Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

teddylu
25. apr 2012

Tak já si pořád myslím,že mi Brio vydrží až tak do 2,5 let dítěte 🙂! Baby jogger je super,chtěla jsem ho už od narození s korbičkou,pak jsem ale objevila BRIO a ten mě okouzlil ještě víc. To jeho skládání je ale bezkonkurenční!!! Já už zase nevím,čekáme holčičku a ty jsou drobnější,ale nechci po roce měnit kočár a golfky bych řešila až později.

teddylu
25. apr 2012

@nadenkaaa Tak já si pořád myslím,že mi Brio vydrží až tak do 2,5 let dítěte emoticon! Baby jogger je super,chtěla jsem ho už od narození s korbičkou,pak jsem ale objevila BRIO a ten mě okouzlil ještě víc. To jeho skládání je ale bezkonkurenční!!! Já už zase nevím,čekáme holčičku a ty jsou drobnější,ale nechci po roce měnit kočár a golfky bych řešila až později.

nadenkaaa
25. apr 2012

@teddylu no nas :drobcek ma 12,200 g a 82 cm a fakt ked beriem vsade brio nechce sa mi to vyberat z auta a skladat 🙂 ale urcite by to vydrzalo🙂 a aj aj tak ratam ze on uz dlho sediet nebue chcciet v kociku takze ten babyjogger je viacmenej na take dlhsie trasy a do auta
a na briu sa mi paci aj bezkonkurencne snad najvacsi kos🙂to co tam popcham ked potrebujem to je bezkonkurencne najviac -velmi mi to vyhovuje🙂
ale potrebujem nieco lahsie jabyjoger city mini ma 7,5kg a maly sa tam rozvalil ako kral🙂
ale brio je rozhodne naj kocik od narodenia🙂 vyzera dobre je skladny na skvely kosik velku striesku a aj sportova cast je priestorna -ja osm totizto vyberala kocik najma podla sportovej casi -kedze v nej travi dieta viac casu -dlhsie obdobie ako v hlbokej casti

bosacka
25. apr 2012

@teddylu - podla mna sa brio urcite da pouzivat dlho, len potom uz dieta tam menej sedi a mamicky pokukavaju po niecom lahsom, spratnejsom, ako pisala nadenkaaa. brio sa da krasne zlozit, spomedzi kombinovanych kocikov patri medzi najlahsie, ale oproti golfkam je stale tazky.

teddylu
26. apr 2012

@nadenkaaa
@bosacka
Tak vám děkuji za pěkný popis 🙂! Tak půjdu do Bria!! Uvidím jak nám dlouho vydrží,třeba ani golfky nebudeme potřebovat.

nadenkaaa
26. apr 2012

@teddylu drzim palceky myslim ze nebudes lutovat brio je fakt super -ak by som s nim nebola spokojna nenecham si ho aj pre druhe babo 😉 a urcite sa bude tvojej babike v nom pacit 😵

sunset
26. apr 2012

Tie ktore mate na Brio autosedacku Maxi cosi, ake su tie adaptery? existuje iba jeden druh? proste keby som chcela kupit z bazaru autosedacku, tak budem hladat hociktoru Maxi cosi cabriofix a adaptery na nu? a tiez mate niektora skusenost so skejtikom ku Briu?

sevzuz
26. apr 2012

@sunset ahoj ja mam maxi cosi cabrio fix z netu taku obycku ale myslim ze aj pebble na tie adaptery sedi, a
adapt, su iba jeden druh k briu, potom ma este brio adaptery na brio autosedacku. a skejtik mam tiez zo zaciatku mi liezol na nervy lebo sa tazko nasadzal, ale chcelo to len cvik, je sice pravda ze ked na tom dieta nestoji dost to hrkoce, ale niektore babatka to uspava. ako pisem najprv mi vadil potom som si na neho zvykla a teraz zistujem ze je uuuplne uz pre nas navyse, lebo syn by sa sice vozil ale len ked bola zima a ako presla zimu uz sa nevozi ani si to nepyta, takze bude na predaj🙂.

@teddylu sa budes cudovat alebo ta to potesi je som brio kupovala, ked mal prvy syn 1,5 roka a predala som predchadzajuci sportak a aj "Golfky"🙂 lebo sa mi lepsie jazdlo s briom, vyhovovalo mi to otecene sedenie🙂
inak na zlozenie bria sice potrebujes dve ruky ale na rozlozenie len jednu a ta lahkost pohybu sa s "golfkami" neda porovnat 😵

zuska_29
26. apr 2012

@sunset ahojky, aj ja mam autosedacku maxi-cosi cabriofix, a mam adaptery aj na kocik, adaptery su iba jedny 🙂 A ake su tie adaptery? kusok plastu za 60eur 🙂)) ale super vec.

sevzuz
26. apr 2012

@zuska_29 no kusok plastu za tolke peniaze 😝 ale nechapem, mi v detskom obchode povedali, ze taku cenu Brio dalo preto aby "prinutili" kupit si Brio autosedacku. a este je pre mna nepochopitelne ze adaptery na iny druh kocikov k autosedacke maxi cosi su za 20-30€ 😠 😠 😠
a napriklad v nemecku ich mali dlho za 30€!

bella22
26. apr 2012

@teddylu já žádný golfky kupovat nehodlám, myslím, že se sporťákem si úplně vystačíme. A podle mě jde i do letadla.

zuska_29
26. apr 2012

@sevzuz aj mne povedali to co tebe, ze v briu chcu aby si kupovali brio sedacky, lenze ja som chcela maxi-cosi, v akcii som ju vystihla za 98eur ci kolko...a teda s adaptermi ma to vyslo na nejakych 160 co je ako klasicke vajicko cenovo. veru nechapem tu cenu, vsetky ostatne adaptery maju omnoho nizsie ceny...a v nemecku ich mavali za 30€? wau, pekna cena.

sunset
26. apr 2012

@sevzuz dakujem, potom sa ozvi ked bude skejtik na predaj 🙂 este nan manzela musim presvedcit.
A nechapem, preco radsej nevylepsi Brio svoju autosedacku, miesto toho dava vysoku cenu na adaptery, ja som naisto rozhodnuta pre Maxi Cosi, takze budem musiet calovat za ten kusok plastu ako vravi @zuska_29 😀

janika84
27. apr 2012

ahojte dievcata 🙂 chcem kupit kocik brio go,ale kazdy kto ho nemam mi tvrdi ze je sportova cast hrozne uzka?je to tak? nepoznam nikoho co ho ma...a u nas ho ani v obchode nemaju 😒

sevzuz
27. apr 2012

@janika84 uuuuzka???? ked ti poviem ze sa tam v pohode zmesti moj skoro trojrocny syn (nosi oblecenie 98 - 104) ktory ma 14,5kg a skoro meter a to este aj hlavka mu tam vlezie 🙂 dufam ze uveris, skoda ze mam kocik v aute ale naozaj sa nemusis obavat, sportova cast vobec nieje uzka, by som povedala ze jedna z najsirsich na trhu (potom uz len polske kociky su sirsie:-/, predtym som mala sportak Peg perego GT3 a sirka sedacej casti je uplne porovnatelna, skoda ze som to vtedy nemerala 😅
a tvoj maly sa chce este vozit? to je fajn🙂

bettypo
27. apr 2012

@janika84 v sobotu som ho pozerala v obchode. Má 32 cm, fantasticky pruží a je ľahučký. Páčili sa mi aj kočíky ktoré mali o 1 cm širšiu sedačku - teutonia a hartan. Širšie sú asi len quinny speedi a jane slalom (tá stará verzia) - neotočné trojkolky.

renata09
27. apr 2012

@vevercaci Ja mám skate značky litaf a je v pohode.Ak budeš chcieť,pošlem Ti foto,ako to vyzerá na briu.

bosacka
27. apr 2012

@janika84 - sportova cast je podla mna dost siroka, dokonca tu pisali ze je z tych sirsich (to som neporovnavala), ale ked sme kocik kupili, svokra krutila hlavou nad uzkou vanickou. ona posobi ozaj uzko, ale vnutorny rozmer ma standardny, provnavali sme 🙂

andy.v
28. apr 2012

ahojte, rozmýšľame nad kúpou športového kočíka brio.viete niekto porovnať a zhodnotiť rozdiely v brio go 2011 a 2012? ďakujem

kiakocikovsvet
28. apr 2012

@janika84 všetky značkové kočíky v porovnaní s polskými majú menšie športové častí,
záleží s akým športovým kočíkom ho porovnávate, lebo BRIO v porovaní s ostatnými značkami /napr.casualplay,maxi-cosi,concord,quinny,
má najväčiu športovnú časť

kiakocikovsvet
28. apr 2012

@andy.farebné prevedenie a kvalita poťahu

nadenkaaa
28. apr 2012

Baby ja som adaptery nemala -mala som autosedacku maxi cosi botanica luxury ale pouzivala som ju v aute -maleho som vobec v autosedacke nenaklikavala do kocika -bol v autosedacke len nevyhnutny cas a potom siel vzdy do hlbokej casti alebo do sportaka neskor /kvoli chrbatiku/
posielam fotky sportovej casti kde mam 13 mesacneho syna ktory ma 82cm a 12,20kg
momentalne velmi ocenujem otocnu cast -lebo vela sa s malym pocas prechadzky rozpravme a ukazujeme si vselico ,pripadne ak ma naladu zasa ho otocim a vidi na svet a nie na mna🙂

arsiella
2. máj 2012

Ahoj holky, mám kočárek Brio vyhlídlý, ale nedaří se mi ho potkat v nějaké prodejně. Chtěla jsem se zeptat, zda má korbička nějaké úchyty na přenášení? Budu muset denně korbičku vyndávat a nosit do bytu. Děkuji za odpověď.

pallacinka
2. máj 2012

@arsiella Korbicka ma dlhe uska, ktore su schovane vo vreckach po bokoch, takze s prenasanim by nemal byt problem.

pallacinka
2. máj 2012

@nadenkaaa My sme tiez adaptery nemali, lebo este neboli v ponuke a Brio autosedacku sme nechceli, a takisto nam vobec nechybali. Ked sme neskor kupili aj dalsi kocik, na ktory nam uz sedacku pasovala, vyuzili sme to presne jeden raz 🙂

borka22
2. máj 2012

Ahojte, chcem sa opytat ake mate skusenosti s fusakom shiny brio do akeho veku je dobry babatku. nasa mala bude ,at v zime rok aj daco a nasla som som super ponuku na fusak tak zvazujem ze ho kupim

andy.v
2. máj 2012

Ahojte, už mám brio doma, chcela by som kúpiť nejakú krásnu podložku pre môjho čertíka. Dajte mi prosím typ, kde by som nejaké našla. ďakujem

millada
2. máj 2012

@andy.v http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=561793 alebo http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=791474 🙂
Aj ja si od jednej z nich objednam určite. Mozno aj striešku letnu, tasku... 😉

bosacka
2. máj 2012

@arsiella - vanicka ma popruhy, ale myslim ze oficialne by sa za ne nemala prenasat, ked je tam babo (teoreticka moznost odtrhnutia). ja som nosila vanicku 3 poschodia 2x denne a nebol problem, chytila som ju za okraje a oprela o bok - tak sa mi niesla najlepsie 😎 . kebyze ju drzis za popruhy, musis ju mat dalej od tela a tym by bola tazsia. ak budes prenasat vanicku, jednoznacne brio odporucam... 😵 mala som v okoli viac kamaratok s inymi kocikmi, ktore si nevedeli predstavit niest samotnu vanicku.