Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

babyzuzana
27. feb 2010

duplicka akurat to riesime s kessiee po ipcke...
ja mam brio uz dlho, ale nemam a idem kupovat aspon na sportak nech mam, zevraj sedi aj ja

no ja som pred 20 minutami namotala momentalne na lodger fusak 😎 😀 "DIIIIIK" lodgermaniacka 😅

duplicka
27. feb 2010

😀 😀 😀 😀 sa tu navzajom namotavame🙂

duplicka
27. feb 2010

tak mi napiste info o tej plastenke,hehe co poriesite

babyzuzana
27. feb 2010

kurna tie lodger deky, ci fusaky ci co je to su sakra drahe

duplicka
27. feb 2010

vsak, no ved aj preto zvazujem a nemam ☹ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

babyzuzana
27. feb 2010

no a lodgermaniacka ma tri! mala by sa rozdelit, jednu pre seba, jednu pre mna a jednu tebe duplicka 😀 😝

duplicka
27. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀

babyzuzana
27. feb 2010

tak brala by som lodger wrapper, ale vie mi niekto poradit, ci su tie zavinky obojstranne? myslim ze ci je ten suchy zips na obidvoch stanach? aby som zapla aj aj stranu?

duplicka
27. feb 2010

babyzuzana,skus v kocikovych maniackach,tam ho ma zopar bab 🙂

lodgermaniacka
28. feb 2010

zuzi, ten lodger wrapper, pokial myslíš ten najmenší čo mam v albume-zvnutra pasiky, je len asi do pol roka, bunker je pre deti až do tuším 3r, a ked nahodou myslíš ten wrapper bez vnutornej hrubej vložky-to ti neviem pvedať ale obojstranny asi nebude, len ten s tou vložkou-bunker sa da používať bud bez vložky, ked nie je taka zima a s tou teplou vložkou do velkej zimy a zapína sa do jednej strany, po oboch stranach je suchy zips ale na jednej strane ta draplava časť, na druhej ta jemna a je dosť dlhy, podl veku dieťaťa, tak nie je problem zavinuť aj staršie deti 🙂

beruskanula
28. feb 2010

holky ahojík...
kessie a babyzuzana... teda nádherné kočárky a krásný dítka 🙂 🙂 🙂 ....... fakt super fotky....
zuzi wow černá na černný konstrukci 🙂 ...... my zvažujeme černou na bílé... ale máme ještě čas, původně jsme chtěli hnědou na černé 😀 , tak jsem zvědavá, u který nakonec skončíme 😀

zuzi a máš k tomu ty stříbrný doplnky? 😎

kessie: ten šedý je taky nádherný... chjo, to bude výběr.... drahý mi říkal, že přinejhorším si dáme korbu a sporták v jiné barvě 😀

babyzuzana
28. feb 2010

beruskanula: zatial nemam tie strieborne doplny, pisala som pani z jedneho inzeratu a zatial sa mi neozvala 😒 ☹

Vcera som ale obzerala ten moj sportak a neviem, neviem, aby som nebola sklamana z tej striebornej striesky, lebo ta samotna strecha sa mi zdala oooobrovska, aby to nebolo kusisko "striebra" ze to potom bude vyzerat gycovo... Hm? co si myslite???

kessiee
28. feb 2010

beruska diky 😉 ja keby som mala kupovat trojkombinaciu, tak to asi tak urobim: vanicka napr. bezova (na briu je krasne elegantna a kedze ti v nej babo este ani nepapa, tak sa neuspini a sportak tmavsi - cierny, sedy, modry... 😉 )

zuzi mne sa to prave take gycove aj zda... pre brio sa mi tieto zlate a strieborne doplnky velmi nehodia aj kvoli tej velkej streche, aj kvoli materialu, z ktoreho to je (je to take gumove-elasticke nejake... aspon na pohlad). hmm, neviem... ale kazdemu sa paci nieco ine a mozno je to aj otazka zvyku 😉

duplicka
28. feb 2010

zuzi , no ja som na tom napodobne,mne sa to tiez nepaci, skor by som si skusila dat nejakej sikovnej mamine usti potah na striesku,nejaky zaujimavy, pripadne podlozku do kociarika,ale tu zlatu a striebornu nie

karoliiinka
2. mar 2010

ahojte brio userky 🙂 rada by som sa podelila o skusenosti s brio kocikom..kocik je krasny a bola som z neho nadsena kym nedoslo k jeho pouzivaniu.. mam aj vsetky mozne doplnky...vyzera uzasne..nuz ale....uz pri hlbokom kociku mi bolo divne, ze strieska je kratsia nez do praveho uhla, cize ked snezilo (prsalo) a fukalo..nafukavalo to aj do kocika..to bole ale iba drobnost..ziaden kocik nie je dokonaly...ale teraz som presla na sportovy a na moje velke sklamanie nechapem preco vyrobili take popruhy, na ktorych musi babatko lezat..a hlavne v lete ked bude mat tricko, bude lezat na takej umelej hmote, ktora sa mu zarezava do krcka a chrbatika?? toto nechapem...dalej je mojim sklamanim polohovanie...neviem to uplne popisat, ale mam pocit, ze sa v nom mojmu babatku nelezi pohodlne...ako keby chybala nejaka vlozka, pre male babatka (mam 6 mes synceka)...mozno priravovali tu sportovu cast pre vacsie babatko..ale v dnesnej dobe byvaju vacsinou kociky univerzalne pripravene pre kazdy vek babatka...ked je ulozeny v polohe akoze uplne lezmo..tak sa akokeby smyka dolu, tym padom lezi nie na rovine..ale na tom uhle, kde sa lame leziaca cast...celkovo to nechapem..preco je to tak vymyslene...ked som ho kupovala,..nemala som skusenosti a tym padom som to nevedela posudit...mozno tam chyba este nejaka pohodlna vlozka pre minibejbies..neviem...co si o tom myslite? dakujem za odovede..je mozne, ze budem kocik cely predavat...urcite za dobru cenu, takmer nepouzity kombinacia hnedo zlata so vsetkym co sa len da 🙂..len si budem musiet najst inu nahradu 🙂 ale neviem, ci sa tu mozu davat inzeraty..tak zatial by som sa vas rada popytala na tie podla mna nedokonalosti bria 🙂

babyzuzana
2. mar 2010

Ahoj karoliiinka,
ja so sportakom zatial skusenosti nemam (este kocikujem mojho skoro 8 mesacneho syna v hlbokom) a neviem posudit tie pasy, ale ako sa poznam, ja ho tam moc zapinat nebudem, ved je tam to madlo, uvidime aky bude "zivel", ci nebudu nakoniec potrebne 😉
To padanie dole tiez neviem posudit, ale je fakt, ze ked som mojho maleho posadila do toho sportaka teraz tak mi pripadal David straasne malinky a kocik straaasne veliky 😉
Co sa striesky tyka tak ja som absolutne nikdy nemala ten problem co si popisala ty...
K vanicke dostanes aj kryt a ja som vzdy na kociku mala aj ten kryt, ktory pripnes do pol striesky a nema sancu ti tam nafukat... Ty si to nepouzivala?!
Jedinu vyhradu ked uz mam byt kriticka mam k autosedacke, je sice super co sa testov tyka, ale ked je uplne malinke babatko tak je strasne kolma, to dieta v nej doslova sedi, je zhrbene, take stlacene dole. Neviem, mozno to bol len moj pocit a pre dieta je to prirodzena poloha, ale lepsie su podla mna take autosedacky co tam deticky viacmenej lezia, napr. maxi cosi...

kessiee
3. mar 2010

ahoj karolinka, hlboku vanicku som od bria nemala, ale aj pri inych vanickach, co sme pouzivali, som do dazda alebo snehu davala plastenku, aby dnu nesnezilo, ani neprsalo 😕 dokonca aj ked viac fukalo som ju tam mala. myslim, ze na väcsine vaniciek je strecha do praveho uhla 😅 mne popruhy na sportaku celkom vyhovuju, keby si mala iny sportak, taky, na ktorom by boli popruhy vsite do opierky, tak by sa ti mozno nezdalo, ze mas synceka chrbatikom ako prikovaneho ku kociku. inak ak by ti to predsa vadilo, tak sa to da fajn vyriesit, ze das tie popruhy jednoducho zvnutra potahu, ich stred nasijes z vnutornej strany na potah, urobis dierky a hotovo. alebo si kup podlozku do sportaku, pripadne daj usit podlozku (snad aj nejaku pre mensie babätka) a popruhy pretiahni popod nu a vyriesene. no moj malicky popruhy nemusi vobec, strasne sa hneva, ked ho do toho zapinam, ci uz v briu, alebo inom kociku. takze zatial nepouzivame vobec. v tej dalsej veci ti uz nepomozem, moj maly je slonik 😅 , takze v kociku nijako nepada, nesmyka sa ani nic podobne... a tvoj 6mesacny syncek sa ti uz nevojde do vanicky? go ma vanicku dost velku a ked je taky malicky, ze sa v sportaku smyka, tak ho este nechaj vo vani, nie? a ked narastie, budes so sportakom spokojna, pre mna je to jednotka 😉

enika
3. mar 2010

karoliiinka - takže k vaničke ti ani ja moc nepoviem, ale to si ešte nemala iný kočík. Brio má ten kryt dosť vysoký. Ja som mala predtým iný kočík a to bol iba des, tam bola tá vanička tiež kolmá (a čo som si všimla, tak to sú teraz skoro všetko, keď nepočítam tie pre mňa hrozné, poľské) a tam naozaj fučalo, tak som si musela prirobiť kryt do polovice ako má brio a už to bolo v pohode, takže si neviem predstaviť, že by tam malo snežiť. No, ale keďže nemám skúsenosť, netvrdím.
No a k šporťáku. Ty máš ešte malé dieťatko, ktoré teraz na popruhoch leží, lebo predpokladám, že ešte samé nesedí, tým pádom ich ani nemusíš používať, lebo ti nevyskočí. V lete ti už ale ležať nebude, bude chcieť pozerať von, sedieť a tie popruhy sú v tom super, že má voľnosť pohybu a je istené. Keď máš popruhy pripnuté o zadnú opierku, tak ich musíš mať maximálne povolené, aby sa dieťatko mohlo hýbať a stále padajú. Ja som s nimi bola spokojná, ale priznám sa, že som ich moc nepoužívala, iba zo začiatku. Potom sa mi zdali zbytočné.
No a to padanie si neviem predstaviť, mne tam dcérka normálne ležala a nemala som s tým vôbec problém. Ja by som urobila ako ti radí kessiee, nechaj synčeka ešte vo vaničke, aj keď má 6 mesiacov a skús ho dať do šporťáku, keď podrastie.

No, ja môžem tiež porovnať šporťáky a pre mňa je brio tiež jednotka 😉 .

karoliiiinka
3. mar 2010

dakujem damy velmi pekne za rady....takze si ten kocik teda necham a mate pravdu..maly asi este by mal byt vo vanicke...dakujem za skusenosti a rady 🙂

kessiee
3. mar 2010

karolinka niet za co 😉 nehladaj hned chyby, skus najskor riesenia 😉 😎 ked sa ti malicky este zmesti do vanicky, je zbytocne ho davat do sportaku, zvlast, ked sa ti tam smyka. ked bude väcsi a budete sa v nom uz vozit (myslim vo sportaku), daj vediet, ako si spokojna. a uvidis, aj tie popruhy su super, omnoho lepsie, ako tie prisite k opierke - aj to ocenis, ked bude drobcek väcsi 😉

enika ako dlho mas brio?

enika
4. mar 2010

kessiee, ja som si ho kúpila hneď ako prišiel na trh 😀 .

kessiee
4. mar 2010

enika a stale ho mas? ci si uz predavala? nasla si na nom nieco, co ti vadilo?

beruskanula
4. mar 2010

holky, mne napadlo... dá se na podvozek nacvaknout sedačka maxi cosi? 🙂 začínáme uvažovat nad ní místi sedačky bria - ale uvidíme 🙂

kessie, babyzuzana: pořád se vám musím čumět do alba na ty krásný kočárky 😀 🙂 ... a drahý tudle koukal se mnou a říkal, že ta korbička je asi opravdu jedna z největších 😀

prcek24
4. mar 2010

Ahojte vidím že rozoberáte kočík Brio,ja som už tiež rozhodnutá že si ho kúpime,len som počula že tá autosedačka nič moc,máte niekto s tým skúsenosť????Niekot sa tu pýtal na najlacnejšiu cenu,skúste aj Poľské stránky tam je dosť lacný.
🙂

beruskanula
4. mar 2010

prcek: my taky ubažujeme o koupi toho kočárku a právě jsme se taky doslechla, že autosedačka nic moc, tak byhcom chtěli asi maxi cosi, ale ještě uvidíme, chceme obě vidět na živo 🙂

prcku a jakou kombinaci budete brát? 🙂

maria.martin
4. mar 2010

AHojte všetky buduce mamičky i mamičky-no ja sa radím do kategorie snažilkovskych snad buducich mamičiek,my sa začiname snažiť od augusta-snad sa nam zadarí aj hned,aj ked to je vo hviezdach-ale kočik Brio Go mam už niaky ten mesiac vyhliadnutý a myslim že ma nikdy neomrzí a hlavne na nho počujem zo všetkych stran samé chvály,nie je najlacnejší ale je dobrý aj čo sa tyka velkosti a technickej stranky takže u mna NUMBER 1!no ešte mu musi manžel trošku prísť nachuť 😅 ale dohodli sme sa že hocičo z vybavičky môže vybrať on,ale kočik jedine ja-on už potom z Bria môže vybrať farbu 😀 dám mu na výber,čisto čierny,čierny z bielou konštrukciou a hnedy z čiernou... 😀 ale asi zostaneme pri čiernom s tým že svojej krsnej dám ušiť poťah do vnutra športoveho a madlo a striešku inej farby aby to tak oživilo-možno peknu zelenu alebo tak..videla som naživo čierny z bielou konštrukciou a striebornymi doplnkami..no neviem,nepadla som z toho na zadok alebo bolo to pekne,skôr take pre chlapca.. A babenky prosím vas,nemate niektora odkaz na niaku polsku stranku kde by ho predavali???velmi pekne dakujem

enika
4. mar 2010

kessiee, stále ho mám. Nenašla som na ňom nič zlé. Jedine, ja by som možno dala vyššie opierku chrbátika, aby dieťatko sedelo kolmejšie keď je opreté, ale nie je to taká vec, čo by mi vadila, skôr postreh. Ale čo najviac oceňujem, je košík - veľké nákupy som v ňom vláčila a vydržal 😀 .

janavi
4. mar 2010

karolinka, co sa tyka bria, ja mam cely set a som max spokojna. co sa tyka vanicky, nikdy, ale fakt nikdy som nemala problem, ze by mi don prsalo, ci fukalo, pouzivala som na hlboky kocik taky ten vrch( neviem ako sa to vola) a ked prsalo tak plastenku ale to co pises som nikdy nepostrehla. A co sa tyka sportoveho kocika, ja v nom vozim syna od 6 mesiacov a taktiez ziadny problem. Popruhy vobec nepouzivame, nie je to treba, teraz je vo fusaku, deka...ledva sa pohne, tak naco popruhy...a v lete uz bude velky...A k tej kolmej casti alebo k tomu ze sa ti smyka, mozno sa ti smyka preto, lebo tam mas tu vlozku a neviem aky pouzivas fusak, ale mne sa tiez maly niekedy trosku zosunie, ale ja mam tu lesku vlozku a leskly smyklavy fusak (hoc tam su take protismykove pasy) trosku sa zosmykne...ale iny dovod neviem...a k tomu, ze sa sportova cast neda uplne lahnut, tak to sa da na maloktorom kociku a hlavne to vobec nevadi, pretoze ten sklon nie je nejaky prislis kolmy, ze by si vytratila dieta alebo ze by sa mu zle spalo... Ale tak samozrejme, ziadny kocik nie je dokonaly, takze ak ti nevyhovuje, kludne ho vymen, ja ho pouzivam 8 mesiacov, 6 mesiacov vanicku a teraz uz sportak a som fakt spokojna a aj ked sa mi paci x inych kocikov, isto by som ho nemenila za ziadny iny.
a baby k tej autosedacke, mam obavy, ze maxi cosi tam nedate, lebo na brio su original brio adaptery k autosedacke, ale mozno sa to da, neviem, skuste sa popytat v obchode, pripadne to tam skusit. A z coho mate obavy pri tej autosedacke?

babyzuzana
4. mar 2010

Baby co sa pytaju na autosedacku od bria o nej som pisala vyssie....
Je to jedina vec co ja mozem tomu kociku vytknut. Ked uz dieta podrastie (asi od 2 mesiacov) je uz super, ale pre uplne malinke babatko dost velka...
A nasadit na brio konstrukciu sa neda ziadna ina, len ta od nich, adaptery na to ine nesedia. Takze kto chce kompatibilnu autosedacku s brio kocikom musi si kupit len brio.

enika: ten kosik nema chybu, ja osobne si mensi predstavit neviem 😉 a to asi vsetky su mensie 😉 takze proste ja iny kocik mat nemozem 😉 😀 😝

kessiee
4. mar 2010

beruska maxi cosi pravdepodobne na podvozok nenacvaknes, ale nikdy som sa o to nezaujimala, nikoho nepytala, tak sa skus popytat v obchode.

prcek ja som este nedavno polske stranky pozerala, ale brio som na nich vtedy nenasla. skus hodit nejaky link 😉

maria vela stastia v snazeni 😉 nech uz coskoro kocikujes 😉 😵 inak ja tiez planujem do kocika dat usit striesku, madlo aj nejaku podlozku. ta strieborna a zlata mi na brio nesedi...

enika, tak parada 😉 tu opierku by som riesila rovnako, ale aj takto je to fajn, moj chlapcek je väcsinou pohodak, takze je tam vyvaleny a nozicky na madle 😀 😀 😀 teda ked sa trosku vozime doma, vonku samozrejme vo fusaku, tak sa nozky jasnacka vykladat nedaju 😀 kosik je skvely, aj ked teraz do neho troska "zbieram" kamienky, kedze vyska zadnych kolies je zarovno s nim, ale to je detail a jar uz to snad coskoro vyriesi 😉 😎