Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

beruskanula
7. dec 2010

@pallacinka : diky 🙂 , mam lodgera v barve powder a do nej pak modrou vlozku 🙂 ....

zatim vidim jedinou nevyhodu lodgera-ale nemusim resit-zatim-ze az bude Flo vetsi a bude capkat, tak proste lodger nema vnitrek na to upraveny, zatimco emitex jo 🙂 .... ale nez flo bude chodit, to se jeste najezdime 😀 🙂 , ikdyz desne to letiii...

jj, mame ceerne brio na bile konstrukci a luxus 🙂

pallacinka
7. dec 2010

@beruskanula Vidis, tak to mi nenapadlo, ze mat ho prave pre rocne babatko v zime asi nie je najlepsi napad 🙂 Tak ho mozno kupime este skor, tiez vo farbe powder a s ruzovou vlozkou. Vasmu malinkemu neskutocne svedci, neviem sa nanho vynadivat 🙂

beruskanula
7. dec 2010

@pallacinka : jj, kupte si ho driv 😀 🙂 , mylsim, ze pro vas na zimu a jaro bude jako stvoreny 🙂 ... uz ted se tesim na fotky 🙂

janavi
7. dec 2010

@gerlinda ahoj, ja mam original podlozku Brio, ciernu lesku...je fajn na zimu, lebo je hruba, v lete nie je asi najlepsia, lebo nesaje pot,lebo je tak silonovat, takze ju pouzvam len v zime....na leto som si dala sit ine podlozky..(pozri album). Ta Brio podlozka je fajn, akurat, ze sa v kociku neda nijako prichytit, napriek tomu, ze ma protismykovu podlozku, aj tak sa smyka, ale prichytit sa neda ziadna podlozka, aspon som nato nejako neprisla.

janavi
7. dec 2010

@pallacinka ..ja len k tomu fusaku...aj ja mam original Brio fusak, taky ten leskly...neviem aky mas ty, ale na zimu je uplne super, vyzera byt tenky, ale fakt je teplucky...pouzivam ho v sportovom kociku a je super...to len info, aby si vedela, ze sa da dobre vyuzit aj na sportovom....ja napr. ani nepouzivam ani deku...ani prsiplast ked snezi a malemu vobec nie je zima a ani nepremokne...a ked vonku cupita, kludne ho posadim do kocika aj s morkymi topanockami, potom to pripadne len vyprasim, alebo vyperiem...

mamazuzu
8. dec 2010

@pallacinka no presne, aj nam pani v obchode vravela, ze oni Lodger pouzivali pri svojich detoch a ze teda vydrzi aj v treskucich zimach. ze pokial nie je vonkuzase az taka zima, tak sa im deturence v nom dokoncapotili. tak som zvedava, aka bude realita u nas 🙂 .
tiez som tu citala, ze so snehom u bria nie je problem, tak sa necham prekvapit. potom sem prihodim svoje skusenosti 😀

dendy1
9. dec 2010

Ahojte, má Brio go aj nánožník na športovú časť?

duplicka
9. dec 2010

baby davali ste uz niektora prat potah zo sedacky, da sa vobec uplne odobrat

denis19
9. dec 2010

@dendy1 nemá, pasuje tam dobre nánožník EMITEX Universal s límcom DeLuxe 🙂

dendy1
9. dec 2010

@denis19 Ďakujem, brio patrí medzi 3 mojich favoritov, ale na každom by som vedela niečo zmeniť, príp. doplniť 😉 žiaden nie je 100% ideálny - skoro ako chlapi 😀 😀
Ty máš tento kočík?

lodgermaniacka
9. dec 2010

čaute baby, sestra ma brio, používa ho 3 mesiace a začalo sa jej blokovať jedno predne (to menšie) koleso, takže sa jej kočík neda dobre otačat, robi sa to niekomu? Neviem či ste to tu spominali, nečítala som tuto diskusiu, len ma poprosila nech to tu zistim 🙂 a ešte niečo-koleso sa aretuje tym bielym "prstienkom", alebo ako to nazvať 😀 dik papa.

denis19
10. dec 2010

@lodgermaniacka ano aretuje se tím bílým prstencem, je tam takový háček podržíš a zatočíš prstencem a následne se kolečko zaaretuje, no a blokace...je to tím, že je tam vš plastové, je treba kolečko dát dolu a provazelínovat ložiska a potom to šlape jako švýcarské hodinky 🙂 nic není dokonalé, že ano.
@dendy1 ano mám ten kočárek a jak píšeš na každém se dá neco najít, jaké máš favoriti?

lodgermaniacka
10. dec 2010

@denis19 diky moc 😉 toto je asi jedina chyba čo sme na nom našli, inak je dokonaly 🙂 tak skusime prečistiť

ichbinich
10. dec 2010

@duplicka:
Nie, neda sa odobrat, iba potah z madla a strechy...
Ja som mala v lete plienku, aby sa nepotil, ale uz mam kupenu vlozku emitex, ta ma jednu stranu bavlnenu a druhu fleecovu, tak uvidim.

@dendy1:
Podla stranky brio ma novy GO aj nanoznik, ale nikde ho nie je vidno ☹ Ale pasuje ten Emitex univerzal deluxe 🙂

dendy1
10. dec 2010

@denis19 Chcela som concord Fusion - tam riešia padanie striešky, teda také čiastočné privretie pri ľahu športovej časti ☹
potom Concord Neo - tam so obávam ako bude dieťa v športovej časti s fusakom - vychádza nám to na zimu:(
No a brio vybrala dcéta - mne sa trochu nepáči konštrukcia podvozku, Teutonia sa mi nepáči pre vysokú striešku - búdu na športovej časti, a dcére sa nepáči vôbec.
Tak neviem.... 😀 ale veľa času už nemám 😠

denis19
10. dec 2010

@dendy1 času dost.....Fusion jsem chtela také,ale nedá se otáčet sportovní část a to jsem mela neoblomnou podmínku, neo má desne nepraktické prední kilečka a už jsem to videla i naživo, teutonia se mi moc nelíbí, já chtela ješte MUTSY,ale sklamal mne systém skládání a otevrená sportovní část!

miska1981
11. dec 2010

ahojte....
tak ja mam univerzalnu plastenku od emitexu na sportak a vobec nepasuje. ked ho mam uplne spusteny na lezato, tak sa neda natiahnut na cely kocik a su na nej dva otvory a vobec nie je dobra. tych plasteniek je viac druhov, ja mam univerzalnu vy mate ake?

a este mam problem, ked ho mam daný najviac na lezato ako sa da, ten "podstavec" na nohy nejde narovno s lezadlom,ale da sa nastavit bud moc dole, alebo moc hore a potom je v takej neprirodzenej polohe s nohami hore. aj vy to tak mate?
moc na sedenie ju nechcem este davat kedze sama este nesedi.

ninnaricci
11. dec 2010

@miska1981 ja mám pláštenku od emitexu tornádo...hodila som foto na str.30 tak sa pozri...podľa mňa pasuje perfektne a prekryje aj košík...takže mi do neho nenaprší...napr.nosím tam tašku...

...no a s tými nožičkami...ja mám v tej strednej polohe...možno skús ešte trochu podložiť pod poťah...alebo pod fusakom...

miska1981
11. dec 2010

@ninnaricci ahoj a pasuje ti ta plastenka aj ked mas striesku danu najviac na lezato ako ide? lebo ty uz mas vacsie dietko a taku polohu asi nepouzivas. lebo ked sa da kocik na lezato je dlhsi, myslis, ze aj tak bude pasovat?

ninnaricci
11. dec 2010

@miska1981 prvá fotka je v sede a druhá foto je v maximálnom ľahu v protismere jazdy...ešte to stále využívam keď drobec vonku zaspinká tak si ho pretáčam aby bol lepšie chránený a aby som na neho videla...
..preto som potrebovala väčšiu pláštenku ktorá bude pasovať v oboch smeroch a zakryje celý kočík aj s košíkom...ja ti ju odporúčam stojí cca 12€ a nezaberie vela miesta

miska1981
11. dec 2010

@ninnaricci dakujem ti pekne, idem hned objednat, super, ze zakryje aj kosik, ja tam vacsinou nosim vsetko 🙂 😉

denis19
13. dec 2010

@miska1981 mám stejne mladou slečinku a také ji mám zatím jen na max leh a s tema nožičkama to mám stejne, což mi trochu vadí,ale pláštenka univerzál mi sedne i v této poloze super....

miska1981
13. dec 2010

@denis19 ved to je nevyhoda, ze tie nozicky sa nedaju polohovat do roznych poloh, ale tak hadam sa tam neciti nepohodlne, aj ked vo vanicke mi spala dlhsie, v sportiaku len chvilu a je hore. ja ju tiez davam na max lah, len ked idem do obchodu na nakup tak operadlo trosku zdvihnem nech vidi, inak by mi nevydrzala dlho a uz by chcela na ruky.

denis19
13. dec 2010

@miska1981 tak reším to vše úplne stejne a ty nožičky..no co nadeláme,ale ony holky brzo vyrostou a už to bude ok,mne malá spala v kočárku málo tak či onak 🙂 ale nekdy se mi v sporťáku desne kroutí a najdu ji tam potom v desné poloze z mého pohledu, sesune se mi úplne dolu, takže tam,kdy má být dle mne zadeček,ona má záda....desné co vyvádí nekdy 🙂

dendy1
14. dec 2010

@pallacinka Ahoj, chcem sa opýtať, či sa tá zlatá strieška vymieňa za tú zlatú, alebo sa nasadí tá zlatá na vrch tej čiernej? Uvažujem nad tou čierno striebornou kombináciou. A ešte by som ra rada opýtala na referencie na autosedačku, zdá sa mi taká príliš hlboká, alebo ako to napísať - mám pocit, že v nej je baby príliš v sede, také skrčené.

pallacinka
14. dec 2010

@dendy1 Ahoj, ta strieska sa vymiena cela, no ta zlata je z ineho materialu a zda sa mi o dost tensia ako ta original cierna, takze ju skor budeme pouzivat na leto, kym v zime nechame tu ciernu. CIerno-strieborna kombinacia je tiez krasna, my sme isli do zlatej kvoli tomu, ze uz sme mali vela oblecenia nakupeneho v bezovej farbe, tak som sa bala, ze so striebornou sa to bude bit. O autosedacke vela toho neviem, kedze sme ju nekupili, mozno ti tu bude vediet poradit niekto iny. Mne sa v porovnani napr. s Maxi cosi zdala menej kvalitna a horsie vypracovana, preto sme ju nekupili a radsej sa zmierime s tym, ze autosedacku skratka na podvozku mat nebudeme. Dufam, ze neolutujeme, no v najhorsom sa da vzdy dokupit 🙂

pallacinka
14. dec 2010

@janavi Jej, tak to si ma potesila, fusak mame tiez ten leskly tak hadam nam posluzi rovnako dobre ako vam, dakujem 🙂

ichbinich
14. dec 2010

@dendy1 a @pallacinka:
Ja mam autosedacku, sedi v nej doteraz. Sice mu trcia nohy, ale nad hlavou ma este miesto a babo sa ma nechat co najldhsie vo vajicku.
Podla testov OEAMTC (http://www.oeamtc.at/index.php?type=article&id=...) a myslim aj Stiftung Warentest dopadlo toto vajicko dobre. Inak by som si ho nekupila 😉
Ja som spokojna. Potah je odnimatelny a pratelny, ako pri vsetkych vajickach.
Inak sa da trosku menit sklon celeho vajicka (ja nemam IsoFix). Kedze dole je zaoblene, lebo ma hojdaciu funkciu (ked je na rovnej dlazke), tak zalezi na tom, ako sa da to vajicko na sedacku v aute, ci simkejsie alebo rovnejsie. Niekedy pri davani do auta nedavam pozor a potom napravujem, lebo si to uvedomim, az ked si vedla neho sadnem...
A ze sa da nakliknut na podvozok je podla mna a pre mna uplne genialna funkcia, bude mi luto, ked uz maly nebude vo vajicku a budeme ho musiet budit a prekladat...

pallacinka
15. dec 2010

@ichbinich Nepochybujem ze ta autosedacka je dobra, ja som si iba autosedacku vybrala este skor ako kocik a nechcem sa jej vzdat. My budeme cestovat hlavne dlhsie trasy a na kratke vzdialenosti minimalne, preto si myslim, ze to naklikavanie na podvozok nam az tak chybat nebude. Okrem toho auto mame dost velke na to, aby sme v nom vzdy mali aj vanicku, keby bolo treba ist von na dlhsie. Uvidime, ako to bude fungovat, ak nam to bude chybat, tak nie je problem dokupit aj Brio autosedacku a mat dve, v kazdom aute jednu. Tak sa tesim, ze si s nou spokojna, aspon budeme mat lahku volbu 🙂

denis19
15. dec 2010

@pallacinka nebudeš to potrebovat 🙂