Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

startule
24. júl 2013

@borrasca81 Jestli sis psala s pánem z groupfashion tak máš pravdu, ten je dost protivný.

borrasca81
24. júl 2013

Jo byl to pán od nich, také jsem mu pěkně odepsala co si myslím o jejich přístupu k zákazníkům 😎 a zavolám tam ještě nebo napíšu někomu jinému 😠 .

pajushka
24. júl 2013

Holky, vážně se nikdo nezbavujete origo skejtu na brio??? 😖 Díky!

jul11
24. júl 2013

Obrubnik bol problem v tom,ze ked si zase na zemi a je tam nerovnost,tak sa zaseknes.Ja mam velke 4nafukovacie kolesa,tak cez vsetko len tak prebehnem.Samozrejme ovladatelnost jednou rukou velmi nejde a aj vaha je vacsia,ale hlboky kociar odporucam velke kolesa,sportiak uz skor nieco s otocnymi kolieskami,pripadne buginu.nasa sa parkrat viezla v sportovej casti,ale hned sme presli na buginu,lebo chce behat a nespi v kociku.kazde dieta je ine a aj kazdej maminke vyhovuje nieco ine

martuska75
25. júl 2013

@jul11 fakt je to asi individuálne. Tiež máme teraz už buginu, ale z hlbokého hned na buginu by som ja určite neprechádzala. Lebo ak má problém niekto prechádzať terénom s Briom tak by som si to mrkla s golfkami. 😀 Mám živú skúsenosť 😉 Tie už sú fakt len na také pochôdzky mestom.

martuska75
25. júl 2013

@borrasca81 Ak predávajú nové Briá a povieš mu, že chceš kúpiť jazdené, tak sa istotne potešil 😀 😀 😀 Si mu mala napísať/zavolať že už Brio máš, je po záruke a chceš ho opraviť, čo by to stálo. 😉 Inak ked som mala poškodenú rúčku a nešla aretácia, tak som to riešila v Trnave v Bambini a boli úplne super a ochotní. Možno tiež skús pohľadať nejakého lokálneho predajcu.

bubka22
25. júl 2013

Zienky, chcela som sa Vas opytat ako sa chodi s Briom v terene a hlavne po snehu ... su teraz aj nove vymenitelne kolesa, no ako je to s povodnymi malymi prednymi kolesami? vdaka.
Chcem si kupit kociarik, no neviem ci staci jazdeny alebo radsej novy koli tym kolesam.

jul11
25. júl 2013

Jasne,hned z hlbokeho nabuginu sa neda,ale nasa bola v sportovej casti asi 1,5mesiaca a potom uz nechcela,trosku sme ju tam este davali,ked sme niekam isli a ju podplacali chrumkami a uz mame golfacik,to sa jej paci,je nizsie,vie sama nastupit,vystupit a moze ho tlacit,co je najvacsia zabava.ma to namiesto kocika pre babiky,tlaci svoj

borrasca81
25. júl 2013

martuska75: no mě to pak taky napadlo, že jsem měla dělat, že je kočík můj, no zkusim tam zavolat, snad to nezvedne on hi 😎

martuska75
25. júl 2013

@jul11 niektoré deti kočíky nechcú vôbec, hned ako sa naučia chodiť. moja staršia bola tiež taká. Ale to neznamená že kočík nebol OK (vtedy sme Brio nemali). myslím že táto téma skôr pre maminky ktoré kočík vyberajú a lebo ich deti sa voziť chcú.

borrasca81
25. júl 2013

Tak jsem tam volala a opravy se mi opravdu nevyplatí, mluvila jsem s nějakým pánem, musela by se vyměnit nejspíš celá kolečka se vším všudy, nová sedací konstrukce a jelikož na nový nemáme a ani bych to nikdy za kočík nedala, tak jdu vybírat jinou značku. Briu s jejich špatným servisem už nevěřím. Přednostně opravují reklamace a to jen pár kusů, prý jim výrobce ty náhradní díly skoro neposílá.... ☹

martuska75
25. júl 2013

@borrasca81 ja ked som mala problém s aretáciou, tak to stačilo len namastiť. Vážne. Športovú sedačku vieš kúpiť celú povedzme za nejakú stovku (pozerala som bazár). S tým servisom si asi mala smolu. Ja som osobne mala špičkovú skúsenosť. Bolo to síce vrámci záruky, ale fakt bleskovo opravené a zdarma. A ešte mi poslali aj darček 🙂 Týmto zdravím do Trnavy 😀 😀 😀

adrianai
26. júl 2013

Ahojte baby, kúpila som "si" Brio, ale vozený, chcem ho vyčistiť (lebo veď v zime to nebude dobre schnúť 😝 ), nedajú sa nejak dať dole poťahy? musím to iba tou handričkou? Akože nieje špinavý, iba trochu vanička ufúľaná, nič hrozné, len ja by som chcela mať všetko pekne vyprané 😀 Vrelá vďaka 🙂

ichbinich
26. júl 2013

@adrianai:
Oficialne sa dole nedaju dat, ale jedna mamicka si tu dala tu namahu, ze vsetko odsrobovala, potah dala do pracky a zase prisrobovala... Mozno sa ozve a poradi ti 😉
Ale mikrovlaknovou handrickou to ide super. Najpr si pridaj aj prasok na pranie a potom este pretri s cistou vodou.
A myslim dokonca, ze to tu niekto strcil pod sprchu aj s konstrukciou 😉

adrianai
26. júl 2013

@ichbinich ďakujem 🙂 tiež som skúmala a uvažovala o rozšróbovaní, ale neviem neviem 😀 vaničku som ale strčila do vane a s hubkou vyčistila s práškom na pranie a potom osprchovala, hádam to prežije bez ujmy...ale šporťák sa bojím 😅

adrianai
26. júl 2013

@ichbinich Ešte ma napadlo, ako sa dáva dole strieška? Baby si občas dávajú šiť u Moniky z mmb (aj ja mám určo v pláne), asi to treba tiež odmontovať?

ichbinich
26. júl 2013

@adrianai:
Strieska sa dava dole lahko:
Otvor si tie suche zipsy. Strieska je zakliknuta na dvoch miestach. Tam, kde je zakliknuta oblznikovym kuskom (nie tam, kde je ten okruhly klb), sa to da stlacit a vybrat. Musis stlacit na obidvoch stanach a posunut, aby si to vybrala z konstrukcie. Nie je to len nasadene, teda nestaci vybrat smerom dohora. Ale je to aj zasunute, takze musis "chytnut, zmacknut, zatahnut", ako sa kedysi spievalo 😀
Ked budes mat striesku dole z konstrukcie, malym srobovakom odsrobuj tie srobky, ktore drzia tu umelohmotnu ciernu cast na kovovych "pasoch", ktore tvoria striesku. Potom tu latku iba stahnes. Myslim, ze na strane 100 to tu jedna mamicka vsetko super popisala a nafotila. Pozri si to. Potah zo striesky potom mozes hodit do pracky, ako aj potah z madla.

Vytunovanu striesku u pani Moniky mam aj ja, aj na vanicke, aj na sportaku a aj podlozku 😉 😀
Ked sportak nahodim, zase sa tu pridem pochvalit s fotkou 😉

adrianai
26. júl 2013

@ichbinich Si veľmi zlatá, veľká vďaka za pomoc 😉

borrasca81
26. júl 2013

martuska75: a tobě se to také zasekávalo a nedrželo to zaaretované a po namazání to drželo? Sedačku na Brio jsem na bazarech nikde nenašla ☹

borrasca81
26. júl 2013

Prosím kdo máte brio, jak se dá polohovat madlo u dítěte? Na videích to nevidím. Vím, že může úplně vertikálně vůči kočárku, jak jinak se dá polohovat? Děkuji

enah
27. júl 2013

@ichbinich Ahoj, krasne tu radis, tak sa obraciam priamo na Teba. Mam zalusk na brio kupovane 2012 - ale mozno vyrobny rok 2011 - pani pise, ze ma kolieska penove - co ma prekvapilo. Bola som v Malvikua mal kolieska plastove akoby so vzduchovou bublinou - teda podobneho razenia ako nafukovacie, len sa nafukovat nedaju.
Ake teda su? Penove ako ma Teutonia ci Concord, alebo tie specialne plastove?
A kolieksa na zimu sa daju pripojit len na kociky 2013?

startule
27. júl 2013

@ichbinich já jsem ho drhla ve vaně. Odepla jsem sedačku z konstrukce a vydrhla rozpuštěnou kapslí ariel, pořádně vysprchovala a dala na suníčko uschnout.

borrasca81
27. júl 2013

Tak jsem si ho objednala od jedné paní za skvělou cenu. Nemáte někdo tip jak sehnat nánožník? Klidně nechat ušít, ale u koho? Případně neprodáváte někdo?

andrea.vasickova
28. júl 2013

Maminky, pasuje podložka Pinkie do sportovního kočárku Brio?

ichbinich
29. júl 2013

@enah:
Prepac, ze az teraz, ale cez vikend nebyvam online 😅
Moje Go je z roku 2009, ma take ako popisujes, "penove" kolesa. Jedina nevyhoda tych koliesok je, ze sa do nich zapichuju male kamienky, najma zimny posyp. Ale zase sa daju velmi lahko vybrat, jednoducho hranou topanky a hotovo... Po niektorych velkych, co som nevybrala hned, ostali dierky, ale tie nemaju na funkciu ziaden vplyv.

Tie kolesa na zimu sa vraj daju pripevnit iba na kolekciu 2013, aspon tak pise vyrobca. Neviem, ci je tam naozaj rozdiel aj v konstrukcii. Ja prejdem vsade aj s original kolieskami, tie velke mi netreba, tak viem iba, co sa popisalo.

@startule: Nejak tak to drhla aj moja mama, kym som bola v porodnici. Ale ona si netrufla to uplne osprchovat, poctivo to drhla handrickou 😕

@borrasca81: Nanoznik pasuje aj Emitex de Luxe. Ja ho mam, kdesi som tu davala aj fotku, sedi pekne. A na rozdiel od originalu je zatepleny. Ale pani Monika ti urcite usije, co len chces 😉 😀

lindana
29. júl 2013

Baby ako prebieha reklamacia tej nestastnej gumy? Este sa mi neroztrhla, ale zacina byt vidiet prasklinky, takze ochvilu to budem musiet riesit. Museli ste odovzdat celu konstrukciu? Ako dlho to vymienali? Dakujem

martuska75
29. júl 2013

@andrea.vasickova pasuje, alepravdupovediac tie od pani Moniky sú o dosť lepšie. Pinkie je o kus kratšia, nie je až do vrchu sedačky, takže je skôr pre menšie deti . Okrem toho v lete sa malá na tej opičke strašne potila, takže som ju ked bolo teplo otáčala na opačnú stranu.

enah
29. júl 2013

@ichbinich fiha - tp znamena, ze kolieska Brio Go 2013 su ine (plastove) a starsie rocniky boli penove? Nikde som t necitala, ale kolieska co som videla v Malviku neboli penove ako ma Concord, teutonia...hm.

mirus2
29. júl 2013

Predávam Brio po pár mesiacoch používania.

ichbinich
29. júl 2013

@enah:
Nemam porovnanie starych a novych modelov. Tu je Brio velmi zriedkavy kociar a ine kociare nemam v dosahu. Tu na ihrisku maju bud klasicke pneumatiky alebo podobnu hmotu ako Brio.Ale nejak extra som nesledovala, ake ma kto kolieska 😉 😀
Nie je to klasicka pena, ale umela hmota teda... Ale je to ine, ako vzduchom plnene pneumatiky. Tazko sa to popisuje... 😅