Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

ppppp
16. apr 2010

Ahojte ja sa tiež pridávam k fanúšikom bria 🙂 už je k nám na ceste, tak budeme kočíkovať, skladať a rozkladať celý víkend. Dúfam, že budeme spokojní. Trošku som sa zľakla keď ste písali o tých zasekávajúcich koliečkach, ale snáď bude všetko v poriadku. Dám potom vedieť 😉

janavi
16. apr 2010

lalia21, kočík ma neomrzel, je super, som s ním max. spokojná, ani som s ním nemala žiadne problémy, ako tu niektoré kočky písali, len mám trojkombináciu a zbytočne mi to zavadzia v pivnici, tak skusim to predat celé, pretože na časti by som asi veľmi neuspela a kúpim nejaky iný kočík, pozerám po icoo pluto, myslim, že by nám to už stačilo...Viem, že nový kočík stojí 850€, ale ja dávam k nemu úplne všetko príslušenstvo, ktoré nie je úplne lacné ani dnes. Ak si niekto kúpi celú túto sadu, nemusí už nič dokupovať, pokiaľ samozrjme niečo iné nechce... Viem, že žltá je špecifická, a nepoznám nikoho, kto by mal žlté Brio,ale netvrdím,že ho nikto nemá, ale práve preto to možno zaujme, že je ten kočík jedinečný, hoci všetky farby od Bria sú zvláštne, ale pekné. Priestor na nejakú zľavu tam isto je.

kessiee
16. apr 2010

ahojte baby, v poslednej dobe velmi nestiham, tak len sem-tam nakuknem..
zuzi... to nemyslis vazne!? naozaj sa zasekavaju aj tebe?? mne sa to este nestalo, snad sa ani nestane... ako je to mozne? co tam moze vadit? aj ti to zreklamovali? snad sa to vyriesi...
denis, ano, som z pn, preco?
baby o tom teste som citala, ale neboli to testy tykajuce sa este tej uplne prvej brio go kolekcie?
janavi, drzim palce s predajom 😉

certicatko
16. apr 2010

Ahojte, ak mozem prispiet do diskusie, tak ja som velmi dlho rozmyslala, ze aky kociar kupim, pri prvom dietatku vyhral X-Lander, vtedy to bol super kociar, ale kedze doba pokrocila, pri druhom som si teraz vybrala BRIO GO - len sportovu mam, je fakt super.
KLADY: lahky, lahko sa sklada (aj ked je korbicka v smere jazdy a aj v protismere jazdy), super velka strieska (nepotrebujete slnecnik), fakt obrovsky kosik (dala som tam maleho bicykel 12´´, ked uz nevladal), natočenie korbičky v smere aj v proti smere jazdy (dolezite, ak mate uplakane babo, dokazete s nim komunikovat), sklapatelna rucka (moze tlacit aj maly drobec), lahko ovladatelny (tiez ho dokaze ovladat drobec), je priestranny (mozno sa zda ze je uzsi, ale to vdaka predlzenej opierke, mala ma rok a je tam v pohode s obrovskym kozusinovým fusakom), super odpruzeny
ZAPORY: iba to ze sa mozno neda polohovat do uplnej roviny (moja mala vsak musi mat aj tak hlavicku vyssie, je to dobre aj ked idete dole kopcom)
Uplne splna podmienky lahko manipulovatelneho kocika, myslim, ze na trhu lepsí nie je.

lalia21
16. apr 2010

janavi no jasnačka-určite sa niekto nájde kto ho kúpi a bude veeelmi spokojny 😉 a určite sa niekomu páči tá žlta (aj mne sa páči no my už mame farbu vyhliadnutu a na žltu by som si asi netrufla)-a ako vraviš ani tie doplnky su neni lacny špás..držím palčeky aby sa rýchlo predal 😉 je peknunky a hlavne kvalitný 😉

frogoo
17. apr 2010

baby, chcem sa vas spytat, ked ste si kupili brio go boli k nemu aj bezpecnostne popruhy alebo ste si ich museli kupit???

janavi
17. apr 2010

frogoo, k sportaku boli popruhy...

frogoo
17. apr 2010

aha..diky janavi...ja som kupila sportak od jednej pani a ta mi tvrdi ze popruhy si mala dokupit ale ona si ich nekupila...vraj ich dostanem v kazdom obchode s kocikmi...tak teraz neviem kto si z koho robi prdel.. 😖

enny3
18. apr 2010

😠 Frogoo- no ta paní.co sis to od ní koupila 😠 ☹ Já jsem je za ty tři dny,co jsem s ním jezdila nikdy nepoužila,ale to bylo s fusakem...Mimi se tamdá sice zaklopit tím madlem,ale stejně bych se bála.Určitě jí zkus ještě kontaktovat a když se to nepovede,tak se to ti je snad povede někde dokoupit.

kaska
18. apr 2010

ak niekto zhana brio, dobra akcia:
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

janavi
18. apr 2010

frogoo, urcite tam boli, ja som sice kupovala set, ale tie tam boli automaticky, s predavacom sme ani nedisiutovali o tom ci tam popruhy su alebo nie, boli tam automaticky...ale ja napr. mojho maleho nosim bez nich, este nikdy sme ich nepouzili, ale nevravim, ze ked je dieta v kociku aktivne, treba ich mat..Pani od ktorej si kocik kupila ich asi niekde zapatrosila.

kessiee
19. apr 2010

frogoo popruhy su stopercentne k sportaku, pani si ich teda bud nechala alebo niekde stratila ako janavi pise... 😠 a neviem o tom, ze by sa predavali ako nahradny diel, ale skus sa popytat niekde, kde brio predavaju..
kaska super tip za 3-kombi 😉

frogoo
21. apr 2010

hmm aj som si myslela 😠 kašlať na to...bola som sa pýtať, prezistia... Inak sa pridávam aj ja k fan bria 😉
Je naozaj skvelý!!!! normálne sa čudujem že som ho neobjavila skôr 😀
Máme rozkopané cesty- kopú nám kanalizáciu- a celkom som sa obávala ako to budú zvládať kolesá...ale môžem povedať že VÝBORNE!! ani náš predchádzajúci kočík, kt. mal nafukovacie tento "náš" terén tak dobre nezvládli 😀 brio go je fakt jednička!!! 😉

nemko
22. apr 2010

Caute kocky, tiez som zblaznena do Bria a ked mi 14.maja povedia, ze IUI vyslo okamzite zhanam zlty a kupim ho hoci aj buduci mesiac 🙂 Ak sa ma nieco zle stat tak sa to stane a nepatrim k tym co daju na povery 😉 Stale vas sledujem a vidim, ze som sa zalubila do spravneho kocika.
Prajem vam vela spokojnych kilometrov s kocikom 😉

babyzuzana
22. apr 2010

nemko: tak sup sup ozvat sa janavi, ona ma zlty prave na predaj!!! 😉

nemko
23. apr 2010

zuzi uz sme sa s janavi spojili, ak nam vyjde IUI ozvem sa jej, ak by bol kocik predany kupime si aj inej farby, ale jedine BRIO ziadny iny 🙂

kajasla
25. apr 2010

Caute baby, ja chcem poprosit nejaku ochotnu dusicku ci by mi nemohla dat rozmery na tasku do košíka.
Chcem si ju dat usit aj s podlozkou k tej pani s cz mimibazaru. Prave mi prisiel novy brio a je super. 😵

lalia21
25. apr 2010

kajasla-a aku farebnu kombinaciu si si vybrala?no s tou taškou ti bohužial nepomôžem ☹ ale skus napr.stranku bambini-tam tie tašky maju-možno su pri nej aj rozmery,neviem ☹

ichbinich
26. apr 2010

kajasla:
taska do kosika dole nie je presne stvorcova, tak sa pokusim ju popisat a napisat rozmery tak, aby to bolo jasne 😉
na jednom konci je taska 43 x 43 cm (pri zadnych kolesach), na druhom konci 43 x 41 cm. Pri zadnych kolesach je aj vyssia, a to 16 cm. Na druhom konci, pri prednych kolesach, je 12 cm vysoka.
Teda:
zadne kolesa
----43cm------ vyska 16cm
| |
43cm |
| |
------41cm---- vyska 12cm
predne kolesa

Original taska ma vodotesny zips, ktory je po troch stranach (teda ta kratka 41 cm strana, pri prednych kolesach, je zasita, ostatne sa otvaraju tym jednym zipsom).
Vnutri ma ta taska este stahovanie ako vak. Ked nakupis viac a nemozes zavriet zips, tak stiahnes snurky...
Okrem toho ma ta taska na dlhej strane (pri zadnych kolesach) rucku na nesenie v ruke. Na druhej strane ma aj dlhsiu rucku na prehodenie cez plece, ktore je posuvatelne, teda dlzka sa da nastavit.
Dufam, ze sa mi to podarilo aspon trochu zrozumitelne popisat.

kajasla
26. apr 2010

ichbinich dakujem ti velmi pekne. Popis by som hodnotila ako dost dobry. Kessie ma tu navnadila s tymi podlozkami tak som si povedala,ze vyskusam a dam si usit aj tasku. Inak kočik- mam cervenu vanicku na bielej konstrukcii a sportovu cast ciernu.
Bala som sa ako to bude vypadat, ale ta cerveno -biela kombinacia je fakt pekna.

saska73
30. apr 2010

Ahojte, som fanúšikom tohto kočíka a investícia do neho sa oplatila - je ľahučký, ľahko sa ovláda, bežne ho tlačím jednou rukou a v druhej mám dážnik, v pohode sa zloží do kufra, kolesá sa úplne ľahko odpoja, zatial používam len hlbokú časť, má cca 80 cm na dĺžku, čo je jedna z najdlhších kočíkov, kočík vyzerá veľmi elegantne, za klad považujem i to, že je vysoko od zeme, čiže keď do neho malího dávam nemusím sa zohýňať a v zime je bábo vyššie, tak mu je podľa mňa i menej zima.
Dnes sme skúšali už aj športovú časť - páči sa mi tá široká strecha - len si chcem kúpiť tú striešku aj inej farby, rozmýšľaľa som striebornú alebo modrú, kočiarik mám čierny so sivou konštrukciou. Skvelo sa do neho hodí fusak na 4 ročné obdobia zn. Lodger.
Za čiastočnú nevýhodu ale to je asi všade považujem, že na čierny kočík sa chytajú všetky chlpy a do nákupného košíka (inak veľmi veľkého - odporúčam) mi v zime napadali kamienky. A ešte mám pocit, že kabela, ked je plnšia a visí na tom madle, že to môže madlo vykývať v kĺbe.

Kupovala som v novembri 2009 zo stránky maderna.sk

lulii
1. máj 2010

saska, to jsou super zprávy, že jsi spokojená. Moc děkujeme za podrobný popis 😉 A přední kolečka se ti nerozbily? Někomu se samovolně "zamykají" a holky jsou z toho dost nešťastné. Ale ne všem, tak proto se ptám 🙂 A jakou máš tašku? Máš foto? Ráda bych se pokochala 😀

saska73
2. máj 2010

lulii - pár razy sa mi predné kolečko v hlbokom snehu samé uzamklo ale stačilo napastiť krémom čap a už sa to nestalo 😉

nemám tašku - zdala sa mi drahá, baby tu písali, že nejaká pani z českého mimibazáru och šije, tak skúsim tam

evak81
3. máj 2010

Zdravím všechny, řeším nový kočárek, doteď malé je 15 měsíců jsme mely Casualplay S4, ale po neustalych reklamacich nam vratily penizky. Takze resim jiny kocarek a do Go jsme se zamilovala na prvni pohled. Jedine co me trochu zarazilo je jeho nosnost do 15 kg mala ma ted 11 kg tak nevim S4 ma 18 kg ☹. Nevim jestli to moc neresim 🙂

lalia21
3. máj 2010

evak81- podla môjho nazoru či 15kg alebo 18kg....ja si myslim že v go by si kludne odviezla aj 18kilovu-ved to neznamena že ako nahle bude mať dieťa 15kg-tak sa pod nim kočík zlomí 😨 známa v nom vozila 2ročneho chlapca-neviem kolko vážil,ale určite viac ako 15 kíl-ked tvoje dieťa má 11 v 15mes. tak jej dvojročny chlapec mal určite viac-ale je pravda že jemu sa už v tom kočíku velmi nechce byť..ale ešte ho brávaju zo sebou a ked sa unaví,tak ho dá do kočíka...takže myslím že toto by problém byť nemal 😉 a brio je určite priestrannejšie než casualplay 😉 prajem šťastný výber 😉 😉 my sa o mimi snažíme a Brio je jasný víťaz aj hlboky aj šporťak 😉

janavi
4. máj 2010

evka81, prave som sa aj ja nad tymto pozastavovala, nakolko som kupovala novy kocik (Icoo Pluto) a tiez tam je info, ze do 15kg, (mam aj brio) a v obchode mi povedali, vraj skoro vsetky kociky pisu, ze su len do 15 kg, ale vraj je to testovane na 30kg, ale ci je to tak naozaj, netusim...tiez mam maleho, ktory ma 11 kg a ma len 10 mesiacov, ale u Bria sa urcite nemusis obavat...

evak81
4. máj 2010

No tak to asi risknu 🙂 snad ho nase miminko za pul roku nerozsedne 🙂. Diky

lulii
19. máj 2010

Ahoj holky, dlouho tu nikdo nic nenapsal, tak oživuji diskuzi 🙂

Nemáte některá nějaké nové poznatky?

Lalia a co ty? Už se vám zadařilo počít miminko? My stále nic 😔

sokolik1
20. máj 2010

Ahojte, chcem sa spytat ci ma niekto skusenost s tymto kocikom teda konkretne ako sa s nim jazdi v zime a po zlych cestach na dedine? Vaham medzi sportovym kocikom Brio a Gesslein f2 cocoon. U Bria sa mi pozdava dlzka sportovej casti, manipulovatelnost a u Gesslein zasa velke kolesa na zimu a ze ma kvalitnejsi latkovy potah co nechyta vsetky necistoty. Dakujem za cenne skusenosti a rady.