Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

nadenkaaa
12. okt 2010

@denis19 ved aj u nas boli ini favoriti ale ked ich clovek videl nazivo apokocikovaltak som sa stale vratila k briu -a to mi tam predavacka ukazala a a ja som z neho teda naozaj nebola unesena kym som ho nevyskusala 😀 no uvidime este ho nemame objednany chceme ho objednat tak v novembri cakame ci bude chlapcek alebo dievcatko paci sa mi hneda so zlatou pre dievcatko ale tu ma pallacinka krasny cierny so zlatou tak este neviem 😅

denis19
12. okt 2010

@nadenkaaa jsou to hezké kombinace, jen ta hnedá a černa...strašne je na nich videt prach a bavlnky, co jsem tak zaregistrovala i u jedné kočky,co ho tu má..jsme tu jen dve co máme brio 🙂

nadenkaaa
12. okt 2010

@denis19 len su take najuniverzalnejsie lebo brio ma dost take zvlastne farby napriklad zlta je taka dost vyrazna 😅 cerveny kocik by som nechcela napriklad 🙂 takze ono je tazke vybrat kocik aby bol univerzalny aj pre chlapca aj pre dievca -lebo chcem mat kocik pre dve deti -teda nebudem mat dufam velky rozdiel medzi detmi hlavne z dovodu mojho veku 😅

denis19
12. okt 2010

@nadenkaaa no tomu rozumím...já to varešila tak, že mám bílou konstrukci, šedý sporťák a vaničku červenou, chtela jsem celý šedý,ale mnž mne ukecal na barevnou vaničku 😀 a to je hezká kombinace a ta šedá je nejlepší pro mne esteticky

nadenkaaa
12. okt 2010

@denis19 do tej sivej by som isla ak by som si tam kupila ruzovu vlozku pre dievcatko -kombinacia sivej s ruzovou je podla mna velmi pekna 🙂
a inak ako sa ti zda ta vanicka nie je uzka ked uz mas taku vacsiu slecnu?

denis19
12. okt 2010

@nadenkaaa no presne moje reč, dala jsem si takovou podložku ušít 😀 😀 😀 no a v zime tam už Karolínka nebude moci být, už se tam s fusakem nevejde,ted jsem to zkoušela a jde to,ale nemá tam už místo a to ji rozčiluje, tak čítám, že za mesíc už pujde do sporťáku i s fusakem, u nás pod horama je už zima ráno desná, odpoledne sice svítí sluníčko,ale když zajde tak to je cítit, takže príští mesíc už asi nastupuje fusak 😀

nadenkaaa
12. okt 2010

@denis19 ved prave toho sa bojim ze ta vanicka mi nevydrzi ale zasa ten sportak je skvely -a podla mna teraz ti vyrobcovia kocikov robia vsetky vanicky take mensie respektive uzsie 😖 a ak ma clovek vacsie dieta ach jaj 😝 😒
a to ti verim ze uz je tam u vas poriadna zima ved aj u nas je to uz take vseliake aj ked cez den je este pekne ale je to uz klamlive 😅
a mozno nakoniec ak by sme cakali dievcatko tak pojdem so siveho s ruzovou vlozkou 😀 😉

ichbinich
12. okt 2010

@nadenkaa:
Vanicku ti podla mna, ked zase zacne byt zima, nebude treba. To uz bude mat tvoje babo 6-7 mesiacov, a nebude ti chciet lezat 😉
Podla mna ma Brio Go praveze dost velku vanicku, v porovnani s ostatnymi. Tie mi pripadaju iba o cosi vacsie ako moj kociar na babiky. A hlavne je vanicka pekne vysoko, nie na urovni kolien, takze si clovek neznici krize...
V tomto blaznivom pocasi mam v sportaku zimnu zavinovacku do autosedacky od Emitexu, este sa mi do nej zmesti (72cm, 8,6kg). Takze ked je zima, dam mu nohy do zavinovacky a zapnem mu ju okolo bruska, zvysok zavinovacky ma ako teplu plachtu. Ked je teplo, tak na otvorenej zavinovacke lezi, nevyberam ju, jednoducho ho na nu iba polozim.
Na zimu samozreme fusak a kupila som si nanoznik, dufam, ze mi bude pasovat (este je na ceste - Emitex univerzal deluxe 😉)
A siva s ruzovoj naozaj pekne pasuju 😉 A ked bude chlapcek, mozes doplnit sivu s modrou alebo zelenou 😉

denis19
12. okt 2010

@ichbinich souhlas, ta výška vaničky na kostre kočárku byla také jeden z duvodu proč vyhrál Brio go 😀

beruskanula
12. okt 2010

mne prijde ta vanicka jako jedna z nejvetsich 🙂
a vyska je super, nesnasim nizky kocary- rikam jim vyfukac 😀 😀 😀

miska1981
12. okt 2010

mate pravdu, ma jednu z najvacsich vaniciek a je vysoko co je super pre chrbat 😉

@ichbinich ten nanoznik si aj ja chcem objednat, bude ti pasovat, zistovala som to priamo u vyrobcu 🙂
a tu zimnu zavinku od emitexu aj ja teraz pouzivam, je super 😉

ake mate fusaky do bria? ja mam problem zohnat nejaky makky a zaroven, aby mal na zadnej strane protismykovu latku 😒 vy uz mate kupene?

sokolik1
12. okt 2010

@lulii Ahoj, prepac ze pisem neskor nejako nemam cas pri malom ist k pc. Nas syncek bude mat 15 mesiacov a neviem si predstavit ako vlezie v zime do sportaku ked bude mat aj fusak. Kupovali sme Brio s tym ze nam sportovu cast odporucali nakolko v nom vraj vozili az 4 rocne dieta ktore malo nejake postihnutie a zle chodilo. Takze ma sklamala ta sirka Bria a hlbka v sportovej casti, strieska je velmi slaba ked fukne vietor sa nadvihuje a kolesa tiez slabe na dedinske cesty. Vyhodou je ale polohovanie nas maly obcas strajkuje nechce spat po obede v postielke takze spi v Briu. Vahali sme nad tymto kocikom a gesslein Cocoon ale veru nie som si ista ze sme urobili dobre...

ichbinich
12. okt 2010

@beruskanula: 😀 ze vyfukac, to je dobreee

@miska1981:
To som rada, ze ten nanoznik bude pasovat, merala som to ale predsa.

Ja mam original Brio Shiny strieborny fusak. Je makky (teda nie tvrdy ani vystuzeny), teplunky a velky a neprefukatelny. Ale nemam sajnu, ako sa "sprava" v sportaku. Ma sice nasite gumove pasy, ale este som ho v sprotaku nemala. Objednala som si aj podlozku Moby od Emitexu, mozno sa to po latke nebude tak smykat ako po potahu kocika, neviem, vyskusam. Ale musim pockat do konca oktobra, objednala som to k mame na SK 😉
Prave ma napadlo - ked sa ten fusak bude moc smykat, kupim si tu protismykovu podlozku pod koberce, napr. v Ikea, alebo tie "geko" podlozky do aut, co sa na ne daju polozit okuliare alebo telefony a nic sa nesmyka. Uvidime 🙂

sokolik1
12. okt 2010

@ziza55 Ahoj,

mam podlozku aj s dvomi madlami z tej istej latky ako podlozka z jednej strany jedna latka a z druhej ina. Som spokojna s usitim aj s navlekom na madlo je na normalny zips, podla mna je to lepsie ako na suchy... ta pani sije aj navlek na maslo zo sustiaku rozmyslam ze si dam este taky usit nakolko mame hnede brio tak hnedy. tu je link na nu. skus si ho pozriet http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=2&albu...
platila som za vlozku 330vložka +120+120madla z každé látky +98 pošta

miska1981
12. okt 2010

@ichbinich mne by tiez pasoval ten strieborny fusak, len nikde na nete nie je jeho popis, videla som ho nazivo, ano ma tam take pasy, ale podla mna sa aj tak bude smykat. to je dobry napad s tou podlozkou.
nezdal sa mi az taky hruby, ani rozmery nikde nemozem najst.

nadenkaaa
12. okt 2010

ono je dobre ze je kocik taky vysoky sice ja mam len 171cm ale moj mm ma 2,02cm takze urcite je vyhoda ze ten kocik nie je tak nizko polozeny 😉 a este paci sa mi ze je tak lahko skladatelny a peruje 🙂

sokolik1
12. okt 2010

@tanaja ahoj,
prosim ta ako sa da ten nanoznik od emitex rozopnut nejako v strede? Nevidim v tom nejaku vyhodu...Ved aj ten tvoj je pekny hlavne aby ho neprefukalo...

ichbinich
12. okt 2010

@miska1981:
Popis napr. tu: http://www.kinderwagen-experte.de/brio/brio-fus...
alebo tu: http://www.brio.net/en/To_Go_Stroller/Accessori...

Ako som uz pisala, neviem, ako sa bude spravat, este som to neskusala, ci sa bude moc smykat alebo nie.

Rozmery su na prvom (nemeckom) linku. (Ja ho mam odlozeny v spalni, kde mi spi maly, nechcem tam ist sustat a hladat.)

Ten fusak sice nejak extra hruby nevyzera, ale je teply. Vonku neprefukavy a vnutri fleece. Ja som mala v nom maleho vzdy bez overalu, mal "iba" 2 vrstvy oblecenia a podla zimy este deku, ale ziaden overal. Teda body, dupacky a mikinu a teplacky a ponozky, ciapku, rukavice. A teda ak bolo pod nulou, este bol zabaleny v deke a ked bolo nad nulou, tak iba ten fusak bez deky. Aj pri minus 10-15 mal aj po dlhej prechadzke vnutri teplucko, nikdy nemal studeny zatylok.
No a teraz na tuto zimu v sportaku budem mat ten nanoznik, ked bude treskuca zima. Alebo ho vzdy mozem este zababusit do nejakej deky alebo mu obliect overal... 😉

ziza55
12. okt 2010

@sokolik1 dakujem za info...a odkial si?nie z ba?vies ze keby si bola...mozme si dat usit spolu a zaplazime jedno postovne ..ja by som chcela sustakovu ochranu na madlo tiez hnedej farby

zajo79
12. okt 2010

@nika.green uz si poriesila skate na brio? tiez ak sa pre brio rozhodnem, to budem potrebovat...

zajo79
12. okt 2010

ja viem ze je skoro pozerat kocik...este si pockam na nove farby 2011... ale uz mi to neda, tak sa rozpozeravam

sokolik1
12. okt 2010

@ziza55 ahoj nie som z ba

lubkamik
13. okt 2010

Ahojte Briacky 😀 😀
Keby ste niektora mali zaujem, tak na jar sa chystam moje Brio predat - este v sportaku preckame zimu a potom je volny 🙂 Moje aktivne dieta nechce sediet ani za svet 😝 Ale bude mi za nim veeelmi smutno - bol to perfektny kocik - mam este Peg Perego ale neda sa to porovnat 😀
Mam kremovu vanicku na ciernej konstrukcii a hnedy sportak + hnede vajicko 🙂 😵

zajo79
13. okt 2010

@lubkamik neboj, to ho prejde. 🙂)))

lubkamik
13. okt 2010

@zajo79 No neviem - huci ako o zivot 😀 😀

zajo79
13. okt 2010

to skusa by samostatna jednotka, a ako na mamu...neboj, to ho prejde.

zajo79
13. okt 2010

nebude niekto predavat len vanicku? 😉

zajo79
13. okt 2010

preco mi to dava dva krat?

denis19
13. okt 2010

@ziza55 já si dala šít podložku na sporťák Brio u jedné kočky v BA 🙂

sokolik1
13. okt 2010

ahoj denis,

prosim ta sije aj nanozniky na BRIO?