Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

anpolia
26. júl 2012

@medvidekpu nam sa do sportovej casti zmesti 5,5 rocna dcera.😀

cherry1981
27. júl 2012

baby nekazia sa Vam koliecka? My mame brio a uz druhy krat pokazene koliecko 😠 Nejde mi tocit a je stale zaistene, tak cakame na suciastku

ichbinich
27. júl 2012

@cherry1981:
Mne blbne zasadne v zime prave predne, furt sa samo aretuje. Pomoze precistit a namazat, silikonovym sprejom, to nam spravili v obchode a potom to slo. Toho roku, kym sme sa dopracovali k cisteniu, bolo po zime a po probleme 😉
Ale zvraj tym novym aretovacim "prstencom" sa to vyriesi. Jedna mamicka to tu pisala, poslali jej nove dieliky, vymenila a odvtedy ma po probleme...

cherry1981
27. júl 2012

@ichbinich Ten aretovaci prstenec uz sme raz menili a teraz cakame znova a budeme menit uz druhy krat 😠 Koliecka mazeme stale inak kazali nam co najmenej kolieca zaistovat , zevraj ich mame nechat nech sa tocia a nie ich zaistovat(pisem ako madar, ale neviem to inak vysvetlit😀)

ichbinich
27. júl 2012

@cherry1981:
Oje, tak to budes mat nejaky "pondelkovy vyrobok" ☹
Viem, co mas na mysli. Ale vsak sa ti aretuju same, nemusis ich este aj ty 😉 😀
Mne to vzdy zazracne prejde same po zime... Ako umyli cesty od soli a posypu a bolo teplejsie, kolecka funguju. Ale zase uz par tyzdnov som nebola s kociarom von. Ale naposledy to urcite nebolo...
Az na tychto par much je to ale pre mna idealny kocik 🙂

cherry1981
27. júl 2012

Ja som s nim tiez velmi spokojna az na to koliecko nestastne 🙂
@ichbinich

lenka_21
27. júl 2012

@cherry1981 Ahoj, tak vidim, ze kocikujeme v rovnakom kociku 😀

cherry1981
27. júl 2012

@lenka_21 😀

ustrachana
28. júl 2012

dobry vecer kocky, zvazujem kupu Bria pre svojho skoro 9 mesacneho synceka a rada by som sa Vas spytala ako je to s polohovanim kocika a ci je podla Vas vhodny na zimu - ci nie je problem ked je sneh a podobne.

pallacinka
28. júl 2012

@ustrachana Ahoj, polohovanie je v pohode, nejde uplne do lahu no dostatocne na spinkanie. A v snehu je tiez fajn, asi ako vsetky podobne kociky, ked su zaveje tak je jasne, ze neprejde, ale inac nie je problem, tie klieska su dost velke. Vie uz tvoj malinky sediet? Nasa mala, kym nevedela, sme ju mali v Stokke, v Briu sa nam smykala, presli sme donho az ked bola starsia.

ustrachana
28. júl 2012

@pallacinka nevie sediet sam, ale dakujem za odpoved tym padom brio definitivne rusim

martuska75
29. júl 2012

@ustrachana Brio je dobré pre drobca presne v tom istom veku ako ostatné šporťáky. POkial dieťa nesedí tak sa naň dá dať hlboká korbička a potom už si bendí v šporťáku. ČO sledujem tak od takého cca pol ročka +/- podľa drobca. Ja si nepamatám že by sa Nina v Briu šmýkala, tak neviem. Prejaznosť terénom má podľa mňa fantastickú. Chodila som aj cez sneh a v pohode ale teda polmetrové záveje som neskúšala.

pallacinka
30. júl 2012

@ustrachana Aby som to uviedla na pravu mieru, toto nie je "chyba" Brio, je to ako u kazdeho ineho sportaku tohto typu. Podla mna je na toto prechodne obdobie idealny korytkovy kocik, co viem, viaceri to tak riesili ako my. Brio je inac dokonale a vyuzivame ho skoro kazdy den, len tie 3-4 mesiace kym mala nechcela byt vo vanicke no este nevedela pekne sediet mal u nas pauzu 🙂

annie07
1. aug 2012

@cherry1981 @ichbinich ahojte babulky, mne akurat dnes prisiel brio go, poskladala som ho ale zda sa mi, ze prave predne koliecko akosi blbne, akoby trosku nepriliehalo na zem, ked tlacim kocik tak akoby trosku hrkalo a nejde tak bezproblemovo ako lave... citala som, ze ste mali problemy s kolieskami, neviete mi poradit prosim?

ichbinich
1. aug 2012

@annie07:
Ja by som ho na tvojom mieste este raz vybrala a nasadila, podla Windows principu 😉 😀 (=vypnut a zapnut, potom to pojde, haha)
Skontrolovat, ci tam nie je nejaka spina a ci dobre sedi. Ak to stale bude robit, spytaj sa tam, kde si ho kupila, co oni na to. Pripadne ti ho vyreklamuju a poslu nove. Casu mas este dost, nie ako mamicky, ktore by boli pocas reklamacie zrazu bez kociara...

Problem s mojim kolieskom je, ze v zime sa samo aretuje a netoci. V lete to nerobi, je to fenomen 😀

monulienkamt
2. aug 2012

@ustrachana ja som mala maleho v sportaku uz od 4 mesiacov, kedy nechcel byt vo vanicke, lebo nic nevidel. to, ze som ho dala do sportaku neznamena, ze som ho posadila (mam pocit, ze niektore maminky si to automaticky myslia, tym nenarazam na teba 🙂 ), malemu nic nie je, tym, ze sportak sa nedal dat do uplneho lahu tak aj videl na mna a bol spokojny. ked si porovnam, kolko casu v nom stravil kym nevedel uplne sediet s tym, kolko niektore maminky maju svoje deticky v kresielkach a v autosedackach, tak si myslim, ze by mu to ublizilo....a inak v zime v pohode, a to u nas bolo dost snehu a malo odhrnutych chodnikov, dokonca sa mi s nim chodilo lepsie ako kamoske, co ma taky "polsky traktor" 😀

miriamka
10. aug 2012

Baby, autosedacku z BRIO go upevnim do auta aj bez isofixu alebo len s nim?

lulii
10. aug 2012

@miriamka Ahoj. Upevníš jí i klasicky přes pásy, isofix nepotřebuješ 😉

adelinka12
10. aug 2012

@cherry1981 dobrý den toto se mi děje taky,přední kolečko se samo zaaretováva a navíc kolečka popraskávají,a to jej mám pul roku a jezdím ještě s jiným :( navíc když jsem ho vezla na reklamaci tak mi řekl pán.že to není možné že se to nemuže stávat 😠 😠 😠 😠

home1
13. aug 2012

AHojte,dokedy je brio vhodne pre dieťa?myslím vekovo? je podla vas blbosť ho kupiť pre dieťa ktore ma 1rok a 4mesiace? 😕 a neviete mi povedať dlžku ked je v lahu?
@monulienkamt
@ichbinich
@martuska75 a dalšie,dakujem

home1
13. aug 2012

Ešte podotknem,že malá ma 10kíl a 81cm.

boska79
13. aug 2012

@home1 ja som do neho strcila syna, ked mal tri roky- bol to sice kocik urceny pre mladsieho surodenca, ale aj nas trojrocny si chvilu rad odviezol prdelku a uplne v pohode tam sa zmestil

home1
13. aug 2012

@boska79 ked ja neviem..strašne som nerozhodna..myslím že by sa malej ešte zišiel-hlavne na zimu.... (ak by som ho kupila (chcem kupiť čisto novy) tak by zostalo aj pre druhe a dokupime len vaničku potom.... no chcela som upiť bee plusko.len čoraz viac čítam ako je nepohodlny a na zimu uplne nevhodny....

boska79
13. aug 2012

@home1 mame podobne stare deti.. tiez som nad nim rozmyslala a priznam sa, pride mi to uz zbytocne kupovat. mne sa paci maly sikovny kocik. maclaren, beecko, pliko, zippy a podobne... kocik ktory raz dva zlozim, prejdem bezny teren, neaka ta prechadzka... aj tak uz chodievame na odrazadle, v zime budeme na sanach a aj pesi... len ked sme v meste, ho musim spacifikovat aby mi nezdrhal, pripadne sa vyspinkal

a teraz novy pp book - len book plus bude az na jesen- ten ma revezny sed.

home1
13. aug 2012

@boska79 čo hovoríš na kočík mamas&papas urbo? aj nad nim rozmyšlam 😅

boska79
13. aug 2012

@home1 az na tie kolecka...teraz je tu jeden na bazare- kuk ake ich ma vyjazdene

home1
13. aug 2012

@boska79 no ja by som kupila novy..všimla som si ho bazare,je fakt že su vyjazdene,trebalo by nove..ale najnovšie urbo ma lepší košík 😉

home1
13. aug 2012

@boska79 toto čo kupim chcem ako posledny kočík pre dcerku,tak strašne vymyšlam či sa vratiť k bee,alebo kupiť brio alebo urbo? 🙄

boska79
13. aug 2012

@home1 chces velky kocik alebo mensi?

anpolia
13. aug 2012

Baby, ktore ste si objednavali podlozku do sportovej casti od pani moniky n., prosim vas daju sa uhradit peniaze aj prevodom na ucet,alebo lenposlat ich v obalke ako cenny list? Ak ano, platia sa nejake poplatky za prevod? Chcela by som si u nej objednat podlozku a viac sa mi vidi uhrada priamo na ucet. Dakujem za vase odpovede vopred. 😉