Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

michell13
1. mar 2009

Ahoj ja mam kočík Brio go, ale len sportovu cast, kedze mala mala 6 mesiacov a tento sportovy bol vo vnutri najväčší a najdlhší, ja som potrebovala len sportovy na zimu, strecha je akoby cela, takze nefuka z bokov, je lahko manipulovatelny, da sa otocit do obidvoch smerov, co je vyhoda, nanoznik sa da tiez pohybovat, rucka je nastaviteľna na tri urovne, a da sa este extra sklapat, ked ides napr. do autobusu, ci lekarovi nezabere vela prietoru, tiež sa velmi ľahko sklada len jednym akoby tahom, v aute nezabere vela miesta a je lahky. Vyhodou je i veľky kosik, kde davam velke nakupy. Je dost odpružneny, a fakt ide akoby sam. Keby si mala este nejake otazky rada zodpoviem. Ja som s nim velmi velmi spokojna. Neskôr keby sme mali baby druhe dokupim len vanicku a skate k tomu. Vela stastia pri vyberani. 🙂

ikatika
21. mar 2009

Ahoj michell a dorotkaa aj my sme sa rozhodli pre kočík Brio go, teraz hľadáme na internete kde ho čo najlacnejšie kúpiť. už som prezrela nemecké a rakúske stránky, aj obvolala niektoré obchody, v zahraničí vychádza lacnejšie.
Michell kde si si kúpila tento kočík? a v akej farbe ho máš?
Čakáme chlapčeka, tak uvažujeme nad modrým s bielou konštrukciou.

lara75
26. jún 2009

ahojte,
páči sa nám tento kočík, ale nemáme skúsenosti. Môžete mi napísať vaše postrehy, skúsenosti s Brio? Díky

miskinadamko
28. jún 2009

ahojte, mne sa tento kocik tiez velmi pacil, chcela som kupit uz len sportovu cast, ale pre 17mesacne dieta,absolutne nevhodny-uzky,maly patri skor medzi mensie deticky, a ledva som ho tam dala, v zime oblecený,popripade vo fusaku vacsie dieta nema sancu sa tam pohodlne odviezt

janac
28. jún 2009

sirka Brio GO je 32 cm, coz je klasika...ale v delce je jeden z nejdelsich kocaru.. ma cca 102 cm.... taky jsou super ty intergrovany ksiry a skvela boudicka.... verim ze tenhle kocar je narozdil od jinych co je psano az pro tri ci ctyrlete deti, pro vetsi dite rozhodne idealni.....

lia
30. jún 2009

my sme ho boli pozriet a odradili ma tie tmave farby a hlavne ,ze sa neda dat do uplneho lahu.vase deti v nom nespinkaju??inak bol super

petra2505
1. júl 2009

mne sa veeelmi paci zlty a dufam, ze buduci rok ho uz budeme mat pre koho kupit 🙂

lia
1. júl 2009

aj mne sa pacia zlte,ale idu na to musky 😖

petra2505
1. júl 2009

😀 viem a strasne, lia kamoska ma zlto zeleny kocik a za sekundu co je vonku ho ma cierny kolko tam naleti musiek 😀

lia
1. júl 2009

no dakujem pekne 😅

janac
1. júl 2009

fuj 😝

ichbinich
20. aug 2009

Ahojte!

My tiez rozmyslame nad Brio Go. Hlavne kvoli neuveritelne lahkemu skladaniu a rozkladaniu. Manzel to zlozil uplne sam (ako prvy kociar v zivote!) kym mi predavacka ukazovala nieco o vanicke...

Ako te spokojne tie, co ho mate uz dlhsie? Ja budem mat zimne babo (termin zaciatkom decembra), tak potrebujem celu trojkombinaciu (vanicka + sportak + autosedacka). Ten fusak sa mi zdal velmi teply a ten vystaveny Shiny ma nepremokavu upravu. Predpokladam, ze to Svedi robili na svedske zimy 😉 Fusak pasuje aj na sportovu cast, takze maleho si dam potom vo fusaku do sportoveho dielu. Ozaj, autosedacka bola v teste OEAMTC na druhom mieste a "sehr empfehlenswert", teda ju odporucaju.

Hlavne, drahy s jeho 1,86 cm nekopal do osi, aj ked zmena vyska rucky je zmenou uhla a nie vysuvanim. U 90% ostatnych kociarov to bol problem, lebo stale kopal do zadnej osi alebo brzdy.

Je sice poriadne drahy, hlavne ked si priratam aj prislusenstvo, ale dufam, ze prezije nie len prve, ale aj niekedy neskor druhe babo...

Ak teda niektora mate skusenosti, sem s nimi. Ako to je s farbami? Cierna so striebornym fusakom vyzera uplne cool. Ale neviem. Nezohrieva sa moc, ked svieti slnko? Potom sa nam paci ta modra, je to velmi pekna modra, na bielom podvozku. Aj ked je to zase klise, ze modry kociar pre chlapca... 😉 Ale ked vraj na tu zltu sadaju musky, to nemusim...

Vdaka!

petra2505
27. aug 2009

ichbinich aj mna zaujima vela veci ohladom Bria preto tuto temu posuniem vyssie snad sa niekto najde kto ma skusenosti

barica
27. aug 2009

ichbinich: autosedačka mozna dopadla dobre, ale kocarek tedy ne - skodlive latky - podivej se na vysledky na strankach - viz tema "testy kocikov"...

senja
27. aug 2009

My ho sice nemame, ale co jsem ho videla v obchode, prisel mi strasne tenounky 😒

janavi
28. aug 2009

mne sa tiez velmi pacil kocik Brio go a tak som si ho kupila, celu sadu, hlboky, sporotvy aj vajicko- hlboky a sportovy mam zltej farby, vajicko sedej. Kocik je sice velmi drahy, ale poviem Vam, stoji zato. Manipulacia s tymto kocikom je uplne super, kazdy, kto s nim isiel, tak bol milo prekvapeny, ako lahko sa ovlada. Je velmi lahunky na ovladanie, konštrukcia sa super sklada (do auta), nie je tažky - a to nosim vanicku na 4. poschodie, kedže nemame vytah.´Vanicka sa mi zda dost dlha, no neviem ako ostatne kociky, ale mozno trozku uzka (alebo mam velke babo).Brio maju take zvlastne farby, ale aspon take nikto nema. Ozaj a co sa tyka tych musiek na zltej farbe, sadaju na zltu tak isto ako na ine blede farby, vobec to nie je tak, ze je kocik posiaty muskami. Ja som s tymto kocikom maximalne spokojna ak by som si ho mala kupit nova, urobim tak. Mam zatial otestovanu len hlboku cast, pouzivam ho 2. mesiac.

ichbinich
31. aug 2009

Uff, teda to je total brutal ten test.
Lenze ked sa na to tak pozeram, tak naozaj mozme dietka nosit iba na rukach, lebo ani jeden kociar nedopadol dobre...
Ja sa len cudujem, ze ake hranicne hodnoty meraju kontrolne organy, ktore schvaluju vyrobky (v tomto pripade kociare), ze ktore mozu ist na trh a ake hranicne hodnoty meraju v Stiftung Warentest. Lebo pokial viem, tam vsetky produkty, ktore sa dostanu na trh, su uz popredu testovane a skusane...

V kazdom pripade, kociar Brio Go sme si uz objednali a teraz nan cakame. Rozhodli sme sa pre biely ram s modrou vanickou a sportiakom a cervenou autosedackou. A ku tomu ten strieborny fusak, ten je uplne kozmonaticky 😉 Pre istotu necham vsetko dobre vyvetrat, fusak operiem a neskor budem davat pozor, aby mi Junior nehryzol popruhy a spol.

Mne sa tiez zdal chvilu relativne tenky, ale v porovnani s ostatnymi kocikmi je z hrubej latky. Navyse vo vanicke bude babo aj tak vo fusaku (ktory sa da prat a je velmi teply). A spolieham sa na to, ze ten kociar Svedi spravili na svedske zimy 😉 Potahova latka je nepremokava, neprefukava a aj UV-ochrana zaroven. A v lete sa da strieska vanicky vetrat (odzipsuje sa latka, pod ktorou je sietka).

Manipulacia a skladanie sa daju porovnat mozno iba s kocikom Maxi Cosy, aj pre to u nas vyhral Brio GO na plnej ciare.

Pytala som sa kamaratky-lekarky ohladom toho, ze sportova cast sa neda polohovat do uplneho lahu (teda nie 180°, ale iba cca. 170°). Jej odpoved bola taka, ze dieta tam nebude lezat stale a dlhe doby. Ked zaspi v kociari na hodinku-dve, tak to nie je problem.

Uz sa na ten kociarik tesim takmer tak ako na babo 😉

nika.green
7. sep 2009

Kocarek Brio GO mam uz 5 mesicu, mam cerno sedivou kombinaci. Zatim stale pouzivam korbicku, ktera je super dlouha. Mame drobecka, ale dlouhana. Kamaradka ma mnohem kratsi korbu. Takze korbu chvalim. Moc se mi nelibi ta autosedacka, mimco oblecene je tam dost nafutrovane, i ten nas drobek. Oproti Maxi Cosi, ta na me pusobi komfortneji. Skoda, ze se neda MC nakliknout na konstrukci Brio Go. Sportak jsem jeste nepouzila, ale dneska uz jsem ho zkousela. Vypada fajn, je to poradnej kocar, zadny golfky. Libi se mi na sportaku ta strecha, je velka a da se dat hodne dopredu, takze mimco je chranene pred pocasim. Uplne jsem nepochopila ty ksiry. Na ostatnich kocarcich jsou pridelane k dilu kde jsou oprena zada, tady jsou tak jakoby na volno prichycene do boku. Asi se mi to bude ze zacatku hur na mimi nandavat, ale ted bude zima, tak si myslim, ze tam bude nastalo fusak (taky mam stribrny🙂 a tim to bude snadnejsi.
TO JANAC: chvaila jste ty integrovane ksiry, muzete mi prosim napsat jake jsou ty vyhody? mozna jsem to uplne nepochopila, mam prvni mimi, diky

Jinak co se tyce manipulace a skladani - super, kvuli tomu jsem si ho vybrala. Casto mo musim skladat do auta. Odpruzeni az tak super neni, brala jsem ho jako kocar do mesta, ale po dlazbe je to nekdy o nervy🙂 nastesti se daji predni kola zafixovat. Nemam ale zkusenost s jinym kocarem tak tezko srovnavat.

Prislusenstvi: plastenky, slunecnik, taska - vse ok. Kosik dole je velmi prostorny, odvezla jsem v nem z obchodu i cestovni postylku 🙂

Pokud byste meli jeste nejake dotazy tak pisnete

kikimaruska
4. okt 2009

Kamarádka má brio 3 týdny, ale používá pouze sporťáček. Byl z něj nadšená do doby, než se jí uplně rozpadlo polohování zádíček....nyní je na reklamaci. 😒 , takže se vrací zpátky k osvědčené Teutonii.

marrry
12. nov 2009

Ahojte babenky mam žlte brio go a cez leto som ja žiadny problem s muškami nemala!!!Inak velmi super kočik len skoda mala ako sa naučila chodit tak v kočiku je minimum preto kocik aj predavam bude mi za nim aj smutno nakolko som s nim nad mieru spokojna mala so možnost vyskusat aj ine kociky ako ja concord fushion alebo concord neo no ale to sa s briom neda porovnat to boli obycane hatrky oproti tomu co je brio go u mna je to naj kocik vrele odporucam!!!!! 😀 😀 😀 😀

lulii
13. nov 2009

Ahoj holky, můžete mi prosím napsat co nejvíc poznatků o tomhle kočárku? Třeba jste byli na začátku spokojené a teď po čase vám něco vadí. Kočárek jsem zkoušela v obchodě a zdál se mi úžasný, ale je jasný, že venku to bude jiné. A dá se s ním zvládnout i menší terén? Nemyslím s ním krosit lesem přes kořeny, ale třeba polní cesty, a jak je to v zimě? Projede v pohodě sněhem? A poslední věc, jak se vám zdá to polohování zádíček u sporťáku? Vim, že to má concord fusion a holky si na to dost stěžovali, že jim to nedrží, když se prcek opře a dokonce že ta přezka i praskla.

Moc vám děkuji. 😉

lucia.298
15. nov 2009

Ahojte, no vdaka vam som objavila tuto značku o ktorej som ani netušila že existuje 😀 zatial je tento kočík pre nas na 1.mieste, asi ho tu vela mamičiek nema, ked je tu tak malo popísane, prosím tie čo ho mate, ma aj nejake nevyhody? zatial som len čitala same chvaly, ak bude všetko vporiadku tak sa babo narodí v aprili, teda by som nepotrebovala zimny fusak do vaničky, možno až dalšiu zimu do športoveho, dakujem za akekolvek informacie 😉

lucincek
19. nov 2009

ahojte, tak my sme pre nášho drobca kúpili Brio trojkombináciu 😵 v praxi ho ešte síce nemáme odskúšaný, ale ako tu už bolo spomenuté, presvedčila nás tá úžasná manipulácia s ním, skladanie, je fakt lahučký a pritom stabilný, vanička dostatočne veľká...a športový sa dá úplne ľahunko nakliknúť v smere jazdy aj v protismere, strieška je super veľká čiže neprefúka (keď sme to porovnali s quinny buzz, alebo mutsy, kt. sme pôvodne strašne chceli, tak to je jedno a sto)
myslím, že nebudeme ľutovať, vyberali sme tak aby sme ho fakt čo najdlhšie využili, aj pre druhé mimi prípadne 🙂

ešte mám otázku pre maminy, ktoré majú skúsenosti aj s autosedačkou - používali ste Isofix do auta? 😕 😕

lucia.298
20. nov 2009

lucincek, prosím ta kde ste ho kupovali? Viem že ho maju v TT, stoji tam okolo 850eur-cela sada, a vraj ich maju aj v rakusku, ale netuším za ake ceny, my sme z BA, tak je mi jedno kde by sme ho išli kupiť, a kedže čakame chlapca, tak sa mi velmi pači ten modry s bielou konštrukciou ale aj žlty 🙂 va mate aky? a čo som si zatial preštudovala všetky kočíky, tento sa mi pači najviac 🙂

lucincek
20. nov 2009

Lucka, kupovali sme ho v Trnave, na Kapitulskej 😉 do týždňa od objednania bol na predajni 🙂 za trojkombináciu sme dali 860 eur a vybrali sme si sivú konštrukciu, čiernu vaničku aj športový a sivú autosedačku. na športový sa potom dá dať tá strieborná strieška a madlo, vyzerá to veľmi pekne 🙂 tieto doplnky ale nie sú v cene, treba dokúpiť. no a ku kočíku sme dostali aj fusak Emitex, mali vtedy takú akciu, no neviem či ho ešte dávajú, zo stránky to už stiahli ☹ inak veľmi dobrý fusak, bude nám potom slúžiť ako nánožník v športovom.

určite si ho choď pozrieť naživo ak si ho ešte nevidela, nám sa najskôr nepáčil, ale keď nám ho ukázali že čo a ako funguje, tak sme si ho hneď oblúbili a potom aj objednali 😵

lucia.298
20. nov 2009

Dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 Mne sa zapačil hned ako som ho videla na švedskej stranke, na googli je aj ukažka ako sa sklada, mne sa teda velmi pači, tiež som najprv chcela klasiku-čierny, ale ten modrý sa mi tiež velmi pači, a bojim sa že by bolo malemu v lete velmi teplo cez tu čiernu striešku, pôjdeme sa tam určite pozrieť, chceli sme zajtra, len musím pozrieť či maju otvorene aj v sobotu, na predajni teda maju kočík na ukažku?

lucincek
20. nov 2009

aj ja som dlhooo rozmýšľaľa či nebude vadiť tá čierna strieška....ak budú tropické teploty, dáme striebornú 😎

a majú aj v sobotu otvorené 🙂
keď sme tam boli pred dvomi týždňami, tak mali vystavený hlboký aj športový. hlboký bol na sivej konštrukcii, čierna vanička a športový bol tiež čierny, ale na bielej konštrukcii, plus mal tú striebornú striešku a madlo.

daj potom vedieť ako sa vám páčil, hm? 😉

lucia.298
20. nov 2009

určite ti dam vedieť, zo všetkých kočíkov je pre mna jednotka, pačili sa mi sice aj ine, ale kedže to bude chlapec tak sa mi všetky vaničky zdali male, tento vyzera dosť priestranny 🙂 a okrem tej hnedej sa mi pačia všetky farby, a čo hovoríš o strieborbej strieške maš na mysli ten sivy a z neho striešku?

lubkamik
20. nov 2009

AHojte,

vystaveny maju tento kocik aj v BA v kocikove - pri Metre v ivanke. Maju tam tmavohnedy s ciernou konstrukciou a vyzera supeeeer 😵 😵 Ja chcem asi ten. A tiez vyzera dobre so zlatou strieskou 🙂
Dokonca maju teraz na neho daku akciu 😉

lucia.298
20. nov 2009

jej lubka, dakujem 🙂 to by bolo bližšie, nakoniec je nas tu viac, už som sa bala, že sa pači len mne 😀