Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

martuska75
2. apr 2013

@maty1232 no nie som nejaká kočíko-maniačka, ale podľa mňa 100% ideálny kočík pre všetkých ani neexistuje 😀 Treba vždy zvážiť priority - pre aké staré dieťa je to plánované (hlbokáč, šporťák, golfáč...), čo hlavne budete robiť (do mesta, do auta, príroda, chodníky...), kadiaľ chceš chodiť (terén, nákupné centrá, sneh), koľko budete chodiť (ak budeš tlačiť kočík niekolko hodín a prípadne ešte do kopca, alebo nosiť po schodoch - zaváži každé kilo ) .... a v neposlednom rade samozrejme cena, ale tu by som vždy zavažovala skôr pomer cena výkon. Na veľa vecí aj tak prídeš až ked si to vyskúšaš a čo vyhovuje niektorej kamoške nemusí absolútne sadnúť tebe. Nakoniec niektoré deti sa ani nevozia ale nosia 😀 😀 😀

pallacinka
2. apr 2013

@martuska75 My si Brio tiez urcite nechame aj pre dalsie babo a budem viac trvat na noseni, lebo pri malej sme to vzdali po par pokusoch a pritom presne ako pises, v takych pripadoch je nosenie idealne 🙂

pallacinka
2. apr 2013

@martuska75 Ak mam porovnat Brio a svagrinin polsky kocik, tak okrem vahy a milionov detailov co sa tyka spracovania aj materialu bol velky rozdiel aj v skladani- brio zlozis jedinym pohybom ruky a nemusis davat sportovu cast zvlast dole. Zalezi, ako casto ho budes musiet skladat, no ak dost casto tak by som toto zvazila tiez.

pallacinka
2. apr 2013

@martuska75 Prepac, to malo byt pre @maty1232 len ako doplnenie, s tebou uplne suhlasim 🙂

kocicinka
2. apr 2013

@maty1232 Ahoj 🙂
Já mám zkušenosti s polským kočárkem, můžu se ztotožnit s 98% maminek zde s tím, že : hluboká varianta bezvadná, sporťák otřes. Měla jsem Roana Maritu. Ale nesdílím názor, že polský kočárek= šmejd. Tak to určitě není. Roan byl docela kvalitní, byl po 3 dětech a používání na něm nebylo vůbec znát. Používala jsem ho asi půl roku, dohromady byl v provozu asi 3 roky a nic se na něm nepokazilo, potahy se nevyšisovaly, ani nešpinily, nepoškrábal se a ani z něj nic neodpadlo. Dal se celý sundat a vyprat.Vrchol krásy to možná nebyl, ale účel splnil tak, jak měl. Byl těžký a neskladný, ale autem nejezdím, ani ho nevynáším, tak mi to bylo šumák 😀 Ale jelikož vodím za ruku starší dítě, potřebuji otočná kola, aby se dal kočárek ovládat jednou rukou.
Ted tedy jezdím na střídačku s hlubokým jane a sportovním briem.Jane má polohovací dno a využívám to docela dost. Prcek vidí ven o mnoho líp, než když je v briu v tom polo- lehu, tam je jak v bunkru 😒 a jelikož ještě nesedí, nemůžu / nechci/ ho zvedat.Taky se mu líbí vození na bříšku.S briem tedy nejsem spokojená úplně.Je hlavně hrozně úzký. Vím, že to je daň za tu otočnou sedačku. Ale pro naše velké dítě je to dost nevýhoda 😒
Radím jediné, nerozhodovat se podle obrázků a cizích zkušeností, ale nelitovat času a energie a jet si kočárek osobně vyzkoušet...
Jinak co se týče poruch, tak pár stránek dozadu si tady holky stěžovaly na rozpadlou polohovací sponu a prasklou zádovou opěrku. I moje 2 roky staré brio již prodělalo opravu 😒

kocicinka
2. apr 2013

@maty1232 jinak fakt záleží, jak jsi na tom s prachama, kolik chceš/ můžeš investovat.
Kdybych se znova rozhodovala, a nepotřebovala mít stupátko, tak bych si pořídila hluboký zvlášť a zvlášť sporťák. Hlubokou třeba Inglesinu clasiccu, ta se mi líbí strašně, nebo nějakou pěknou retro- libertu a potom moderní sporťáček 🙂

josenka
2. apr 2013

@maty1232 Jednoznačne súhlasím s @kocicinka, ja som takto investovala - hlboká Inglesina, v ktorej ešte stále vozím malého a to má 7 mesiacov a 8,5 kila, zmestím ho tam aj s fusakom a dekou a už mám doma aj šporťák Brio. Inglesina je stále fajn kvôli počasiu, zase nám navalilo snehu 😒 . A naviac sa mi aj páči, je to klasický kočík, veľký, húpací, má riadny košík na nákup. Brio je zase šmrncovné, ľahko ovládateľné, už sa teším na jar a leto. Prejdeme s ním aj teraz, ale predsa len, je to šporťák a v hlbokom je malému ešte dobre. Ale to som bola múdra až pri 3. dieťati... Inak, oboje mám z druhej ruky, len to chvíľu trvalo, kým som natrafila na to, čo chcem.

martuska75
2. apr 2013

@kocicinka
@josenka Súhlas baby 😀 😀 😀 Ako som už písala, pre mňa bola tiež najlepšia kombinácia najprv: klasický hlbokáč (mali sme PP classico-velo - ale tá Inglesina je niečo podobné, nie? ) potom šporťák Brio a teraz už máme len golfky na sem-tam prevoz. Jeden ideálny kočík neexistuje. Je to o kompromise a rozpočte 🙂

maty1232
3. apr 2013

@josenka
@kocicinka
@pallacinka
@martuska75

Holky, děkuji vám za reakce, asi to udělám tak, že hluboký koupím zvlášť s polohovacíma zádíčkama a sporťáček asi ten brio 🙂

memek
3. apr 2013

nepredava nahodou niekto isofix? 🙂 na autosedacku , dakujem

memek
4. apr 2013

uz som objednala isofix z netu

dyje
4. apr 2013

Ahoj briáčky 🙂 Které jiné autosedačky jdou nakliknout na podvozek Brio Go a jsou větší než originál? Naše velké miminko je už v origoš Brio autosedačce tak namačkané, až to pěkné není (sice své dělá i teplé oblečení, ale stejně...). Nebude nám zbývat nic jiného, než koupit podstatně prostornější, ale velice nerada bych přišla právě o výhodu převézt mimčo v autosedačce na podvozku, proto bych ocenila, kdyby i nová autosedačka šla nasadit na Brio podvozek a vydržela nám pro naše dítě co nejdéle. Poraďte, prosím, která z autosedaček 0-13kg by byla nejlepší. Díky moc za radu.

kiakocikovsvet
4. apr 2013

@dyje na konštrukciu sa dajú osadiť iba autosedačky od 0 do 13 kg a tie sú približne rovnaké

maty1232
4. apr 2013

@dyje maxi cosi, my budeme kupovat cybex aton 2, ale musíš dokoupit adaptéry

lucia99
4. apr 2013

@dyje ja som si kupovala minuly tyzden kocik brio go ale len ako dvojkombinaciu a autosedacku sme kupili asi pred mesiacom maxi cosi pebble a predavac povedal ze sme spravili dobre! ze on ani neodporuca sedacku original brio, a ze vela ludi si ju ani nekupuje prave kvoli tomu ze je malicka... a tiez sme museli dokupit adapter

yvanad
4. apr 2013

Ahoj, zdravím všechny, neprodáváte náhodou některá černé brio? Moc děkuji.

millada
5. apr 2013

@yvanad , budem predavat vaničku a vajičko asi tak o tri mesiace... Neviem, kedy to potrebujes 🙂

lulii
5. apr 2013

@yvanad Ahojky, teď jsem koukala na aukro a paní ho tam prodává za slušnou cenu, ještě rok v záruce, tak zkus mrknout 😉
http://aukro.cz/kocarek-brio-go-i3150932245.html

wewerka0
7. apr 2013

@skybaby ahoj, ta ponuka na ten skatik este plati? Kolko by stal?

skybaby
8. apr 2013

@wewerka0 ahoj prepac, ja už som ho medzičasom predala, vtedy ako sme si písali, tak sa mi ozvala jedna kocka odtialto a hneď ho chcela

memek
8. apr 2013

idem sa spytat ci ste kocikovali deti len vo vanicke ci aj vo vajicku, alebo vajicko pouzivate iba na presuny ?

lulii
8. apr 2013

@memek Já využívám vajíčko i na přesuny, např. na rychlý nákup, abych nemusela mimčo přendavat (když vím, že to bude fakt jen chvilka). Mám vajíčko maxi cosi pebble a adaptéry na brio 😉

wewerka0
8. apr 2013

@skybaby to nevadi, ved som nepovedala ze ho beriem

wewerka0
8. apr 2013

nema nahodou niekto skatik na predaj?

maty1232
8. apr 2013

Ahojte! Tak sem dnes byla vyzkoušet kočárek a paráda! Už je objednaný! tak snad brzo dorazí! Díky za tuto diskuzi!

maty1232
8. apr 2013

Holky, pokud některá budete prodávat vaničku - barva béžová, šedá nebo ta berry, tak dejte vědět!

georgia333
8. apr 2013

@memek viac som využila vaničku ako vajičko, malý mal 6 mes. a už mu bolo vajíčko malé, ale hlbokú časť sme používali veľmi dlho, spal tam aj štyri hodiny, podľa mňa vaničku potrebuješ, veď mu vo vajíčku zdeformuješ chrbticu

memek
8. apr 2013

@georgia333 jasne urcite, ako planujem ho mat vo vanicke ale chcela som vediet ze ci niekto vyuzil to vajicko aj inak nez len ako autosedacku.

georgia333
8. apr 2013

@memek sory ja som ta zle pochopila, ja som vajíčko využila iba ako autosedačku aj to veľmi krátko, lebo rýchlo vyrástol a museli sme kúpiť väčšiu

memek
8. apr 2013

@georgia333 nevadi ved sa nic nestalo 🙂 a mali ste aj isofix? a autosedacku ktoru ste kupili ste brali tak aby aj pasovala na ram bria?