je dost vysoko a netreba sa ku nej sklanat. Tiez postranne kapsy urcene na uska, za ktore sa vanicka dviha, som velmi vyuzila aj na drobnosti vsakovakeho druhu, co som fakt chcela mat po ruke, napr. cumel, ale aj moj mobil. Tasku som zavesenu nikdy nemala. Ostatne veci som dala dole - kosik je fakt dost velky. Ale naspat k vanicke. Dalsie plus je, ze ten kryt, co sa tam prichytava cez zimu/vetre naozaj funguje, pretoze je dost vysoky na to, aby zakryl velku cast otvoru pod strieskou. Ak si vsimnete ine kociky, to vobec nie je samozrejmost. Ked duju jesenne a zimne vetry, je velmi dobre vediet, ze dnu je babo ok. Bejby mam fakt velke, lame rekordy odzaciatku a problem s velkostou nebol. Uz som sa sice bala, ale vydrzalo tam do 6m aj s fusakom! Na sirku to sice bolo uz take, ze ruky musel mat pri sebe zabalene, velmi ich nemohol rozhadzovat. Len sietku proti hmyzu a slnku som velmi nevyuzila. Viac sa mi osvedcil Dooky. Vanicka sa da zlozit na plochu placku a pri dlhodobom uskladneni tak nezabera vela miesta.

Inak: prijemne odpruzenie, velky kosik na veci, vaha sice nie je uplne malo, ale ani strasne vela, prekvapil ma, ze zvlada aj teren (daju sa pripadne dokupit spec.predne kolesa vacsie), ked som si zvykla n a rukovat, ktoru mozem chytit podla potreby (inak ked taham kocik hore schodmi alebo nakladam do mhd), tak mi pripada fakt divne ked tlacim iny kocik. Dobre viditelna a pristupna konstrukcia, ked vam niekto pomaha do elektricky alebo do schodov vie presne, kde to ma chytit. mam vysokeho muza, ktoremu tiez brio go vyhovuje, nekope do kosika pri rychlej chodzi a rukovat je mu dostatocne vysoko.

Ked som presla na sportovu cast, prekvapilo ma ako je nizko. Ale myslim, ze to je ok, ked uz bude drobec sam naskakovat a vyskakovat. Urcite je super, ze ked sa dieta sklopi do lezmej polohy, je tam zastena zboku. Vyborna aj cez leto a v zime asi nevyhnutnost. Velmi lahko sa prehodi sedadlo v/proti smeru jazdy. Je lahke, takze v pohode aj so sediacim dietatom vovnutri. Kukatko/vetratko na strieske je na normalny zips, takze ziadne zvuky, co by zobudili spiace dieta. Plastove vyhotovenie casti pod nohami s dierami sa da polohovat a tiez je velmi prakticke na udrzbu. Sposob skladania rucky sa nam osvedcil, ked sa babo ucilo chodit, alebo vonku chcelo stat, tak sa toho vie krasne chytit. Inak je kocik skladny a velka vyhoda je, ze sa sklada konstrukcia so sportovou castou zaroven. (opat podotykam, lebo to nie je samozrejmost.).Ja osobne som sa bala toho, ze sa neda napolohovat na uplne lezanie, ale nie je to vobec ziadny problem! Hlavne, ze mu nevisia dole nohy a nema 90stupnovy uhol medzi nohami a chrbtom. Spi sa mu v kociku dobre.

Minusy: do koliesok sa zabodavaju male kamienky. nie vo velkom mnozstve, ale kolieska vyzeraju ako jazdene velmi rychlo. ked chcem sklopit madlo, musim najprv sklopit tu cast pod nohami - to ma dost otravuje. obcas sa nam v zime zaaretovalo samo od seba koliesko, vzdy stacilo tam potocit a hned to bolo ok. neda sa povedat, ze je to lahky kocik.

zuzkag2
20. máj 2013

Ahojte babulky, chcem sa spytat, nemate niektora slnecnu clonu maxi ma brio?
http://www.kocikovsvet.sk/kociky-brio/2516-brio...
tuto? chcela by som vediet, ci sa da pouzit aj ked maly v kociku lezi, lebo na tom obrazku je to len ked sedka, a bojim sa, ze tie zadne popruhy nepovolia, ked dam kocik do lahu...to by bola ta clona potom na nic...

sasena033
20. máj 2013

ahojte 🙂 tak dosla mi podlozka od Moniky je uzasna obojstranna gulkova k nej mam aj madlo a chraniče na pas a ku kopčekovej farebnej len chraničemadlo budem pouzivat origos farby fotila som aj s tym gulkovym nechcelo sa mi to uz davat dole na ukazku par foto 😉 fotene pri umelom svetle takze kazda foto je ina 😀

ivett
20. máj 2013

@sasena033 mám objednanou stejnou kombinaci Brio Go, bílá konstrukce a berry barva, ta puntíkovaná podložka je úžasná 😉 díky za tip až to budu řešit...

apolenka6
20. máj 2013

@sasena033 koľko ťa to prosím vyšla podložka a poťah na madielko? ja mám hnedý kočík a tiež mám v pláne si dať ušiť guličkovú podložku 🙂 a krásne to máš zladené 😉

ostravacka999
21. máj 2013

Nebudete prosím někdo prodávat adaptéry na autosedačku Maxi cosi?? 😉

sunset
21. máj 2013

predavam vanicku na Brio ciernu na bielej konstrukcii pouzivanu cca 2 mesiace, kedze bola dlha zima, ja som bola chora a vyuzili sme ju iba marec april. na cene sa viem dohodnut, ale tak cca 80 eur by nebolo zlych 😀

kocicinka
21. máj 2013

Ahoj, nevíte, jestli jde koupit nové přední kolečko?
Já káča blbá, jsem ho svojí zbrklostí, když jsme utíkali před bouřkou, s 20 kg synem na stupátku, nabořila do odpadkového koše, nevytočila jsem zatáčku a brutálně se mi poškrábalo, funguje, to jo, ale... ☹

lej
22. máj 2013

Ahojky holky nevíte prosím kde se dá sehnat zlatá stříška a madlo na kočárek brio go ,poptala jsem se po pár obchodech a prý se už nevyrábí ☹ proč vždycky tak hezké věci přestanou vyrábět to nechápu ☹ mam hnědý kočárek a zlatou tašku a těšila jsem se ,že si udělám zlato hnědou kombinaci. Nemáte někdo na prodej zlatou stříšku a madlo? děkuji 🙂

poppy1
22. máj 2013

ahojte! ja sice este kocik kupovat nejdem, lebo som len v 9 tt 🙂 ale ak by ste nahodou mali do buducnosti na predaj Brio go model 2013 s vymenitelnymi terennymi kolesami, mam urcite zaujem! 😉 dakujem!

ivett
22. máj 2013

@lej
http://deti.bazos.cz/inzerat/24042983/Brio-go-z...
http://www.sbazar.cz/sim/detail/955187-brio-zla...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=65685724&tab=8 prodává to jedna a ta samá paní asi, už se to nevyrábí, takže jedině takhle přes bazar...a nebo zkusit ukecat někoho, kdo to prodává i s kočárem,jestli by prodal zvlášť...

kapokapo
23. máj 2013

@aklus ahoj, vanicka le yvzera uzka, ale nie je, skus si premeriat ine... a uvidis...

sasena033
24. máj 2013

zienky mate niektora organizer na brio?? akano spokojne? som objednala tak uvidime 🙂

petramarie
25. máj 2013

Holky, asi pred mesicem jsem vytahla z krabice novou korbicku brio, aby se mi natahla a vyvetrala... boudicka je ale porad zmuchlana jak prase 😔 Nemate nektera radu co s tim? Vysliknout a pres uterku prezehlit nebo co...? Dik moc

maty1232
26. máj 2013
maty1232
26. máj 2013

@petramarie taky se chystám to žehlit

madormi
26. máj 2013

@maty1232 wau ten nánožník na hluboké je úžasný!!! máte k tomu i boudičku? a z jaké je to látky a matroše? a šila to monika? jinak jak koukám n afoto sporátku, máte to dobře navlečené, že je to tak blbě prohlé a ne napnuté?

madormi
26. máj 2013

maminky, nemáte prosím některá krabici od bria sportáku originál? zaplatila bych její poslání i za tu krabici bych něco zaplatila 🙂 budem se totiž stěhovat a pak budu brio ukládat na druhého prcoška a já blbka když jsem prodávala staré brio prodala jsem ho v té originál krabici od nového- no blbá noo vůbec mě nenapadlo, že se mi krabice bude hodit 🙂 tak dkyby nááhodou některá, budu vděčná 🙂

kiakocikovsvet
26. máj 2013

@madormi skús poprosíť predajcu a dovozcu bria groupfashion.cz, verím že ti pomôžu

maty1232
26. máj 2013

@madormi
Díky!
Boudičku k hluboké korbě mám taky, ale přiznám se, že ta se mi na tom moc nelíbí a moc dobře tam teda nesedí, takže ji dávat nebudu. Látka, matroš - mno něco nepromokavýho, víc asi nepovím 😀 a je to od Moniky....sporťák mám blbě navlečený a ne a ne to navlíknout, aby se to neprohýbalo, už nevím, co s tím 😒 budu muset zkoušet...

madormi
26. máj 2013

@maty1232 máte to provlečené v té uzké rouře která je ještě v té boudě? ten předek myslím? nestačí to strčit jen do té látky, ale asi 10 cm od okraje látky začíná taková uzoučká roura nebo jak to nazvat, kterou se to musí prostrčit

kocicinka
26. máj 2013

nemáte tady některá podložku z bočnicemi od Moniky? Nemůžu přijít na to, jak tam ty bočnice uchytit.... jsou tam takové malé gumičky, za co se to uchycuje? Já mám tu boudu taky takhle povolenou.....

petramarie
26. máj 2013

@maty1232 krasny tuning 🙂 Fakt to vyzehlime? Tak co s tim, ze..

@madormi cauky, nemas prosim radu jak na smuchlanou origos boudicku u korby? Bavily jsme se tady o zehleni. Nemas zkusenost?